διακοπή φαρμάκων - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 131
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΛΕΝΓΧΟ!ΑΝ ΤΗΝ ΕΠΕΦΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ!ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΡΝΕ,ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ!
    ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΘΕΣΑΝ!
    ΜΟΝΟ ΜΙΛΟΥΣΑ ΠΟΛΥ!
    ΚΑΙ ΕΔΕΙΧΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΟΣΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!
    ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΔΙΚΗΣΑ,ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΣ ΧΩΡΗΣΑΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ.ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΞΕΓΥΜΝΩΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!
    ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟΤΕ,ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΟΥ!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΝΙΑΣ ΜΟΥ! ΤΟ ΘΕΛΩ!

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΤΟ ΔΑΦΝΗ ΛΕΓΕΤΑΙ Ψ.Ν.Α(ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ)
    Η ΨΥΧΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΙΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ!
    ΑΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΕΞΕΛΥΧΤΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ.
    ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕ ΧΑΡΑ,ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΡΧΕΤΕ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΧΑ 1. ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΟ ΤΟ 24 ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟ(ΚΥΝΔΙΝΕΥΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ)!2. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΜΑΝΙΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.
    η ψυχωση ειναι πολυ διαφορετικη απο τη διπολικη!
    υπαρχει η συναισθηματικη ψυχωση και η σχιζοσυναισθηματικη δ/χη που μοιαζουν με μια μιξη δδ και ψυχωσης
    αλλα δε συνεπαγεται οτι οποιος εχει μανια ας πουμε θα παθει ψυχωση η και το αντιστροφο!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ!
    ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ,ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΑΛΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΕ ΨΥΧΩΣΗ!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΤΟ ΔΑΦΝΗ ΛΕΓΕΤΑΙ Ψ.Ν.Α(ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ)
    Η ΨΥΧΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΙΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ!
    ΑΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΕΞΕΛΥΧΤΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ.
    ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?
    Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ,ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΕ ΧΑΡΑ,ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΡΧΕΤΕ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΧΑ 1. ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΟ ΤΟ 24 ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟ(ΚΥΝΔΙΝΕΥΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ)!2. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΜΑΝΙΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.
    Δεν συμφωνω με αυτο που λες οτι δλδ η ψυχωση δεν ειναι διαφορετικη απο τη διπολικη.... αλλο ειναι η ψυχωση κ αλλο δδ απλως πολλες φορες καποιοι τα μπερδευουν ακομα κ οι γιατροι κ βγαζουν λαθος διαγνωσεις επειδη ορισμενα συμπτωματα της μανιας ενδεχεται σε καποιους να ειναι κοινα με αυτα της ψυχωσης... δλδ να εχεις μανια κ τα παρεπομενα συμπτωματα, αλλα να εχεις ψευδαισθησεις, ακους φωνες κτλ...
    αλλα αυτο δεν ισχυει παντοτε....
    ουτε συμφωνω οτι η διπολικη αν δεν παρεις φαρμακα εξελισσεται σε ψυχωση... απλα θα κανεις συνεχως επεισοδια.....
    παιδια ειναι 2 διαφορετικες ασθενειες ας μην τις συγχεουμε.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Δεν συμφωνω με αυτο που λες οτι δλδ η ψυχωση δεν ειναι διαφορετικη απο τη διπολικη.... αλλο ειναι η ψυχωση κ αλλο δδ απλως πολλες φορες καποιοι τα μπερδευουν ακομα κ οι γιατροι κ βγαζουν λαθος διαγνωσεις επειδη ορισμενα συμπτωματα της μανιας ενδεχεται σε καποιους να ειναι κοινα με αυτα της ψυχωσης... δλδ να εχεις μανια κ τα παρεπομενα συμπτωματα, αλλα να εχεις ψευδαισθησεις, ακους φωνες κτλ...
    αλλα αυτο δεν ισχυει παντοτε....
    ουτε συμφωνω οτι η διπολικη αν δεν παρεις φαρμακα εξελισσεται σε ψυχωση... απλα θα κανεις συνεχως επεισοδια.....
    παιδια ειναι 2 διαφορετικες ασθενειες ας μην τις συγχεουμε.....
    ακριβως!...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ!ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ!
    ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ,ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΑΛΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΨΥΧΩΣΗ!
    ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΕ ΨΥΧΩΣΗ!
    Ρε συ Μαρια δεν ισχυει αυτο που λες.... ελεος δλδ... δεν σημαινει πως η μανια θα σε οδηγησει απαραιτητα σε ψυχωση... εκει που θα σε οδηγησει η μανια αν δεν παρεις φαρμακα ειναι πιθανον να σε χωσουν πουθενα με ολα τα ανεξελεγκτα που θα εχεις κανει αλλα δεν συνεπαγεται απαραιτητα ψυχωση...
    Ουτε συμβαινει ρε συ το ιδιο με την καταθλιψη, αν ειναι δυνατον, μην τα γενικευουμε ολα..... αν ειναι δυνατον αν αφησεις την καταθλιψη χωρις φαρμακα να παθεις ψυχωση... αυτο που ενδεχεται να παθεις ειναι να αυτοκτονησεις μια ωρα αρχυτερα....
    αυτο το ατομο που λες μπορει να ειχε ψυχωτικη καταθλιψη... αλλα μαλλον του εμφανιστηκαν ταυτοχρονα....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΝΙΑΣ ΜΟΥ! ΤΟ ΘΕΛΩ!
    !!!!!!!!!!!! ΛΟΛ !!!!!!!

    Προσεχε τι ευχεσαι, μπορει να το παθεις !!!!!!!!

    Ρε συ τι λες τωρα??? Θες να ξαναπαθεις μανια?? Αν ειναι δυνατον !! Ελεος !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ,ΟΤΑΝ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΙΑΣ,ΟΤΑΝ ΨΩΝΙΖΕΙ Κ.Τ.Λ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΟΥΤΕ ΨΥΧΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ!
    ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΗΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΑ!
    ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!
    ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΕΙΠΑ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΝΙΑΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!ΟΧΙ ΤΑ ΑΛΛΑ!

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΛΕΝΓΧΟ!ΑΝ ΤΗΝ ΕΠΕΦΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ!ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΕΡΝΕ,ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ!
    ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΘΕΣΑΝ!
    ΜΟΝΟ ΜΙΛΟΥΣΑ ΠΟΛΥ!
    ΚΑΙ ΕΔΕΙΧΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΟΣΟ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!
    ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΔΙΚΗΣΑ,ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΣ ΧΩΡΗΣΑΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ.ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΞΕΓΥΜΝΩΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!
    ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟΤΕ,ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΟΥ!
    Ρε συ αυτο δεν ειναι κ τοσο σοβαρη μανια !!! Η δικη μου ηταν πολυ χειροτερη... Μια χαρα τη γλιτωσες...
    Τετοια μανια δεν ειναι τραγικη !!
    Συνηθως στη μανια χανεις τον ελεγχο κ κανεις πραγματα που δεν τα σκεφτεσαι... Γινεσαι αλλος ανθρωπος τοτε...
    Εγω δυστυχως εκανα κ πραγματα που με εκθεσαν... Αλλα δεν ηταν στο χερι μου να το ελεγξω...
    Επισης σχετικα μ αυτο που λες οτι δεν την επεγτες σε αλλους, κι εγω ειμαι σε σχεση 3 χρονια αλλα στη μανια με επιασε τετοια σεξουαλικοτητα που εκανα διαφορα σ αυτον τον τομεα που δεν τα χω ξανακανει ουτε υπο κανονικες συνθηκες τα κανω μεχρι κ σε 2 γιατρους στο νοσοκομειο την επεσα που τωρα το σκεφτομαι κ αηδιαζω......:P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ,ΟΤΑΝ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΙΑΣ,ΟΤΑΝ ΨΩΝΙΖΕΙ Κ.Τ.Λ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΟΥΤΕ ΨΥΧΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙ!
    ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΗΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΑ!
    ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!
    ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ!
    μαλλον η αδερφη σου εχει σχιζοσυναισθηματικη διαταραχη (συνδυασμος διπολικης με ψυχωση δλδ..)
    αλλα η ψυχωση κ η δδ ειναι διαφορετικες ασθενειες....
    να ρωτησω το γιατρο τι?? αν υπαρχει περιπτωση να παθω ψυχωση??
    προσωπικα το χω ρωτησει κ η απαντηση που πηρα ειναι "ειναι σαν να με ρωτας αν του χρονου τετοιο καιρο θα ζω.. μπορει να ζω, μπορει κατι να γινει, μπορει αυριο να γινει σεισμος κτλ..." .... οποτε λιγο ακυρη ερωτηση...
    ρε συ μη καθεσαι κ σκεφτεσαι τι μπορει να παθεις, αν σκεφτομαστε συνεχεια ετσι καηκαμε....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΜΑΡΙΑ.Α View Post
    ΕΙΠΑ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΝΙΑΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!ΟΧΙ ΤΑ ΑΛΛΑ!
    Καλα ντε !! Καποια στιγμη θες δε θες θα σου ρθει, αλλωστε ο,τι ανεβαινει κατεβαινει κ αντιστροφα, διπολικος νομος !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ενοχες εχω για καποια πραγματα που εκανα στη μανια, οπως η σεξομανια πχ που την επεφτα σε οποιον να ναι, που ντυνομουν υπερβολικα σεξυ κ προκλητικα κ κυκλοφορουσα εξω κ χορευα, που χτυπησα αλλους κτλ... ενω στην ψυχωση μπορει καποιος να ακουει φωνες αλλα δεν κανει τετοια.... στη μανια ομως δινεις στοχο, φαινεσαι, κανεις μπαμ κ καποιος που ειναι ηδη υποψιασμενος το καταλαβαινει αμεσως....

    ??
    Η ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΧΩΡΕΙ!
    ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΜΙΑ ΣΑΡΕΑΝΤΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ!
    ΣΤΑ 20 ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΠΟΙΑ ΤΡΕΛΑ ΘΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ!
    ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!ΤΟ ΠΟΛΥ,ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΕΙΠΑΝ ΑΝΩΡΗΜΗ,ΑΝΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΒΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ!
    ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    μαλλον η αδερφη σου εχει σχιζοσυναισθηματικη διαταραχη (συνδυασμος διπολικης με ψυχωση δλδ..)
    αλλα η ψυχωση κ η δδ ειναι διαφορετικες ασθενειες....
    να ρωτησω το γιατρο τι?? αν υπαρχει περιπτωση να παθω ψυχωση??
    προσωπικα το χω ρωτησει κ η απαντηση που πηρα ειναι "ειναι σαν να με ρωτας αν του χρονου τετοιο καιρο θα ζω.. μπορει να ζω, μπορει κατι να γινει, μπορει αυριο να γινει σεισμος κτλ..." .... οποτε λιγο ακυρη ερωτηση...
    ρε συ μη καθεσαι κ σκεφτεσαι τι μπορει να παθεις, αν σκεφτομαστε συνεχεια ετσι καηκαμε....
    ΟΧΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΨΥΧΩΣΗ. Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ!
    ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΑΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΑΠΙΑ ΤΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΘΑ ΕΧΕΙ?
    ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΨΥΧΩΣΗ?
    ΑΥΤΟ!
    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΨΥΧΩΣΗ.

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. αποτομη διακοπη φαρμακων
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2010, 01:20
  2. κοψημο φαρμακων
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 89
    Last Post: 22-09-2009, 11:25
  3. περί φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 13-06-2009, 20:46
  4. Διακοπη φαρμακων
    By Silmarien in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-2009, 17:35
  5. παρενέργειες φαρμάκων
    By Martina in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 152
    Last Post: 18-05-2007, 02:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •