Ναρκωτικα (LSD) ή Ψυχοφαρμακα (xanax) ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    βρε claire τα εγραψα και στον giorgos panou αυτα. το ξερω οτι δε προκαλει εξαρτηση γιαυτο το σκεφτομαι. και ξερω πως οταν εισαι σκατα σε κανει χειροτερα, οταν ομως εισαι καλα σε κανει πολυ καλυτερα και ειναι εμπειρια που σου αλλαζει το τροπο που βλεπεις το κοσμο. αυτο και μονο με κανει να θελω να το δοκιμασω μπας και σωθω και ξαναβρω το νοημα που χασα το 2004. κι αφου σε κανει να ξεφευγεις εστω και για λιγο, κατι το οποιο εχω αναγκη, αλλος ενας λογος για μενα. πολλοι μουσικοι κανουν χρηση LSD (και γενικοτερα ναρκωτικων), θυμαμαι μεχρι κι ενας απο Red Hot Chili Peppers το επαιρνε απ'το ματι (ουτε καν με τα χαρτακια στη γλωσσα).

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ναι οκ, και οι beatles έγραψαν αριστουργήματα με το lsd. ντάξει αυτό δεν λέει κάτι.

    απ'οτι κατάλαβα δεν έχει να κάνει μόνο με την ψυχολογία της στιγμής που θα το πάρεις, αλλά κάπως γενικότερα. γι' αυτό λέω μήπως σε κάνει χειρότερα τελικά.

    πάντως δεν μας λες τι έγινε το 2004, μπας και σε βοηθήσουμε.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    βρε claire τα εγραψα και στον giorgos panou αυτα. το ξερω οτι δε προκαλει εξαρτηση γιαυτο το σκεφτομαι. και ξερω πως οταν εισαι σκατα σε κανει χειροτερα, οταν ομως εισαι καλα σε κανει πολυ καλυτερα και ειναι εμπειρια που σου αλλαζει το τροπο που βλεπεις το κοσμο. αυτο και μονο με κανει να θελω να το δοκιμασω μπας και σωθω και ξαναβρω το νοημα που χασα το 2004. κι αφου σε κανει να ξεφευγεις εστω και για λιγο, κατι το οποιο εχω αναγκη, αλλος ενας λογος για μενα. πολλοι μουσικοι κανουν χρηση LSD (και γενικοτερα ναρκωτικων), θυμαμαι μεχρι κι ενας απο Red Hot Chili Peppers το επαιρνε απ'το ματι (ουτε καν με τα χαρτακια στη γλωσσα).
    Ναι ο.κ μονο φιλε μου μην μπερδευεσαι δεν εχεις καμια σχεση με αυτους τους μουσικους ιδικα με τον Anthony Kiedis αλλη ζωη κανει αυτος και αλλη εσυ! αυτος εχει οποιο γιατρο θελει δεν προκεται κανεις να του πει τιποτα, εχει τρελη αυτοπεποίθηση και πανω απο ολα ειναι καλλιτεχνης! αρα μην τους μπερδευεις με εμας δεν θα τον διωξουν τον Αντωνη αν δεν μπορει το πρωι να παει στην δουλεια!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    και για φαντασου giorgos panou, ποσο καλυτερη ειναι η ζωη του συγκεκριμενου απ'τη δικια μου, που μπορει να πηδαει διαφορετικη θαυμαστρια του καθε μερα, να εχει σπιταρωνα αμαξαρα, ειναι διασημος κλπ... αλλα παρολαυτα κανει χρηση ναρκωτικων ακομα. οταν λοιπον κανει ενας ανθρωπος που τα εχει ολα και θελει να ξεφυγει απ'τη πραγματικοτητα του η οποια ειναι γαματη, ειναι δυνατον να μη κανουν αλλοι που δεν εχουν τπτ απολυτως οπως εγω ? σκατα στο κοσμο ολο απλα!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Εχεις δικιο φιλε για τον κοσμο ,και για τους διασιμους ,αλλα υπαρχουν πολλα αλλα που θα σε γεμισουν, αφου γουσταρεις τα κοριτσια ασχολισου με αυτα! βγες εξω! υπαρχουν πολλα κοριτσακια που ουτε το κινητο δεν χρειαζετε να αλλαξεις για να περασεις καλα! ¨)
    Βεβαια ξερω τωρα τι θαλες οτι εγω ο "μισι ζωη πρεζακιας σου κανω κηρυγμα , ποιος ο καταστραμενος που ειμαι 4 μερες καθαρος και κανω λες και εφτασα στο εβερεστ" ναι θα εχεις δικιο ισως η ζηλια μου πρως τους καθαρους ισως αυτα που εχασα γιατι εγω ειναι σαν να επεσα για υπνο πριν 10 χρονια και ακομα να μιν εχω ξυπνησει! ισως ειναι καλυτερα οπως τα λες , τι να πω, απλα να προσεχεις την υγεια σου φιλε !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    lsd ή xanax??

    εγω παντως ψηφιζω xanax!!

    αμα τωρα εχεις 10 προβληματα, γιατι να τα κανεις 100?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    xanax με χιλια και οχι μονο, λοιπον το λσδ ειναι πολυ επικινδυνο, εχω δοκιμασει κ αυτο που ενιωθα συνεχεια ειναι οτι χανω τον ελεγχο εν εσαι μονοσ μπορεις να βλαψεις τον εαυτο σου, εισαι τοσο πολυ χαμένος, το ναρκωτικο αυτο μιμείται την ψυχωση και την παρανοια..εγω ενιωθα μαυρα χαλια κ μετα απο αυτο ανεπτυξα και αγχος θα κανεις μεγαλο κακο αν χρησιμοποησεις αυτη την ουσια

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    KENO εγω προτεινω φομπα παντως ειναι και πιο φτηνο :p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    το xanax βασικα προκαλει εξαρτηση κ δεν σε φτιαχνει ουτε σε κανει να βλεπεις τα πραγματα διαφορετικα, απλως σε φερνει σε απαθεια σεν να ηπιες ας πουμε δεν ειναι κ κατι ιδιαιτερο... το lsd δεν προκαλει εξαρτηση αλλα θελει πολυ προσοχη ειδικα την πρωτη φορα που θα κανεις γιατι μπορει να εχεις bad trip....

    με χορτο δεν βολευεσαι?? ειναι πολυ πιο ακινδυνο απο lsd κ σε φτιαχνει αρκετα τα βλεπεις τελειως αλλιως....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    δυστυχως δε φτιαχνει παντα ο φομπας..υπηρχαν δυο φορες που χαλαστηκα πολυ ασχημα!
    αλλα γενικα λεει περισσοτερο απο τα αλλα..ασχετο βεβαια οτι απο κει μπορει να προηλθαν και οι ασθενειες μας!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πραγματι ακομα κ το μπαφο οσο ακινδυνο κ αθωο να φαινεται καλο ειναι να το αποφευγουμε.... τα προβληματα προκυπτουν αργοτερα... εκανα 3 χρονια στο λυκειο κ ημουν μια χαρα τοτε δεν ειχα τιποτα... κ την εβρισκα ετσι.... δεν εφαγα φρικες με εφτιαχνε ημουν οπως ηθελα να ειμαι.... κ τωρα το εχω μετανιωσει ασε που πιστευω οτι μπορει κ να συνεβαλε στη μανιοκαταθλιψη...... κ τωρα δυστυχως κ να θελω να κανω κινδυνευω να υποτροπιασω οποτε δεν το ρισκαρω....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εγω το ρισκαρω γιατι βαρεθηκα να προσπαθω να ζω σε γυαλα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    μονο μπαφο κανεις?? καθε ποτε??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    ΚΕΝΟ ακομα και τα xanax αν δεν τα δοκιμασει καποιος δε μπορει να ξερει πως ακριβως θα νιωσει εκεινη τη στιγμη. Σε παραπανω δοση ενα ατομο με καταθλιψη μπορει να το ριξουν κι αλλο γιατι δρουν κατασταλτικα.

    Περα απο αυτο αν το κυριο προβλημα σου ειναι η χαμηλη διαθεση/κουραση/ελλειψη ενεργειας, ενας γιατρος μπορει να προτεινε αντικαταθλιπτικα ενω ηρεμιστικα μονο για το πρωτο διαστημα σε περιπτωση που δεν αντεχες τις παρενεργειες.
    Αλλα και παλι ειναι τοσο λεπτες οι ισορροπιες που αν για παραδειγμα ειχες προβλημα και με εκρηξεις θυμου ταυτοχρονα, μπορει να σε επηρεαζαν περισσοτερο και αυτα.

    Το να δοκιμαζει ο καθενας οτιδηποτε χωρις συμβουλη γιατρου ειναι τουλαχιστον αφελες και δε βρισκω το λογο να το κανει.
    Καθε κατηγορια ψυχοφαρμακων εχει διαφορετικη δραση και απευθυνεται σε διαφορετικες καταστασεις, δεν ειναι τυχαιο αυτο. Οπως επισης δεν ειναι τυχαιο το οτι τα xanax χρειαζονται συνταγη (οχι πως τα συνταγογραφουν δυσκολα).

    Αυτο που ειπες για ζημια στον εγκεφαλο απο τα ψυχοφαρμακα, φανταζομαι το διαβασες καπου, εκτος και αν εχεις υποψη σου καποιο συγκεκριμενο παραδειγμα. Οπως ειπα και πριν παντως, το τι θα συνταγογραφησει ενας γιατρος εχει να κανει με το προβλημα του καθενος, δεν ειναι ολα τα χαπια ιδια ουτε ολα τα χαπια για ολους.

    Θα συμφωνησω με την crazy_diamond ως προς το οτι ολος αυτος ο αρνητισμος δε φαινεται να ειναι στη φυση σου ολοκληρωτικα, αλλα να βγαινει απο συγκεκριμενες εμπειριες της ζωης σου. Αν δεν ειχες υποψη σου καποιο λογο που σε κανει να νιωθεις ετσι θα γινοταν αλλη κουβεντα.
    Last edited by rock; 20-05-2011 at 18:46.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν σου λεω γιατι μπορει να σαι μπατσος ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ναρκωτικά. προτεινετε λύσεις για να ξεμπλέξω
    By yiannis in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 87
    Last Post: 15-08-2017, 15:01
  2. Τα πιό επικύνδυνα ναρκωτικά
    By carrot in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 45
    Last Post: 19-09-2011, 21:43
  3. Ναρκωτικά
    By GiorgosPSycho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2011, 01:48
  4. Replies: 2
    Last Post: 24-10-2010, 10:26
  5. Ναρκωτικά...!! SOS
    By h2o_christina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 14-12-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •