Ναρκωτικα (LSD) ή Ψυχοφαρμακα (xanax) ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851

    Ναρκωτικα (LSD) ή Ψυχοφαρμακα (xanax) ?

    υπαρχουν ορισμενες στιγμες που αισθανομαι ΠΑΡΑ πολυ χαλια, οι οποιες ειναι σαν να αιμοραγει απιστευτα η ψυχη μου (οση απεμεινε αφου δεν ειμαι και τοσο ζωντανος απο το 2004 και μετα), και με τραβαει να κανω κακο στο σωμα μου, ωστε να παθω ανεπανορθωτη ζημια και να φυγω μια για παντα απ'τη ζωη. κανω αυτοκαταστροφικες σκεψεις με λιγα λογια και μου ρχονται σκηνες στο μυαλο πολυ μακαβριες κι ασχημες, πχ να ανοιξω τρυπα στις φλεβες των χεριων να σκαψω και να ριξω μεσα καπακια απο στυλο ή μαρκαδορους... μεχρι ακρωτηριασμους και πολλα αλλα τετοια τα οποια εκεινες τις στιγμες δε ξερω τι πρεπει να κανω για να νιωσω καλυτερα.

    σχεδον ολα προερχονται απο τη μοναξια κι επειδη φτανω στο συμπερασμα να βλεπω οτι δεν εχω ενα ατομο δικο μου, να του μιλησω και να με βοηθησει (και να το βοηθησω φυσικα οταν εχει αναγκη) και διαφορους αλλους λογους. γενικα με απογοητευουν οι ανθρωποι με τις επιλογες και τις συμπεριφορες τους, σαν να με προδιδουν και να χανεται η οποια εμπιστοσυνη ειχα, με αποτελεσμα να υπαρχει συναισθηματικη ασταθεια και να παιρνω τη κατω βολτα. συνηθως τοτε για να ξεχαστω και να μη κανω πουθενα κακο, απλα προσπαθω να πεφτω και να κοιμαμαι με την ελπιδα οτι δε θα ξυπνησω παλι.

    τελευταια ομως οταν συμβαινει αυτο ειναι σαν να αυξηθηκε και να μη γινομαι καλυτερα, ειδικα αφου εχω αρκετο καιρο μονος και οπως ολα δειχνουν δεν υπαρχει κανενα ατομο το οποιο να ενδιαφερεται πραγματικα για μενα. κι επειδη δε θελω να αυτοκτονισω ακομα, γιαυτο το καλυτερο σκεφτομαι οτι ειναι να δοκιμασω να το ριξω και στα χαπια. συγκεκριμενα τα ναρκωτικα κανουν αυτο ακριβως που θελω, να ξεφευγω για λιγο απ'τη πραγματικοτητα και να χαιρομαι ακομα κι αν ειναι χωρις λογο, σχεδον χωρις να παθω τπτ. ξερω πως και τα ψυχοφαρμακα και τα ναρκωτικα κανουν καποια ζημια στον εγκεφαλο (τα πρωτα ισως και καπου αλλου), τα ναρκωτικα για καποιο λογο ομως και ισως επειδη ειναι παρανομα τα εγκρινω. δυστυχως δεν ειναι φθηνα, τα βρισκεις δυσκολα και μπορεις ευκολα να εξαρτηθεις. δε θα μιλησω για κοκαϊνη, τη προηγουμενη φορα που ξεκινησα κουβεντα γιαυτη μου δωσαν παρατηρηση.

    αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει δοκιμασει κανεις LSD (που μ'επιασε μανια τελευταια και απ'οσο ξερω κοστιζει 20 ευρω ?) για το οποιο εχω διαβασει οτι υπαρχει περιπτωση να σε ριξει στη καταθλιψη, υπαρχει περιπτωση ομως να σε βγαλει απ'αυτη και ν'αρχισεις να ξαναχαιρεσαι τη ζωη σου φυσιολογικα! κατι το οποιο σταδιακα υποσχονται και τα ψυχοφαρμακα (απ'τα οποια δεν εχω καμια εμπειρια και τα αποφευγω οπως ο Διαολος το λιβανι). εκει που θελω να καταληξω ειναι, τι ειναι προτιμοτερο να παρεις οταν δεν πας σε ψυχιατρο (υποθετω το xanax το βρισκεις και στα φαρμακεια και το δινει χωρις συνταγη γιατρου) μπας και ξανανιωσεις καλα αμεσα εστω και για λιγο ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλε μου μην κανεις κατι τετοιο! δεν ξερω αν θα σε πεισω , αλλα δεν λεει με τιποτα και γι κανενα λογο!!!!
    Ειμαι στα 31 και απο τα 17-18 ειμαι στον ψευτικο αυτο κοσμο ,με 2-3 χρονια αποχης και καποια αλλα λιγα χρονια χρηστης του σουκου.
    Το lsd και τα μανιταρια "αμανιτα" που απο εκει ειναι αντιγραφη τα περισσοτερα τριπακια μπορει να μην εχουν εξαρτηση σχεδον καθολου ,αλλα ειναι παρα πολυ επικινδυνα! φαντασου οτι σκοπος του Χοφμαν αυτος που τα φτιαξε ηταν να παρατηρησει της ψυχικες ασθενειες , ειναι ομως μεγαλο ρισκο φιλε μου γιατι μπορει στους πιο πολλους να μην κανει κακο ισα ισα αμα εισαι σε καλη φαση ,χωρις αγχος και σε ασφαλες χωρο να περασεις καλα , να σου δωσει και καμια παραισθηση και να γελασεις .Αλλα εσυ τωρα ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ! ΜΗΝ ΦΙΛΕ ΜΗΝ ! ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!
    Προσωπικα εχω δοκιμασει και αρκετες φορες , εζησα και εγω την εποχη με τα παρτυ και τα ταξιδια που μας λεγανε ,ευτυχως δεν κολισα ,εφαγα αλλου τα μουτρα μου εγω, μην ακους τα παραμυθια οτι βλεπεις νεραιδες και ξοτικα , αυτο ειναι σπανιο γιατι δεν ειναι ολα τα τριπακια το ιδιο ,τα πιο πολλα που ειναι στις πιατσες σου δινουν τσιτες , εχεις καποια εβεστισια στα δυνατα χρωματα και σπανια ,αμα εισαι σε πολυ καλη ψυχολογια ΠΡΙΝ το φας μπορει να γελας και να δεις μπροστα σου κατι που δεν υπαρχει αλλα το σκεφτεσαι .Αμα σε ενδιαφερει η εμπειρια μου θα σου ελεγα οτι ειναι σε μια κλοστη η λογικη να χαθει ,εγω καποτες με ενα τριπακι ειδα πανω στα ποδια μου οπως καθομουν με ενα φιλο -ο φιλος ηταν μονο απο χασις-κατι μεγαλα εντομα ! η αντιδραση μου ηταν παρανοικη επαθα σοκ! φαντασου οτι εκανα την κινηση να τα διοξω απο τα ποδια μου και ενιωσα τα εντομα στο χερι μου! φυσικα δεν υπηρχε τιποτα και ο φιλος μου ξενερωσε τοσο που νομιζε οτι τρελαθηκα ,και οντως για καποιες μερες ειχα φρικαρει γιατι τα ειχα αγγιξει ενω αυτα δεν υπηρχαν! Ειναι μυθος φιλε , ασε που λογο τις εβεστισιας τους με την ζεστη ,με την υγρασια και με το χρονο χαλανε πολυ ευκολα ,ισως και τα μισα σχεδων που παιζουν εχουν προβλημα .
    Φιλε μου θα σου ελεγα να πας σε ενα γιατρο η σε καποιο προγραμμα απεξαρτησης εστο για μια κουβεντα ,εστο μια βολτα! οσο για την μοναξια αυτο ειναι κατι που δεν εχει λυση με τα ναρκωντικα ,ο κοσμος που ειναι εξω απο αυτα οι ΞΕΝΕΡΩΤΟΙ σε βλεπουν ρατσιστικα και μειονεκτικα , με τα παλιο ναρκωντικα θα εισαι εβαλοτος ο καθε ενας και η καθε μια χαζογκομενα θα σε κανει οτι θελει και στο τελος θα σου την βγαινει και απο πανω αφου εσυ πηνεις!
    Μην κανεις την χαρη σε κανεναν να σε βλεπει με λυπη ,καλητερα να σε ζηλευουν η να σε μισουν παρα αυτο ! Ασε που οσο χαλια και να ειναι η κοινωνια υπαρχουν εκει εξω ανθρωποι αξιοι με καρδια καλη , ανθρωποι που μπορεις να αγαπησεις , να κανεις παρεα , μην τα παρατας φιλε μην κανεις το χατιρι κανενος!!!
    Ευχομαι να εισαι δυνατος και μαγκας ξανα και γρηγορα φιλε μου!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Να προσθεσω κατι φιλε μου ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ αλλα θα σου προτινα αλλους τροπους να γεμισεις ενδορφινες το μυαλο σου ,η γυμναστικη , τα μπανια στην θαλασσα οτι σε κανει να κουραστεις πολυ με αναεροβιο τροπο γεννα αυτη την ουσια της ευεξιας ,της χαρας. πηγενε μια βολτα στο δασος κανε κατι μην καθεσαι μεσα σπιτι δεν λεει , βγες κανε οτι θες παιξε ξυλο , παιξε μπαλα, ξεσπασαι καπου . τωρα για τα φαρμακα νωμιζω οτι και τα λεξοτανιλ αμα δεν εχεις ανεβει πολυ με τα αλλα ναρκωντικα μπορουν να σε ηρεμισουν , η καποια αντικαταθλιπτικα μπορουν να σε βοηθησουν μην τα φοβασαι τα χαπια αυτα ,βεβαια αυτο που πρεπει να κανεις για εμενα ειναι να πας σε ενα ψυχιατρο ειτε στο ΙΚΑ αμα δεν εχεις λεφτα η ακομα και στο ΟΚΑΝΑ ατην 3η Σεπτ. στην Αθηνα .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Φιλε ΚΕΝΟ, αν και σε τετοια θεματα δεν ειμαι απολυτος, θα σε συμβουλευα κι εγω να αφησεις τις σκεψεις περι λσδ. Δεν ειναι τοσο ροδινα τα πραγματα οσο τα περιγραφεις. Κατ΄ αρχας με τις σκεψεις που κανεις, οχι μονο δε θα περασεις καλα, αλλα θα αρχισεις να σκεφτεσαι ολα τα αρνητικα διογκωμενα και θα φρικαρεις (bad trip). Εχω δει φιλους να τρωνε τετοιες φρικες που ελεγα οτι θα τρελαθουν. Αλλο αρνητικο, αλλα αυτο μαλλον δε σε νοιαζει,ειναι οτι καταστρεφεις το συκωτι σου και καις το μυαλο σου. Επισης να εχεις στο νου σου οτι για να συνελθεις, μπορει να κανεις και 5 μερες. Και δε σου λεω οτι απλα βαριεσαι. Ζομπι κανονικο, το μυαλο δε δουλευει, το συκωτι χαλια, ορεξη για τιποτα. Απλα λες ΄΄ποτε θα συνελθω!΄΄. Εγω παντως δεν εχω ακουσει να ξεπερασε καποιος την καταθλιψη με ναρκωτικα, εκτος κι αν εννοεις οτι πεθανε και ηρεμησε. Πλακα κανω. Λοιπον, αστο καλυτερα, αν και στο λσδ δεν εθιζεσαι αφου δε σε πιανει αμα κανεις συχνη χρηση, εγω πιστευω οτι εθιζεσαι στο τριπαρισμα και στο χασιμο και ψαχνεις αλλα μετα.
    ΥΓ ποσταρω απο κινητο, ελπιζω να τα καταφερω.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    giorgos panou ευχαριστω αλλα δε χρειαζεται να με πεισεις για κατι ουτε να ανησυχεις τοσο. ειμαι υπερ των ναρκωτικων, ομως ΔΕΝ ειμαι χρηστης να εξαρτιεμαι απο ουσιες (ουτε καν απ'το αλκοολ δεν εξαρτιεμαι που επινα μεχρι το πασχα). απλα αμα κατσει καπου μια φορα στο τοσο (που δε καθεται και ποτε) ειδικα κοκαϊνη δε προκειται να πω οχι, και γιαυτο τωρα σκεφτομαι και το LSD, κι αφου δεν εξαρτιεσαι απο αυτο πιστευω το κοβεις ευκολα.

    δεν ειμαι συνεχεια χαλια ψυχολογικα. δε γινεται ενας ανθρωπος να ειναι συνεχεια ετσι. απλα καποιες στιγμες κι εμενα με πιανει κι αισθανομαι χαλια γιατι δεν εχω απολυτως κανενα ατομο να με υποστηριζει. τοτε αντι να παρεις ενα xanax γιατι να μη δοκιμασεις κατι που θα σε ανεβασει ?

    και οκ το LSD οταν εισαι σκατα σε κανει χειροτερα, οταν εισαι καλα ομως σε κανει πολυ καλυτερα! ξερω οτι οταν εισαι υπο την επιρροια εμφανιζονται παντου χρωματα, νιωθεις απιστευτα σαν να ζεις πραγματικοτητα και ονειρο μαζι, κανει πχ τους τοιχους ζωντανους, κι αλλα διαφορα τα οποια μετα αλλαζουν καπως και τον τροπο που βλεπεις τα πραγματα και σκεφτεσαι και στα φυσιολογικα σου ακομα, σαν να προσθετει μια νεα διασταση και να ξαναβρισκεις το νοημα. και τα ψυχοφαρμακα το τελευταιο δε προσπαθουν να πετυχουν ? γενικα να μας κανουν παλι φυσιολογικους χωρις καταθλιψη κι οποια ψυχολογικα προβληματα εχουμε (πολλες φορες δημιουργωντας αλλα).

    τα περι κοινωνιας και ποσο αξιζει τα ξερω απο πρωτο χερι. δυστυχως μενω Αθηνα κι εδω δεν εχει δασοι κλπ. οσον αφορα τις γκομενες, μας κανουν ηδη οτι θελουν, δε χρειαζεται να πεσουμε στα ναρκωτικα γιαυτο...

    και τελος το θεμα των γιατρων, εχω περασει απο δυο ψυχιατρους αναγκαστικα στο στρατο και μου γραψαν μαλακιες, χαιρω πολυ.


    Fearg αυτες οι σκεψεις που περιεγραψα ειναι οταν ειμαι χαλια. το συκωτι μου το καταστρεφω κι απ'το αλκοολ, ενω το μυαλο μου τοσα χρονια εδω στην Αθηνα ειναι ηδη σαν να εχω γινει ζομπι οπως το ειπες, αφου δεν υπαρχει ορεξη για τπτ απολυτως, δε χρειαζομαι το LSD να γινω ετσι, ειμαι ηδη. τροπο να ξεφυγω και να ξεχαστω εστω και λιγο απ'αυτη τη πραγματικοτητα ζηταω...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ο.Κ. φιλε μου οπως εσυ αποφασισεις δικια σου ειναι η ζωη οτι θες την κανεις εγω απλα μεσα απο την δικιαμου και των γνωστων και φιλων μου εμπειρια θελησα να σου πω να μην το κανεις .Αλλα αφου εισαι αποφασισμενος εσυ ξερεις
    Παντως δεν ειναι τοσο ομορφα τα πραματα οπως λες με το L.S.D. αυτο να το ξερεις ,οσο για τα χρωματα και ολα αυτα Ο.Κ. αμα το πιστευεις τοσο πολυ μπορει να τα δεις αφου ενα απο αυτα που κανει το L.S.D ειναι να σου κανει πιο εντωνα αυτα που θες να δεις ,ομως εχει και παρενεργειες οπως μεγαλη ενταση εως ψυχωση εχει και ασχημα ξενερωματα οταν περνα η δραση του ειναι ξενερα .Βεβαια για να μην λεω και ψεματα εχει και ωραια αισθηματα ,πολυ γελιο σκεφτεσαι γρηγορα και πολυ εντονα. Το μονο τοτες που μπορω να σου προτεινω ειναι απλα να εισαι σε ασφαλες χορο ,αν γινετε με εμπιστους σου φιλους ,να εισαι χορτατος ,να εχεις πιει αρκετο νερο και πανω απο ολα να εισαι οσο πιο χαλαρος και θετικος μπορεις. Γιατι μπορει εσυ να το παρεις οταν θες να διασκεδασεις οπως ειπες αλλα βαθια μεσα σου εχεις αυτο το μετεριζι την απογοητευση που λες αρα ΠΡΟΣΕΧΕ μην σου βγουν αυτα την ωρα που θα εισαι τριπαρισμενος !
    Δεν στο παιζω ξερολας ,μακαρι να ειμουν στην θεση σου ,η ακομα καλυτερα μακαρι να μη τα ειχα δει ποτε ουτε αυτο ουτε τα εξτασι ουτε τα βαρβιτουρικα ουτε τις σκονες ουτε τιποτα ! αλλα η περιεργια μου και η ηλικια μου τοτες δεν με κολοσαν και πηρα το αεροπλανο για το ταξιδι μου ! μονο που την πατησα με το εισιτηριο επιστροφης ! και εδω και 14 χρονια ακομα το ψαχνω γαμωτο μου!!

    Υ.Γ. Η Αθηνα εχει πρασινο και πολυ ακομα 10 λεπτα κανεις πας Καρεα και βγενεις στον Υμηττο .Ρ'

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    σχεδον ολα προερχονται απο τη μοναξια [...] τελευταια ομως οταν συμβαινει αυτο ειναι σαν να αυξηθηκε και να μη γινομαι καλυτερα, ειδικα αφου εχω αρκετο καιρο μονος και οπως ολα δειχνουν δεν υπαρχει κανενα ατομο το οποιο να ενδιαφερεται πραγματικα για μενα. κι επειδη δε θελω να αυτοκτονισω ακομα, γιαυτο το καλυτερο σκεφτομαι οτι ειναι να δοκιμασω να το ριξω και στα χαπια.
    ΚΕΝΟ, καλημέρες..

    Αφού βλέπεις ότι όσο περνάει ο καιρός η δυσκολία γίνεται όλο και πιο έντονη και αφού έχεις τη διάθεση να δοκιμάσεις κάτι που θα σε βοηθήσει, γιατί δεν επιλέγεις κάτι που θα σε βοηθήσει ουσιαστικά και όχι μια διέξοδο πλασματική που θα κρατήσει όσο μια ανάσα και πίθανότατα να σε βάλει και σε άσχημο τριπάκι;

    Είσαι έξυπνος, έχεις ενδιαφέροντα και όπως καταλαβαίνω όλος αυτός ο αρνητισμός δεν είναι ακριβώς στη φύση σου αλλά επειδή έχεις απογοητευτεί από τους ανθρώπους και τις συνθήκες στο περιβάλλον όπου ζεις, επειδή δεν αντέχεις τη μοναξιά..
    Έχοντας διαβάσει εύστοχες σκέψεις που άφησες σε άλλα μέλη και την πρότασή σου να επισκεφτούν έναν ειδικό, ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ το έχεις σκεφτεί αυτό; Θα δοκίμαζες την ψυχοθεραπεία;

    Ίσως να μην είναι φανερός εξαρχής ο τρόπος που θα σε βοηθούσε αυτό, αλλά σκέψου ότι μέσα από μια τέτοια διαδικασία -όχι ότι θα γνώριζες μαγικά τους κατάλληλους ανθρώπους- αλλά θα μπορούσες να βάλεις τον εαυτό σου στην τροχιά εκείνη με την οποία θα είναι πιο πιθανό να κάνεις κινήσεις και επιλογές (ανθρώπων, ασχολιών, ακόμα και τόπο διαμονής) οι οποίες και θα σε γεμίζουν, θα μπορούσες να διαμορφώσεις την πραγματικότητά σου έτσι ώστε να μη ζητάς να ξεφύγεις από αυτήν..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ναι, ρίξτο στα παραισθησιογόνα. Είναι η λύση. Τα bad trips τα έχεις υπόψιν σου? Ή το HPPD? (hallucinogen persisting perception disorder)
    Ή μπορεί να γίνεις ένας άλλος Aldous Huxley και να γράψεις κάτι ανάλογο του The doors of Perception. λολ
    Παίξτο σαμάνος, χόρεψε δυο μερόνυχτα συνεχόμενα, τα ίδια αποτελέσματα θα έχεις και θα κάνεις και φέτες μηριαίους. χαχαα
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    χαμομηλακι. ΤΟ ερωτημα δεν το θεωρω σοβαρο.

    Γιατι δεν πας σε καποιον ψυχολογο να μιλησεις; Γιατι δε διαβαζεις βιβλια που μπορει να σε βοηθησουν; Η βοηθεια μπορει να ερθει και με αλλους τροπους, οχι παντα ως η κοπελα/ο κολλητος που θα σε βγαλει απο την καταθλιψη. Ξερεις το ανεκδοτο που λεει πνιγοτανε ενας και ελεγε Αη Γιωργη σωσε με πιστευω σε σενα, θα με σωσεις, και περναει ενας βαρκαρης και του απλωνει το χερι, και του λεει ο πνιγομενος οτι δεν θελει να τον σωσει αυτος, γιατι περιμενει τον Αη Γιωργη.

    Επισης, τι εγινε το 2004; Τι ακριβως εχεις;
    Last edited by carrie; 19-05-2011 at 15:51.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    καταρχάς το ζάναξ δεν μπορείς να το πάρεις από φαρμακείο χωρίς συνταγή. θες συνταγή και μάλιστα από αυτές με την κόκκινη γραμμούλα.
    αν πας σε γιατρό- ψυχίατρο πιστέυω πως θα σε βάλει σε συστηματική θεραπεία.
    το lsd ξέρω ότι μπορεί να σε κάνει χειρότερα ή να βοηθήσει υποβόσκουσες παθήσεις να εξελιχθούν ταχύτατα. μαλακία!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    για το lsd εχω ακουσει αντιτιθεμενες αποψεις, εχω διαβασει πχ οτι μπορει να βοηθαει στην καταθλιψη η σε αλλες ψυχικες ασθενειες κ μαλιστα σε ορισμενες κλινικες στην Αμερικη χρησιμοποιειται ακομα κ στην ψυχωση, αλλοι λενε παλι οτι μπορει να πυροδοτησει ψυχωση η αλλες ψυχικες ασθενειες κ να σε κανει χειροτερα...

    οσο για τα ζαναξ κ τα αγχολυτικα που ανηκουν στις βενζοδιαζεπινες θεωρουνται κ αυτα ναρκωτικα κατα καποιο τροπο πολλοι ναρκομανεις τα παιρνουν κ φτιαχνονται οταν δεν εχουν να παρουν κατι αλλο... επισης τα δινουν με ειδικη συνταγη για αυτο το λογο, δλδ επειδη προκαλουν σωματικη κ ψυχολογικη εξαρτηση μετα απο καποιο χρονικο διαστημα...

    καλυτερα να μη μπλεξεις με lsd κ γενικα σκληρα ναρκωτικα, προτιμοτερο να κανεις μπαφο (αν κ δεν θα το συνιστουσα) δεν σου προκαλει ιδιαιτερα προβληματα κ σε ανεβαζει γενικοτερα αλλα καλο ειναι κ αυτο να το αποφυγεις γιατι δεν ξες αργοτερα τι μπορει να προκυψει... προσωπικα εκανα 3 χρονια στο λυκειο μπαφο περιστασιακα κ τοτε δεν ειχα κανενα προβλημα κ μετα που μου εμαφνιστηκε το ενα κ το αλλο δεν ξερω αν συνεβαλε κ αυτο το γεγονος.... οποτε καλυτερα οσο μπορεις κ την παλευεις μακρια........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    ΚΕΝΟ, καλημέρες..

    Αφού βλέπεις ότι όσο περνάει ο καιρός η δυσκολία γίνεται όλο και πιο έντονη και αφού έχεις τη διάθεση να δοκιμάσεις κάτι που θα σε βοηθήσει, γιατί δεν επιλέγεις κάτι που θα σε βοηθήσει ουσιαστικά και όχι μια διέξοδο πλασματική που θα κρατήσει όσο μια ανάσα και πίθανότατα να σε βάλει και σε άσχημο τριπάκι;

    Είσαι έξυπνος, έχεις ενδιαφέροντα και όπως καταλαβαίνω όλος αυτός ο αρνητισμός δεν είναι ακριβώς στη φύση σου αλλά επειδή έχεις απογοητευτεί από τους ανθρώπους και τις συνθήκες στο περιβάλλον όπου ζεις, επειδή δεν αντέχεις τη μοναξιά..
    Έχοντας διαβάσει εύστοχες σκέψεις που άφησες σε άλλα μέλη και την πρότασή σου να επισκεφτούν έναν ειδικό, ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ το έχεις σκεφτεί αυτό; Θα δοκίμαζες την ψυχοθεραπεία;

    Ίσως να μην είναι φανερός εξαρχής ο τρόπος που θα σε βοηθούσε αυτό, αλλά σκέψου ότι μέσα από μια τέτοια διαδικασία -όχι ότι θα γνώριζες μαγικά τους κατάλληλους ανθρώπους- αλλά θα μπορούσες να βάλεις τον εαυτό σου στην τροχιά εκείνη με την οποία θα είναι πιο πιθανό να κάνεις κινήσεις και επιλογές (ανθρώπων, ασχολιών, ακόμα και τόπο διαμονής) οι οποίες και θα σε γεμίζουν, θα μπορούσες να διαμορφώσεις την πραγματικότητά σου έτσι ώστε να μη ζητάς να ξεφύγεις από αυτήν..
    γιατι πολυ απλα δε πιστευω πως βοηθανε και τα ψυχοφαρμακα πραγματικα (οπως εγραψα και πανω σου προκαλουν αλλα προβληματα τα οποια βλεπουμε κι εδω μεσα να γραφονται κατα καιρους).

    δε ξερω αν ειμαι εξυπνος, μου το εχουν πει καμποσα μελη αυτο (μεχρι και μεγαλυτερα σε ηλικια οπως η dora-agxos πχ στο παρελθον), αλλα δε καταλαβαινω που βλεπετε ολη αυτη την εξυπναδα οταν δε μπορω να βοηθησω καν τον εαυτο μου (ενω για ολους τους αλλους βρισκω λυσεις, δινω συμβουλες, τα παντα ολα) και να ξεφορτωθω τη μοναξια. ξερεις ποσοι αλλοι ανθρωποι ειναι μονοι τους ? ολοι αυτοι πρεπει να πανε σε ψυχολογο ? γιατι δε καταλαβαινεται οτι την υποστηριξη που σας προσφερουν οι γκομενοι σας και οι φιλοι σας, εμενα δε μου τη προσφερει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ με αποτελεσμα να πεφτω ευκολοτερα (και γιαυτο σκεφτομαι πως πρεπει να ξεφευγω). εχω σιχαθει να κανω νεες γνωριμιες με ανθρωπους περαστικους απ'τη ζωη μου, που δε μου ταιριαζουν, και δε μου προσφερουν τπτ απολυτως (αντιθετως νιωθω οτι εγω τους προσφερω)! ειδικα με τις γυναικες εχει καταντησει απελπισια σκετη, σαν να μη μπορεσω να προχωρησω ποτε σοβαρα οσο κι αν το θελω, αφου παντα κατι θα υπαρχει να χαλαει το ολο θεμα, και ποτε δεν ειναι ξεκαθαρες μαζι μου και δε βλεπω οτι ενδιαφερονται πραγματικα. αν για την ελλειψη αγαπης και υποστηριξης χρειαζομαι ψυχολογο/ψυχοθεραπευτη τοτε οκ στειλτε με και στο τρελαδικο ακομα!

    η πραγματικοτητα ειναι αυτη που ειναι. δε μπορεις πχ να μη βλεπεις ασχημη τη γκριζα και βρωμικη πολυκατοικια απεναντι. σε οσους ψυχολογους κι αν πας η πολυκατοικια θα παραμεινει ετσι. με τα ναρκωτικα ομως μπορεις να ξεφυγεις και να τη δεις διαφορετικα, ακομα κι αν ειναι ψεμα και κραταει ελαχιστα. κι αυτο ακριβως ζηταω, να ξεφυγω για λιγο εστω απ'αυτη τη πραγματικοτητα, αυτο το σκατοκοσμο που εμπλεξα εδω! μακαρι να μπορουσα να ανοιξω τρυπα σε αλλη διασταση και να κλειστω εκει μεσα!

    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Ναι, ρίξτο στα παραισθησιογόνα. Είναι η λύση. Τα bad trips τα έχεις υπόψιν σου? Ή το HPPD? (hallucinogen persisting perception disorder)
    Ή μπορεί να γίνεις ένας άλλος Aldous Huxley και να γράψεις κάτι ανάλογο του The doors of Perception. λολ
    Παίξτο σαμάνος, χόρεψε δυο μερόνυχτα συνεχόμενα, τα ίδια αποτελέσματα θα έχεις και θα κάνεις και φέτες μηριαίους. χαχαα
    οταν δεν αλλαζει τπτ και θελεις να κανεις ενα διαλλειμα και να ξεφυγεις, ναι ειναι η λυση!
    τα παιδια των λουλουδιων κατι ηξεραν και ειχαν βρει που πραγματικα κρυβεται η χαρα (στο σεξ, τα ναρκωτικα και τη μουσικη). τωρα ετσι οπως εχει καταντησει η κοινωνια, ποιος ο λογος να υπαρχουμε οταν δε μπορουμε να ευχαριστηθουμε τπτ και τπτ δεν ειναι ελευθερο ? ακομα και το απλο το σεξακι να κανεις, πρεπει να προσεχεις, με προφυλακτικα και μαλακιες... ολα καταντησαν υπερβολικα περιπλοκα και κουρασαν τοσο που μοιαζουν αδιαφορα και φτανεις να αναθεματιζεις την ωρα και τη στιγμη που ασχοληθηκες!

    Quote Originally Posted by carrie View Post
    χαμομηλακι. ΤΟ ερωτημα δεν το θεωρω σοβαρο.

    Γιατι δεν πας σε καποιον ψυχολογο να μιλησεις; Γιατι δε διαβαζεις βιβλια που μπορει να σε βοηθησουν; Η βοηθεια μπορει να ερθει και με αλλους τροπους, οχι παντα ως η κοπελα/ο κολλητος που θα σε βγαλει απο την καταθλιψη. Ξερεις το ανεκδοτο που λεει πνιγοτανε ενας και ελεγε Αη Γιωργη σωσε με πιστευω σε σενα, θα με σωσεις, και περναει ενας βαρκαρης και του απλωνει το χερι, και του λεει ο πνιγομενος οτι δεν θελει να τον σωσει αυτος, γιατι περιμενει τον Αη Γιωργη.

    Επισης, τι εγινε το 2004; Τι ακριβως εχεις;
    δε γινεται οτι θεμα ανοιγω εδω να μου λετε τραβα σε ψυχολογο. πριν κατι μηνες ειχα ανοιξει παλι αλλο κι ελεγα οτι θελω να φυγω στο εξωτερικο, η ιδια απαντηση γραφτηκε ξανα "τραβα σε ψυχολογο να αλλαξεις εσυ, δε σου φταιει η Ελλαδα". ελα ομως που δε φταιω εγω αλλα το περιβαλλον γυρω μου! γιατι το περιβαλλον ειναι σκατα και μας επηρεαζει ΟΛΟΥΣ αμεσα.

    αν πιστευεις εχω πολλα απλωμενα χερια γυρω μου και τα αποφευγω γιατι δεν ειναι Αη Γιωργηδες πασο, δε θα καθομουν καν να ασχοληθω με το ιντερνετ.

    οσον αφορα τα του 2004, τα εχω ξαναπει και ισως θα πρεπε να τα γραψω καπου αναλυτικα, δε το κανω ομως γιατι στο φορουμ υπαρχουν ατομα τα οποια ψαχνουν θυματα και δε θελω να βγαλω τα προσωπικα μου εδω. οχι οτι ειναι κατι σπουδαιο, απλα με επηρεαζει πολυ συναισθηματικα.

    Quote Originally Posted by claire View Post
    καταρχάς το ζάναξ δεν μπορείς να το πάρεις από φαρμακείο χωρίς συνταγή. θες συνταγή και μάλιστα από αυτές με την κόκκινη γραμμούλα.
    αν πας σε γιατρό- ψυχίατρο πιστέυω πως θα σε βάλει σε συστηματική θεραπεία.
    το lsd ξέρω ότι μπορεί να σε κάνει χειρότερα ή να βοηθήσει υποβόσκουσες παθήσεις να εξελιχθούν ταχύτατα. μαλακία!
    εισαι απολυτως σιγουρη γι'αυτο ? γιατι εμενα μια πρωην απο Κηφισια που τα ειχαμε, εκανε χρηση xanax και δε θυμαμαι να ειχε παει ποτε της σε ψυχιατρο. δε ξερω πως πεσαν στα χερια της βεβαια, αλλα ακομα χειροτερα αν κι αυτο χρειαζεται συνταγη γιατρου, να σε πιασει μια κριση δλδ να μη μπορεις να παρεις και τπτ απολυτως... καταληγεις στην αυτοκτονια. ε τοτε κατευθειαν για ναρκωτικα παμε, δε γινεται αλλιως.

    τελος θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν δει τη ταινια Limitless με το ναρκωτικο NZT-48, αν υπηρχε στη πραγματικοτητα και σας δινοταν η ευκαιρια να γινεται εξυπνοτεροι και να αλλαξετε τη ζωη σας ΠΟΛΥ προς το καλυτερο, δε θα το παιρνατε επειδη θα σκεφτοσασταν μην εξαρτηθειτε ή οτι ειναι ναρκωτικο και ειναι κακο πραμα τα ναρκωτικα ? καπως ετσι βλεπω και το LSD αφου οπως εγραψα μετα αλλαζεις καπως το τροπο που σκεφτεσαι και βλεπεις τα πραγματα, σαν να αλλαζει τη ζωη σου μια για παντα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    εγω δλδ και τα 3/4 του φορουμ που παμε σε ψυχολογο ειμαστε για το τρελαδικο; πρεπει κανεις να ειναι σε τετοιο σημειο για να παει σε ψυχολογο;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ναι, σίγουρα χρειάζεσαι συνταγή. αλλά σιγά, αν πας σε έναν ψυχίατρο θα σε γεμίσει φάρμακα. απλά να ξέρεις άμα μπλέκεις με αυτά(αγχολυτικά-ηρεμιστικά κτλ κτλ) παθαίνεις εξάρτηση και τότε αυτό που βιώνεις είναι απείρως χειρότερο από την καθημερινότητα από την οποία πας να ξεφύγεις αρχικά.


    η πρώην σου δεν ξέρω που τα βρήκε. μπορεί να της τα είχε γράψει γιατρός, μπορεί να τα βούτηξε από τους γονείς της....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    πάντως διάβασε τι λέει η wikipedia για τα psychological effectsτου lsd. εσένα πιθανόν να σε επηρέαζε αρνητικά!

    επίσης λέει ότι δεν προκαλεί εξάρτηση!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ναρκωτικά. προτεινετε λύσεις για να ξεμπλέξω
    By yiannis in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 87
    Last Post: 15-08-2017, 16:01
  2. Τα πιό επικύνδυνα ναρκωτικά
    By carrot in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 45
    Last Post: 19-09-2011, 22:43
  3. Ναρκωτικά
    By GiorgosPSycho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2011, 02:48
  4. Replies: 2
    Last Post: 24-10-2010, 11:26
  5. Ναρκωτικά...!! SOS
    By h2o_christina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 14-12-2007, 16:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •