ΝΕΥΡΩΣΗ ΣΤΟΜΑΧΟΥ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    271
    Καλησπέρα!
    Όλοι κάτι έχουμε από ότι φαίνεται με το στομάχι!
    Εμένα ήταν ένας συνδυασμός στομαχιού κ λαιμού.
    Ενοιωθα δυσπεψία κ καυσο στο στομάχι κ παράλληλα είχα κ έναν βήχα κάτι φορές κ καθάριζα κ το λαιμό μου γιατί ενοιωθα ότι κάτι με γαργαλαει κάτι φορές κάτι σαν να υπάρχει μια περίεργη αίσθηση.
    Ο γιατρός μου είπε για συμπτωματα γοπ κ κάνω ήδη θεραπεία ένα μήνα.
    Το στομάχι μου είναι καλά πλέον έχω ήδη αρχίσει να τρώω όπως παλιά από όλα.
    Λιγο ο βήχας κ το καθάρισμα του λαιμού δεν με έχουν αφήσει.
    Όταν το σκέφτομαι το κάνω.
    Κ δεν ξέρω αν θα με αφήσει ποτέ αυτό.
    Αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία ας γράψει...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Δημήτρης123 View Post
    Ακριβώς τα ίδια και εγώ μου θυμίζεις τον εαυτό το θέμα σου είναι ψυχολογικό όσες κσι εξετάσεις και να κάνεις δεν θα βρεις κάτι όπως και εγώ να πας σε ένα ψυχολόγο η ψυχίατρο και θα σου πει τι να κάνεις εγώ κατέληξα σε ψυχίατρο γιατί έφτασα να μην μπορώ να φάω να έχω ναυτιες κάθε μέρα απο άγχος πήγα ξεκίνησα αντικαταθλιπτηκα με βοήθησαν πάρα πολύ στο άγχος τώρα ευτυχώς είμαι καλύτερα αλλά κάποιες στιγμές έχω τα ίδια προβλήματα ναυτιες εμετούς όλα απο το άγχος μουυ
    Τα αντικαταθληπτικα στα έχει χορηγήσει μέχρι ένα χρονικό διάστημα πρόσφατο ή θα τα παίρνεις για χρόνια μέχρι να νιώσεις ότι έχεις πάλι τον έλεγχο του άγχους σου ;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    271
    Θεραπεία για ΓΟΠ κανω με laprazol όχι με αντικαταθλιπτικά.
    Πέρα από αυτό έχω ξεκινήσει κ ψυχοθεραπεία.
    Έχεις εσύ κάποια συμπτώματα ίδια με μένα?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    @Elena_38 και σε εμένα επανήλθε ο αγχώδης βήχας αυτές τις ημέρες που ήμουν αγχωμένη και πιεσμένη, γεγονός που με αγχωσε περισσότερο. Απο χθες νιώθω από το στομάχι μέχρι τον οισοφάγο την αίσθηση που έχουμε μετά από τον εμετό αλλά πολύ πιο απαλά, εσένα σκέφτηκα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    271
    AggelikiAngy καλώς ήρθες!Ωχ κατάλαβα!
    Εγώ είμαι καλύτερα πλέον.
    Εσύ έχεις αγχώδη βήχα παρόλο που κάνεις αγωγή για το άγχος?
    Γίνεται να έχεις συμπτώματα όταν κάνεις θεραπεία?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Quote Originally Posted by Elena_38 View Post
    AggelikiAngy καλώς ήρθες!Ωχ κατάλαβα!
    Εγώ είμαι καλύτερα πλέον.
    Εσύ έχεις αγχώδη βήχα παρόλο που κάνεις αγωγή για το άγχος?
    Γίνεται να έχεις συμπτώματα όταν κάνεις θεραπεία?
    Καλά θεραπεία παίρνω, δεν μου έκαναν και λοβοτομή.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Quote Originally Posted by Elena_38 View Post
    AggelikiAngy καλώς ήρθες!Ωχ κατάλαβα!
    Εγώ είμαι καλύτερα πλέον.
    Εσύ έχεις αγχώδη βήχα παρόλο που κάνεις αγωγή για το άγχος?
    Γίνεται να έχεις συμπτώματα όταν κάνεις θεραπεία?
    Άσε σήμερα έφαγα κι ένα μπιφτέκι, δεν μπορούσα να το χωνέψω εύκολα, με παίδεψε και μου χάλασε όλη την ημέρα και την διάθεση. Ένα απλό μπιφτέκι, μην φανταστείς. Φοβάμαι και να φάω πια. Μακάρι από αύριο να πάει καλύτερα η εβδομάδα. Χθες και προχθές δεν έβηχα τόσο.

  8. #38
    καλησπερα σας ,ειναι η πρωτη φορα που πετυχαινω αυτο το φορουμ και χαιρομαι για αυτο γτ νιωθω οτι δεν ειμαι μονη μ σε αυτο το πραγμα που λεγεται νευρωση στομαχου, εγω ειμαι 22 και οι πρωτες ενοχλησεισ ξεκινησαν οταν ενιωσα πιεση απο την σχολη μ ,ειναι ενα θεμα που οταν το συζηταω δεν μπορει καποιοσ να με καταλαβει αν δν εχει περασει αντιστηχουσ πονους ,σε καθε εξεταστικη η σε περιοδο που ακομα ειμαι και ενθουσιασμενη με κατι καινουργιο νιωθω το στομαχι να διαστελεται και να συστελεται ,εχω παει σε 2 γαστρεντερολογουσ εχω κανει ενα σωρο εξετασεισ και εχω δοκιμασει φαρμακα τα οποια δν μ καναν τπτ , το μονο που με εκανε να νιωσω καλητερα ειναι ο ψυχολογοσ και το χαμομηλι (το οποιο μ προτεινε και η γιατροσ μ )ειναι ενα δυσκολο ταξιδι ολο αυτο ,αλλα με εχει κανει πιο δυνατη και μ εχει αλλαξει πολυ τον τροπο σκεψης .περα απο τουσ εξωτςρικουσ παραγοντεσ το σημαντικοτερο ειναι να κανεισ δουλεια μ τον ευατο σου να διωξεισ ολες τισ τοξικεσ επαφεσ που εχεισ ,και να διαχειρστεισ τον φοβο οτι μπορει να κανεισ εμετο ,εγω οπως το εχω σκεφτει πρτιμω να βγω και να ζησω στιγμεσ με τουσ ανθρωπουσ που αγαπαω και ασ κανω εμετο παρα να χαραμισω τα καλητερα μ χρονια ζωντας εναν φοβο τον οποιο δημιουργω εγω στον εαυτο μ .

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    10
    Μαρια τι έδειξε η γαστροσκοπηση σου τελικά?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •