The ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ Thread - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Διάβασα το ποστ σου και πραγματικά στο μυαλό μου έρχονται διάφορα σκόρπια ερωτήματα... Δεν κατάλαβα καθόλου την φράση να βρεις '' φίλους οι οποίοι θα σου χρησιμεύουν σε κάτι.. '' Δηλαδή τους έχουμε για να μας χρησιμεύουν σε κάτι... Και γιατί τέτοιο κόλλημα να βρεις κοπέλα... Δεν ξέρω εάν πραγματικά έβρισκες μια κοπέλα ότι δεν θα αισθανόσουν μόνος... Και οι φίλοι πολλές φορές είναι δίπλα σου και προχωράνε μαζί σου όσο προχωράς κι εσύ... Είμαι κι εγώ άνθρωπος που θέλω να έχω δίπλα μου λίγους ανθρώπους και καλούς...

    Εάν όντως θέλεις να βγεις από την μοναξιά και από όλα αυτά τα συναισθήματα.. Έλα, σου απλώνω το χέρι και πιάστο... Και όχι από συμπόνοια και λύπηση αλλά επειδή το θέλω... Όλοι μπορούμε να μην νιώθουμε μόνοι αρκεί να βρεθεί ένας άνθρωπος που θα είναι δίπλα μας και θα μας απλώσει το χέρι του χωρίς να περιμένει κάτι....

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    κι εγω λεω οτι ετσι ημουνα, ανθρωποδιωχτης, μοναχικη, παραξενη, αυθορμητη, ανωριμη. Τωρα δεν ξερω ποσο απο αυτα ειμαι.. Εχω ενα καρο προβληματα στο κεφαλι μου ρε συ κενο, πιστεψε με.. Και πολλες φορες οταν προσπαθεις να μην υποκυπτεις στους αλλους γυρω σου που θεωρουν οτι τους δειχνεις κατανοηση μονο οταν γινεσαι και εσυ χαλια οπως αυτοι, δεν ξερεις ποσο αφανταστα δυσκολο ειναι αυτο.. Να με λενε αναισθητη και οτι δεν νοιαζομαι, που ακριβως επειδη νοιαζομαι προσπαθω να ειμαι θετικη, αισιοδοξη, τοσο που μαλλον φαινομαι απομακρη και εκτος τοπου και χρονου, γιατι επειδη ειμαι και τοσο υπερευαισθητη προσπαθω και να προστατευω τον εαυτο μου.. Και για αλλη μια γορα αισθανομαι ανεπαρκης και οτι κανω λαθη στο πως πρεπει να ειμαι και να υποστηριζω τους αλλους....Kαι μαλιστα τωρα που το σκεφτομαι αν δεν ειχα φιλους, γκομενο, και ημουν αδιαφορη για τους συγγενεις μου, δε θα ειχα κανενα προβλημα στο κεφαλι μου, αλλα θα ειχα αυτα που εχεις εσυ. Καθε τι εχει ενα κοστος λοιπον.
    γαμω τα κερατα σου κι εσενα, σταματα να εισαι τοσο εγω. να μην υποκυπτεις γιατι γινεσαι σκατα, να τους δειχνεις απλα πως θα ξεφυγουν απο εκει που βρισκονται χωρις να πεφτεις μαζι τους για να τους "καταλαβεις" και καλα. εγω παντως οταν ειμαι με ανθρωπους που θελω, ειμαι καλα. οταν δεν ειμαι ή τους κανω περα, μενω μονος μου, και οπως ειναι φυσικο απ'τη μοναξια προερχεται και ο αρνητισμος. και ναι το καθε τι εχει ενα κοστος. ή θα εισαι ο καραγκιοζης τους και θα καλωπερνας/νιωθεις σκατα, εξαιτιας τους απ'τις συμπεριφορες ή τις πράξεις τους... ή δε θα εισαι και θα μενεις μονος σου και θα σου λειπουν ακριβως αυτα, οι καλες και οι κακες στιγμες που θα ζουσες με τους αλλους. το θεμα ειναι οτι με το πρωτο εχεις περιθωρια εξελιξης, μεσω γνωστων οπως ειπα μπορεις να βρεις και συντροφο, να σου βρουν δουλεια, να πατε διακοπες ακομα μαζι (οπως παλευω αυτη τη περιοδο) κλπ. μενωντας μονος σου, κι αφου συνηθισεις στην απαθεια και στο τιποτα, τι περιθωρια εξελιξης να εχεις σαν ανθρωπος ? κι απο αυτο προερχονται ολα τα προβληματα μου...

    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Αν το περιθώριο "ξεκίνησε σαν επιλογή και έγινε συνήθεια", τότε σταμάτα τη συνήθεια. Μήπως όμως εξακολουθεί να είναι και επιλογή?
    αφου εχει γινει συνηθεια, ειναι σαν να λες σε εναν ναρκομανη να ξεκοψει ετσι απλα. ή σε εναν μανιωδη καπνιστη να το σταματησει ξαφνικα. μπορει να ειναι κι επιλογη γιατι οπως εγραψα δε με εκφραζει το περιβαλλον για να κανω κατι, δε θελω να βρω δουλεια πχ εδω στην Ελλαδα γιατι οι μισθοι ειναι σκατα και νιωθω να με κοροϊδευουν. το αν ειναι περισσοτερο επιλογη ή συνηθεια κυμαινεται κι εξαρταται απο το πως νιωθω. αν και για να πω την αληθεια, βλεπω ωρες ωρες πως εχω ξεφυγει και δυσκολευομαι να επανελθω γιατι εμαθα στη μοναξια κι εγινα υπερβολικα παραξενος για τους αλλους με αποτελεσμα να με χεζουν. γιαυτο σκεφτομουν τα χαπια τελευταια.

    Quote Originally Posted by asteriar View Post
    Διάβασα το ποστ σου και πραγματικά στο μυαλό μου έρχονται διάφορα σκόρπια ερωτήματα... Δεν κατάλαβα καθόλου την φράση να βρεις '' φίλους οι οποίοι θα σου χρησιμεύουν σε κάτι.. '' Δηλαδή τους έχουμε για να μας χρησιμεύουν σε κάτι... Και γιατί τέτοιο κόλλημα να βρεις κοπέλα... Δεν ξέρω εάν πραγματικά έβρισκες μια κοπέλα ότι δεν θα αισθανόσουν μόνος... Και οι φίλοι πολλές φορές είναι δίπλα σου και προχωράνε μαζί σου όσο προχωράς κι εσύ... Είμαι κι εγώ άνθρωπος που θέλω να έχω δίπλα μου λίγους ανθρώπους και καλούς...
    εαν πουμε οτι ειμαστε φιλοι, αλλα βαριεμαι πχ να ερθω να σε δω ή να βγω μαζι σου, με αποτελεσμα να μενεις μονη... τοτε δε σου ειμαι αχρηστος ? ειδικα αν δε σου προσφερω απολυτως τπτ αλλο, καμια κατανοηση, καμια επικοινωνια, καμια συνεργασια σε καποιο αλλο θεμα. ποιος ο λογος τοτε να υπαρχω στη ζωη σου ? και το θεμα με τις κοπελες ειναι επειδη πλεον ειμαι σε μια ηλικια που θα επρεπε να προχωρησω σοβαρα. θα επρεπε να ειμαι καλυμμενος δλδ τουλαχιστον σ'αυτο (αφου στα επαγγελματικα ειμαι ενας αποτυγχημενος, αλλα ακομα κι οσοι εχουν δουλεια, παλι ειναι αποτυγχημενοι λογο χωρας). ελα ομως που ποτε δεν εχω κατι σταθερο και καμια δεν ενδιαφερετε πραγματικα για μενα να προχωρησουμε μαζι. κι οσο να ναι, μεσα σε μια σχεση νιωθεις πολυ καλυτερα, εχεις την υποστηριξη και τη σιγουρια, και με αυτα μπορεις να κανεις και περισσοτερα πραγματα...

  3. #18
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    γαμω τα κερατα σου κι εσενα, σταματα να εισαι τοσο εγω. να μην υποκυπτεις γιατι γινεσαι σκατα, να τους δειχνεις απλα πως θα ξεφυγουν απο εκει που βρισκονται χωρις να πεφτεις μαζι τους για να τους "καταλαβεις" και καλα. εγω παντως οταν ειμαι με ανθρωπους που θελω, ειμαι καλα. οταν δεν ειμαι ή τους κανω περα, μενω μονος μου, και οπως ειναι φυσικο απ'τη μοναξια προερχεται και ο αρνητισμος. και ναι το καθε τι εχει ενα κοστος. ή θα εισαι ο καραγκιοζης τους και θα καλωπερνας/νιωθεις σκατα, εξαιτιας τους απ'τις συμπεριφορες ή τις πράξεις τους... ή δε θα εισαι και θα μενεις μονος σου και θα σου λειπουν ακριβως αυτα, οι καλες και οι κακες στιγμες που θα ζουσες με τους αλλους. το θεμα ειναι οτι με το πρωτο εχεις περιθωρια εξελιξης, μεσω γνωστων οπως ειπα μπορεις να βρεις και συντροφο, να σου βρουν δουλεια, να πατε διακοπες ακομα μαζι (οπως παλευω αυτη τη περιοδο) κλπ. μενωντας μονος σου, κι αφου συνηθισεις στην απαθεια και στο τιποτα, τι περιθωρια εξελιξης να εχεις σαν ανθρωπος ? κι απο αυτο προερχονται ολα τα προβληματα μου...

    αφου εχει γινει συνηθεια, ειναι σαν να λες σε εναν ναρκομανη να ξεκοψει ετσι απλα. ή σε εναν μανιωδη καπνιστη να το σταματησει ξαφνικα. μπορει να ειναι κι επιλογη γιατι οπως εγραψα δε με εκφραζει το περιβαλλον για να κανω κατι, δε θελω να βρω δουλεια πχ εδω στην Ελλαδα γιατι οι μισθοι ειναι σκατα και νιωθω να με κοροϊδευουν. το αν ειναι περισσοτερο επιλογη ή συνηθεια κυμαινεται κι εξαρταται απο το πως νιωθω. αν και για να πω την αληθεια, βλεπω ωρες ωρες πως εχω ξεφυγει και δυσκολευομαι να επανελθω γιατι εμαθα στη μοναξια κι εγινα υπερβολικα παραξενος για τους αλλους με αποτελεσμα να με χεζουν. γιαυτο σκεφτομουν τα χαπια τελευταια.

    εαν πουμε οτι ειμαστε φιλοι, αλλα βαριεμαι πχ να ερθω να σε δω ή να βγω μαζι σου, με αποτελεσμα να μενεις μονη... τοτε δε σου ειμαι αχρηστος ? ειδικα αν δε σου προσφερω απολυτως τπτ αλλο, καμια κατανοηση, καμια επικοινωνια, καμια συνεργασια σε καποιο αλλο θεμα. ποιος ο λογος τοτε να υπαρχω στη ζωη σου ? και το θεμα με τις κοπελες ειναι επειδη πλεον ειμαι σε μια ηλικια που θα επρεπε να προχωρησω σοβαρα. θα επρεπε να ειμαι καλυμμενος δλδ τουλαχιστον σ'αυτο (αφου στα επαγγελματικα ειμαι ενας αποτυγχημενος, αλλα ακομα κι οσοι εχουν δουλεια, παλι ειναι αποτυγχημενοι λογο χωρας). ελα ομως που ποτε δεν εχω κατι σταθερο και καμια δεν ενδιαφερετε πραγματικα για μενα να προχωρησουμε μαζι. κι οσο να ναι, μεσα σε μια σχεση νιωθεις πολυ καλυτερα, εχεις την υποστηριξη και τη σιγουρια, και με αυτα μπορεις να κανεις και περισσοτερα πραγματα...
    Ναι, έχεις δίκιο ως προς την φιλία... Αλλά είναι δυνατόν να μην υπάρχει κανείς για να τα δώσει όλα αυτά ??? Όσο για τα επαγγελματικά δεν θεωρώ πως κάποιος είναι αποτυχημένος επειδή δεν έχει δουλειά αυτή την στιγμή.. Όλα φτιάχνουν κάποια στιγμή... Κι εάν οι κοπέλες που γνώρισες δεν πορεύονται μαζί σου επειδή δεν έχεις κάτι στα σταθερό τότε ίσως να μην αξίζουν για σένα... Ο άνθρωπος που θα είναι μαζί σου πρέπει να είναι γιατί είσαι εσύ και όχι γιατί έχεις εκατομμύρια στην άκρη και κυκλοφορείς με πόρσε... Ε με έναν τέτοιο άνθρωπο αξίζει να μοιραστείς τα όνειρά σου και την ζωή σου..

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κι ομως, οταν λεω δεν εχω απολυτως κανενα ατομο οχι μονο να κυκλοφορισω αλλα εστω και να μιλησω οταν θελω, το εννοω! μα γιατι νομιζεις μου φαινονται αστεια τα κοριτσακια εδω μεσα που ενω εχουν τους φιλους τους και τους γκομενους τους, παρολαυτα μπαινουν και κλαιγονται για ασυναρτησιες και μικροπραγματα ? γιατι πολυ απλα δεν ξερουν τι θα πει μοναξια, πικρα και καταθλιψη!

    τα επαγγελματικα λιγο με νοιαζουν γιατι εχω οικονομιες στην ακρη, και θα μπορουσα ηδη να εχω ξεκουμπιστει απ'την Ελλαδα αν ειχα παρεα. δεν εχω, η οικογενεια μου ειναι εδω, και μεχρι να φυγουν απ'τη ζωη τουλαχιστον παραμενω μαζι τους.

    οσον αφορα για τις κοπελες, μα αφου ολες οι ελληνιδες - αθηναιες τουλαχιστον (γιατι αλλου μπορει να ειναι οντως αλλης νοοτροπιας) ειναι ετσι και τις νοιαζει μονο να καλωπερνανε και να εχουν εναν χορηγο που να πληρωνει γιαυτες. δυστυχως δεν υπαρχουν αξιολογες σημερα που να θελουν κατι σοβαρο, αλλαξαν οι ρολοι οπως εχουμε πει, και κοιτανε υπερβολικα πολυ τους εαυτους τους, κι ετσι πανε μονο οπου τις συμφερει...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    βρε συ κενο, αν δεν κανω λαθος αυτο το θεμα το εχεις ξανασυζητησει στο φορουμ. οχι οτι υπαρχει καποιο προβλημα να το ξανασυζητησεις αν θες, απλα τι θα αλλαξει απο τοτε? ειχες ακριβως τις ιδιες αποψεις. σου γραψαν πολλα ατομα, σου προσφεραν ο,τι βοηθεια μπορουσαν, σου ειπαν να πας σε ειδικο, εσενα αυτη η βοηθεια δε σου κανει, την αρνεισαι. για το χ η ψ δικο σου προσωπικο λογο δεν μπορεις να την παρεις.

    μονος σου εχεις παραδεχτει οτι τα ατομα που γνωριζεις δε σου κανουν για παρεα, οτι δεν εισαι του ημιμετρου κ ο,τι προτιμας τη μοναξια σου κ το κοστος της φυσικα, που ειναι η καταθλιψη, απο το να αλλαξεις, να συμβιβαστεις, να καταδεχτεις να κανεις παρεα κ με ατομα που δε σου ταιριαζουν κ τοσο.

    τι περιμενεις αληθεια να συμβει στη ζωη σου στο μελλον? πιστευεις οτι θα αλλαξει κατι? θα αλλαξει η χωρα? θα αλλαξουν οι ελληνιδες? θα αλλαξουν οι ανθρωποι? τι? πως το βλεπεις το μελλον σου? τι βοηθεια περιμενεις απο εμας στο φορουμ? δε θελω να γινω επιθετικη, απλα προσπαθω καπως να καταλαβω ως καποια απεξω πως τα βλεπεις τα πραγματα κ τι σκεφτεσαι να κανεις.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    για μενα εχουν αλλαξει λιγακι ορισμενα πραγματα απο τοτε, απλα επειδη δυσκολευομαι να εχω κατι σταθερο (σαν να ειμαι μονιμως στο ψαξιμο για τη κυρια τελεια), και επειδη παλι προσφατα εγινε ενα συμβαν κι εμεινα μονος τελευταια στιγμη ενω ειχα κανονισει για διακοπες τον ιουλιο, ξαναβρισκομαι στη θεση να ψαχνω παρεα για το καλοκαιρι και γιαυτο ισως επηρεαστικα και θυμηθηκα ΚΑΙ αυτο που ελεγα στο αλλο θεμα... αφου ειναι σαν να μου φταινε ολες οι ελληνιδες που δε βρισκω κατι αξιολογο.

    εχεις δικιο παντως, μαλακια που ξανανοιξα θεμα, απλα αυτο ειναι το κυριως προβλημα μου, οτι νιωθω πως παραμενω μονος και συναισθηματικα μη καλυμμενος, γιατι δε βρισκω ευκολα ατομα να ταιριαξω και να με καταλαβουν... αφου κι εγω πλεον εχω ξεφυγει και δεν ειμαι αυτο που χαρακτηριζουμε normal. το κακο ειναι οτι δε ξερω πως θα ξαναεπιστρεψω απο το περιθωριο σε καποια παρεα, ειδικα οταν με ορισμενα ατομα που γνωριζα εχω πλεον τσακωθει και διωξει, και δε προκειται να τα ξαναδω ποτε μου! κι εγω εχω συνηθισει μονος, αλλα και οι αλλοι με φοβουνται λογο της καφριλας και του αυθορμητισμου που βγαζω (και της ανωριμοτητας οπως λεει η carrie), και γιαυτο δυσκολα κανω και νεες γνωριμιες. οποτε γαμησε τα κι αφησε τα δε ξερω τι θα γινει με τη περιπτωση μου. σημερα παντως ημουν οκ, καναμε και τη γυμναστικη μας το απογευμα, και ειναι σαν να μη χρειαζομαι κανεναν.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    τις ερωτησεις δεν τις εκανα παντως για να βγει το συμπερασμα οτι "μαλακια που ανοιξες το θεμα", αλλα για να βγει -ισως- καποιο πιο γονιμο συμπερασμα για σενα.

    εχεις το προβλημα της μοναξιας, οτι δεν εχεις φιλους κ παρεες. προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι αυτο ειναι οντως προβλημα, κ ουσιαστικο. εσυ θελεις να το λυσεις? εισαι διατεθημενος να κανεις καποια προσπαθεια γι αυτο? προσπαθεια να αλλαξεις κ πραγματα απανω σου? τι σε μπλοκαρει απο το να αρχισεις να ψαχνεις για παρεες? εχεις κατι στο μυαλο σου? σκεψεις? συναισθηματα?

    εχω την αισθηση οτι βαζεις τον εαυτο σου στη θεση του θυματος. οι αλλοι παντα φταινε. νομιζω οτι κ μονος σου το παραδεχεσαι. οταν το κανεις ομως αυτο, αφενος κερδιζεις κατι, δεν εχεις την ευθυνη, αλλα απο την αλλη χανεις κ κατι, σωστα? χανεις τη δυνατοτητα να αλλαξεις μια κατασταση, οχι? γιατι πώς θα μπορουσες να αλλαξεις τους αλλους? μονο τον εαυτο σου μπορεις να αλλαξεις, αν το θελεις φυσικα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    θελω να το λυσω αλλα σου ειπα τι συμβαινει συχνα. νιωθω οτι δε ταιριαζω, δε μπορουν να με καταλαβουν ευκολα, και γιαυτο ειτε με χεζουν, ειτε τους χεζω. ασε που ολοι πλεον εχουν τις παρεες τους, τους δικους τους ανθρωπους, κι εγω οπου κι αν παω, με οποιο ατομο κι αν γνωριστω, βρισκω πως περισσευω. και εδω στο ιντερνετ ακομα, στο facebook πχ, με το που γινεις φιλος με καποιο ατομο, βλεπεις τη λιστα του κι ενα σωρο γνωστους που εχει, κι απογοητευεσαι...

    πιστευω κανω προσπαθεια απ'τη στιγμη που ειμαι εδω και συζηταω το προβλημα. δε περιμενω λυση βεβαια μεσα απ'το φορουμ, το εχω ξαναπει, απλα μοιραζομαι κι εγω αυτο που με απασχολει οπως ολοι οι αλλοι. θα μπορουσα να μη το μοιραζομαι, οπως κανω και με τους γονεις μου που δε τους λεω τπτ, γιατι βρισκω πχ οτι δε μπορουν να με καταλαβουν (και λογο ηλικιας ακομα).

    βαζω τον εαυτο μου στη θεση του μοναδικου, του ξεχωριστου, του σπανιου, αφου βλεπω οτι οντως ξεχωριζω απο τους αλλους, ειτε λογο της συμπεριφορας μου (ασχημης ή οχι, δε θα το κρινω εγω αυτο), ειτε και του τροπου ζωης μου ακομα (που παραμενω ανεργος και μονος και χωρις φιλους, και ενα σωρο αλλα, που αλλος στη θεση μου παιζει να ειχε αυτοκτονισει ή φυγει για το εξωτερικο). κι επειδη νιωθω ετσι, οπως ειπα δυσκολευομαι να ταιριαξω και να με καταλαβει καποιος. αφου κι απο δω μεσα αν με ρωτησεις ποιος με καταλαβε περισσοτερο, δυο-τρεια ατομα θα σου πω μονο.

    οπως και να εχει, τους ανθρωπους που θα συναντησεις στο δρομο σου, ΔΕΝ τους επιλεγεις δυστυχως. και η πορεια μου μεχρι τωρα, χωρις καμια εξαιρεση (ουτε καν πρωην που αγαπησα), μου εδειξε οτι εγω δε συναντησα ατομα που μου ταιριαζαν. και τελευταια δε βρισκω καν ατομα που να δειχνουν ενα ενδιαφερον (το αν μου ταιριαζουν ή οχι το αφηνω στην ακρη)...

  9. #24
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    κι ομως, οταν λεω δεν εχω απολυτως κανενα ατομο οχι μονο να κυκλοφορισω αλλα εστω και να μιλησω οταν θελω, το εννοω! μα γιατι νομιζεις μου φαινονται αστεια τα κοριτσακια εδω μεσα που ενω εχουν τους φιλους τους και τους γκομενους τους, παρολαυτα μπαινουν και κλαιγονται για ασυναρτησιες και μικροπραγματα ? γιατι πολυ απλα δεν ξερουν τι θα πει μοναξια, πικρα και καταθλιψη!

    τα επαγγελματικα λιγο με νοιαζουν γιατι εχω οικονομιες στην ακρη, και θα μπορουσα ηδη να εχω ξεκουμπιστει απ'την Ελλαδα αν ειχα παρεα. δεν εχω, η οικογενεια μου ειναι εδω, και μεχρι να φυγουν απ'τη ζωη τουλαχιστον παραμενω μαζι τους.

    οσον αφορα για τις κοπελες, μα αφου ολες οι ελληνιδες - αθηναιες τουλαχιστον (γιατι αλλου μπορει να ειναι οντως αλλης νοοτροπιας) ειναι ετσι και τις νοιαζει μονο να καλωπερνανε και να εχουν εναν χορηγο που να πληρωνει γιαυτες. δυστυχως δεν υπαρχουν αξιολογες σημερα που να θελουν κατι σοβαρο, αλλαξαν οι ρολοι οπως εχουμε πει, και κοιτανε υπερβολικα πολυ τους εαυτους τους, κι ετσι πανε μονο οπου τις συμφερει...
    Γιατί βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο και όχι μισογεμάτο??? Έχεις όλους εμάς... Είδες άνοιξες ένα θέμα και πολλοί σου απάντησαν.... Όποτε θέλεις να μιλήσεις είμαστε εδώ να ακούσουμε το κάθετι που σε απασχολεί... Όσο για τα κοριτσάκια που λες ο καθένας κουβαλάει τον δικό του σταυρό κι αν εσένα σου φαίνονται ασυναρτησίες και μικροπράγματα για αυτούς τους ανθρώπους φαίνονται όλα αυτά σοβαρά... Για τις κοπέλες της Αθήνας δεν μπορώ να μιλήσω... Αν και μου φαίνεται παρατραβηγμένο όλες να ψάχνουν να βολευτούν... Δεν κοιτάς στην σωστή πλευρά.. Υπάρχουν και μάλιστα πολλές γυναίκες που δεν είναι όπως τις περιγράφεις αλλά αγαπούν τον άνθρωπο τους γι αυτό που είναι...

    Στο ξαναλέω είμαστε εμείς εδώ για σένα...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το "εχω ολους εσας" επετρεψε μου να το παιρνω σαν αστειο. οχι επειδη ειναι απλα ενα φορουμ και στη ζωη μου δε μου προσφερει τπτ απολυτως, οχι επειδη δεν ετυχε να γνωριστω με καποιο μελος ακομα απο κοντα, αλλα κι επειδη εγω εδω μεσα μετραω σαν απ'τους χειροτερους που υπαρχουν, και παραδειγμα προς αποφυγη. εισαι καινουργια και πιθανον δεν εχεις διαβασει ποσες φορες εχω τσακωθει, ποσες φορες με εχουν κατηγορισει για πραγματα που δεν εκανα, με καταγγειλαν μεχρι και στη safeline ακομα! κι αν αυτο συμβαινει σε ενα φορουμ απλα, φαντασου εκει εξω τι τραβαω απο το σκατοκοσμο σας και τη μαλακια του καθενα που του φανηκα επικινδυνος ή οτι αλλο.

    για τις κοπελες να το ξαναπω παλι, οτι εχω κανει 5-6 σχεσεις κι αρκετες γνωριμιες στο παρελθον, οι περισσοτερες ξεκινησαν απο εδω το διαδικτυο. εαν εκει εξω δεν εχεις παρεα, αμαξαρα και σουπερ εμφανιση να εντυπωσιασεις την αλλη, δε πας πουθενα! εγω δεν εχω τπτ απο τα 3 αυτα που απαιτουνται σημερα, γιαυτο παραμενω μονος. κι αφου κι ο χαρακτηρας μου οπως ειπαμε δεν ειναι κι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου, ουτε και τοσο φυσιολογικος... αλλος ενας λογος που δυσκολευομαι και παιζει να σαπισω ετσι. το αν υπαρχουν καλες αθηναιες και γενικοτερα ελληνιδες ΔΕΝ με ενδιαφερει, απ'τη στιγμη που σε οσες επεσα εγω, μου βγηκαν σκαρτες. και ναι σιγουρα σε μια σχεση δε φταιει μονο ο ενας, εχω κι εγω μεριδιο ευθυνης. μα γιαυτο λεω πως δε ταιριαζω με φυσιολογικες. και γιαυτο προσπαθω να μη χανω το χρονο μου μαζι τους, γιατι πλεον εχω μαθει απ'τα λαθοι μου, με αποτελεσμα να μαντευω σχεδον που θα καταληξει η σχεση...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    "κι αφου κι ο χαρακτηρας μου οπως ειπαμε δεν ειναι κι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου, ουτε και τοσο φυσιολογικος... αλλος ενας λογος που δυσκολευομαι και παιζει να σαπισω ετσι."

    να πως νιωθω σημερα.

  12. #27
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    το "εχω ολους εσας" επετρεψε μου να το παιρνω σαν αστειο. οχι επειδη ειναι απλα ενα φορουμ και στη ζωη μου δε μου προσφερει τπτ απολυτως, οχι επειδη δεν ετυχε να γνωριστω με καποιο μελος ακομα απο κοντα, αλλα κι επειδη εγω εδω μεσα μετραω σαν απ'τους χειροτερους που υπαρχουν, και παραδειγμα προς αποφυγη. εισαι καινουργια και πιθανον δεν εχεις διαβασει ποσες φορες εχω τσακωθει, ποσες φορες με εχουν κατηγορισει για πραγματα που δεν εκανα, με καταγγειλαν μεχρι και στη safeline ακομα! κι αν αυτο συμβαινει σε ενα φορουμ απλα, φαντασου εκει εξω τι τραβαω απο το σκατοκοσμο σας και τη μαλακια του καθενα που του φανηκα επικινδυνος ή οτι αλλο.

    για τις κοπελες να το ξαναπω παλι, οτι εχω κανει 5-6 σχεσεις κι αρκετες γνωριμιες στο παρελθον, οι περισσοτερες ξεκινησαν απο εδω το διαδικτυο. εαν εκει εξω δεν εχεις παρεα, αμαξαρα και σουπερ εμφανιση να εντυπωσιασεις την αλλη, δε πας πουθενα! εγω δεν εχω τπτ απο τα 3 αυτα που απαιτουνται σημερα, γιαυτο παραμενω μονος. κι αφου κι ο χαρακτηρας μου οπως ειπαμε δεν ειναι κι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου, ουτε και τοσο φυσιολογικος... αλλος ενας λογος που δυσκολευομαι και παιζει να σαπισω ετσι. το αν υπαρχουν καλες αθηναιες και γενικοτερα ελληνιδες ΔΕΝ με ενδιαφερει, απ'τη στιγμη που σε οσες επεσα εγω, μου βγηκαν σκαρτες. και ναι σιγουρα σε μια σχεση δε φταιει μονο ο ενας, εχω κι εγω μεριδιο ευθυνης. μα γιαυτο λεω πως δε ταιριαζω με φυσιολογικες. και γιαυτο προσπαθω να μη χανω το χρονο μου μαζι τους, γιατι πλεον εχω μαθει απ'τα λαθοι μου, με αποτελεσμα να μαντευω σχεδον που θα καταληξει η σχεση...
    Καλημέρα κενό! Να μην το πάρεις ως αστείο αλλά ως πραγματικότητα! Το ότι μπορεί να είσαι ο χειρότερος ή να έχεις μαλώσει με τον καθένα , όχι δεν έχω ψάξει να διαβάσω κάτι , αλλά και στην τελική δεν με νοιάζει κιόλας... Κανείς δεν είναι τέλειος.. ούτε εγώ ούτε εσύ.. Δεν θα βασιστώ σε όλα που έχουν γίνει όπως είπες αλλά στο ότι είσαι ένας άνθρωπος μόνος και θέλω πραγματικά να μην είσαι και να μην νιώθεις έτσι... Θα βγάλω την άποψη μου για σένα από σήμερα και έπειτα και όχι για πράγματα που έγιναν κάποτε...

  13. #28
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    "κι αφου κι ο χαρακτηρας μου οπως ειπαμε δεν ειναι κι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου, ουτε και τοσο φυσιολογικος... αλλος ενας λογος που δυσκολευομαι και παιζει να σαπισω ετσι."

    να πως νιωθω σημερα.
    Να μην νιώθεις έτσι carrie μου! Σκέψου κάτι όμορφο, κάτι καλό που υπάρχει στην ζωή σου και θα δεις πως δεν άξιζε να νιώθεις έτσι...

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    "κι αφου κι ο χαρακτηρας μου οπως ειπαμε δεν ειναι κι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου, ουτε και τοσο φυσιολογικος... αλλος ενας λογος που δυσκολευομαι και παιζει να σαπισω ετσι."

    να πως νιωθω σημερα.
    φταινε τα κερατακια σου κι εσενα, το ειπαμε. μονο που δε καταλαβαινω γιατι νιωθεις πως θα σαπισεις ετσι, αφου εσυ δεν εισαι πλεον παραξενη σαν εμενα! και φιλους εχεις απ'οσο ξερω, και εισαι αρκετα κοινωνικη. κι εδω στο φορουμ η παρουσια σου ειναι πολυ σωστη, σιγουρα θα γουσταραν να σε γνωρισουν καμποσα μελη...

    Quote Originally Posted by asteriar View Post
    Καλημέρα κενό! Να μην το πάρεις ως αστείο αλλά ως πραγματικότητα! Το ότι μπορεί να είσαι ο χειρότερος ή να έχεις μαλώσει με τον καθένα , όχι δεν έχω ψάξει να διαβάσω κάτι , αλλά και στην τελική δεν με νοιάζει κιόλας... Κανείς δεν είναι τέλειος.. ούτε εγώ ούτε εσύ.. Δεν θα βασιστώ σε όλα που έχουν γίνει όπως είπες αλλά στο ότι είσαι ένας άνθρωπος μόνος και θέλω πραγματικά να μην είσαι και να μην νιώθεις έτσι... Θα βγάλω την άποψη μου για σένα από σήμερα και έπειτα και όχι για πράγματα που έγιναν κάποτε...
    ενταξει, ευχαριστω, αλλα τελικα δε ξερω αν η μοναξια μου ειναι απο επιλογη ή οχι. το βλεπω πως δυσκολευομαι να δεθω με τους αλλους ανθρωπους, ειδικα αν δεν ειναι κοπελες να πηγαινει προς το ερωτικο, μου φαινονται αχρηστοι αφου οπως ειπα η φιλια δε μου προσφερει κατι ειδικα οταν δε ταιριαζουμε και δεν υπαρχει κατανοηση. μακαρι να ειχα την επιλογη παντως να γνωριζω καθε μερα καινουργιο κοσμο, τοτε θα βρισκα ευκολοτερα καποια που ταιριαζει στα προτυπα που εχω για το ταιρι μου...
    Last edited by deleted-member30-03; 24-05-2011 at 14:39.

  15. #30
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ενταξει, ευχαριστω, αλλα τελικα δε ξερω αν η μοναξια μου ειναι απο επιλογη ή οχι. το βλεπω πως δυσκολευομαι να δεθω με τους αλλους ανθρωπους, ειδικα αν δεν ειναι κοπελες να πηγαινει προς το ερωτικο, μου φαινονται αχρηστοι αφου οπως ειπα η φιλια δε μου προσφερει κατι ειδικα οταν δε ταιριαζουμε και δεν υπαρχει κατανοηση. μακαρι να ειχα την επιλογη παντως να γνωριζω καθε μερα καινουργιο κοσμο, τοτε θα βρισκα ευκολοτερα καποια που ταιριαζει στα προτυπα που εχω για το ταιρι μου...

    Δεν χρειάζεται να λες ευχαριστώ και να νιώθεις υποχρεωμένος για κάτι που είπα, το ένιωσα και το είπα!!! Εάν είναι επιλογή θα πρέπει ή να συμβιβαστείς με αυτήν ή να την αλλάξεις!!! Και για τα καινούρια άτομα που θέλεις να γνωρίζεις στο χέρι σου είναι να τα καταφέρεις και να βρεις επιτέλους αυτό που ψάχνεις!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διόρθωση ενός thread
    By akisp in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 04-04-2011, 16:53
  2. Που είναι το music thread?
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-06-2010, 18:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •