νοιωθω ασχημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183

    νοιωθω ασχημα

    κρυωνω κ ας ειμαι σκεπασμενος
    πειναω κ ας εχω φαει
    το παραμικρο μ ενοχλει, ενας μικρος θορυβος, ο αερας.
    δεν θελω να κανω τιποτα απολυτως.
    σαπιζω σωματικα συναισθηματικα κ διανοητικα.

    οι αλλοι που εχουν παει? keep walking κ petran?

    φοβαμαι για το μελλον, φοβαμαι για το παρον.
    δεν εχω δυναμεις κ δεν θελω να βαλω τα δυνατα μου.
    τα ονειρα δεν δειχνουν κ τα καλυτερα πραγματα, μαλιστα μετα απο ενα κακο ονειρο την επομενη ετρεμα....
    δεν μπορω να βοηθησω αυτους που με βοηθησαν κ με βοηθουν ακομα, και το χρειαζοντε

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Και γω δεν είμαι και πολύ καλά. Δεν φταίω για ότι έπαθα στη ζωή μου αλλά το πληρώνω. Όταν είμαι με κόσμο και ακούω πολλές φωνές κάπου χάνομαι, αδυνατώ να επικοινωνίσω, να συμμετέχω κανονικά. Είναι καιρός που μου συμβαίνει αυτό βέβαια, δεν είναι κατι καινούργιο.
    Εσύ το παθαίνεις αυτό?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μπορει να ειναι παρενεργειες επειδη εκοψες τα φαρμακα..

    καλως ή κακως αμα αρχισεις τα κωλ..φαρμακα πρεπει να τα παιρνεις μια ζωη απο οτι εχω
    καταλαβει..

    βασικα πειραζουν και κλεινουν τους υποδοχεις ντοπαμινης του εγκεφαλου οποτε
    αμα τα κοψεις , ανοιγουν αποτομα και τα παιζουν..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    ναι, να ταν μονο αυτο.....παλι δε θα ταν καλα, αλλα λεμε τωρα.
    εχω αποσυρθει απο εκει που πηγαινει ο κοσμος, γιατι νοιωθω σαν alien.
    αυτο που εχουμε insect λεγεται κοινωνικη φοβια νομιζω.
    καπου διαβασα πως δεν παιρνεις φαρμακα πλεον....πως τα πας εσυ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by maus View Post
    μπορει να ειναι παρενεργειες επειδη εκοψες τα φαρμακα..

    καλως ή κακως αμα αρχισεις τα κωλ..φαρμακα πρεπει να τα παιρνεις μια ζωη απο οτι εχω
    καταλαβει..

    βασικα πειραζουν και κλεινουν τους υποδοχεις ντοπαμινης του εγκεφαλου οποτε
    αμα τα κοψεις , ανοιγουν αποτομα και τα παιζουν..
    κ εγω αυτο σκεφτομαι, κανονικα ομως αφου ντοπαμινη ειναι, που σχετιζεται με την χαρα γιατι να μεχει παρει απο κατω?
    εσυ ειπαμε τα εκοψες 3 φορες κ υποτροπιασες. μου ειχες πει νομιζω πως μετα απο 1 μηνα αρχισες να τα παιζεις? τι σε ειχε πιασει?
    εγω δεν κανω τιποτα κ παλι νοιωθω ασχημα. καλα που εχω την μανα μου κ με βοηθαει σε ολα. καλα πως αντεχει αυτη η γυναικα? υποφερει πολυυυ αλλα δεν το βαζει κατω με τιποτα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    & με το φάρμακο που έπαιρνα δεν νομίζω να υπήρχε μεγάλη διαφορά σε αυτό το κομμάτι της ζωής μου. Δεν το κόβω και απίθανο να έπαιρνα λάθος φάρμακο ή να μου έκανε αλλαγές στην ψυχοσύνθεση μου αυτό το φάρμακο και να έχω ανάγκη από κάτι άλλο πλέον, κάποιο άλλο φάρμακο να μπαλώσει αυτά τα προβλήματα.
    Όταν μιλάω τετ α τετ η επικοινωνία είναι αρκετά καλύτερη. Παλαιότερα είχα και τάσεις φυγής, δηλαδή έβγαινα έξω και μετά από λίγο ήθελα να γυρίσω σπίτι μου. Εκεί έχει βελτιωθεί η κατάσταση, έχουν μειωθεί οι τάσεις φύγής αλλά δεν είναι όλα ρόδινα όπως είπα και πιο πάνω και όχι μόνο αυτό όπως λες κι εσύ αλέξανδρε. Κάποιες φορές για παράδειγμα δείχνει να πέφτει πολύ η διάθεση μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Από την άλλη μπορεί να μεταμορφωθώ στον Τζόκερ, δηλαδή το άλλο άκρο. Όπως διάβασα πολύ εύστοχα κάπου σχιζοφρένεια είναι να έχεις μέσα σου πότε το σπαρακτικό γέλιο κι άλλοτε την εξοντωτική πίκρα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Από την άλλη μπορεί να μεταμορφωθώ στον Τζόκερ, δηλαδή το άλλο άκρο. Όπως διάβασα πολύ εύστοχα κάπου σχιζοφρένεια είναι να έχεις μέσα σου πότε το σπαρακτικό γέλιο κι άλλοτε την εξοντωτική πίκρα...


    Έλα ρε φίλε αλέξανδρε! Πως είσαι ρε φίλε? Δεν παίρνεις φάρμακα τώρα? Νομίζω ότι είσαι σε άσχημη συναισθηματική κατάσταση, ψηλο-καταθλιπτική. Γιατί δεν προσπαθείς ρε φίλε να κάνεις κάτι με το ζόρι για αρχή? Να πας για καμια ξένη γλώσσα, ECDL, χωρό, κάτι. Πήγαινε και ας μην το κάνεις τόσο καλά χέστηκες. Καμια δουλεια ξέρω γω. Το να μένεις σπίτι και να σκέφτεσαι και να σκέφτεσαι συνέχεια δεν είναι καλό. Και αφού τα έκοψες και δεν είδες βελτίωση στην όρεξή σου ίσως να μην έφταιγαν τα φάρμακα. Αναδιοργανώσου λίγο ρε φίλε μην σε παίρνει από κάτω! Μπορείς!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Έλα ρε φίλε αλέξανδρε! Πως είσαι ρε φίλε? Δεν παίρνεις φάρμακα τώρα? Νομίζω ότι είσαι σε άσχημη συναισθηματική κατάσταση, ψηλο-καταθλιπτική. Γιατί δεν προσπαθείς ρε φίλε να κάνεις κάτι με το ζόρι για αρχή? Να πας για καμια ξένη γλώσσα, ECDL, χωρό, κάτι. Πήγαινε και ας μην το κάνεις τόσο καλά χέστηκες. Καμια δουλεια ξέρω γω. Το να μένεις σπίτι και να σκέφτεσαι και να σκέφτεσαι συνέχεια δεν είναι καλό. Και αφού τα έκοψες και δεν είδες βελτίωση στην όρεξή σου ίσως να μην έφταιγαν τα φάρμακα. Αναδιοργανώσου λίγο ρε φίλε μην σε παίρνει από κάτω! Μπορείς!
    Γειά σου φίλε Νίκο :D
    Δεν είμαι και τόσο χάλια. Κατά περίεργο τρόπο (τουλάχιστον σε επικοινωνια εκτός ιντερνετ) φαίνεται πως η διάθεση μου δεν εξαρτάται αποκλειστικά από μένα.
    Ούτε σκέφτομαι συνέχεια. Έχω πάντως μια τάση παραίτησης. Περνάω αρκετό χρόνο ξάπλα. Μερικές φορές σκέφτομαι τι ωραία που θα ήταν να με έπερνε ο ύπνος και να μην ξυπνούσα.. λολ. Άλλες φορές έχω περισσότερη διάθεση για διάφορα πράγματα ωστόσο η παρατεταμένη μοναξία με έχει σκουριάσει λίγο και έχω συχνά υπνηλία. Μερικές φορές κάνω και αρκετά άσχημες σκέψεις, όπως για παράδειγμα μαζικής καταστροφής και τέτοια αλλά αυτές οι σκέψεις έχουν εξασθενίσει αρκετά. Ποιός ξέρει... ίσως απλά να χρειαζόμουν ένα μεγάλο διάλλειμα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Γειά σου φίλε Νίκο :D
    Δεν είμαι και τόσο χάλια. Κατά περίεργο τρόπο (τουλάχιστον σε επικοινωνια εκτός ιντερνετ) φαίνεται πως η διάθεση μου δεν εξαρτάται αποκλειστικά από μένα.
    Ούτε σκέφτομαι συνέχεια. Έχω πάντως μια τάση παραίτησης. Περνάω αρκετό χρόνο ξάπλα. Μερικές φορές σκέφτομαι τι ωραία που θα ήταν να με έπερνε ο ύπνος και να μην ξυπνούσα.. λολ. Άλλες φορές έχω περισσότερη διάθεση για διάφορα πράγματα ωστόσο η παρατεταμένη μοναξία με έχει σκουριάσει λίγο και έχω συχνά υπνηλία. Μερικές φορές κάνω και αρκετά άσχημες σκέψεις, όπως για παράδειγμα μαζικής καταστροφής και τέτοια αλλά αυτές οι σκέψεις έχουν εξασθενίσει αρκετά. Ποιός ξέρει... ίσως απλά να χρειαζόμουν ένα μεγάλο διάλλειμα..



    lol μπερδέψαμε λίγο τα μηνύματα :confused::rolleyes:


    Ναι, το μήνυμα πήγαινε στον άλεξ αλλά και εσύ καλός είσαι vince :p

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    just joking PETRAN! Δεν τα χασα ακόμα :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    lol μπερδέψαμε λίγο τα μηνύματα :confused::rolleyes:


    Ναι, το μήνυμα πήγαινε στον άλεξ αλλά και εσύ καλός είσαι vince :p
    εχετε πλακα ρε παιδια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Έλα ρε φίλε αλέξανδρε! Πως είσαι ρε φίλε? Δεν παίρνεις φάρμακα τώρα? Νομίζω ότι είσαι σε άσχημη συναισθηματική κατάσταση, ψηλο-καταθλιπτική. Γιατί δεν προσπαθείς ρε φίλε να κάνεις κάτι με το ζόρι για αρχή? Να πας για καμια ξένη γλώσσα, ECDL, χωρό, κάτι. Πήγαινε και ας μην το κάνεις τόσο καλά χέστηκες. Καμια δουλεια ξέρω γω. Το να μένεις σπίτι και να σκέφτεσαι και να σκέφτεσαι συνέχεια δεν είναι καλό. Και αφού τα έκοψες και δεν είδες βελτίωση στην όρεξή σου ίσως να μην έφταιγαν τα φάρμακα. Αναδιοργανώσου λίγο ρε φίλε μην σε παίρνει από κάτω! Μπορείς!
    οχι δεν παιρνω φαρμακα. εδω κ στην καρεκλα που καθομαι, ειμαι ασχημα....να μην σας κουραζω ομως συνεχεια με τα δικα μου...
    σε ευχαριστω ρε petran για την εμψυχωση.
    insect, good joke :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by alexandros2985 View Post
    οχι δεν παιρνω φαρμακα. εδω κ στην καρεκλα που καθομαι, ειμαι ασχημα....να μην σας κουραζω ομως συνεχεια με τα δικα μου...
    σε ευχαριστω ρε petran για την εμψυχωση.
    insect, good joke :)


    Έλα ρε πάρε ένα ποδήλατο και βγες έξω, χωρίς πλάκα θα νοιώσεις καλύτερα. Αν είσαι στην Αθήνα ακόμα καλύτερα γιατί εδώ με τα αυτοκίνητα θα είναι σαν αγώνας για επιβίωση λολ.


    Φίλε γιατί δεν πας για καμια ψυχοθεραπεία? Θα σε βοηθήσει πιστεύω.


    Μετά υπάρχει και το old-school anti-psychotic...thorazine (!) Σύμφωνα με την παλιά διαφήμιση τα γιατρεύει ΟΛΑ



    http://www.whale.to/a/chlorpromazine_ads.html


    ηρεμεί από ψύχωση, άγχος, θυμό, ζαλάδα και καρκίνο...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Φίλε γιατί δεν πας για καμια ψυχοθεραπεία? Θα σε βοηθήσει πιστεύω.
    Μετά υπάρχει και το old-school anti-psychotic...thorazine (!) Σύμφωνα με την παλιά διαφήμιση τα γιατρεύει ΟΛΑ
    http://www.whale.to/a/chlorpromazine_ads.html
    ηρεμεί από ψύχωση, άγχος, θυμό, ζαλάδα και καρκίνο...
    για την ψυχοθεραπεια, αν κ για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι ειναι -μην βαρατε- (φανταζομαι θα καθεσαι κ θα μιλας με εναν/μια ψυχολογο), δεν μου την εχει αναφερει ο doctor μου.
    στις ψυχωσεις δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει.
    χαχα, καλο αυτο για την ηρεμια απο τον καρκινο μεσω του thorazine. αστειο ηταν, ετσι?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αυτα που νοιωθω
    By PENAKI1986 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 05-03-2011, 18:31
  2. ασχημα τα πραγματα
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-11-2010, 19:23
  3. Αντιδράσεις σε άσχημα νέα
    By anwnimi3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 04-01-2010, 11:47
  4. Νοιώθω μόνος...
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 29-09-2006, 00:08
  5. Νοιώθω καλύτερα!!-μύνημα για τον Akoma
    By Μαρία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 24-08-2005, 13:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •