φοβαμαι πολυ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129

    φοβαμαι πολυ...

    Πριν λιγο καιρο βγηκα στο εξωτερικο με το αγορι μου...
    διαρκως δεν πιγαινουν τα πραγματα καλα...Καποιο καιρο τωρα δεν νιωθω χαρα...προσπαθω να βρω χαρα...Αλλα εκεινος δεν μου δειχνει στοργη...Μαλωνουμε συνεχεια...
    Μαλλον χωριζουμε...Χωρησαμε...δεν μου μιλαει...δεν με θελει...δεν καταλαβαινω...
    Προσπαθω να βρω λυτρωση σε κατι...αυτοτραυματιστηκα...α ρχισα να με χτυπαω...κλαιω...δεν νιωθω καλα ομως...
    Φοβαμαι το ποσο μονη ειμαι...δεν εχω καλες σχεσεις με τους γωνεις...ουτε εχω στεωους φιλους να με καταλαβουν...ειμαι τοσο μονη μου...
    Δεν καταλαβαινω γιατι δεν με αγαπαει καποιος...Γιατι δεν με προστατευει απο ολα αυτα τα ασχημα που ζω...
    νιωθω τοσο κενη...

  2. #2
    Sublime ας τα πάρουμε ένα ένα τα πράγματα!! Καταρχήν γιατί πλέον δεν νιώθεις καλά?? Έγινε κάποιο γεγονός και από εκεί ξεκίνησαν όλα ή έτσι απλά μια μέρα είδες πως όλα είναι μαύρα και δεν είσαι καλά??? Με το αγόρι σου δεν διευκρινίζεις τι ακριβώς έγινε, γίνεται απλά κάποιες σκόρπιες σου σκέψεις...
    Δεν χρειάζεται να αυτοτραυματίζεσαι... Δεν χρειάζεται να σε αγαπάει κάποιος ή να σε προστατεύσει από όλα αυτά που ζεις εάν εσύ η ίδια δεν αγαπήσεις πρώτα τον εαυτό σου... Από εκεί είναι η γνώμη μου πως πρέπει να ξεκινήσεις.. Να αποκτήσεις πραγματική σχέση με τον εαυτό σου και να τον αγαπήσεις πραγματικά γιατί αυτός θα είναι πάντα δίπλα σου.. Εάν δεν αγαπάς εσύ εσένα πώς περιμένεις να σε αγαπήσουν οι άλλοι???

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {.....Προσπαθω να βρω λυτρωση σε κατι...αυτοτραυματιστηκα...α ρχισα να με χτυπαω...κλαιω...δεν νιωθω καλα ομως...____________Δεν καταλαβαινω γιατι δεν με αγαπαει καποιος...? } <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< αρχισε να σε αγαπας ΕΣΥ καταρχην ,,,και μετα μπορει να εμφανιστει και κανας αλλος .

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3
    exeis skeftei oti pisw apo ola auta mporei na ypovoskei mia katathlipsi k oli auti i maurila na einai ta symptwmata tis?kalo tha itan na episkefteis ena psyhologo kali mou,min apelpizesai k min autotraumatizesai,yparxoun lyseis...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αυτό που σε κάνει να κόβεσαι είναι στ' αλήθεια η έλλειψη επικοινωνίας και σε καταλαβαίνω Απόλυτα. Αυτό πρέπει να διορθωθεί μέσα σου. Αν θες πες μας περισσότερα για την οικογενειά σου ή το αγόρι σου ή ότι άλλο θέλεις να εκμυστηρευθείς για να καταλάβουμε γιατί στο βάθος νιώθεις έτσι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Quote Originally Posted by asteriar View Post
    Sublime ας τα πάρουμε ένα ένα τα πράγματα!! Καταρχήν γιατί πλέον δεν νιώθεις καλά?? Έγινε κάποιο γεγονός και από εκεί ξεκίνησαν όλα ή έτσι απλά μια μέρα είδες πως όλα είναι μαύρα και δεν είσαι καλά??? Με το αγόρι σου δεν διευκρινίζεις τι ακριβώς έγινε, γίνεται απλά κάποιες σκόρπιες σου σκέψεις...
    Δεν χρειάζεται να αυτοτραυματίζεσαι... Δεν χρειάζεται να σε αγαπάει κάποιος ή να σε προστατεύσει από όλα αυτά που ζεις εάν εσύ η ίδια δεν αγαπήσεις πρώτα τον εαυτό σου... Από εκεί είναι η γνώμη μου πως πρέπει να ξεκινήσεις.. Να αποκτήσεις πραγματική σχέση με τον εαυτό σου και να τον αγαπήσεις πραγματικά γιατί αυτός θα είναι πάντα δίπλα σου.. Εάν δεν αγαπάς εσύ εσένα πώς περιμένεις να σε αγαπήσουν οι άλλοι???
    ναι..αυτό ακριβώς είναι.
    Γιατί να περιμένουμε από τους άλλους να μας προστατέψουν? Να μας αγαπήσουν?
    Αυτό σημαίνει πως ψάχνουμε για συναισθηματική πατερίτσα και από μόνο του είναι πρόβλημα, καθώς βλέπουμε τον εαυτό μας ελλειπή για να μας στηρίξουμε....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by path View Post
    {.....Προσπαθω να βρω λυτρωση σε κατι...αυτοτραυματιστηκα...α ρχισα να με χτυπαω...κλαιω...δεν νιωθω καλα ομως...____________Δεν καταλαβαινω γιατι δεν με αγαπαει καποιος...? } <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< αρχισε να σε αγαπας ΕΣΥ καταρχην ,,,και μετα μπορει να εμφανιστει και κανας αλλος .


    ...........
    Last edited by soft; 25-05-2011 at 05:40.
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αυτό που σε κάνει να κόβεσαι είναι στ' αλήθεια η έλλειψη επικοινωνίας και σε καταλαβαίνω Απόλυτα. Αυτό πρέπει να διορθωθεί μέσα σου. Αν θες πες μας περισσότερα για την οικογενειά σου ή το αγόρι σου ή ότι άλλο θέλεις να εκμυστηρευθείς για να καταλάβουμε γιατί στο βάθος νιώθεις έτσι.
    πολυ μαλακια και ομορφη προσεγγιση Gypsy Cello :)

    και γω σου ζηταω να πεις κατι περισσοτερο αν θες suplime :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    αν δεν αγαπας τον εαυτο σου...δεν βλεπεις την αγαπη που σου δεινουν ετσι πιστευω.την αγαπη,τη φιλια,των ερωτα τον δεχομαστε για μας αν δεν αγαπαμε τον εαυτο μας δεν μπορουμε να κανουμε κατι καλο για εμας κ σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι που σ'αγαπανε ολοι στον κοσμο εχουν ανθρωπους που νοιαζονται γι'αυτους ακομα κ ο χειροτερος εγκλειματιας για παραδειγμα.οποτε αγαπησε πρωτα εσυ τον εαυτο σου για να μπορεσεις να παρεις κ την αγαπη των αλλων

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αυτό που σε κάνει να κόβεσαι είναι στ' αλήθεια η έλλειψη επικοινωνίας και σε καταλαβαίνω Απόλυτα. Αυτό πρέπει να διορθωθεί μέσα σου. Αν θες πες μας περισσότερα για την οικογενειά σου ή το αγόρι σου ή ότι άλλο θέλεις να εκμυστηρευθείς για να καταλάβουμε γιατί στο βάθος νιώθεις έτσι.
    ειμαι εξωτερικο...με το αγορι μου...Γενικα δεν τα παμε καλα....ειμαι εγκλωβισμενη σε μια pointless καθημερινοτητα.Δυσκολα νιωθω χαρουμενη...εως καθολου θα ελεγα...
    εχω πει στο αγορι μου οτι μαλλον εχω καταθλιψη αλλα δεν δειχνει να νοιαζεται...
    Καθε μερα εχουμε καυγαδες...μου λεει με αγαπαει αλλα δεν τον πιστευω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by ram View Post
    αν δεν αγαπας τον εαυτο σου...δεν βλεπεις την αγαπη που σου δεινουν ετσι πιστευω.την αγαπη,τη φιλια,των ερωτα τον δεχομαστε για μας αν δεν αγαπαμε τον εαυτο μας δεν μπορουμε να κανουμε κατι καλο για εμας κ σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι που σ'αγαπανε ολοι στον κοσμο εχουν ανθρωπους που νοιαζονται γι'αυτους ακομα κ ο χειροτερος εγκλειματιας για παραδειγμα.οποτε αγαπησε πρωτα εσυ τον εαυτο σου για να μπορεσεις να παρεις κ την αγαπη των αλλων
    απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου αυτο μου λενε ολοι...να αγαπησω τον εαυτο μου...δεν γινεται...προσπαθω χρονια.
    και σχετικα με αυτο με την αγαπη...
    Its not paranoia if they are out to get you

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Σπουδάζετε εκεί; Έχεις άλλους ανθρώπους που μπορούν να σε στηρίξουν; Γενικότερα πιστεύεις ότι έχεις τρόπους ν' απεγκλωβιστείς απ' αυτήν την κατάσταση; Πρέπει να εκφράσεις τα συναισθήματα σου στο αγόρι με τρόπο τέτοιο που να μπορεί να κατανοήσει πραγματικά ότι υπάρχει πρόβλημα, ίσως να μην το έχει καταλάβει ακόμα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Σπουδάζετε εκεί; Έχεις άλλους ανθρώπους που μπορούν να σε στηρίξουν; Γενικότερα πιστεύεις ότι έχεις τρόπους ν' απεγκλωβιστείς απ' αυτήν την κατάσταση; Πρέπει να εκφράσεις τα συναισθήματα σου στο αγόρι με τρόπο τέτοιο που να μπορεί να κατανοήσει πραγματικά ότι υπάρχει πρόβλημα, ίσως να μην το έχει καταλάβει ακόμα.
    oxι ηρθα επειδη ηθελα να ειμαι μαζι του κ πιστευα οτι θα βρω δουλεια εδω...
    δεν πιστευω οτι υπαρχουν τροποι να βγω απο την μαυρη τρυπα αλλα προσπαθω να κανω διαφορετικα πραγματα για να μην σαπισει εντελως ο εγκεφαλος μου...
    το αγορι δεν καταλαβαινει ρε συ...εχει δει κ στο παρελθον τα σημαδια στα χερια μου κ στεναχωριθηκε...Αλλα τωρα πουξανα εγινε αυτο δεν εκανε τπτ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Έκανες απόπειρα;; Γιατί δεν ενδιαφέρεται δεν σε αγαπάει; Μήπως θα ήταν καλύτερα να φύγεις από κει;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Έκανες απόπειρα;; Γιατί δεν ενδιαφέρεται δεν σε αγαπάει; Μήπως θα ήταν καλύτερα να φύγεις από κει;
    no...
    αυτοτραυματισμος...
    Πως καταλαβαινεις αν σε αγαπαει αν δεν νιωθεις οτι σε αγαπαει?
    Βαζεις κατω την λογικη κ λες ααα σημερα εκανε αυτο...το αλλο κλπ κλπ?
    Υποτιθεται πρεπει να νιωθεις την αγαπη...εγω νιωθω στεριση...νιωθω οτι ειναι διπλα μου και μου λειπει

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 27-05-2011, 22:49
  2. Φοβάμαι πολύ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 17-04-2011, 13:13
  3. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 13:04
  4. φοβαμαι πολυ......
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 08:12
  5. Φοβάμαι πολύ.....
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-2010, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •