διαδυκτυακή γνωριμία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1

    διαδυκτυακή γνωριμία

    Εδώ και μια βδομάδα μιλώ σε μια ιστοσελίδα με κάποια κοπέλα η οποία ζει στην ίδια πόλη με μένα. Είδα το προφίλ της κι αυτή το δικό μου και δέχτηκε να ξεκινήσει συζήτηση μαζί μου. Η συζήτηση (την οποία ουσιαστικά εγώ κατεύθυνα) ήταν του τύπου που μένεις, με ποιους, τι δουλειά κάνεις, τι διασκέδαση προτιμάς, τι παρέες έχεις, πως πέρασες το Σαββ/κο, λίγα λόγια για χαρακτήρες, πως πήγε η μέρα και τέτοια παρόμοια και μπορώ να πω μου απαντά με ενδιαφέρον με τρόπο που να φαίνεται ότι περιμένει το επόμενο θέμα. Της είχα πει πριν τρεις μέρες κάποια στιγμή να τα λέγαμε τηλεφωνικά, δλδ να ανταλλάζαμε τηλέφωνα και φάνηκε τουλάχιστον να το σκέφτεται.

    Οπόταν ψες με ρωτά τι ζώδιο είμαι, μου είπε ότι το ρωτούσε αυτό εγκυκλοπαιδικά, και μετά μου λέει είσαι αρκετά σοβαρός και μου λέει μετά για σοβαροφάνεια στις ανθρώπινες σχέσεις, ρηχότητα και για ωριμότητα σε όσους ξέρουν πότε να ναι σοβαροί και πότε αστείοι. Της απάντησα ότι εξαρτάται από τα άτομα, το πόσο τους ξέρω για να ξανοιχτώ, ότι οι φίλοι μου με έχουν για ευχάριστο και κοινωνικό και είμαι συγκρατημένος με άτομα που ξέρω λίγο. Φάνηκε λίγο δύσπιστη, μου είπε πως και αυτή την έχουν για σοβαρή αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό, προσπάθησα μετά να της αποδείξω ότι όσο πιο πολύ τη γνωρίζω τόσο λιγότερο σοβαρός και πιο οικείος γίνομαι μ’ αυτήν και έκανα αναφορά σε προηγούμενα μηνύματα που ανταλλάξαμε που φαινόταν η εξήγηση μου ότι εξαρτάται από τα άτομα. Φαίνεται να δέχτηκε την εξήγηση μου αλλά φαίνεται να της μπήκε η ιδέα ότι είμαι τέτοιος. Μετά είπαμε καληνύχτα και συμφωνήσαμε να τα πούμε σήμερα. Σαν άτομο μου φαίνεται αποφασιστικός χαρακτήρας και ίσιος.

    Τώρα κάπου αγχώνομαι, πώς να συνεχίσω τη συζήτηση σήμερα, φοβάμαι ότι θα μαι αγχωμένος, να την πάρω τη συζήτηση σε θέματα σχέσεων , να το ρίξω λίγο και στο καλαμπούρι, να της πω να ανταλλάξουμε τηλέφωνα........ Όλα αυτά με βασανίζουν και είναι και η εντύπωση που της προκάλεσα. Άμα κανείς έχει την απειρία να τι παθαίνει και φαίνεται καλή κοπέλα. Πως προχωρώ; Πως το χειρίζομαι να δεκτεί να περοχωρήσει μαζί μου;
    γιάννης

  2. #2
    Ιωάννη μου μην αγχώνεσαι!!! Χαλάρωσε και κάνε και την κοπέλα να χαλαρώσει... Δεν υπάρχει κάποιο εγχειρίδιο για τις σχέσεις, ούτε καν για τις διαδικτυακές! Φυσικά όπως έχουμε πει είναι πολύ εύκολο ο άλλος να βγάλει και λάθος συμπεράσματα γιατί υπάρχει μόνο ο γραπτός λόγος και πολλές φορές παρεξηγείται... Να είσαι ο εαυτός σου και μην αγχώνεσαι για τπτ άλλο... Εάν θα θέλει να προχωρήσει μαζί σου θα φανεί και το εύχομαι!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Συμφωνώ κ ΠΑΛΙ με τον την asteriar!! :D
    Αν θέλει να συνεχίσει να επικοινωνεί μαζί σου θα ξαναεπικοινωνήσει, κ που ξέρεις, ίσως σου ζητήσει κ η ίδια να ανταλλάξετε τηλέφωνα!!! (προσωπικά το έχω κάνει).
    Βέβαια θα φανεί αν είχατε τλκ καλή επικοινωνία από κοντά καλύτερα, αλλά προς το παρόν αρκέσου σε αυτό κ αργότερα βλέποντας κ κάνοντας!!!
    Every morning we are born again

  4. #4
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Συμφωνώ κ ΠΑΛΙ με τον την asteriar!! :D
    Αν θέλει να συνεχίσει να επικοινωνεί μαζί σου θα ξαναεπικοινωνήσει, κ που ξέρεις, ίσως σου ζητήσει κ η ίδια να ανταλλάξετε τηλέφωνα!!! (προσωπικά το έχω κάνει).
    Βέβαια θα φανεί αν είχατε τλκ καλή επικοινωνία από κοντά καλύτερα, αλλά προς το παρόν αρκέσου σε αυτό κ αργότερα βλέποντας κ κάνοντας!!!
    Την asteriar!!!!! Κοπέλα είμαι!!! Έτσι λέω βέβαια!!!! :D

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω το μονο που θα πω, ειναι να συμπεριφερεσαι με ειλικρινεια φιλε ioannis2! να εισαι ο εαυτος σου, δε χρειαζεται ουτε ψευτικος καθως πρεπει σοβαρος και συγκρατημενος συνεχεια, αμα δεν εισαι κατι τετοιο, ουτε ομως χαζοχαρουμενος και cool καταντωντας τοσο ανετος σχεδον αδιαφορος, γιατι συντομα θα αποκαλυφθει. να εισαι εσυ, χωρις να πιεζεις για κατι. κι οταν λοιπον ερθει η ωρα και ειστε χαλαρα, τοτε τις πετας και για σχεση, σαν επιλογη υπερ της, ΟΧΙ να σου κανει χαρη. εγω προσωπικα προσπαθω να το ξεκαθαριζω απ'την αρχη αυτο το θεμα, γιαυτο οταν γουσταρω καποια και αφου εχουμε μιλησει τουλαχιστον για 5-10 λεπτα και βλεπω συμπαθεια, της το πεταω μεστα μουτρα οτι ειμαι ελευθερος, να ξερει οτι μπορει να με εχει και δικο της! παντως απο τα γραφομενα σου εδω στο φορουμ, σε ειχα κοψει για λιγακι πιο εμπειρο, κι αφου εισαι και μεγαλυτερος μου. απ'οτι φαινεται δε μετρα και τοσο η εμπειρια, ετσι ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Quote Originally Posted by asteriar View Post
    Την asteriar!!!!! Κοπέλα είμαι!!! Έτσι λέω βέβαια!!!! :D
    Χαχαχαχαχαχαχ!!!
    Every morning we are born again

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Να είσαι ο εαυτός σου! δεν χρειάζεται να οδηγείς μια κουβέντα για να καταλάβει κάποιος ΤΙ είσαι και ούτε χρειάζεται να λες πολλά για τον εαυτό σου οτί πχ είσαι σοβαρός κλπ.Μέσα από διάφορες συζητήσεις θα φανεί ο χαρακτήρας και με τον καιρό.Δεν χρειάζεται να αποδείξεις τπτ. Ο καθένας κρίνει με τον δικό του τρόπο. Μην την πιέσεις στο να μιλήσετε τηλεφωνικά..της έκανες την πρόταση από κει και πέρα περίμενε την δική της κίνηση. Είναι πιο δύσκολο για τις γυναίκες να εμπιστευτούν κάποιον άντρα μέσω διαδυκτυακής επικοινωνίας...Άσε τον χρόνο να δείξει και να είσαι ο εαυτός σου!όταν δείχνεις προσπάθεια παραπάνω από όσο πρέπει και ειδικά σε έναν άνθρωπο που δεν σε ξέρει δείχνει ψεύτικο,σαν να κρύβεται κάποιος σκοπός από πίσω οπότε και ο άλλος δυσκολεύεται...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Εγώ δεν πιστεύω στις διαδικτυακές (ερωτικές) γνωριμίες.Δεν μπορείς να βασίζεσαι εκεί.Μην τρελαίνονται κάποιοι αν δουν κοπέλα να τους μιλάει διαδικτυακά γιατί η απόσταση από την κουβέντα μέσω πλήκτρων μέχρι κάποια συνάντηση είναι μεγάλη.Δεν ξέρεις πώς είναι εμφανισιακά,δεν ξέρεις αν έχει σχέση ή όχι και αν μιλάει ταυτόχρονα με άλλους 10 περνώντας απλά την ώρα της.Υπάρχουν κοπέλες που απλά παίζουν και τάχα δείχνουν ενδιαφέρον τονώνοντας τον εγωισμό τους.Κι αυτό το λέω από δικές μου κακές εμπειρίες.Εντάξει είπαμε πως για τους άντρες είναι δύσκολα τα πράγματα όταν είναι μόνοι,ψάχνουν για γυναίκα από οπουδήποτε.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Εγώ δεν πιστεύω στις διαδικτυακές (ερωτικές) γνωριμίες.Δεν μπορείς να βασίζεσαι εκεί.Μην τρελαίνονται κάποιοι αν δουν κοπέλα να τους μιλάει διαδικτυακά γιατί η απόσταση από την κουβέντα μέσω πλήκτρων μέχρι κάποια συνάντηση είναι μεγάλη.Δεν ξέρεις πώς είναι εμφανισιακά,δεν ξέρεις αν έχει σχέση ή όχι και αν μιλάει ταυτόχρονα με άλλους 10 περνώντας απλά την ώρα της.Υπάρχουν κοπέλες που απλά παίζουν και τάχα δείχνουν ενδιαφέρον τονώνοντας τον εγωισμό τους.Κι αυτό το λέω από δικές μου κακές εμπειρίες.Εντάξει είπαμε πως για τους άντρες είναι δύσκολα τα πράγματα όταν είναι μόνοι,ψάχνουν για γυναίκα από οπουδήποτε.

    Μπορεί να είναι έτσι αλλά μπορεί να είναι κι αλλιώς.... Να έχει τα ίδια αισθήματα με τον άντρα... Να περιμένει πως και πως για να συναντηθούν ή για να μιλήσουν.. Κι ακριβώς τα ίδια ερωτήματα που θέτεις ως άντρας τα θέτουμε κι εμείς... Άραγε παίζει και με άλλες ή μιλάει μόνο σε μας? Αυτά που μας λέει ισχύουν ή λέει ότι να 'ναι?? Και πολλά άλλα αντίστοιχα.. Μπορεί να είχες κακές διαδικτυακές εμπειρίες αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι έτσι για όλους!!! Και η δική μου εμπειρία είναι ακριβώς αντίθετη από όλο αυτό!!! Γνώρισα έναν άνθρωπο μέσω ίντερνετ και εδώ και 4 χρόνια είμαστε μαζί! Ο άνθρωπος μετράει.. Εάν είναι να είναι σκάρτος θα είναι παντού.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Συμφωνώ με την asteriar!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Φυσικά κ δεν μπορείς να βασίζεσαι στο διαδίκτυο. Είναι απλώς ένα μέσο για να κάνεις γνωριμίες- τπτ παραπάνω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by asteriar View Post
    Μπορεί να είναι έτσι αλλά μπορεί να είναι κι αλλιώς.... Να έχει τα ίδια αισθήματα με τον άντρα... Να περιμένει πως και πως για να συναντηθούν ή για να μιλήσουν.. Κι ακριβώς τα ίδια ερωτήματα που θέτεις ως άντρας τα θέτουμε κι εμείς... Άραγε παίζει και με άλλες ή μιλάει μόνο σε μας? Αυτά που μας λέει ισχύουν ή λέει ότι να 'ναι?? Και πολλά άλλα αντίστοιχα.. Μπορεί να είχες κακές διαδικτυακές εμπειρίες αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι έτσι για όλους!!! Και η δική μου εμπειρία είναι ακριβώς αντίθετη από όλο αυτό!!! Γνώρισα έναν άνθρωπο μέσω ίντερνετ και εδώ και 4 χρόνια είμαστε μαζί! Ο άνθρωπος μετράει.. Εάν είναι να είναι σκάρτος θα είναι παντού.
    Ξέρεις τί όμως;Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ,συνήθως κοπέλα που βγαίνει ραντεβού με άγνωστο μέσω διαδικτύου για ερωτικό σκοπό υστερεί εμφανισιακά ή μπορεί να έχει άλλα προσωπικά προβλήματα που απομακρύνουν τους άντρες του κύκλου της.Και πιστεύω ότι σε τέτοιες συνομιλίες πέφτει και πολύ παραμύθι.Αν έρθει η ώρα κανενός ραντεβού αρχίζουν και τα 'ξέρεις,σου είπα ένα ψεμματάκι,αυτό δεν είναι έτσι αλλά έτσι,άσε που μπορεί να έχει και κανα τρελό γκόμενό και να έχεις και φασαρίες.Κι αυτό το λεω επίσης από εμπειρίες δικιές μου αλλά και άλλων γνωστών μου.

    Αλλά βέβαια,δεν είπε κανεις ότι δεν μπορείς να πέσεις και σε κάποιον-α νορμαλ που να ταιριάζετε κιόλας.Αν έχεις τύχη βέβαια...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Ξέρεις τί όμως;Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ,συνήθως κοπέλα που βγαίνει ραντεβού με άγνωστο μέσω διαδικτύου για ερωτικό σκοπό υστερεί εμφανισιακά ή μπορεί να έχει άλλα προσωπικά προβλήματα που απομακρύνουν τους άντρες του κύκλου της.
    Το ιδιο ισχυει και για τους αντρες ετσι, αρα το ιδιο μπορει να σκεφτεται και για σενα αυτη!

  14. #14
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Το ιδιο ισχυει και για τους αντρες ετσι, αρα το ιδιο μπορει να σκεφτεται και για σενα αυτη!
    Καταρχήν να διευκρινίσω κάτι δεν βγαίνουν όλες για να πηδηχτούν απλά θέλουν να γνωρίσουν και από κοντά αυτόν που μιλάνε... Όσα για τα υπόλοιπα με κάλυψε η carrie!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Το πως σχημάτισε εικόνα για σένα από μια σύντομη συνομιλία στο ίντερνετ και κατάφερε και να την σταθεροποιήσει, μου κάνει εντύπωση. Τέλος πάντων. Κάνε της λόγο για ταινίες, τι της αρέσει να βλέπει (θα καταλάβεις και τι άνθρωπος είναι) και μετά πρότεινε καφέ και έπειτα σινεμά. Νομίζω είναι καλή αρχή
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μία ξεχωριστή γνωριμία που μου έδωσε ένα μάθημα...
    By Christine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-07-2010, 18:39
  2. ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ Η ΦΙΛΙΑ
    By XRISTOS2612 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 13-01-2010, 12:36
  3. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 12:20
  4. Μια γνωριμία που έληξε σύντομα....
    By Christine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 26-03-2009, 15:19
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •