ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ Κ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    35
    Όλα τα έχω κόψει, και τσιγάρο και ποτό και γενικά κάθε είδους κατάχρηση. Όλα εκτός άγχους. Μακάρι να μπορούσα να το κόψω κι αυτό. Κιλά δεν έχω παραπάνω κι ας πήρα 8. Ήμουν πάρα πολύ αδύνατη και επίσης αρκετά ψηλή. Το τσιγάρο έχω σχεδόν ένα χρόνο που το έκοψα και πιστεύω αυτό παίζει βασικό ρόλο στα κιλά, καθώς επίσης και η έλλειψη έντονης άσκησης.

  2. #17
    [QUOTE=KaterinaA;252630]Όλα τα έχω κόψει, και τσιγάρο και ποτό και γενικά κάθε είδους κατάχρηση. Όλα εκτός άγχους. Μακάρι να μπορούσα να το κόψω κι αυτό. Κιλά δεν έχω παραπάνω κι ας πήρα 8. Ήμουν πάρα πολύ αδύνατη και επίσης αρκετά ψηλή. Το τσιγάρο έχω σχεδόν ένα χρόνο που το έκοψα και πιστεύω αυτό παίζει βασικό ρόλο στα κιλά, καθώς επίσης και η έλλειψη έντονη??ς άσκησης.



    ΝΑ ΓΙΝΩ ΛΙΓΟ ΑΔΙΑΚΡΙΤΟΣ?ΑΓΟΡΙ ΕΧΕΙΣ?ΝΟΜΙΖΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ!!!!!ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ Κ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΛΥ!!!ΑΛΛΑ Κ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΖΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ!!!!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    35
    [QUOTE=babis1925;252793]
    Quote Originally Posted by KaterinaA View Post
    Όλα τα έχω κόψει, και τσιγάρο και ποτό και γενικά κάθε είδους κατάχρηση. Όλα εκτός άγχους. Μακάρι να μπορούσα να το κόψω κι αυτό. Κιλά δεν έχω παραπάνω κι ας πήρα 8. Ήμουν πάρα πολύ αδύνατη και επίσης αρκετά ψηλή. Το τσιγάρο έχω σχεδόν ένα χρόνο που το έκοψα και πιστεύω αυτό παίζει βασικό ρόλο στα κιλά, καθώς επίσης και η έλλειψη έντονη??ς άσκησης.



    ΝΑ ΓΙΝΩ ΛΙΓΟ ΑΔΙΑΚΡΙΤΟΣ?ΑΓΟΡΙ ΕΧΕΙΣ?ΝΟΜΙΖΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ!!!!!ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ Κ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΛΥ!!!ΑΛΛΑ Κ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΖΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ!!!!


    Δυστυχώς αυτό που έχω τη δεδομένη περίοδο μου προκαλεί πολύ περισσότερο άγχος...

  4. #19
    [QUOTE=KaterinaA;252933]
    Quote Originally Posted by babis1925 View Post



    Δυστυχώς αυτό που έχω τη δεδομένη περίοδο μου προκαλεί πολύ περισσότερο άγχος...
    ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΗΓΗΣΕΙΣ???ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΟΤΕ ΑΓΧΩΤΙΚΕς ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ !!ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ!!!ΚΟΙΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΟΥ ,ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ?ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ??ΩΡΑΙΟΣ ΣΥΝΤΟΦΟΣ!!!!Η ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΙΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ!!!ΟΠΩΣ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ!!!ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΟΩ ΤΟ ΠΙΟ ΑΓΑΘΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΝ Κ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ!!!ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ!!!!!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    11
    Δεν φαντάζεστε τι διαφορά θα δείτε με ελάττωση (δεν λέω κόψιμο που είναι το καλύτερο γιατί ξέρω πόσο δύσκολο είναι) του καπνίσματος, με κόψιμο του καφέ με άδειο στομάχι, με σωστή διατροφή και με λίγη άσκηση.Πιστέψτε με η εσωτερική υγεία ξεκινάει με την εξωτερική...και το πόσα κιλά έχουμε μερικές φορές δεν λέει τίποτα (αρκεί να μην είναι στα άκρα)

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    35
    Εγώ όλα τα έκοψα... αλλά αυτό εκεί, επιμένει! Αν δεν βγάλουμε το άγχος από τη ζωή μας δεν βλέπω να γίνεται δουλειά. Εύκολο είναι, όμως? Καθόλου! Αλλά ακόμα κι αν ηρεμήσεις για λίγο, ένα σύμπτωμα είναι ικανό να ξεκινήσει πάλι τον φαύλο κύκλο. Ουφ...

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    25
    Κ εγώ είμαι κάπως έτσι (ταχυκαρδίες, αρρυθμίες, αίσθημα φόβου-επικείμενου θανάτου, στομαχικές-εντερικές διαταραχές, αδυναμία) ναι ξέρω, όλα τα είπα αλλά όπως ξέρουν αυτοί που τα περνάνε αυτά καταλαβαίνουν οτι το ένα φέρνει το άλλο. Έχω μια υποψία πάντως οτι εκτός απο το άγχος, το αληθινό πρόβλημα το δημιούργησε η κατάχρηση τσιγάρου και η έλειψη σωστής διατροφής και άσκησης. Τον τελευταίο χρόνο δεν κάνω καταχρήσεις βέβαια, έχω κάνει άπειρες εξετάσεις μιάς και ένα διάστημα απο τις ταχυκαρδίες δεν μπορούσα να βγω απο το σπίτι αλλά τελικά δεν βλέπω αισθητή διαφορά μιάς και οι ταχυκαρδίες μου χτυπάνε καθημερινά την πόρτα. Μήπως υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει ρε παιδιά; Μήπως να πάρω σε κανένα ψυχίατρο τελικά; προς το παρόν ψευτοβολέυομαι με tenormin των 25 που μου έδωσε ένας καρδιολόγος αν και μου τόνισε οτι μου το δίνει απλά για να αισθάνομαι καλύτερα και όχι επειδη το έχω πραγματικά ανάγκη....

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5
    Καλησπέρα παιδιά.Είμαι 28 ετών άντρας (το ψευδώνυμο είναι ψεύτικο μην πάει ο νους σας στο πονηρό.....)Ταλαιπωρούμαι πολύ με τις αρρυθμίες εδώ και ένα χρόνο περίπου.Με πιάνουν ΠΑΝΤΑ το βράδυ μετά από φαγητό,κατά την διάρκεια του σεξ,σε στιγμές έντασης κ.τ.λ).Πήγα σε γιατρούς έκανα τα πάντα μου λένε είσαι φυσιολογικός.Αγχος και στρες μου λένε...Εγώ δεν νομίζω να είναι κάτι τέτοιο....Εσείς τι λέτε?Με πιάνουν σχεδόν καθημερινά...Ευχαριστώ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    και εγω προσωπικα απο αγχος και στρες νομιζω οτι ειναι ,οι περισσοτεροι γι αυτο τις παθαινουν..
    τωρα πως θα γυγουν μαλλον με τον καιρο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ε αφού οι γιατροί σου είπαν πως είναι φυσιολογικό και δεν έχεις τίποτα τι περιμένεις να μάθεις εδώ...; Οτι όχι δεν στα λένε καλά οι γιατροι; :)
    Να εφησυχαστεις θες λογικά, όντως φαίνεται πως σε αγχωνει πολύ το θεμα σου...φυσικα και δεν είναι τίποτα και είναι καθαρά θέμα στρες. Δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5
    Τόσο πολύ όμως ρε παιδιά???Χτες όλη μέρα ήμουνα μια χαρά το βράδυ μόλις βρέθηκα με την κοπέλα μου με έπιασε πάλι την στιγμή που ήμασταν σε ''ιδιαίτερη'' φάση....Ανέβηκαν οι σφυγμοί, σταμάτησε η διαδικασία προφανώς όπως καταλαβαίνετε...σηκώθηκα, πήγα να πιω νερό και με έπιασε η αρρυθμία πάλι....μήπως όλο αυτό μπορεί να οφείλεται στην υπερκατανάλωση τσιγάρου???

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Καλησπέρα...Καλλιόπη! ;) Λοιπ'ον, το άγχος σε συνδυασμό με τσιγάρο, αλκοολ και καφεινή σου φέρνουν αυτά τα αποτελέσματα... κι εγώ έχω απο τα 23 αρρυθμίες και μάλιστα τότε ήταν πολλές κι έντονες...μόλις ελάττωσα τσιγάρο και ποτό, σχεδόν εξαφανίστηακν...και λέω σχεδόν διότι εγώ έχω παλινδρόμηση και είναι πρόβλημα που προκαλεί έκτακτες. Χθες φαντάσου οτι είχα θέμα πάλι με πόνο στο στομάχι κ με έπιασε μια ανησυχία και μόλις σκέφτηκα μην πάθω τίποτα, τσουπ έκτακτηηηη!!! Μην ασχολείσαι μαζί τους και θα δεις οτι θα ηρεμήσεις...ίσως να μην έχει γενικότερο άγχος αλλά να σε αγχώνει η παρουσία τους...οπότε το ίδιο κάνει!!! Μη φοβάσαι καθόλου και τίποτα!!!

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5
    Σας ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές σας!Σήμερα είχα ραντεβού με την καρδιολόγο για τεστ κοπώσεως.Βγήκε φυσιολογικότατο.Ανέλπιστα καλό.Βέβαια το προηγούμενο βράδυ είχα πάρει inderal.Ένα τέταρτο.Δεν παίζει και πολύ ρόλο αυτό μου είπε ο γιατρός.Μου είπε να κόψω τσιγάρα,αλκοόλ,ξενύχτια κτλ .Αν δεν μπορώ τουλάχιστον να τα ελαττώσω.Επίσης το στρες και το άγχος παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο.Τι να πώ...Αναμένω...Μέχρι στιγμής σήμερα ούτε μια αρρυθμία...Ούτε μια στο τέστ κοπώσεως...Αγάντα!

  14. #29
    Καλησπέρα ακριβώς αυτό έχω κι εγώ εδώ και καιρό, κάπως έτσι λέω θα είναι όταν πεθαίνεις ,μη σου πω αυτό που βιώνω είναι ότι χειρότερο. Στο μεταξύ έχω αρρυθμίες τις νιώθω έντονα τόσο πολύ που με πιάνει ταυτόχρονα βήχας. Ύστερα από 9 χρόνια αγωγής για την κατάθλιψη και αγχώδη διαταραχή είμαι τώρα στα πολύ χειρότερα μου δεν την παλεύω πια!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ενα συμπτωμα παραξενο
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 16-08-2013, 00:02
  2. ψυχωτικο συμπτωμα?
    By beauty in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 16-05-2011, 16:52
  3. παραξενο συναισθημα...
    By Crystelle in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 05-01-2011, 00:15
  4. ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ;
    By ortimo in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2011, 01:43
  5. ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By anonimos1985 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 25-06-2009, 23:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •