Τι Νιώθεις Αυτή Τη Στιγμή...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507

    Τι Νιώθεις Αυτή Τη Στιγμή...

    O,τι κι αν νιώθεις............

    Μην διστάσεις......

    Γράψτο...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Νιώθω να μοιραστώ μαζί σας, αυτό

    "Αν τα πανιά σας ή το πηδάλιο σας σπάσει , το καράβι σας θα χορεύει ή θα παρασύρεται από τα κύματα , ή θα σταθεί ακίνητο στη μέση της θαλασσας. Γιατί το λογικό , όταν κυβερνά μόνο , είναι μία δύναμη που φυλακίζει , και το πάθος αφύλαχτο είναι μία φλόγα που καίει μέχρι την καταστροφή.

    Για τούτο ,αφήστε την ψυχή σας να ανυψώνει το λογικό σας μέχρι τα ύψη του πάθους , για να μπορεί να τραγουδά. Κι αφήστε την να κατευθύνει το πάθος σας με το λογικό , για να μπορεί το πάθος σας να ζει μέσα από την καθημερινή αναστάτωσή του , και σαν τον φοίνικα να ξαναγεννιέται από τις στάχτες του .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Σταχτη και μπουρμπερη. Πολλα παθη, φωτιες, ανυψωσεις και συζητησεις περι ερωτος, βιασμου, και διαστροφης εχουν αναψει τον τελευταιο καιρο στο φορουμ, και νιωθω κατι να μη μου αρεσει αλλα δεν ξερω ακριβως τι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Σταχτη και μπουρμπερη. Πολλα παθη, φωτιες, ανυψωσεις και συζητησεις περι ερωτος, βιασμου, και διαστροφης εχουν αναψει τον τελευταιο καιρο στο φορουμ, και νιωθω κατι να μη μου αρεσει αλλα δεν ξερω ακριβως τι.
    πάντα οι συζητήσεις περί έρωτος και άλλων δαιμονίων ξεκατινιάζονται..ίσως γι'αυτό κάτι να μη σ'αρέσει..υπάρχει ένα mood πιο καλοκαιρινό θα μπορούσε να πει κανείς.Για να είμαι ειλικρινής,με ορισμένες συζητήσεις, ανεξάρτητα από το αν κινούν το ενδιαφέρον, είναι λες και διαβάζω στήλες του playboy ή του κοσμοπόλιταν.Μήπως όμως υπάρχει αυτή η ανάγκη από τα μέλη?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Σταχτη και μπουρμπερη. Πολλα παθη, φωτιες, ανυψωσεις και συζητησεις περι ερωτος, βιασμου, και διαστροφης εχουν αναψει τον τελευταιο καιρο στο φορουμ, και νιωθω κατι να μη μου αρεσει αλλα δεν ξερω ακριβως τι.
    Δε νομίζω πως είναι τυχαίο. Και ξαφνική άφιξη πολλών νέων μελών με ίδια ενδιαφέροντα, λολ, για σύμπτωση δεν την κόβω. Και μελόοοο, πολύ μελό.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Δε νομίζω πως είναι τυχαίο. Και ξαφνική άφιξη πολλών νέων μελών με ίδια ενδιαφέροντα, λολ, για σύμπτωση δεν την κόβω. Και μελόοοο, πολύ μελό.:P
    τα ιδια σκεφτομαι κι εγω!! και δεν πιστευω στις συμπτωσεις!! Μπορει να φταιει και το καλοκαιρινο μουντ που λεει η βοιντ!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Νιώθω πως υπάρχει μια τάση για νηματογάμημα!

    Ας αναλογιστεί, όποιος/α το κάνει. Τι δουλειά έχει σε ένα νήμα που δεν τον/την ενδιαφέρει; Γιατί δεν το προσπερνά αν του/της είναι αδιάφορο;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    αν και δεν μου φαίνεται πως τα προηγούμενα μηνύματα εκφράζουν τι νιώθει ο καθένας...
    νιώθω μεθυσμένη χωρίς να έχω πιει τίποτα...
    σκέφτομαι πως για μια φορά,θέλω να είμαι "τσουλάκι"...
    θέλω να βάλω το μαύρο σουτιέν με την άσπρη μπλούζα,θέλω να καπνίσω και να πιω πολύ,θέλω να χορεύω και να κοιτάω πρόστυχα....θέλω....
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Όταν κάτι δε με πείθει, όπως φράσεις τύπου "για να μπορεί το πάθος σας να ζει μέσα από την καθημερινή αναστάτωσή του, και σαν τον φοίνικα να ξαναγεννιέται από τις στάχτες του" το λέω ανοιχτά, πως δε με πείθει και μου κάνει για κράχτης και για φέικ. Νομίζω πως διαβάζω κάτι ξένο, κάτι με επένδυση καπλαμά αισθήματος, κάτι σε περούκα οξυζενέ, αυτή την αίσθηση μου βγάζει το παραπάνω σου ποστ. Σόρυ, αλλά, δε γράφεις έκθεση, φόρουμ ψυχολογίας είναι, για ξανακοίτα το ποστ σου δλδ και εξέτασέ το, σου κάνει για γνήσιο?

    ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΑΣ ΝΑ ΑΝΥΨΩΝΕΙ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΣΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΥΨΗ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ... φέξε μου και γλίστρησα.


    # Να σου πω, επειδή ένα ταλέντο στην λεξιπλασία και φρασεολογία το έχω, καθότι σχετικός τομέας ενασχόλησης παρελθόντος, θες να πάμε κόντρα?
    Άκου λοιπόν.
    Δώσε μου το χέρι σου, άσε με να πιάσω την καρδιά σου που φτερουγά στη ζεστή παλάμη μου, θέλω να πάλλεται πάνω στο δέρμα μου ιδρωμένη και χλοερή, με τα ενδύματά της από σύννεφο να σκορπάνε στην υγρή νύχτα. Έλα, έλα σε μένα και πάλι, αφέσου...Μη φοβάσαι να αγαπάς, να τολμάς να διασχίζεις την απόσταση με τα βήματά σου γοργόφτερα να μετράνε τα κύματα ανάμεσά μας, να πέφτεις στο κενό με ίλιγγο, με πάθος, άι ρεεεεε
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Eγω ημουν εντος θεματος παντως, ειπα τι νιωθω!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    *φέξε μου και γλίστρησα.

    **# Να σου πω, επειδή ένα ταλέντο στην λεξιπλασία και φρασεολογία το έχω, καθότι σχετικός τομέας ενασχόλησης παρελθόντος, θες να πάμε κόντρα?
    *Δεν πιστεύω να θέλει κανείς να γλιστρήσεις. Εν πάσει περιπτώσει, όχι εγώ.

    *Αν με το καλοκαίρι, γενιούνται σε κάποιους/ες, επιθυμίες να βγάλουν τα κουβαδάκια τους να παίξουν και να αναμετρηθούν με πύργους στην άμμο, ποιός θα φτιάξει τον καλύτερο κλπ, απέχουν πολύ από τις δικές μου επιθυμίες.

    Και για να είμαστε και on topic, νιώθω ότι ο λαός μας έχει πει πολύ σοφές ρήσεις. Μια απ' αυτές είναι το "δουλειά δεν είχε ο διάολος..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    αρλεκιν?κατι τετοιο μου ερχετε πρωτο στο μυαλο οταν διαβαζω τα παραπανω μηνυματα....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by ram View Post
    αρλεκιν?κατι τετοιο μου ερχετε πρωτο στο μυαλο οταν διαβαζω τα παραπανω μηνυματα....
    Χαλίλ Γκιμπράν. Λιβανοαμερικανός ποιητής & φιλόσοφος

    Είναι ο ίδιος που έχει πει "Την αυγή μπορείς να την φτάσεις μόνο περπατώντας το μονοπάτι της νύχτας"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    oτι μου λειπει ο πρωην κ θελω να του στειλω μνμ..
    στο τσακ ειμαι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Αχ που είναι η weird με τα ποιήματά της λολ...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κάποια στιγμή θα λυγίσω
    By whitecandle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 41
    Last Post: 16-03-2011, 16:16
  2. ΣΟΣ- Αυτή τη στιγμή έχω κρίση.
    By essie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-01-2011, 17:25
  3. αυτη τη στιγμη υπαρχουν 126 επισκεπτες 5 μελη και 5 αορατα μελη
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 27-10-2010, 17:48
  4. Γιατί το nick μου εμφανίζεται 5 φορές αυτή τη στιγμή?
    By Lou! in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 12
    Last Post: 08-02-2010, 11:18
  5. Προβλημα κατα την στιγμή της επαφής λόγω άγχους(?)
    By faylos_kyklos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-02-2009, 04:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •