αδιεξοδο.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by ram View Post
    ναι μια αποφαση ειναι αλλα που εχει συνεπειες κ δεν θελω να στερησω στην κορη μου το πατερα της για μενα,επειτα φοβαμαι πως θα τα βγαλουμε περα οικονομικα αφου δεν θελω να φορτοθω σε κανεναν επεισεις οποτε λεω οτι θελω να χωρισουμε μου λεει οτι θα παει να πιει κ ξερει πως αν παθει κατι εγω δεν θα το αντεξω...δυστηχως βεβαια μετα απο τοσα χρονια πιστευω οτι δεν θα αλλαξει...
    εχω αρχισει να τρελενομαι πρωι πρωι εβαλα το dvd της κορης μου με τις νεραιδες κ για κανενα 10λεπτο χαθηκα στη φαντασια μου πως θα ηταν να υπαρχουν νεραιδες κ πως θα μπορουσε να ερχοταν μια κ να μας επερνε μακρυα...μαλλων δειγμα τρελας ε?
    ram ο αντρας σου ειναι χειριστικος, οχι κατι ιδιαιτερα πρωτοτυπο για χρηστη. Επισης, αμα κανεις μια νεα αρχη που θα σε βοηθησουν οι γονεις σου, μπορεις και δουλεια να βρεις στην κυπρο και ταπαντα, απο οτι ξερω ειναι πολυ πιο ευκολα απο ο,τι στην ελλαδα. Κανε ονειρα!! Τι ωραια, μια καινουρια ζωη-περιπετετεια ξεκιναει, και πολυ πιο ομορφη, κοντα με τους δικους σου ανθρωπους! Οσο για το οτι θα στερησεις την κορη σου απο τον πατερα της, συμφωνω με την αστεριαρ, οτι κι εγω θα προτιμουσα να ειχαν χωρισει οι γονεις μου και να ζουσα σε ενα ηρεμο περιβαλλον παρα οτι ηταν μαζι και τσακωνομασταν ολη μερα. ΕΠισης, αντε πες μενεις για την κορη σου, αυτο θα γινεται χειροτερο με τον καιρο, οποτε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα φυγεις αργοτερα. Αρα, το γοργον και χαριν εχει. Αν ο αντρας σου σε αγαπαει τοσο πολυ ωστε θα πηγαινε να τον πατησει κανα τρενο αμα εφευγες, ας ερθει να σε βρει στην κυπρο και ν α κανει μια νεα αρχη, χωρις την αλλη μαζι.

  2. #17
    Από ότι βλέπω οι εντάσεις μεταξύ σού και του άντρα σου είναι μάλλον συχνές και μάλλον αναπόφευκτες, αυτό δεν είναι περιβάλλον για να μεγαλώνει ένα παιδί και η ηρεμία είναι σημαντικότερη από την όποια παρουσία του πατέρα του, συνεπώς ή αλλάζει συμπεριφορά, ή το διαλύεται, για χάρη του παιδιού κυρίως και δευτερευόντως δική σου. :rolleyes:

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    Εσύ δεν έχεις ενθουσιαστεί ποτέ, δεν έχεις αφεθεί σε όμορφα και δυνατά συναισθήματα τόσο
    ώστε να αγνοήσεις τελικά τα ''όχι'' και τα ''μη'' της λογικής;
    Δεν την απορρίπτω εντελώς, αλλά σε μένα πολλές φορές έφυγε η λογική πετώντας απ' το παράθυρο!
    Το αποτέλεσμα; Άλλες φορές κάτι που κράτησε, με γέμισε, άλλες φορές όχι. Άλλες φορές οκ, άλλες φορές λάθος.

    Όπως και να 'χει πάντως και στις δύο περιπτώσεις το αποτέλεσμα ήταν τελικά ΖΩΗ!

    Και ήταν περισσότερο τα ''λάθη'' αυτά που τελικά μου επέτρεψαν σημαντικές συνειδητοποιήσεις για εμένα, που μου έδωσαν την πάσα να προσπαθώ να αλλάζω σε διάφορες φάσεις εκείνα που δεν συμβαδίζουν με αυτό που είμαι και αισθάνομαι στην κάθε φάση.
    Κρειζι!!!!! Ποσο συμφωνω ρε συ σε αυτο που εγραψες και δε μαφηνει να σου δωσω αλλη θετικη η χαζομαρα!!!!! τα πρεπει και τα μη μας στερουνε τη ζωη, και αν ποτε τυχον κανουμε αυτο που θελουμε, μετα καταληγουμε γεματοι ενοχες, γιατι; Επειδη ζησαμε! Τη ζωη πρεπει να την απολαμβανουμε.. να την ζουμε, αν περανει ετσι και χανεται ειναι κριμα, γιατι ειναι μονο μια... :D

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αχ φτωχά κορίτσια που πάτε και μπλέκεται! πως ενθουσιάζεστε με κάποιους τύπους και δεν σκέφτεσται το παρακάτω! πόσες τέτοιες ιστορίες έχω διαβάσει εδώ!, διαφέρουν μόνο τα πρόσωπα και πόσες ακούω καθημερινά!
    Ε ρε καημό που τον έχεις!
    Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα άτομα που ενθουσιάζονται και δεν σκέφτονται το παρακάτω.
    Ξέρεις Ιωάννη, αυτό είναι ο έρωτας. Και δε μας βγαίνει πάντα σε κακό.
    Αλλά, μάλλον δεν ξέρεις.

  5. #20
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ε ρε καημό που τον έχεις!
    Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα άτομα που ενθουσιάζονται και δεν σκέφτονται το παρακάτω.
    Ξέρεις Ιωάννη, αυτό είναι ο έρωτας. Και δε μας βγαίνει πάντα σε κακό.
    Αλλά, μάλλον δεν ξέρεις.
    Και ο ενθουσιαμός μ αρέσει και τ αυθόρμητο μ αρέσει και τα απολαμβάνω, αυτά είναι χρώμα στη ζωή!!! Όμως άμα κάτι βγάζει μάτια δεν πέφτουμε μέσα. Τα χω πει πολλές φορές εδώ και τα λέω καλοπροαίρετα, παρά το έντονο ύφος, …….. ουφ βαριέμαι να ξαναγράψω τα ίδια πράγματα πάλι.
    Το να προσέχουμε τα ρούχα μας να χουμε τα μισά κι αυτό εμπειρία ζωής είναι!
    γιάννης

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    ioannis2 συμφωνώ μαζί σου..Δεν λέω ο έρωτας είναι έρωτας και σου παίρνει τα μυαλά αλλά καμιά φορα είναι καλό να σκεφτόμαστε όταν κάτι βγάζει μάτι. Βέβαια άνθρωποι είμαστε λάθη κάνουμε και μαθαίνουμε από αυτά. Τέλος πάντων ram για να βρεθούμε ξανά στο θέμα μας πιστεύω οτί ακόμα και ας έκανες λάθος καιρός είναι να στηριχτείς στα πόδια σου και να προσπαθήσεις να βρεις λύση. Πάρε δύναμη από μέσα σου και πίστεψε σε εσένα...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολους σας...................με κανετε να σκεφτομαι θετικα κ να κανω ονειρα.......ελπιζω η ζωη μου απο εδω και περα να ναι καλυτερη!!!ευχαριστω...(επισ� �ις να αναφερω οτι μιλησα με τη μαμα μου κ ολα καλα)

  8. #23
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Ε ρε καημό που τον έχεις!
    Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα άτομα που ενθουσιάζονται και δεν σκέφτονται το παρακάτω.
    Ξέρεις Ιωάννη, αυτό είναι ο έρωτας. Και δε μας βγαίνει πάντα σε κακό.
    Αλλά, μάλλον δεν ξέρεις.
    ...που τη βρίσκεις την όρεξη δεν ξέρω.....(τον πάνο12345 τον θυμάσαι?)

  9. #24
    Quote Originally Posted by ram View Post
    ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολους σας...................με κανετε να σκεφτομαι θετικα κ να κανω ονειρα.......ελπιζω η ζωη μου απο εδω και περα να ναι καλυτερη!!!ευχαριστω...(επισ� �ις να αναφερω οτι μιλησα με τη μαμα μου κ ολα καλα)
    μπράβο ραμ

    Θα σου πω το εξής αν και νομίζω πως η κάρι και η κρέιζι με κάλυψαν.
    Λυπήσου το παιδάκι σου που μεγαλώνει σε ένα τόσο αρρωστημένο περιβάλλον και σταμάτα να δίνεις στονε αυτο σου δικαιολογίες τύπου, "κάθομαι για το παιδί". Ξέρεις πολύ καλά πως δεν κάθεσαι γι αυτό αλλά φοβάσαι να αντιμετωπίσεις τους δικούς σου και το γεγονός πως πάλεψες για κάτι που τελικά δεν άξιζε.
    Αν κατάλαβα καλά είσαι 24 χρονών.
    Ξέρεις πόσα όμορφα πράγματα σε περιμένουν? Πόσα μπορείς να ζήσεις? Πόσες χιλιάδες ελπίδες έχεις να βρεις την ευτυχία?
    Σταμάτα να είσαι αυτοκαταστροφική και σήκω φύγε...από χτες.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...που τη βρίσκεις την όρεξη δεν ξέρω.....(τον πάνο12345 τον θυμάσαι?)
    Μπα, δεν τον πέτυχα. Μάλλον είχε αποχωρήσει όταν ήρθα.

  11. #26
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Μπα, δεν τον πέτυχα. Μάλλον είχε αποχωρήσει όταν ήρθα.
    όταν έχεις χρόνο διάβασε κανένα παλιό θέμα και θα καταλάβεις τι εννοώ..:Ρ

    πι ες: δεν είχε αποχωρήσει ακριβώς, τον πέταξε ο αντμιν με τις κλωτσιές από δω...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    παιδια ειμαι τρελη....μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση κ να μη σας ζαλιζω κ ολας εγινε ολοκλυρη κουβεντα χθες........πηρα τηλ. τη μαμα μου ηρθε στο σπιτι μου σχεδων αμεσως της τα ειπα κ μου ειπε να μιλησω του γιωργου (αντρα μου)κ να παρω τη κορη μου να παμε σπιτι της.....ολα καλα μεχρι εκει αφου αρχησα να σκεφτομαι πως τελικα καλα θα ηταν γιατι θα ζουσα καποια πραγματα που δεν ειχα προλαβει να ζησω π.χ βολτες κτλ.οταν ο γιωργος ομως γυρησε απο τη δουλεια.....απογευμα πλεων κ του το ανακοινωσα μου πε οτι μ'αγαπαει κ τα κλασσικα εγω δεν ηθελα κ πολυ..δεν εφυγα απο το σπιτι,εκλαιγα κ του λεγα οτι δεν θελω να χωρισουμε......δεν ξερω τι θελω τι μια μερα ειμαι ετσι την αλλη αλλιως.......

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ram View Post
    παιδια ειμαι τρελη....μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση κ να μη σας ζαλιζω κ ολας εγινε ολοκλυρη κουβεντα χθες........πηρα τηλ. τη μαμα μου ηρθε στο σπιτι μου σχεδων αμεσως της τα ειπα κ μου ειπε να μιλησω του γιωργου (αντρα μου)κ να παρω τη κορη μου να παμε σπιτι της.....ολα καλα μεχρι εκει αφου αρχησα να σκεφτομαι πως τελικα καλα θα ηταν γιατι θα ζουσα καποια πραγματα που δεν ειχα προλαβει να ζησω π.χ βολτες κτλ.οταν ο γιωργος ομως γυρησε απο τη δουλεια.....απογευμα πλεων κ του το ανακοινωσα μου πε οτι μ'αγαπαει κ τα κλασσικα εγω δεν ηθελα κ πολυ..δεν εφυγα απο το σπιτι,εκλαιγα κ του λεγα οτι δεν θελω να χωρισουμε......δεν ξερω τι θελω τι μια μερα ειμαι ετσι την αλλη αλλιως.......
    Δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω. Αλλά δεν ξέρω τι να σου πω. Κι εγώ ακόμη το παλεύω. 3 φορές έχω χωρίσει και 3 φορές έχω ξαναγυρίσει στον ίδιο άνθρωπο. Όταν είμαστε μαζί, τη μια μέρα είμαι έτσι και την άλλη αλλιώς.
    Όποτε χωρίζουμε πιστεύω ότι είναι η τελευταία φορά. Απλά, στην περίπτωσή μου δεν υπάρχει γάμος και παιδί.
    Υπάρχει όμως κάποιο θέμα εξαρτήσεων.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by ram View Post
    παιδια ειμαι τρελη....μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση κ να μη σας ζαλιζω κ ολας εγινε ολοκλυρη κουβεντα χθες........πηρα τηλ. τη μαμα μου ηρθε στο σπιτι μου σχεδων αμεσως της τα ειπα κ μου ειπε να μιλησω του γιωργου (αντρα μου)κ να παρω τη κορη μου να παμε σπιτι της.....ολα καλα μεχρι εκει αφου αρχησα να σκεφτομαι πως τελικα καλα θα ηταν γιατι θα ζουσα καποια πραγματα που δεν ειχα προλαβει να ζησω π.χ βολτες κτλ.οταν ο γιωργος ομως γυρησε απο τη δουλεια.....απογευμα πλεων κ του το ανακοινωσα μου πε οτι μ'αγαπαει κ τα κλασσικα εγω δεν ηθελα κ πολυ..δεν εφυγα απο το σπιτι,εκλαιγα κ του λεγα οτι δεν θελω να χωρισουμε......δεν ξερω τι θελω τι μια μερα ειμαι ετσι την αλλη αλλιως.......
    Βαλε σε μια λιστα τα συν, και σε μια αλλη τα πλην, και ζυγισε τα.. Και παντα υπαρχουν διαφορες λυσεις. Μπορεις π.χ. εσυ και ο αντρας σου να πατε μαζι στην κυπρο για να εισαι σε ενα μερος που αγαπας με κοντινους σου ανθρωπους, και να δεις αν αυτος θα το κανει αυτο για σενα και θα σε ακολουθησει.

    Δες συνολικα τη ζωη σου πως θα ηθελες να ειναι, και που, πως να νιωθεις και τι να κανεις, να δουλευεις κτλ. Οι σχεσεις μας βοηθανε απο την αποψη οτι βγαζουν στην επιφανεια προβληματα μας, τα οποια πρεπει να αντιμετωπισουμε για να ειμαστε καλα. Κοιτα τι θεματα θες να λυσεις στον εαυτο σου, και στη σχεση σου με τον αντρα σου. Θες πχ. να εισαι ηρεμη, να ξερεις οτι δε σκεφτεται αλλες γυναικες κ.ο.κ. Μπορει να σε αγαπαει οπως λεει, αλλα μπορει να μενει μαζι σου απο συνηθεια ή εγωισμο ή φοβο για κατι καινουριο, οπως και εσυ. Δυο ειναι οι ερωτησεις που πρεπει να κανεις στον εαυτο σου: 1. Περνας καλα; 2. Αν οχι, πως μπορει να αλλαξει αυτο;

  15. #30
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    μπράβο ραμ

    Θα σου πω το εξής αν και νομίζω πως η κάρι και η κρέιζι με κάλυψαν.
    Λυπήσου το παιδάκι σου που μεγαλώνει σε ένα τόσο αρρωστημένο περιβάλλον και σταμάτα να δίνεις στονε αυτο σου δικαιολογίες τύπου, "κάθομαι για το παιδί". Ξέρεις πολύ καλά πως δεν κάθεσαι γι αυτό αλλά φοβάσαι να αντιμετωπίσεις τους δικούς σου και το γεγονός πως πάλεψες για κάτι που τελικά δεν άξιζε.
    Αν κατάλαβα καλά είσαι 24 χρονών.
    Ξέρεις πόσα όμορφα πράγματα σε περιμένουν? Πόσα μπορείς να ζήσεις? Πόσες χιλιάδες ελπίδες έχεις να βρεις την ευτυχία?
    Σταμάτα να είσαι αυτοκαταστροφική και σήκω φύγε...από χτες.

    για κάποιο λόγο, (ο δαίμων του φόρουμ μάλλον), κόπηκε το κείμενο στο άλλο μήνυμα και μόλις πήγα να γράψω τώρα, εμφανίστηκε εδώ!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. αδιέξοδο
    By mirtw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 12-05-2011, 15:22
  2. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 13:19
  3. Αδιέξοδο...
    By Oblis_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 17-03-2011, 21:57
  4. αδιεξοδο
    By Ακροβατης in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 23-02-2011, 20:31
  5. αδιεξοδο..
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2005, 14:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •