όταν μιλάει το ποτό...ή όταν γίνεσαι ρεζίλι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605

    όταν μιλάει το ποτό...ή όταν γίνεσαι ρεζίλι...

    προφανώς δεν μπορούσα να αποφασίσω τι τίτλο να δώσω...
    ας το πάρω απ' την αρχή...είμαι 17 χρονών,αλλά όταν μιλάω με κάποιον μεγαλύτερο που μου αρέσει,είμαι 18 ;):p
    λοιπόοοον...έχω ένα αγαπημένο μπαρ,το υ. εκεί ξέρω 3 μπάρμαν...τον Σ,τον Γ και τον Δ...είχα πάει στις εκλογές και μου είχε γυαλίσει ο Δ...μετά πήγα σε κάποια φάση με έναν φίλο μου,καθίσαμε στο μπαρ και γνωρίσαμε τον Γ και τον Σ...από τότε όσες φορές πήγα συνάντησα τον Σ ο οποίος με θυμάται...ο Γ δεν με θυμάται γιατί είχε καιρό να με δει....ο Γ και ο Δ είναι 26 χρονών και ο Σ 27....πήγα σήμερα στο υ με σκοπό να φλερτάρω με τον Γ γιατί κι αυτός μου άρεσε...καταλήξαμε να μας μιλάει όλη την ώρα ο Δ (παρεπιπτόντως ο Σ έλειπε) κι έχω την εντύπωση ότι του άρεσε μια φίλη μου...εμένα μ'αρέσει όμως...και οι άλλες δεν παραδέχονται ότι του άρεσε η φίλη μας...τέλοσπάντων,έχω πιει 3 μπύρες,σαν να ήτανε νερό και 1 σφηνάκι που μας κέρασαν κι έτσι πήρα το θάρρος κι έγραψα στην απόδειξη το κινητό μου και είπα στον Δ "αν στο δώσω,θα το χρησιμοποιήσεις,ή όχι?" και μου είπε "είσαι πολύ μικρή" χαιδεύοντας μου το κεφάλι...ένιωσα τόσο άσχημα...του είπα "αυτό δεν έχει σημασία και λες βλακείες...το θες ή όχι;" και μου είπε κάτι του στυλ "δώστο και βλέπουμε"....προφανώς δεν θα μου στείλει και νιώθω τόσο άθλια....είναι η δεύτερη φορά στη ζωή μου που δίνω το κινητό μου,κι η δεύτερη που δεν θα με πάρουν...νιώθω τόσο άσχημα για τον εαυτό μου...
    κι αυτή τη στιγμή είμαι κάπως χάλια γιατί δεν συνηθίζω να πίνω...αν και στην ουσία δεν ήπια τίποτα...νιώθω τόσο ανεπιθύμητη...αυτά...απλώς ήθελα να μιλήσω κάπου...νιώθω ρεζίλι...ευχαριστώ που το διαβάσατε,κι εύχομαι να μην τα έχω γράψει όλα περίεργα....
    φιλιά.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Μια χαρα τα έχεις γράψει...βεβαια μπερδευτηκα με τα Χ και τα Ψ αλλα καταλαβα τι λες!φυσικα δεν εγινες ρεζιλι.αυτο σε ανησυχει?
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    και αυτό...και το ότι 2 φορές έχω δώσει το τηλέφωνό μου και τις 2 φορές με γράψανε...μου έκανε το "καημένο σκυλάκι" χάιδεμα....το θέμα είναι ότι πιο πολύ μου αρέσει ο Δ και του έδωσα το κινητό μου,αλλά είμαι μωρό...
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Δυο φορες δεν ειναι τραγικος αριθμος!δεν εισαι μωρο,απλα εισαι μικρη.αυτο με το χαιδεμα κι εγω το σιχαινομαι.μπλιαχ!παντως μπραβο που εχεις θαρρος!κι εγω οταν ημουν στην ηλικια σου,το ειχα κανει.δεν σου αρεσει κανενας στην ηλικια σου?μηπως ειναι πιο ευκολο?(τι σου λεω τωρα...)
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    τα μόνα αγόρια στην ηλικία μου που τους αρέσω είναι περίεργα μαμούχαλα φυτά που φοράνε το παντελόνι μέχρι το στήθος...και δεν κρίνω...απλώς με πρήζουν...
    αν είχα τύπο,ο Δ θα έπεφτε μέσα στα περισσότερα...νιώθω πραγματικά ότι δεν αξίζω μια...μετά από το τελευταίο μου αγόρι (πριν δυο χρόνια σχεδόν) δεν έχω βρει κανέναν....
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    τι εννοεις αν ειχες "τυπο"?δεν το καταλαβα (ειμαι και 31-υπαρχει χασμα γενεων!)
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    εννοώ ότι αν μου άρεσε συγκεκριμένο είδος ανδρών...
    αύριο θα νιώθω τόσο άσχημα!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    σε πολλες γυναικες δεν αρεσει ενα συγκεκριμενο ειδος αντρων.παντως μην το σκεφτεσαι και μην νιωθεις ασχημα.δεν εκανες και τιποτα φοβερο.πιστευεις οτι θα σε παρεξηγησει κανεις?
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Πιστευω οτι ειμαι ενα χαλι και μισο...θελω ολο το καλοκαιρι να μεινω κλεισμενη σε ενα σπιτι....
    Δεν προκειται να ξαναπαω σ αυτο το μαγαζι...τι ηλιθιοτητες κανω!!!μου αρεσε αυτο το μαγαζι!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    σιγα να μην κλειστεις και σε μοναστηρι.φυσικα και θα ξαναπας αν σου αρεσει.μην σκεφτεσαι τετοια.αυριο θα νιωθεις καλυτερα.δεν τρεχει καστανο.ανετη εσυ...
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    αχ θα σε μαλώσω! Γιατί χαλιέσαι άδικα; Δεν έγινε και τίποτα. Απλά θα έπρεπε να περιμένεις λίγο περισσότερο για να γνωριστείτε και να εκδηλώσει αυτός το ενδιαφέρον του. Είσαι λίγο ανυπόμονη, μήπως βιάζεσαι να πάρεις επιβεβαίωση; Όσο για την ηλικία μην ανησυχείς, ο 26άρης είναι ό, τι πρέπει για σένα. ;)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Κι εγω αυτο πιστευω...πραγματικα,το χαιδεμα-κουταβι ειναι η χειροτερη απορριψη που εχω φαει!
    Παντως κατεληξα...σιγουρα δεν του αρεσα η με θεωρει μικρη,αλλα αν του εδινε το τηλεφωνο της η φιλη μου μια χαρα θα του αρεσε.
    Κανω σαν τα σπαστικα ηλιθια κοριτσακια;ε;
    Απλως πραγματικα ειναι δυο χρονια σχεδον που μονο την απορριψη βιωνω...κι ετσι καταληγω στον πρωην μου καθε φορα που ερχεται στην ελλαδα...και δεν ηθελα να καταληξω και το καλοκαιρι.ηθελα αυτο το καλοκαιρι μου να ηταν αλλιως.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το καημένο το σκυλάκι..μμ, αν αλλάξει ράτσα μπορεί να νιώθει διαφορετικά για τη στάση του καθενός.
    Πχ αν αντί για πεκινουά νιώσεις κομματάκι βελγικός ποιμενικός, δε θα αντιδράσεις το ίδιο.
    Μπορείς επίσης να μη δέχεσαι να σου φέρονται συμβατικά, αρνούμενη τη συμβατικότητα,
    προσαρμόζοντας το τι αποτελέσματα θέλεις να έχεις με το τι περνάς στον άλλον.
    Αν επιλέξεις την επόμενη φορά διαφορετική αντίδραση, θα μπορέσεις να μεταφέρεις στον άλλον το μήνυμα που επιθυμείς
    με την έκφραση, τον τόνο της φωνής, την επιλογή συγκεκριμένου τρόπου έκφρασης
    την ανάλογη γλώσσα του σώματος κτλ. Οπότε κατόπιν μπορεί να μη θέλει να σε χαιδέψει στην κορυφή του κεφαλιού αλλά σε άλλα τριχωτά σημεία.:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Χαχαχαχαχαχα...ρειν,μου αρεσει ο τροπος σου.
    Ενταξει,δεν λεω,σιγουρα δεν ειμαι μαστερ στο φλερτ,αλλα δεν εκανα και σαν καημενο.
    Αυτο που με τσακιζει ειναι οτι ολοι μου λενε πως πρεπει να εχω αυτοπεποιθηση...ε λοιπον,καθε φορα που ντυνομαι,βαφομαι(πραγμα σπανιο για μενα) και βγαινω με φουλ την αυτοπεποιθηση,τρωω πατατα! Και μετα νιωθω ηλιθια!!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Και πάλι. Έχεις την επιλογή μετά τις χυλόπιτες (ευγενικές μεν, λολ) να μαζευτείς στο καβούκι σου, αφού τα αρνητικά συναισθήματα σε πάνε κατά κει (στην αποφυγή ανάλογων). Αν όμως σταματήσεις να παίρνεις πρωτοβουλίες, τότε δε θα έχεις την ευκαιρία να περάσεις στο στάδιο της εξοικείωσης, ώστε να μην τα νιώθεις απειλητικά.
    Με λίγα λόγια, συνέχισε να την πέφτεις, γιατί πρώτον μαθαίνεις να διεκδικείς αυτό που επιθυμείς, όπως και αυξάνεις σταδιακά την ικανότητα να αποκρούεις τα αρνητικά συναισθήματα μετά από χυλόπιτες. Και αυξάνεις τις πιθανότητες να δεχτείς και διαφορετικές αντιδράσεις στις πρωτοβουλίες σου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. οταν η πορτα κλεινει
    By SOL_LUNA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 23-02-2011, 03:19
  2. Οταν τα συμπτωματα επιμένουν
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-11-2010, 16:24
  3. Όταν το μυαλό κολλάει....
    By dernam in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 04-03-2009, 23:07
  4. όταν νευριάζετε, πώς αντιδράτε?
    By arktos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 79
    Last Post: 19-07-2007, 02:50
  5. οταν ξημερωσει
    By episkeptis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 23-04-2007, 03:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •