Πραγματικά αρχίζω και τα "παίρνω" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Επίσης να απαντήσω σε σένα καρυ...συναντιόμαστε συχνά 3-4 μέρες την εβδομάδα..αυτός δεν έχει κανένα παράπονο απ'όσο ξέρω...όταν είμαστε μαζί είμαστε καλά. Έυχομαι όμως να καταλαβαίνεις τι εννοω και με το προηγούμενο μνμ μου...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Επίσης να απαντήσω και στην καρυ, συναντιόμαστε συχνά 3-4 φορές την εβδομάδα,όταν είμαστε μαζί είμαστε πολύ καλά,δεν έχει παράπονο απ'όσο ξέρω,εγώ έχω κάποια παραπονάκια του στυλ οτί ώρες ώρες σκέφτεται τον εαυτό του...όπως για παράδειγμα μου είχε προτείνει να πάμε να φάμε έξω και όταν η μητέρα του του είπε οτι θα φτιάξει το αγαπημένο του φαγητο και αν θα φάμε γύρισε και απάντησε χωρις καν να με ρωτήσει καταφατικά....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Eιναι αρκετα συνηθες, στην αρχη ολα μελι γαλα και ο αλλος πανω σου, και μετα γραμμενη, ειναι ενδειξη ανωριμοτητας. Πρεπει να διεκδικησεις την προσοχη που θες γιατι και εγω την θεωρω απαραιτητη, και αν δεν ικανοποιεισαι, υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες! Δεν εχω αρκετο χρονο, θα επανελθω!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Να την διεκδικήσω με διακριτικό τρόπο αλλά θεωρώ πιο σημαντικό να μου την δείχνει απο μόνος του επειδή το θέλει και όχι έπειδή το απαιτώ....Νιώθω ώρες ώρες οτί κάνει ότι τον συμφέρει..αν δεν έχει την Χριστίνα,έχει το παιχνίδι ή τους φίλους του σαν υποκατάστατο..:/ προσπαθώ να διώχνω τέτοιες σκέψεις από το μυαλό μου γιατί σε γενικές γραμμές μου φέρεται άψογα...έκτος από μερικές φορές βέβαια. Ξέρω οτί δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα αλλά πιστεύω οτί με καταλαβαίνετε...ή όχι?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Να την διεκδικήσω με διακριτικό τρόπο αλλά θεωρώ πιο σημαντικό να μου την δείχνει απο μόνος του επειδή το θέλει και όχι έπειδή το απαιτώ....Νιώθω ώρες ώρες οτί κάνει ότι τον συμφέρει..αν δεν έχει την Χριστίνα,έχει το παιχνίδι ή τους φίλους του σαν υποκατάστατο..:/ προσπαθώ να διώχνω τέτοιες σκέψεις από το μυαλό μου γιατί σε γενικές γραμμές μου φέρεται άψογα...έκτος από μερικές φορές βέβαια. Ξέρω οτί δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα αλλά πιστεύω οτί με καταλαβαίνετε...ή όχι?
    Γιατί θεωρείς ότι οι φίλοι του και το παιχνίδι είναι υποκατάστατα. Δηλαδή, όταν έχουμε μια σχέση θα πρέπει να παύει να μας ενδιαφέρει οτιδήποτε άλλο? Θα πρέπει να ξεχνάμε φίλους, ασχολίες, επάγγελμα, γονείς και να αφοσιωνόμαστε στον άλλον?
    Εμένα αντίθετα, θα με τρόμαζε ένας άνθρωπος που είμαι η μοναδική του "απασχόληση", συντροφιά. Θα με έπνιγε.
    Μήπως είσαι πολύ κτητική και θεωρείς ότι πρέπει ανά πάσα στιγμή να είσαι η μοναδική του προτεραιότητα?
    Εκτός αν εννοείς, ότι νιώθεις ότι εσύ είσαι το υποκατάστατο. Ότι σε θυμάται όταν δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει. Αυτό είναι άλλο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Δεν πιστεύω σε τπτ από αυτά που περιγράφεις marian_m. Η ζωή σου δεν σταματά όταν κάνεις μια σχέση και ούτε είμαι κτητική...απλά αλλιώς ήταν τον πρώτο μήνα και στον δευτερο άλλαξαν οι επιθυμίες του και τα θέλω του...αυτό είναι που με προβληματίζει λίγο...Είναι φυσιολογικό?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    ειναι φυσιολογικο γιατι συνηθως τους φευγει ο ενθουσιασμος, ή σε θεωρουνε πια δεδομενη, και τη σχεση ισως οχι και τοσο σημαντικη, αλλα για μενα και σενα απο οτι φαινεται, δεν ειναι θεμιτο. Πρεπει να ξεκαθαρισεις τι θελεις ομως απο τη σχεση σου. Γιατι αμα απλα θες μια σχεση να περνας ομορφα λιγο καιρο, μπορει να ειναι οκ, αλλα και παλι, γιατι να μη βρεις καποιον με περισσοτερο ενθουσιασμο και ενδιαφερον, αφου το χρειαζεσαι οπως λες, ειτε ειναι για λγιο καιρο, ειτε με σοβαρη προοπτικη; Τι ηλικιας ειναι αυτος; Εκτος κι αν υπερβαλλεις και αυτος σε εχει στα ωπα ωπα και εσυ γκρινιαζεις. Αλλα δεν το πιστευω, πιστευω οτι μας λες πως νιωθεις και δεν το αμφισβητω. Και ναι εχεις δικιο οτι θα επρεπε να στην δειχνει απο μονος του επειδη το θελει και οχι να το ζητας, αλλα μερικες φορες οταν πραγματικα θελουμε κατι πρεπει να το ζηταμε, το διακριτικο τροπο δεν ξερω τι εννοεις, αν εννοεις παρακαλια ναζιαρικα και υποννουμενα και σποντες θα ελεγα οχι. Απλα και ξαστερα. Και το συζητατε και βρισκετε λυση που να συφωνειτε και οι δυο, αν ο ενας νιωθει ριγμενος, τοτε δεν ειναι συμφωνια, ειναι συμβιβασμος. Αν μπορεις εσυ να συμβιβαστεις με το να παιρνεις λιγοτερη προσοχη, ειναι κατι καθαρα δικο σου που πρεπει να σκεφτεις, αλλα συνηθως θα σου ξαναβγει στην πορεια.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Κατ'αρχην καλημέρα, θα ήθελα να μου πείτε αν είμαι παράλογη που τα "παίρνω". Ο φίλος μου μου έχει σπάσει τα νεύρα. Έχει κολλήσει με ένα κωλοπαίχνιδο και ασχολείται όλη την ελεύθερη ώρα του με αυτό σαν να μην υπάρχει τπτ άλλο που να τον γεμίζει. Ακόμα και όταν μιλάμε στο τηλ. μου μιλάει ενώ παίζει και μου την "δίνει", είναι συγκεντρωμένος εκεί και όταν μιλάμε κυρίως μιλάω εγώ. Μου έχει σπάσει τα νεύρα....και άμα του πω τπτ θα μου την πει. Είναι από τους ανθρώπους που θέλουν ηρεμία κλπ
    αχ ρε Χριστίνα, πολύ κλασσικό φαινόμενο...άντρες που δεν είναι "αρκετοί" για τις κοπέλες τους..απλά να ξέρεις ότι όλοι μέχρι να δεθούν έτσι είναι.Αν θες τη γνώμη μου, την επόμενη φορά που θα παίζει την ώρα που μιλάτε χώστου τα λίγο να έρθει στα ίσα του!Εγώ δεν εφαρμόζω διακριτικότητα σε τέτοια..εάν με έγραφε η κολλητή μου ή κάποιος άλλος την ώρα που μιλούσα θα έχωνα..γιατί όχι και σε αυτόν δηλαδή?μήπως παρεξηγηθεί και δε με θέλει πια?μήπως πιεστεί το καημένο και αναγκαστεί να αφήσει απότομα το μπιμπερό?όπως θα ήσουν με οποιονδήποτε, να είσαι και με αυτόν.Και ότι είναι να γίνει θα γίνει.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Η ηλικία του είναι 29 στα 30! Έχετε δίκιο...του το έχω πει όμως στα ίσια και με τρόπο που να δείχνει οτί με εκνευρίζει αλλά δεν καταλαβαίνει.Μου λέει οτί από την στιγμή που σε ακούω για ποιο λόγο να σταματήσω να ασχολούμαι?Τέλος πάντων δεν ξέρω προσπαθώ να σταματήσω να πολυασχολούμαι με αυτό το θέμα για να σταματήσει να με θεωρεί δεδομένη και νομίζω οτί αρχίζει και πιάνει..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  3. την παίρνω τηλέφωνο και κάθε φορά μου λέει "δεν έχω τι να πω" και τσαντίζομαι...
    By Ares in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 08-05-2011, 16:02
  4. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 04:35
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •