Τη συμβουλή σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Earth
    Posts
    10

    Unhappy Τη συμβουλή σας

    Καλησπέρα! Είμαι 33 χρονών και εδώ και 3 μήνες έβγαινα με κάποιον 3 χρόνια μεγαλύτερό μου. Περνάγαμε καλά,ταιριάζαμε σε αρκετά, αλλά αυτός είχε κάποια σκαμπανεβάσματα στη διάθεσή του και έδειχνε τη μια στιγμή πολύ ζεστός, την άλλη απόμακρος. Με στενοχωρούσε και προβλημάτιζε η συμπεριφορά του, του το είπα κάποιες φορές και άλλοτε το δεχόταν λέγοντας πως είναι πολύ πιεσμένος αυτό το διάστημα και άλλοτε θύμωνε λέγοντας πως με τον καιρό θα δείξει τι πραγματικά αισθάνεται. Δεν τον πίεσα σε τίποτα, έκανα υπομονή με την κυκλοθυμία του, του φερόμουν πολύ καλά, δίνοντάς του χώρο και χρόνο, αλλά πριν λίγες μέρες τσακωθήκαμε και μου μίλησε πολύ απότομο, λέγοντας πως δεν έχει συναισθήματα, έπρεπε να μην μπει καν στη σχέση και μάλλον δεν του βγαίνει. Και όλα αυτά με απίστευτο θυμό. Εγώ πικράθηκα πολύ και εξαφανίστηκα, λέγοντάς του πως δεν μου αξίζει τέτοια συμπεριφορά. Μετά από λίγες μέρες μου τηλ ζητώντας συγγνώμη, δεν τα εννοούσε, νιώθει πράγματα κλπ. Εγώ ψυχρή. Ξαναπήρε μετά από μια μέρα, τα ίδια και του είπα πως είμαι μπερδεμένη, τη μια να λέει έτσι και την άλλη αλλιώς και πως κάτι έχει αλλάξει μέσα μου. Παραδέχτηκε πως ήταν μεγάλο λάθος. Ίσως να του έδινα ευκαιρία, αλλά νομίζω πως η συγγνώμη δεν είναι αρκετή, θα έπρεπε να συνοδεύεται και από πράξεις, γιατί η συμπεριφορά του με πλήγωσε. Σκέφτομαι πως αν δεν κάνει κάποια κίνηση ξανά, τότε πράγματι δεν αισθάνεται τίποτα και μάλλον τον βόλεψε η κατάσταση, γιατί όποιος ενδιαφέρεται προσπαθεί να επανορθώσει με κάθε τρόπο:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Μια τηγανια στο κεφαλι η καλυτερη λυση.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Earth
    Posts
    10
    Δεν έχεις άδικο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Δεν έχω διάθεση να σκεφτώ κάτι έξυπνο για να εντυπωσιάσω τις καλονές του φορουμ ωστόσο γιατί πρέπει να πάρεις γνώμη από όλη την υπόλοιπη Ελλάδα για κάτι τόσο φυσιολογικό ας πούμε?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Earth
    Posts
    10
    Έχω μπει σε μαύρη τρύπα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    ελπιζω να μην περιλεμβανει εμενα το καλονες του φορουμ γιατι μονο σαν καλλονη δεν αισθανθηκα ποτε. ισως θα επρεπε για να διωχνω πολλους μαλακες. Σνομπαρια ρεεεεε ουστττττττ. πραξεις ουμα πραξεις. Οχι λογια, αμα δε δειξει πραξεις, τηγανια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Δεν πειράζει. Άσχημη ξεάσχημη μια χαρά περνάτε!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Earth
    Posts
    10
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, στην πραγματικότητα ξέρω τι συμβαίνει, απλώς είμαι μόνη μου και έχω φρικάρει με τις πολλές σκέψεις. Οκ, ξέρω ότι αυτές οι συμπεριφορές θέλουν χι, αλλά καμιά φορά πρέπει να το ακούμε και άπό άλλους, ιδίως ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε, για να ξυπνάμε νωρίτερα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    ουμα περιεμενε να μπει κανενα πιο σοβαρο μελος να σου απαντησει, γιατι εμενα με πετυχες σε κριση, και τον ινσεκτ σε φαση για πλακιτσες. Δεν ειμαστε ετσι συνηθως, σορρυ..

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Earth
    Posts
    10
    :)..........................

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Εγώ σας αδειάζω τη γωνία. Πείτε τα! Bye

  12. #12
    Είσαι ακόμα στην αρχή της σχέσης, στο στάδιο της γνωριμίας. Το παιρνάγαμε καλά και το ταιριάζαμε αρκετά εξαρτάται πως το εννοείς. Άμα από τώρα που ναι η αρχή έχεις τέτοια προβλήματα μαζί του....... Το σκέφτκες ότι αυτά πολύ πιθανόν να συνοδεύουν για πάντα τη σχέση σου, 'οτι θα πρέπει να ζεις μ αυτά ως μέρος της σχέσης, εκτός κι αν ελπίζεις ότι θα τον αλλάξεις σαν χαρακτήρα ή αν βρίσκεται τώρα σε δύσκολη φάση για κάποιο δικό του σοβαρό λόγο. Την απόφαση αν θα συνεχίσεις μαζί του πάρε την τωρα που είναι γρήγορα πριν συνδεθείς για τα καλά μαζί του. Ήδη από τώρα που ναι αρχές εμμέσως λες ότι δεν παιρνάς και τοσο καλά.
    Από την άλλη ξέρεις το παρελθον του?, αν η συμπεριφορά του αυτή είναι αποτέλεσμα βιωμάτων που είχε πριν? Σκέφτηκες ακόμα μήπως δεν είναι βέβαιος για σενα, αν μέσα του σε έχει για ένα συμβιβασμό και όχι την ιδανική σχέση?
    γιάννης

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Earth
    Posts
    10
    Γιάννη γεια σου και σε ευχαριστώ. Ναι, αυτά όλα τα σκέφτομαι και γι' αυτό απομακρύνθηκα, απλώς τώρα παλεύω με το κομμάτι μου που αισθάνεται κάποια πράγματα. Απλώς, κατά βάθος, ίσως και να ήθελα να δω κάποια κίνηση...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΚΟΠΕΛΙΑ,ΒΑΛΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ!ΝΑ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΗΚΑΣΙΑ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ 1,2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!ΝΑ ΚΑΘΑΙΣΕ ΝΑ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΣ?ΜΑΚΡΙΑ!
    ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ!
    ΑΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΑ!ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ?ΟΥΣΤ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΥΣΤ!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Earth
    Posts
    10
    Καλημέρα Μαρία. Έτσι είναι, πιστεύω είναι θέμα χρόνου να μου περάσει τελείως

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. την συμβουλή σας!!
    By KKLEO in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2010, 14:59
  2. τη συμβουλη σας!
    By marinaki in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2007, 15:22
  3. Συμβουλή...
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-06-2007, 17:02
  4. Συμβουλή για αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας
    By haroulini in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-2006, 13:05
  5. συμβουλή
    By uinD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-03-2006, 18:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •