ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    ξαφνικη ταχυκαρδια στον υπνο

    Καλησπερα σε ολους και ελπιζω να βοηθησετε και μενα να καταλαβω τι ειναι αυτο που με πιανει τις δυο τελευταιες μερες.Αλλα ας ξεκινησω απο την αρχη.Πριν 19 μηνες εκοψα το τσιγαρο μια και εξω και απο τα 76 κιλα που ημουν πηγα στα 85 σημερα που σας γραφω.Αν και επιτελους εφτασα στα κιλα που πρεπει να ειμαι κανονικα λογω υψους 1,82,ακομα δεν τα εχω συνηθηση πανω μου με αποτελεσμα να εχω ενα καρο φουσκωματα,κλπ θεματα με το στομαχι.Μεχρι να φτασω στην αποψινη νυχτα να σας πω οτι εχω περασει πριν κανα χρονο κριση πανικου με αποτελεσμα να κανω ενα καρο εξετασεις με αποτελεσμα μηδεν δηλ ειμαι πολυ καλα μεχρι και το τελευταιο καρδιογραφημα τριπλεξ ουτε αυτο εδειξε τιποτα.Δηλ ολα ειναι στο μυαλο μου ειπε και ο ψυχολογος που πηγα.Πριν δυο μερες με το που ξαπλωσα και αρχισε να με πιανει ο υπνος ενιωσα την καρδια μου να τρεχει γρηγορα επαθα ταχυκαρδια,ιδρωσα μιρμυγκιασε η αριστερη μου παλαμη για κανα 10 λεπτο ολα αυτα.Πηρα ενα χαπακι βαλεριανα που μου συστισε ο ψυχ και ηρεμησα.Αποψε ξανα τα ιδια αν και νομιζω οτι φταει το λουκανικο που εφαγα πριν απο καμια ωρα.Αυτο που νιωθω ειναι πονος στην αριστερη πλατη ψηλα,με χτυπαει επισεις κατω απο τη μασχαλη στα πλευρα αριστερα και καμια φορα και στο μπρατσο.Φενετε σαν καρδια θα μου πειτε αλλα προσφατα εκανα τριπλεξ και ολα ηταν μια χαρα.Αυτο που θελω να ρωτησω μηπως φταιει το στομαχι μου για ολα αυτα που τραβαω λογω αυξησης βαρους αποτομα λογω διακοπης τσιγαρου πια ειναι η γνωμη σας.Απαντηστε μου σας παρακαλω τουλαχιστον να ηρεμησω λιγο αν και αυριο το πρωι παλι θα παω για εξετασεις απλα θελω να γλυτωσω αυτο το γολγοθα των εξετασεων συνεχεια.Ευχαριστω πολυ που με ακουσατε

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    22
    Αγαπητή makrei τα ίδια πέρασα και εγώ πριν λίγο καιρό όλες αυτές τις ενοχλήσεις που προ ανέφερες,αφού έχεις κάνει τόσες εξετάσεις και είδες ότι είσαι μια χαρά τότε μάλλον είναι από το στομάχι σου,σε εμένα τουλάχιστον ήταν από αυτό νεύρωση στομάχου,ψυχολογικά αίτια βέβαια αλλά σου λέω ότι αυτοί οι πόνοι είναι από το στομάχι σου.Δεν ξέρω ή δεν έχεις αναφέρει αν σε ανησυχεί κάτι και σου προκαλεί άγχος που πιθανότατα να ξεκινάνε όλα από αυτό.

Similar Threads

  1. Ξαφνικη ταχυκαρδια
    By volkar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 21-04-2011, 10:55
  2. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ???
    By Agia in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2010, 01:43
  3. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23
  4. διαταραχή στον ύπνο ;
    By Reef in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 16-09-2007, 20:12
  5. ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΩΝ ΒΡΕΦΩΝ
    By emotions in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 24-10-2006, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •