Βιώνω εδω και 8 χρόνια κρίσεις πανικού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Καλησπέρα Sad_knight και από εμένα!!!
    Κατανοώ απόλυτα τους προβληματισμούς σου , δεδομένου ότι στο κομμάτι κρίσεων πανικού έχω ιστορικό και σε νιώθω όπως και άλλα μέλη εδώ από ότι διαπίστωσες ...
    Με όσα λες μου φαίνεσαι άτομο άκρως ευαίσθητο και συναισθηματικό , οπότε δεν το θεωρώ ακραίο το ότι δεν έχεις καταφέρει μέχρι τώρα να βρεις κάποια κοπέλα να σου ταιριάζει απόλυτα στον ψυχισμό σου στις πολυδαίδαλες και πολύπλοκες ερωτικά ημέρες μας , χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας.......
    ʼλλοι αργούν στη ζωή να βρουν τον σύντροφο που τους γεμίζει στη ζωή εξαιτίας πολλών παραγόντων.
    Εκτός των άλλων αν οι φίλοι σου όπως αναφέρεις είναι αφοσιωμένοι σε άλλες δραστηριότητες, δοκίμασε να κάνεις νέες γνωρημίες και να αποκτήσεις νέα ενδιαφέροντα όπου θα σε φέρουν κοντά σε νέους δρόμους...
    Εμένα η αλλαγή δρατηριοτήτων πριν 5 χρόνια μου άνοιξε δημιουργικούς ορίζοντες εκεί που ήμουν ψυχολογικά πεσμένη !
    ΦΙΛΙΑ!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    sad knight πως εισαι?τα νεα σου...

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10
    Καλημερα φιλε Sad knight,
    το προβλημα σου μου φαινεται αρκετα σοβαρο αλλα η λυση υπαρχει. Αλλαξε τροπο ζωης!!!!! Γιατι εισαι στο ιντερνετ ολη μερα? Γιατι καθεσαι στο σπιτι?? Πως περιμενεις να λυθει το προβλημα οταν εσυ ο ιδιος δεν βοηθας τον ευατο σου? ΒΓΕΣ ΕΞΩ, κανε παρεες, μιλα με αλλους για το προβλημα σου!! Μην κλεινεσαι αλλο στο εαυτο σου!! Μια σχεση με κοπελα σιγουρα θα σε βοηθησει αλλα ξερεις κατι.... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ!! Μπορεις να συναντησεις ατομα μεσα απο αυτο το forum!! Εσυ εχεις την δυναμη να το αλλαξεις!!
    Ξερω τωρα θα λες.. τι μας λεει αυτος τωρα... αμα ηταν στην θεση μου θα εβλεπε. Ε ημουν. Ο παιδικος μου φιλος εφυγε σε αλλη πολη για δουλειες, δυο αλλοι φιλοι μου παντρευτηκαν και αλλαξε η ζωη τους, εμεινα μονος και κλειστηκα στον εαυτο μου... και μετα αλλαξα τροπο ζωης. Μπηκα στην επιθεση... δεν θα με νικησει εμενα αυτο ρε.. θα το βαλω κατω και θα το λιωσω!!! Φιλε δεν μπορουσα ουτε εξω για μπυρα να βγω... ζαλιζομουν και δεν μπορουσα να αναπνευσω. Να ξερεις δεν εισαι μονος σου .. μπορει να γεννηθηκες μονος, μπορει να πεθανεις μονος.. αλλα εδω εχεις φιλους .. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ!
    Να εισαι καλα και παντα δυνατος!!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    5
    ενα μεγαλο μεροσ του προβληματοσ θα εξαφανιστει οταν αποκτισεισ ενα καλο εμπιστο φιλο η μια σχεση

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    πεστα ρε νυο!!! εμενα μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται ψυχολογικα να ειμαι καλα και τα σωματικα συμπτωματα να παραμενουν...?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    166
    Σε καταλαβαινω απολυτα φιλε μου και αν θες μπορουμε να κανονισουμε ενα καφεδακι απο κοντα (αυτο ισχυει για οποιον/οποια θελει απο δω...ριχνω προταση λοιπον) και να μιλησουμε για ολα οσα απασχολουν το καθενα. Πιστευω οτι η απο κοντα συζητηση θα δωσει ακομα περισσοτερο θαρρος. Και μονο να ξερεις οτι υπαρχουν και αλλοι που περνουν τα ιδια ειναι κατι... Εγω ειχα περασει καποιες αγχωδης διαταραχες πιο παλια παλι στα 14 μου και μετα απο 6 μηνες χωρις ειδικο και χωρις τιποτα τα ξεπερασα... Τωρα δε ξερω, ειμαι 2 μηνες και αφορμη ηταν ενα προβλημα υγειας που επαθα και με εκανε να ανησυχω αρχικα και τωρα να ειμαι σε μια φαση περιεργη παρομοια με τη δικια σου. Μην απελπιζεσαι, το νιωθω και εγω οτι πολλες φορες ζω μονο για να ζω και δεν εχψ να σου δωσω συνταγη για να το αλλαξεις αυτο. Απλα πιστευω οτι το φαρμακο βρισκεται εξω.. Στη διασκεδαση με φιλους, στη κοπελα σου η στο \"κυνηγι\" για κοπελα κτλ. Ξερω οτι οπως νιωθεις ειναι δυσκολο και εγω ετσι νιωθω αλλα θελει στην αρχη με το ζορι να τα κανεις....Τρωγωντας ερχεται η ορεξη που λενε...

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    18
    Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη που δεν απάντησα αλλά ήμουνα κάπως....
    Μερικές φορές το να κάνεις μια σχέση ΟΝΤΩΣ μπορέι να έιναι καλό , αλλά αν τα πράγματα στην πορεία πάρουν το δρόμο του τσακωμού ή ακόμα και του χωρισμού? Τι κάνεις τότε?
    Xμ το έχω ξαναζήσει αυτό, και δεν θέλω πάλι να το ζήσω. Κάλα είμαστε στα λόγια αλλά στην πράξη τι γινεται? Για να βγείς έξω να διασκεδάσεις κτλ κτλ πρέπει να έχεις παρέες ή τουλάχιστον ενα μέγαλο κύκλο γνωριμιών. Εδώ δεν έχω τίποτα απο τα 2. Ξέρεται τι?
    Νομίζω οτί ήρθε η ώρα να παραδεχτώ ότι έτσι είναι η ζώη μου μ\'αρεσει δεν μ\'αρεσει.
    Βαρέθηκα, κουράστικα.....


    \" Great Expectations \"

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    Μελαγχολικε ιπποτη η λυση βρισκεται στο να κανεις την αρχη,να γνωρισεις ατομα με καθε τροπο.Απο καποιο χομπυ σε ομαδες κτλ.Υστερα ο ενας θα σου γνωριζει τον αλλον και δεν θα εχεις προβλημα..
    Θα μου πεις οτι πως να βρω διαθεση πως να βρω δυναμη αφου υποφερω,πως να μπορω να συζητησω για διαφορα αλλα δεν υπαρχει αλλη λυση...

  9. #24
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    42
    Originally posted by Sad_Knight
    Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη που δεν απάντησα αλλά ήμουνα κάπως....
    Μερικές φορές το να κάνεις μια σχέση ΟΝΤΩΣ μπορέι να έιναι καλό , αλλά αν τα πράγματα στην πορεία πάρουν το δρόμο του τσακωμού ή ακόμα και του χωρισμού? Τι κάνεις τότε?
    Xμ το έχω ξαναζήσει αυτό, και δεν θέλω πάλι να το ζήσω. Κάλα είμαστε στα λόγια αλλά στην πράξη τι γινεται? Για να βγείς έξω να διασκεδάσεις κτλ κτλ πρέπει να έχεις παρέες ή τουλάχιστον ενα μέγαλο κύκλο γνωριμιών. Εδώ δεν έχω τίποτα απο τα 2. Ξέρεται τι?
    Νομίζω οτί ήρθε η ώρα να παραδεχτώ ότι έτσι είναι η ζώη μου μ\'αρεσει δεν μ\'αρεσει.
    Βαρέθηκα, κουράστικα.....


    \" Great Expectations \"
    Καταρχάς να συμφωνήσω με τους προηγούμενους στις συμβουλές που σου δώσανε και θα απαντήσω σε αυτό που θέτεις εδώ.

    Όταν θέλει κανείς να κάνει κάτι, καλό είναι να βλέπει τα υπέρ και τα κατά πριν το κάνει και ακόμα καλύτερα είναι να κάτσει και να τα μελετήσει μεθοδικά (όπως μία επιχειρηματική κίνηση) αλλά αν βασανίζουμε τον εαυτό μας με \"αν γίνει αυτό\" και \"αν γίνει το άλλο\" τότε το μόνο που καταφέρνουμε είναι να το κάνουμε να φαντάζει δύσκολο και αδύνατο με μόνο αποτέλεσμα την συνεχή αναβολή του υποστώντας όλες τις συνέπειες που υπάρχουν όσο είμαστε αδρανείς.

    Στην ζωή γενικότερα κάνουμε σχεδόν τα πάντα γνωρίζοντας ότι κάποια στιγμή θα έχουν ένα τέλος, καλό ή κακό. Όμως αυτό δεν μας εμποδίζει από το να τα κάνουμε.

    Ειδικά στις ανθρώπινες σχέσεις λοιπόν καλό θα είναι να μην διστάζουμε και προπάντως να μην ρωτάμε ερωτήσεις με \"αν\" μέσα τους. Απλά όπως λέει και η nike \"just do it\".

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    ρε παιδια εγω πουνιωθω τοσο ευτυχισμενη ειδικα τελευταια γιατι δεν με αφηνουν τα ψυχοσωματικα???

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    14
    re paidia pu mporw na dw afta pu grafw?

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    14
    a twra to eida

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •