Θέλω να μένω μόνη μου σπίτι... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εσενα δε σε ρωτησα γιατι το γραφεις στο προφιλ σου που το ειδα χτες. ο παρθενος μου ταιριαζει παντως! εγω εχω ωροσκοπο καρκινο, ολος ο αρνητισμος μου απο εκει προερχεται, και σε συνδιασμο με τον ταυρο που κολλαν τα κερατα του και ειναι ξεροκεφαλος, ειναι απιστευτα δυσκολο. δλδ να σου κολλησει μια ιδεα που σε ριχνει, μενεις εκει μεχρι να ξεκολλησει το κεφαλι σου λολ. και στη ζωη μου γιαυτο μοιαζω τοσο κολλημενος μαλλον...
    Οι καρκίνοι είναι και πολύ συναισθηματικοί, ευαίσθητοι κλπ..

    Σωστα.. το ψαγμενος γαι καθε ατομο εχει διαφορετικη εννοια.. Για μενα ψαμενος ειναι αυτος που εχει καποια φιλοσοφια ζωης πιο προχωρημενη απο τους υπολοιπους ανθρωπους, του στυλ, γεννιομαστε αναπαραγομαστε πεθαινουμε και τελος, ή, παμε στην κολαση-παραδεισο. Ψαγμενος θεωρω αυτον που βλεπει τη ζωη σαν ενα θαυμα, (ο Αινσταιν ειχε πει οτι υπαρχουν μονο δυο τροποι να ζησει κανεις τη ζωη του, ο ενας ειναι σαν ολα να ειναι θαυμα, και ο αλλος σαν τιποτα να μην ειναι θαυμα, εγω πιστευω το πρωτο), και ετσι ειναι ερωτευμενος με αυτη, ψαχνει τον εαυτο του και τις δυνατοτητες του, αγαπαει τον κοσμο, τα ζωα, ειναι ανθρωπος της προσφορας και του πνευματος, ακομα και αν δεν ειναι διαβασμενος, ξερει πως ολα ειναι ενεργεια και πως η υπερτατη δυναμη ειναι η δυναμη της αγαπης και της ευγνωμοσυνης που μπορει να αλλαξει τον κοσμο, απολαμβανει πραγματα στη ζωη του, δεν κοροιδευει αλλους διαφορετικους, δεν κρινει, βοηθαει οσους εχουν αναγκη, κ.ο.κ. Τετοιους δεν εχω συναντησει πολλους, αλλα απολαμαβανω την παρεα ολων των ανθρωπων που εχω διαλεξει και με εχουν διαλεξει για να ειμαστε φιλοι, μονο που απλα δε μπορω να μιλαω για καποια πραγματα με αυτους, γιατι με κοιτανε σαν εξωγηινη, και με κοροιδευουν. Αλλοι ψαχνουν κατι αλλο ψαγμενο στη μουσικη και στις ταινιες οπως ο Κενο. Ψαξιματα υπαρχουν πολλα, αλλα τι ειναι σημαντικο για τον καθενα διαφερει.
    Συμφωνώ! Και εγω ψάχνω το πρώτο που λες (κυρίως)

    Υ.Γ Ρε παιδιά χθες που πήγα σχολή ήταν στην είσοδο μια κοπέλα και είχε ενα χαρτί που γράφεις το όνομα σου και το τηλεφωνό σου και υπογράφεις (κατι για το χρεός ήταν, δεν πρόσεξα γιατι βιάζομουν) και έδινε και την εφημερίδα Εργατική Αλληλεγγύη...τεσπα το θέμα είναι οτι ανταλλάξαμε τηλέφωνα και με ρώτησε να συναντηθούμε να μιλήσουμε..Για ποιο πράγμα λέτε να θέλει να μιλήσουμε και κυρίως γιατί? Ο_Ο
    Last edited by PostMortem; 01-06-2011 at 16:27.
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    ρε γωνιά!εσύ γιατί λες να θέλει να μιλήσετε????προφανώς για την εργατική αλληλεγγύη..πόσων χρόνων είσαι?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by void View Post
    ρε γωνιά!εσύ γιατί λες να θέλει να μιλήσετε????προφανώς για την εργατική αλληλεγγύη..πόσων χρόνων είσαι?
    Έλαααααααααααα..20 ειμαι..Προφανώς και θέλει να μιλήσουμε γι'αυτό αλλα το ερώτημα μου είναι γιατί να θέλει να μιλήσουμε..ποιος ο σκοπός?
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    για να σε "στρατολογήσει" βρε...να σου πει να γίνεις μέλος στην παράταξη..έτσι γίνεται στις σχολές.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by void View Post
    για να σε "στρατολογήσει" βρε...να σου πει να γίνεις μέλος στην παράταξη..έτσι γίνεται στις σχολές.
    Ναι το ξέρω απο πρώτο χέρι! Οκ ευχαριστώ που μου απάντησες..απλα δεν είχα καταλάβει οτι είναι παράταξη η εργατική αλληλεγγύη :S

    Kαλά έλεγα οτι κατι μου θυμίζει αυτή..εκει στους πάγκους με τα κόμματα θα την είχα δει!

    Βέβαια τώρα δεν ξέρω τι να κάνω..απ'την μια θέλω να γνωρίσω κι άλλους ανθρώπους και απ'την άλλη ξέρω οτι με πλησιάζει με "αυτόν τον σκοπό" και απο την εμπειρία μου με τα κόμματα ξέρω οτι συνήθως δεν εξελίζεται σε κάτι παραπάνω..:@
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    ε συνήθως η εργατική αλληλεγγύη δεν κατεβαίνει σε όλες τις σχολές..μπορεί όμως να βοηθά ας πούμε το δίκτυο το οποίο κατεβαίνει στις περισσότερες σχολές ή τους αναρχικούς σε πορείες, γενικές συνελεύσεις κλπ..λογικά θα θέλει να τα πείτε σε επίπεδο πολιτικό,μπορεί να οργανώνουν μια εκδήλωση ή κάτι ανάλογο.Αν δε βαρεθείς βγες μαζί της.Μπορεί η κοπέλα να έχει κι άλλες ιδιότητες εκτός από την κομματική της.
    ΥΓ:ε και οι αριστεροί είναι "ψιλοψαγμένοι" γκόμενοι...χιχιιχιχιχι
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Dark_Corner View Post
    ...
    Πωωωω..τι το θελες αυτο με τον Καιλα? Με εχουν πει έτσι! Αυτοι...οι Ακατονόμαστοι! lol
    ........
    χμμμ
    οκ, μιλαμε βεβαια για ενα χιουμοριστικο σχολιακι, που ειναι ωστοσο πολυ καυστικο.
    σκεφτηκες ομως μηπως κρυβει καποια αληθεια που εχει να κανει με την μοναξια που νοιωθεις απο γνωστους και φιλους?
    μηπως επικεντρωνεσαι συνηθως στα δυσαρεστα στις παρεες, η μιλας πιο συχνα για οσα σε βασανιζουν απο αλλα, ευχαριστα και δημιουργικα?
    φυσικα και στους φιλους πρεπει να μιλαμε ειλικρινα για οτι μας απασχολει, αλλα ολοι, πριν γινουμε φιλοι, ειμαστε απλα γνωστοι η παρεες...
    δεν υπαρχουν πολλοι που να εχουν την διαθεση να βγουν για εναν καφε και να μαυριζουν απο δυσοιωνες ματιες στα πραγματα....

    αν το παραπανω δεν εχει σχεση με την πραγματικοτητα, απλα ξεχνα το...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χμμμ
    οκ, μιλαμε βεβαια για ενα χιουμοριστικο σχολιακι, που ειναι ωστοσο πολυ καυστικο.
    σκεφτηκες ομως μηπως κρυβει καποια αληθεια που εχει να κανει με την μοναξια που νοιωθεις απο γνωστους και φιλους?
    μηπως επικεντρωνεσαι συνηθως στα δυσαρεστα στις παρεες, η μιλας πιο συχνα για οσα σε βασανιζουν απο αλλα, ευχαριστα και δημιουργικα?
    φυσικα και στους φιλους πρεπει να μιλαμε ειλικρινα για οτι μας απασχολει, αλλα ολοι, πριν γινουμε φιλοι, ειμαστε απλα γνωστοι η παρεες...
    δεν υπαρχουν πολλοι που να εχουν την διαθεση να βγουν για εναν καφε και να μαυριζουν απο δυσοιωνες ματιες στα πραγματα....

    αν το παραπανω δεν εχει σχεση με την πραγματικοτητα, απλα ξεχνα το...
    Κοίτα δεν βγαίνω έξω για καφέ για να συζητάω προσωπικά μου προβλήματα, βγαίνω έξω για να διασκεδάσω. Δεν το έχω κάνει ποτέ και ούτε πρόκειται. Γενικώς είμαι άνθρωπος που δεν συζητάω τα προβλήματα μου με άτομα που ξέρω απο κοντά και δεν ανοίγομαι εύκολα για πολλούς και διάφορους λόγους. Το μόνο άτομο που το έκανα αυτό ήταν με την πρώην κολλητή μου μετά απο μεγάλη πίεση και επιμονή απο μέρους της. Γι αυτό και θεωρούσε οτι βγάζω αρνητική αύρα..γιατί της είχα πει 5 πράγματα παραπάνω, δεν νομίζω οτι οι υπόλοιποι είχαν αυτη την εντύπωση και πιστεύω οτι δεν είμαι αρνητική. Αντιθέτως και γελάω με το παραμικρό και χιούμορ έχω και γενικώς στις συζητήσεις μου μ αρεσει να μιλάω για πραγματα που με ευχαριστούν. Απλά και εκείνη είχε συνέχεια δράμα και κάποιο πρόβλημα που χρειαζόταν λύση οπότε κατα κάποιο τρόπο τα "δράματα" μας ανατροφοδοτούσαν το ένα το άλλο. Και μετά κατηγορούσε εμένα οτι είμαι αρνητική και οτι της χαλάω την διάθεση..τα δικά της τα χάλια δεν τα κοιτούσε ποτέ. Πάντα οι άλλοι φταίνε ποτε εμείς.

    Τωρα για τον καιλά μου το εχουν πει 3 άνθρωποι: η πρώην κολλητή μου, ενας συμφοιτητής μου (γιατί με ρώτησε αν θα παω πουθενά το Πάσχα διακοπές και του είπα όχι που να πάω με την οικονομική κρίση? Δεν παίζουν λεφτά. Ελεος δηλαδή) και μια κοινή μας γνωστή (με την πρωην κολλητη μου εννοω) και συμφοιτητρια που είμασταν φίλες, οχι πλεον, την εκανα πέρα (για αλλους λογους) αλλα δεν θυμάμαι γιατι μου το είχε πει εκείνη..κατι για καποιο βιντεακι στο φεισμπουκ νομιζω ή κατι τέτοιο.


    ΥΓ:ε και οι αριστεροί είναι "ψιλοψαγμένοι" γκόμενοι...χιχιιχιχιχι
    Χαχαχαχαχαχα! Πολυ σε πάω εσένα! λολ!
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Μην μπερδεύετε την αντικοινωνική συμπεριφορά με την εσωστρέφεια, η πρώτη είναι συμπεριφορά που προκαλεί προβλήματα (και) στο κοινωνικό σύνολο, το άλλο είναι ο χαρακτήρας μας δεν μπορείς να πεις ότι είναι θετικό ή αρνητικό απλά ή σου αρέσει ή δεν σου αρέσει. Σημασία έχει να αποφασίσεις αν θέλεις να ζεις για σένα ή για την κοινωνία. Και γω στα εφηβικά μου χρόνια ήρθα σε ρήξη με τον εαυτό μου για το θέμα αυτό. Πλέον μετά από όλα αυτά έχω στρώσει. Είναι μια απόφαση, να ζήσεις για τον εαυτό σου, αν ζεις για την κοινωνία είναι και ασύμφορο, πολλαπλασιάζονται τα ραντεβού με τους γιατρούς... :-Ρ
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Μην μπερδεύετε την αντικοινωνική συμπεριφορά με την εσωστρέφεια, η πρώτη είναι συμπεριφορά που προκαλεί προβλήματα (και) στο κοινωνικό σύνολο, το άλλο είναι ο χαρακτήρας μας δεν μπορείς να πεις ότι είναι θετικό ή αρνητικό απλά ή σου αρέσει ή δεν σου αρέσει. Σημασία έχει να αποφασίσεις αν θέλεις να ζεις για σένα ή για την κοινωνία. Και γω στα εφηβικά μου χρόνια ήρθα σε ρήξη με τον εαυτό μου για το θέμα αυτό. Πλέον μετά από όλα αυτά έχω στρώσει. Είναι μια απόφαση, να ζήσεις για τον εαυτό σου, αν ζεις για την κοινωνία είναι και ασύμφορο, πολλαπλασιάζονται τα ραντεβού με τους γιατρούς... :-Ρ
    πάρα πολύ σωστό αυτό :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Μην μπερδεύετε την αντικοινωνική συμπεριφορά με την εσωστρέφεια, η πρώτη είναι συμπεριφορά που προκαλεί προβλήματα (και) στο κοινωνικό σύνολο, το άλλο είναι ο χαρακτήρας μας δεν μπορείς να πεις ότι είναι θετικό ή αρνητικό απλά ή σου αρέσει ή δεν σου αρέσει. Σημασία έχει να αποφασίσεις αν θέλεις να ζεις για σένα ή για την κοινωνία. Και γω στα εφηβικά μου χρόνια ήρθα σε ρήξη με τον εαυτό μου για το θέμα αυτό. Πλέον μετά από όλα αυτά έχω στρώσει. Είναι μια απόφαση, να ζήσεις για τον εαυτό σου, αν ζεις για την κοινωνία είναι και ασύμφορο, πολλαπλασιάζονται τα ραντεβού με τους γιατρούς... :-Ρ
    Πολυ ωραία τα λες..συμφωνώ απόλυτα.
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Dark_Corner View Post
    Κοίτα δεν βγαίνω έξω για καφέ για να συζητάω προσωπικά μου προβλήματα, βγαίνω έξω για να διασκεδάσω. Δεν το έχω κάνει ποτέ και ούτε πρόκειται. Γενικώς είμαι άνθρωπος που δεν συζητάω τα προβλήματα μου με άτομα που ξέρω απο κοντά και δεν ανοίγομαι εύκολα για πολλούς και διάφορους λόγους. Το μόνο άτομο που το έκανα αυτό ήταν με την πρώην κολλητή μου μετά απο μεγάλη πίεση και επιμονή απο μέρους της. Γι αυτό και θεωρούσε οτι βγάζω αρνητική αύρα..γιατί της είχα πει 5 πράγματα παραπάνω, δεν νομίζω οτι οι υπόλοιποι είχαν αυτη την εντύπωση και πιστεύω οτι δεν είμαι αρνητική. Αντιθέτως και γελάω με το παραμικρό και χιούμορ έχω και γενικώς στις συζητήσεις μου μ αρεσει να μιλάω για πραγματα που με ευχαριστούν. Απλά και εκείνη είχε συνέχεια δράμα και κάποιο πρόβλημα που χρειαζόταν λύση οπότε κατα κάποιο τρόπο τα "δράματα" μας ανατροφοδοτούσαν το ένα το άλλο. Και μετά κατηγορούσε εμένα οτι είμαι αρνητική και οτι της χαλάω την διάθεση..τα δικά της τα χάλια δεν τα κοιτούσε ποτέ. Πάντα οι άλλοι φταίνε ποτε εμείς.

    Τωρα για τον καιλά μου το εχουν πει 3 άνθρωποι: η πρώην κολλητή μου, ενας συμφοιτητής μου (γιατί με ρώτησε αν θα παω πουθενά το Πάσχα διακοπές και του είπα όχι που να πάω με την οικονομική κρίση? Δεν παίζουν λεφτά. Ελεος δηλαδή) και μια κοινή μας γνωστή (με την πρωην κολλητη μου εννοω) και συμφοιτητρια που είμασταν φίλες, οχι πλεον, την εκανα πέρα (για αλλους λογους) αλλα δεν θυμάμαι γιατι μου το είχε πει εκείνη..κατι για καποιο βιντεακι στο φεισμπουκ νομιζω ή κατι τέτοιο.
    εσυ, γιατι πιστευεις οτι υπαρχει αυτη η απομακρυνση αυτων που γνωριζεις, απο γυρω σου?
    τι εχει περασει απ το μυαλο σου?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Παιδιά εγώ όταν είπα για το Βασιλάκη Καϊλα δεν εννοούσα ότι μου το βγάζει εμένα αυτό!ίσα ίσα, δε μου δίνει τέτοια αίσθηση η γωνίτσα.Μου συμβαίνει κι εμένα πολλές φορές να μου βάζουν το ταμπελάκι λες και ζητάω τη γνώμη ή τη βοήθειά τους σε κάτι..πχ βγαίνω έξω κατόπιν πιέσεως εννοείται με την απόλυτα πετυχημένη φίλη μου Χ..εγώ σημειωτέον είμαι σε φάση απόλυτης οικονομικής κατάντιας για διάφορους λόγους..επίσης για τους δικούς μου λόγους δε μου αρέσει να συζητάω τα όσα με προβληματίζουν ειδικά με άτομα που δεν είναι καθόλου στην ίδια φάση.Γιατί?γιατί πάντα αναγκάζομαι να απολογούμαι επειδή δήθεν μεμψιμοιρώ και πέφτω ψυχολογικά και δε γελάω τόσο.Ε συγνώμη εφόσον μου τα πρήζεις στο τέλος θα στα πω τα όσα με προβληματίζουν και τι θα εισπράξω?τον Βασιλάκη Καϊλα...λοιπόν όσοι θεωρούν ότι έχουμε αρνητική αύρα ή ο,τιδήποτε παραπλήσιο ας πάνε να κάνουνε παρέα με την Πάτυ που είναι πάντα μέσα στην τρελή χαρά παρά το δράμα που ζει...εγώ προτιμώ τη Μάρθα Βούρτση πάντως ;-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ, γιατι πιστευεις οτι υπαρχει αυτη η απομακρυνση αυτων που γνωριζεις, απο γυρω σου?
    τι εχει περασει απ το μυαλο σου?
    Α. Είναι καθαρά θέμα τύχης.
    Β. Δεν ταιριάζουν τα τσάκρα μας.
    Γ. Είμαι των άκρων και δεν δέχομαι συμβιβασμούς.
    Δ. Είμαι τόσο γαμάτη και εκείνοι τόσο τυφλοί που δεν το βλέπουν.
    Ε. Αλλοι 1500 λόγοι ανευ σημασίας.

    Αγαπητή Remedy πάντα φταίνε και οι δυο πλευρές ή απλα τυχαίνει ή κατι φταίει με μενα..Who knows...? Μπορώ να σου πω τι πήγε στραβά με κάθε φίλο που είχα...θα βοηθήσει αυτό? Θα βγάλεις πόρισμα αν φταίω εγώ ή οι άλλοι ή και οι δυο? Και αν το κάνεις σε τι θα χρησιμέψει? Το χω σκεφτεί πολλές φορές το θέμα και εχω καταλήξει οτι είναι απλά θέμα τύχης. Φαντάζομαι οτι σκέφτεσαι οτι μάλλον εγώ είμαι η αιτία. Αλλά θα σου κάνω μια ερώτηση πόσοι φίλοι έχουν περάσει απο την δικη σου ζωή και απο την ζωή του καθενός και δεν έχετε ξαναμιλήσει απο τότε? Υπάρχει μήπως κάποιος αριθμός που λέει οτι αν τον ξεπεράσεις φταίς εσύ? Απ οσο ξέρω όχι. Μερικές φορές δεν υπάρχει γιατί..shit happens.

    Υ.Γ Για να μην παρεξηγηθώ χαίρομαι που απάντησες και που απαντάει ο καθένας εδώ, δεν έχω αρνητική πρόθεση, συζήτηση κάνουμε.

    Παιδιά εγώ όταν είπα για το Βασιλάκη Καϊλα δεν εννοούσα ότι μου το βγάζει εμένα αυτό!ίσα ίσα, δε μου δίνει τέτοια αίσθηση η γωνίτσα.Μου συμβαίνει κι εμένα πολλές φορές να μου βάζουν το ταμπελάκι λες και ζητάω τη γνώμη ή τη βοήθειά τους σε κάτι..πχ βγαίνω έξω κατόπιν πιέσεως εννοείται με την απόλυτα πετυχημένη φίλη μου Χ..εγώ σημειωτέον είμαι σε φάση απόλυτης οικονομικής κατάντιας για διάφορους λόγους..επίσης για τους δικούς μου λόγους δε μου αρέσει να συζητάω τα όσα με προβληματίζουν ειδικά με άτομα που δεν είναι καθόλου στην ίδια φάση.Γιατί?γιατί πάντα αναγκάζομαι να απολογούμαι επειδή δήθεν μεμψιμοιρώ και πέφτω ψυχολογικά και δε γελάω τόσο.Ε συγνώμη εφόσον μου τα πρήζεις στο τέλος θα στα πω τα όσα με προβληματίζουν και τι θα εισπράξω?τον Βασιλάκη Καϊλα...λοιπόν όσοι θεωρούν ότι έχουμε αρνητική αύρα ή ο,τιδήποτε παραπλήσιο ας πάνε να κάνουνε παρέα με την Πάτυ που είναι πάντα μέσα στην τρελή χαρά παρά το δράμα που ζει...εγώ προτιμώ τη Μάρθα Βούρτση πάντως ;-)
    Σ'ΑΓΑΠΩ. Πόσο συμφωνώ με αυτο???? Σου ζητάνε και τα ρέστα! Αφου εσύ ρώτησες μωρή @#%$#$%#$$%.
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Dark_Corner View Post
    Α. Είναι καθαρά θέμα τύχης.
    Β. Δεν ταιριάζουν τα τσάκρα μας.
    Γ. Είμαι των άκρων και δεν δέχομαι συμβιβασμούς.
    Δ. Είμαι τόσο γαμάτη και εκείνοι τόσο τυφλοί που δεν το βλέπουν.
    Ε. Αλλοι 1500 λόγοι ανευ σημασίας.

    πολυ ωραια! εαν πιστευεις καποιο απο τα παραπανω, η ολα μαζι, τα πραγματα ειναι.... αν μη τι αλλο, ξεκουραστα. sit back and wait... καποτε θα βρεθει το σωστο τσακρο :Ρ

    Αγαπητή Remedy πάντα φταίνε και οι δυο πλευρές ή απλα τυχαίνει ή κατι φταίει με μενα..Who knows...? Μπορώ να σου πω τι πήγε στραβά με κάθε φίλο που είχα...θα βοηθήσει αυτό? Θα βγάλεις πόρισμα αν φταίω εγώ ή οι άλλοι ή και οι δυο? Και αν το κάνεις σε τι θα χρησιμέψει? Το χω σκεφτεί πολλές φορές το θέμα και εχω καταλήξει οτι είναι απλά θέμα τύχης. Φαντάζομαι οτι σκέφτεσαι οτι μάλλον εγώ είμαι η αιτία.

    οπως πολυ σωστα σχολιασες, γνωριζεις ηδη οτι ΣΥΝΗΘΩΣ φταινε και οι δυο πλευρες, εστω και δυσαναλογα...
    και οχι, δεν σκεφτηκα κατι συγκεκριμενο περι του φταιξιματος σου η οχι, ουτε εχει σημασια να μου πεις εμενα, τι ακριβως συνεβη με καθε γνωριμια, πως εξελιχθηκε,τι ανταλλαχθηκε, κλπ... εχει σημασια ομως κατα την γνωμη μου, να το επεξεργαστεις μονη σου για να βρεις, ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, το δικο σου μεριδιο ευθυνης σε αυτο που σου συμβαινει... να βρεις τι δεν σου αρεσει στον εαυτο σου, ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ και να το βελτιωσεις. αν ΔΕΝ υπαρχει ομως και εισαι ενα ακομα αθωο θυμα, τοτε παμε παλι στις επιλογες Α,Β,Γ,Δ, αλλα και Ε.


    Αλλά θα σου κάνω μια ερώτηση πόσοι φίλοι έχουν περάσει απο την δικη σου ζωή και απο την ζωή του καθενός και δεν έχετε ξαναμιλήσει απο τότε? Υπάρχει μήπως κάποιος αριθμός που λέει οτι αν τον ξεπεράσεις φταίς εσύ? Απ οσο ξέρω όχι. Μερικές φορές δεν υπάρχει γιατί..shit happens.

    εδω ειμαστε. ακριβως επειδη υπαρχουν τετοιοι φιλοι στην ζωη μου, και το εχω επεξεργαστει, και ξερω με ακριβεια χιλιοστου, που εφταιξα εγω και που αυτοι, εχω καταληξει στο συμπερασμα, οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα και στις ζωες των αλλων ανθρωπων να συμβαινει κατι αναλογο, γιαυτο και σου προτεινα τα παραπανω...


    Υ.Γ Για να μην παρεξηγηθώ χαίρομαι που απάντησες και που απαντάει ο καθένας εδώ, δεν έχω αρνητική πρόθεση, συζήτηση κάνουμε.

    ασφαλως, ναι. καθολου δεν παρεξηγηθηκα

    .....
    10 γραμματα

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Νιωθω μονη
    By r.f. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 80
    Last Post: 14-11-2016, 00:50
  2. Με χαλαει να μενω μονη
    By νατασουλι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 07-08-2010, 14:59
  3. Μονη στο σπιτι
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 22-08-2009, 16:53
  4. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ
    By nikv in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2009, 11:07
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2008, 00:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •