Δεν ξέρω ποιός είμαι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by void View Post
    Λίγα λόγια για τον insect λοιπόν (κατόπιν ενδελεχούς ανάλυσης και επισταμένης έρευνας):

    Ο ίνσεκτ είναι καταρχήν έντομο..ανήκει στην οικογένεια των λεπιδόπτερων..γεννιέται με τη μορφή κάμπιας και στη συνέχεια μετεξελίσσεται και τελειοποιείται σε πεταλούδο..κατά τη διάρκεια της ζωής του εμφανίζει τα ακόλουθα χαρακτηριστικά γνωρίσματα τα οποία τον καθιστούν και μοναδικό στο είδος του:
    Είναι έξυπνος, στα τεστ ευφυίας βγάζει υψηλά σκορ (επανειλλημένα του έχουν κάνει πρόταση να εργασθεί για τη ΝΑΣΑ αλλά αρνείται να εγκαταλείψει τη χώρα του που τόσο αγαπά και να μπλέξει με τα αμερικανάκια), είναι καλλιεργημένος (βιολογικά εννοείται), αστείος (αν και συνήθως γελάει μόνος του με αυτά που λέει), ευαισθητούλης (είναι καρκινάκι άραγε?), όχι τεμπελχανάς, χμμ βάζει ταινίες και δεν κάθεται να τις δει μέχρι τέλους (εκτός κι αν πρωταγωνιστεί η Μόνικα Μπελούτσι :-)), ίσως λίγο παραπάνω επιρρεπής και εξαρτημένος στο τσιγάρο από ό,τι πρέπει (αλλά σημειώνει πρόοδο), προσπαθεί να είναι πρόσχαρος και συμπαθής αλλά δεν του βγαίνει πάντα (ξινούλης γαρ...).Παρολαυτά κάνει φιλότιμες προσπάθειες για την προσωπική του αυτοβελτίωση (με αβέβαιη βέβαια κατάληξη όπως όλα τα πράγματα σε τούτη τη ζωή)..σχεδόν υπερπροσπαθεί και αυτό τον χαλάει..αντιμετωπίζει ζητήματα ρευστότητας και από τσάρος της οικονομίας που ήταν έχει προσεγγίσει πλέον την απόλυτη συντριβή σαν οικονομική οντότητα (όπως χαρακτηριστικά επισημαίνει και ο ίδιος)..Είναι χαρισματικός όπως κάθε πεταλούδος της τάξης του..του αρέσει να περιποιείται τις θηλυκές πεταλούδες και προκειμένου να ζευγαρώσει είναι ικανός να τινάξει τόσο δυνατά τα φτεράκια του που να προκληθεί τσουνάμι στην Ιαπωνία (butterfly effect το λένε)..Γενικά είναι γενναιόδωρος όταν αγαπάει αλλά έχει ψιλοαπογοητευτεί με τις πεταλουδίσιες σχέσεις. Θέλει αγάπη, στοργή και προδέρμ αλλά ώρες ώρες νιώθει "σαν το κουβάρι που θα το αφήσεις να πέφτει από μια κατηφόρα κια δεν θα σταματήσει ποτέ να ξετυλίγεται"...
    Σαν αστείο μου άρεσε.

    Στα σοβαρά τώρα. Είμαι άνθρωπος, καθόλου μοναδικός στο είδος μου. Νοητικά δεν είμαι κάτι το ξεχωριστό δηλαδή, ούτε πιστεύω πως είμαι ιδιοφυία (δυστυχώς πλέον δεν νιώθω καλά ούτε με το να βλέπω βίντεο στο youtube με καθυστερημένους) μάλιστα θα έλεγα αρκετές φορές φαίνομαι καθυστερημένος ο ίδιος.
    Οικονομικά, όντως δεν είμαι ανεξάρτητος. Καλλιεργημένος είμαι λίγο, ειδικά με φαντασιώσεις. Αστείος, ναι μερικές φορές μπορεί να γίνω πολύ αστείος.
    Τώρα όσον αφορά την αναζήτηση μου για γυναίκες... άσε. Πικρή ιστορία. Τρελαίνομαι που δεν μου κάθονται και αυνανίζομαι μόνος μου με ανύπαρκτες γυναίκες που βλέπω στα όνειρα μου (αλήθεια)! Από τότε που σταμάτησα το πολύ σεξ βλέπω στον ύπνο μου ότι το κάνω. Αρρώστεια λέμε.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Και είρων επίσης.Όπως και να'χει εγώ μια ευχάριστη νότα ήθελα να δώσω.Φιλικά.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Όχι και τόσο είρωνας! Προσπαθώ να πω την αλήθεια που ανιτλαμβάνομαι για τον εαυτό μου.
    Ισως να πέφτω έξω τελικά. Δεν ξέρω.
    Σου στέλνω μια αγκαλίτσα :)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Τώρα όσον αφορά την αναζήτηση μου για γυναίκες... άσε. Πικρή ιστορία. Τρελαίνομαι που δεν μου κάθονται και αυνανίζομαι μόνος μου με ανύπαρκτες γυναίκες που βλέπω στα όνειρα μου (αλήθεια)! Από τότε που σταμάτησα το πολύ σεξ βλέπω στον ύπνο μου ότι το κάνω. Αρρώστεια λέμε.
    Ορισμός της ειρωνείας.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Γιατί ειρωνία? Την αλήθεια λέω. Δεν κάνω σεξ στην πραγματική μου ζωή αλλά τα όνειρα μου αρκετές φορές έχουν σεξουαλικό περιεχόμενο.
    Ίσως το ύφος του μηνύματος να μην σου αρέσει;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    ε για το ύφος μιλάω...όχι για τις φαντασιώσεις σου και τα όνειρά σου..δεν είμαι η αστυνομία της σκέψης.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Νυχτώνει σιγά σιγά. Λοιπόν ας τα πάρουμε από την αρχή της 2ης σελίδας.
    Εσύ δεν μου απάντησες με ειρωνικό τρόπο εξ'αρχ'ης;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    ναι..καλύτερα να χαράζει..δεν ξέρω.http://www.youtube.com/watch?v=ii8pDdC8AiQ
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    πού μωρέ???εγώ φταίω που σου αφιερώνω και τραγούδια..:-ρ
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ωραίο το τραγούδι! Ένα και για σένα void! :)

    http://www.youtube.com/watch?v=LXPONjoaSPY

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    φίλοι λοιπόν??? χεχε :-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    τι γλυκούυυυυυυυυλιιιιιιιιι!! !!(λολ)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Μόλις χθες, η νοσηρή φάση ζωής μου με προσγείωσε στην κοινότητα αυτή και ίσως να μην δικαιούμαι να έχω άποψη για ένα μέλος που δεν ξέρω , παρά μόνο ότι πρόλαβα να δω με μερικές δημοσιεύσεις.
    Τυχαίνει να είσαι από τα μέλη που ξεχώρισα (εσύ και άλλη μία, χωρίς να έχω δει ακόμα και πολλά) λόγω της κοινής μας αγάπης για την ποίηση και τα τραγούδια που μιλάνε στην ψυχή.

    Αν ένας άνθρωπος έχει διεισδυτική ματιά στα δεδομένα, δεν είναι δύσκολο να καταλάβει το προφανές. Είσαι σίγουρα καλλιεργημένος και δεν θα πω ευφυής, αλλά σίγουρα πιο έξυπνος από τους 100 πρώτους που θα περάσουν τυχαία από μπροστά μας.

    Έχεις ενοχληθεί βαθιά στην ζωή σου. Έχεις ενοχληθεί στον πυρήνα της ύπαρξής σου και αυτό σε τυλίγει με τον μανδύα ενός αιφνίδιου κυνισμού που είσαι σε θέση να επιδείξεις μερικές φορές. Παρ’ ότι το αρνείσαι, είσαι στο μεγαλύτερο μέρος της καμπύλης απαισιόδοξος, αλλά όχι μοιρολατρικά. Υποστηρίζεις , μάλλον, την απαισιοδοξία σου με λογικά επιχειρήματα μαθηματικών συνειρμών.
    Είναι το αξιοπρεπές σου άλλοθι για μια δικαιολογημένη αγανάκτηση.

    Οι άνθρωποι σε έχουν απογοητεύσει για δύο λόγους. Η βλακεία τους και η έλλειψη συναισθηματικού βάθους.

    Σίγουρα έχεις κι εσύ ένα γερό κρακ στην ψυχή σου (όλοι κάτι κουβαλάμε) και το αρκετά ικανοποιητικό στην απόδοσή του μυαλό σου, περιπλέκει τα πράγματα. Όσο πιο έξυπνος είναι κανείς, τόσο πιο πολύ έχει συναίσθηση της τρωτότητάς του, όπου αυτή εντοπίζεται. Είσαι και λίγο νάρκισσος του κερατά! (μην θυμώνεις… κι εγώ είμαι. Δεν είναι ντροπή)

    Έντομο, σε όλες τις ερωτήσεις απαντάς χαριτωμένα και έξυπνα. Σε όλες, εκτός από μία. Το νιώθεις να σου έρχεται ε; Καλά το νιώθεις. Όταν μας λένε κάτι και αισθανθούμε ελαφρώς άβολα με αυτό το «κάτι», είναι γιατί κουβαλάει μέσα του μια μεγάλη αλήθεια. Αυτή που αποφεύγει η υπεραναπλήρωσή μας. Δεν ξέρεις αν χρειάζεσαι περισσότερη αγάπη; Βγάλε την λέξη «αγάπη» γιατί μοιάζει λίγο σαν το πιστεύω του Μπομπ σφουγγαράκι , ότι στο τέλος, όλοι θα βρούμε την αγάπη.
    Ας αντικαταστήσουμε την «αγάπη» με «συναίσθημα».
    Έχεις ανάγκη να νιώσεις την συναισθηματική αλληλεπίδραση με ένταση και σφοδρότητα! Χωρίς συναίσθημα είσαι σαν τα αρκουδάκια στην διαφήμιση , που απλώς δεν μπορούν να συνεχίσουν.

    Λογικό να μην ξέρεις ποιος είσαι ώρες, ώρες. Αυτά παθαίνεις όταν προσπαθείς να λογικοποιήσεις ακόμα και το συναίσθημα, προκειμένου να το απαξιώσεις. Οι εκλογικεύεις στο συναίσθημα επιστρέφουν και μας χτυπάνε αλύπητα στα θεμέλια της ύπαρξής μας.

    Αν το ασανσέρ σου σε παίρνει από την ταράτσα του μεγαλείου σου και σε βγάζει στο υπόγειο της αυτολύπησης, με εσένα στο ρόλο ενός ψύχραιμου παρατηρητή που έχει απαντήσεις για ότι του συμβαίνει, είσαι σε καλό δρόμο, αλλά από τύχη δεν σε έχουν πατήσει τα πούλμαν ακόμα.

    Ξέρεις τι πρέπει να κάνεις. Κι αν όχι, είσαι πολύ κοντά στο να μάθεις. Πάντως, σίγουρα ξέρεις ποιος είσαι και αν θες να το κάνεις πιο συγκεκριμένο, καλύτερα επικεντρώσου σε εκείνο το κομμάτι που δεν αναγνωρίζεις τον εαυτό που θα ήθελες να είσαι.
    Ποιο κομμάτι σου σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν ξέρεις ποιος είσαι; Να μην σε αναγνωρίζεις; Ποιον εαυτό επιθυμείς να θανατώσεις\αποποιηθείς\απο κρύψεις\αποκηρύξεις ;
    http://youtu.be/IrTB-iiecqk

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ουάου! Σε ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες!
    Δεν έχω να σχολιάσω κάτι για την ώρα. Σε ευχαριστώ πάντως.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Κοίτα τι έχω για να δεις ποιος είμαι εγώ.
    By nature in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 266
    Last Post: 28-03-2010, 20:52
  3. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΤΡΕΛΟΣ
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 10:15
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •