ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? SOOOOS ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? SOOOOS ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

    Τον τελευταίο καιρό πιστεύω ότι έχω ΣΚΠ. Δηλαδή το πιστεύω τόσο πολύ, έχω σωματοποιημένα συμπτώματα, τεσπά είμαι χάλια. Έκανα μαγνητικές σε εγκέφαλο αυχένα, πήγα σε νευρολόγους μου ειπαν ότι αν και η μαγνητική με αυχένα δε δειξει κάτι να βάλω στοπ και να στραφώ σε ψυχίατρο. Έκλεισα σήμερα ραντεβού με έναν ψυχίατρο, με τον οποίο δεν είχα καμία μα καμία χημεία. Με ξεπέταξε σε 20 λεπτά, μου είπε να αυξήσω δόση στο σεροξάτ σε 40άρι (έπαιρνα επί 7 χρόνια 20αρι, το έχω ψιλοκόψει θα το αρχίσω ξανά εντατικά) καθώς και xanax 0,50 για ώρα ανάγκης και μου είπε ότι θα με δει σε 10 μέρες.Ένοιωσα πάρα πολύ άβολα, πραγματικά δεν υπήρχε καμία επαφή, δυστυχώς. Ρε παιδιά, ας μου πεί κάποιος που ίσως γνωρίζει 1) Στην ΙΨΔ (με την οποία έχω διαγνωσθεί παλαιόθεν), η ιδεοληψία μπορεί να εμφανίζεται και με τη μορφή υποχονδρίασης? 2) Το σεροξάτ, τι φάση? Θέλω να πω, ότι έπειτα από 7 χρόνια αποκλείεται να μη με πιάνει πλέον? Δε θέλω να καταντήσω να παίρνω 60 και 80 mg , γιατί κάποια στιγμή ούτε αυτά δε θα με πιάνουν...3)...Και στην τελική, γιατί να μην είναι ΣκΠ? Αααααα κοντεύω να τρελαθώ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    πότε περιμένεις τα αποτελέσματα; μου εχει συμβει πολλές φορές αυτό με γιατρούς και ειδικότερα με ψυχίατρους. η υποχονδριαση δεν ξερω αν είναι μερος της ιδεοληψιας ή το αντιστροφο αλλα ειμαι σιγουρη οτι εγω εχω και τα δύο. οσον αφορά στο σεροξατ, μετα απο εφεξορ και λαντοζ εχω καταληξει οτι τελικα οτι ειναι μας πιανει για λιγο...
    και γιατι να ειναι σκπ μωρε; ξερω και εγω παντα αυτο σκεφτομαι - το ειδες στο αλλο ποστ- αλλά.....στο μεταξυ περασα και αλλες ασθενειες...

  3. #3
    ποια αποτελεσματα? της μαγνητικής βγήκαν. Δεν έδειξαν κάτι πέρα από ευθειασμό. Μλκ, εγώ τώρα έπαθα και το άλλο....Παρατήρησα(μας διαβάζουν και αγόρια ντροπή, αλλά τι να κάνω υπάρχουν και γυναικολογικά θέματα....) σκούρα καφέ κολπικά υγρά, ενώ η περίοδος μου τελείωσε πριν μία βδομάδα. Δεν εγχώνομαι γι΄αυτό, γτ ΄χω ν ασχοληθώ με την σκπ, δε μπορώ και άλλη νοσο...Χαχ. Αύριο έχω ραντεβού με τον ψυχίατρο που με παρακολουθούσε παλιά. Γιατί να είναι σκπ? Γιατί διάβασα σε σχετικό φόρουμ χιλια δυο. Γι'αυτό αμφιβάλλω, όπως μπορείς να καταλάβεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εννοείται και εγω απο τετοιο φορουμ το επαθα. αλλά ψυχραιμια - το λέω εγω που γενικα δεν ειμαι και στη φαση αυτή αλλα λεμε τωρα.

  5. #5
    Από το ίδιο φόρουμ θα το πάθαμε. Εγώ είχα ηρεμήσει, μέχρι που μία μέρα μπήκα -καθώς πλέον μόλις ανοίγω πισί πρώτα ανοίγω το φόρουμ και μετά το φβ ή το μέιλ μου- και ένας μου είχε στείλει μήνυμα και μου έλεγε ότι είχε ακριβώς το ίδιο με μένα, ότι του διέγνωσαν πιθανή σκπ και ότι να μην ανησυχώ καθώς τα νέα φάρμακα είναι τόσο τούμπανο που δε θα μείνουμε ανάπηροι. Του είπα ότι δεν πάσχω μάλλον καθώς είναι καλές οι εξετάσεις μου και επεμενε να μην ακούω τους γιατρούς, παρά μόνο το σώμα μου και να το ψάξω όσο δεν πάει. ΜΟΝΟ ΤΡΙΣΑΓΙΟ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.Βέβαια δε λέω τα θελα και εγώ, όταν μπαίνεις σε ένα φόρουμ με ασθενείς ή τεσπα για μία συγκεκριμένη πάθηση, πας γυρεύοντας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ε ναι ρε συ. εγω δεν τολμησα να γραψω ποτέ. από την άλλη καμμια φορά σκεφτομαι ψυχραιμα και λεω "οτι και να εχεις δεν πεθαινεις τωρα οποτε ηρεμησε" αλλά φαντασσου να εισαι αρρωστος και να μπαινει ο αλλος να γραψει το κουλό του

  7. #7
    εννοειται ρε....Πάντως το ότι το αριστερο μ χέρι και πόδι είναι πιο κάπως, μλκ δεν είναι ιδέα μου. Βέβαια δεν ξέρω αν το προκαλώ εγώ από τη συνεχή σκέψη και ενασχόληση. Δηλαδή αν ήταν και από τις δύο πλευρές θα το εξηγούσα ως ψυχοσωματικό. Δεν ξέρω...Προς το παρόν θα πάρω βιταμίνες και τα σεροξάτ και βλέπουμε. Για το άλλο, με τα σκουρόχρωμα κολπικά υγρά, λες να αγχωθώ? Οι φίλες μ μ είπαν ότι είναι φυσιολογικό. Στο ιντερνετ δε μπήκα γτ θα μ βγάλει στάνταρ καρκίνο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    μπορεί να είναι απλα μια ωορρηξια. μην αγχωθεις τωρα για μια φορα που συνεβη. και μενα μου εχει συμβει κανα δυο φορες σε ασχετες με περιοδο φασεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Δεν παντρεύεστε αυτούς που αγαπάτε αλλά αυτούς που πρέπει καλά να πάθετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Και πριν βιαστεισ να μιλησεισ από έλλειψη αγάπης τα παθαίνετε όλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ellis είσαι νουμερακι ρε φιλος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Φοβερό νουμερακι φιλενάδα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. τι γινεται πια;;
    By maria pap in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 10
    Last Post: 16-09-2016, 15:20
  2. Τελικά τι γίνεται;
    By Pavlos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-03-2013, 13:13
  3. Τί γίνεται?
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 09-12-2012, 21:55
  4. KATI AΡXIZEI KAI ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ :)
    By Lacrymosa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 21-10-2012, 11:23
  5. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;
    By xristos164 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 23-12-2011, 01:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •