Θα μου μείνει κουσούρι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Θα μου μείνει κουσούρι?

    Αναρωτιομουνα αν γινω ποτε καλα αν θα μου μεινει κανενα κουσουρι.Για παραδειγμα εγω εχω αποπροσωποποιηση η οποια δεν εχει περασει και την εχω χρονια.Λετε να μου μεινει για παντα?Απο αυτους που εγιναν τελειως καλα εννοω που δεν παιρνουν πλεον φαρμακα τους εχει μεινει καποιο υπολειμμα?Πολυ με απασχολει αυτο το γεγονος γιατι η αποπροσωποποιηση δεν λεει να μου περασει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εσύ παίρνεις φάρμακα;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    οταν λες εχεις αποπροσωποποιηση, δηλ νιωθεις οτι δεν εισαι εσυ;
    κ την εχεις συνεχεια, ή παει κ ερχεται;
    με το γιατρο σου το εχεις συζητησει;
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    κ τωρα καλα εισαι με κουσουρια αυτο πρεπει να καταλαβεισ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Παιρνω zyprexa 20mg.Οταν λεω οτι εχω αποπροσωποπιηση ειναι οτι νομιζω οτι δεν ειμαι εγω αλλα αυτο δεν συμβαινει συνεχεια.Συμβαινει κατα τη διαρκεια της ημερας μερικες φορες.Αλλιως ειμαι καλα απλα εχω παρατηρησει οτι δεν εχω και τοσο καθαρο μυαλο,μπορει αυτο να ειναι απο τα φαρμακα,δεν ξερω.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    μιχαλη δεν βλεπω να κοβουμε τα χαπια κανεις μας αυτο εχω καταλαβει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μιχάλη, πες ότι σου μένει. Όλες δεν έχουμε τα "κουσούρια" μας? Ξέρεις κανέναν άνθρωπο τέλειο δηλαδή? Μήπως να το επεξεργαζόσουν με το μυαλό σου λίγο διαφορετικά?
    Και προσπάθησε αν θέλεις να το παραλληλίσεις με μια σωματική κατάσταση. Αν συνέβαινε κάποτε να χάσεις το ένα σου νεφρό, θα το έσερνες με τον ίδιο τρόπο αυτό το διαφορετικό σου? Δε θα ήσουν πιο επιεικής με τον εαυτό σου? Νομίζω ναι. Και γω κουσουριάρα είμαι, χέστηκα! Είμαστε ελαττωματικοί, είμαστε και λειψοί, είμαστε και κουζουλοί, ναι! Και τι έγινε? Δεν περνάει κανένας από το ταξίδι αυτό αλώβητος, δε ζούμε σε έναν κόσμο που ερχόμαστε και φεύγουμε δίχως τις διαφορετικότητες μας η καθεμιά, άλλη έτσι άλλη αλλιώτικα.
    Απενοχοποιήσου, προχώρα, φρόντιζε ό,τι μπορείς από την υγεία σου και τα υπόλοιπα ας προσπαθούμε να τα αποδεχόμαστε και να μην επιτρέπουμε να μας καταδικάζουν. Τουλάχιστον λέω να μην το κάνουμε εμείς πρώτοι.;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    το ειχα κ γω αυτο το προβλημα για χρονια αλλα στη πορεια σιγα σιγα εσβησε, στη περιπτωση μου συνδεοτανε πολυ με τις κρισεις αγχους/πανικου που ειχα μολις περασανε τα αγχη περασε κ η αποπροσωποποιηση, εχε πιστη θελει χρονο κ ειναι επιμονο συμπτωμα , να σαι θετικος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!Μακαρι να μου περασει η αποπροσωποποιηση.Εσυ Soylfly τι φαρμακα παιρνεις?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    παιρνω σολιαν 400μγ καθημερινα σπασμενο σε 2 δοσεις. ειχα κ γω πολλα ψυχωσικα επισοδεια κ εχω ακομα καταλοιπα..ευτυχως η αποπροσωποποιηση δεν μου εμεινε..με κουρασε πολυ αλλα εφυγε τελικα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μακάρι Μιχάλη μου. Και γω στο εύχομαι, να σου περάσει ό,τι σε προβληματίζει. Καλημέρα.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •