Δυστυχως τοσο αντεξα...και τι δεν θα εδινα για να ημουν λιγο πιο δυνατη! - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 223 of 223
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    καλα να περνω 20 μερες αποκλειται..Νομιζα πως και σε μια μερα θα καταλαβαινα κατι...αλλα τελικα δεν ειναι τοσο ευκολο...Πωπω δηλαδη τα εχω με ενα παιδι που εχει σχιζοφρενεια? ουαουυυ!! το εννοω...ειναι περιεργο!!!

  2. #212
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Και ντεπον η αντιβιωση να επαιρνες ετσι για μια μερα δε θα καταλαβαινες τπτ, αλλα αμα εισαι αρρωστη κατι σου κανει. Τι μας ρωτας τωρα, ειναι σχεδον σαν να μας κοροιδευεις, ειδικα το τελευταιο με τον σχιζοφρενη.

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Αυτη μπορει να τα κοψει αλεξαντρε γτ δεν εχει θετικα συμπτωματα. Ελεος. Στους σχιζοφρενεις μπορει να κανει υποτροπη αμα τα κοψουν αποτομα, οχι στους κανονικους/υγιεις.
    δεν ειπα για θετικα.

  4. #214
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Μα για τα θετικα ειναι που δεν μπορεις να τα κοψεις αμεσως, αυτα εμφανιζονται αμα τα κοψεις αποτομα!

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Και ντεπον η αντιβιωση να επαιρνες ετσι για μια μερα δε θα καταλαβαινες τπτ, αλλα αμα εισαι αρρωστη κατι σου κανει. Τι μας ρωτας τωρα, ειναι σχεδον σαν να μας κοροιδευεις, ειδικα το τελευταιο με τον σχιζοφρενη.
    Οχι δεν ειναι ερωτηση προς εσας...Ειναι προς τον εαυτο μου...!!! Και δεν ειναι κοροιδεια, αληθεια δεν ξερεις πως νιωθω μεσα μου, ειναι κατι το τελειως διαφορετικο για εμενα και προτογνωρο να βλεπω πως εχουν τα πραγματα και απο μια αλλη οπτικη γωνια...Απο την δικη του πλευρα..Ακουγα παλια την λεξη οταν ημουν μικρη και τρομαζα..φανταζομουν διαφορα ασχημα...Ομως ουτε καν..τα εχω απομυθοποιησει τελειως πλεον!! Το ξερεις οτι ποιο πολλες πιθανοτητες ειναι να επιζησεις σε ενα νησι γεματο απο ανθρωπους με σχιζοφρενεια παρα σε ενα νησι με ανθρωπους που ειναι ψυχικα υγειεις!!!?? Μου το ειπε ψυχιατρος αυτο αλλα δεν ξερω που ακριβως το στηριζει...τελος παντων!!! Εγω καθως περναει ο καιρος το βλεπω ολο και πιο χαλαρα!!

  6. #216
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Οι υγιεις εχουν μεγαλυτερο ποσοστο εγκληματων και βιας. Εκει το στηριζει. Απομυθοποιηση του "σχιζοφρενη δολοφονου". Κλασικο. Ξερεις, εισαι μικρη, μεγαλωνοντας θα απομυθοποιησεις πολλα :)

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    ναι γι αυτο μαλλον!! Συμφωνω σε αυτο...!! Λοιπον παω να κανω νανι γιατι ειμαι και αδιαθετη και εχω κατι πονους , παναγια βοηθα!! Καλο βραδυ σε ολουςςςς !! :*

  8. #218
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εντάξει, υπάρχουν και χειρότεροι(ες δηλαδή), μην τα ρίχνουμε όλα στην Κάρολ. :):)(ειρωνικό ήταν αυτό :p) Πάντως τελικά, ενώ πίστευα οι άντρες ήτανε χειρότεροι, από αυτό το σάιτ, και από αυτά που λέει η Κάρολ ότι η μητέρα της - οι φίλες της, έιναι ρατσίστριες, έχω αρχίσει να μισώ το γυναικείο φύλο...:P χαχαχ
    Last edited by whitecandle; 09-06-2011 at 02:39.

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    η συμπεριφορα μερικων προς την whitecandle ηταν απαραδεκτη.

    ενταξει τα λεει ολα πολυ απολυτα, αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι απλως επειδη
    ειναι πικραμενη απο κακες εμπειριες που ειχε στο παρελθον στην πραγματικη ζωη
    και λογω του ρατσισμου που δεχεται.

    αυτο συμβαινει σε ολους μας.

    και σε τελικη αναλυση τι φορουμ υποστηριξης ειναι αυτο ;

    γιατι με το παραμικρο να τη λεμε στον αλλον και να μην τον ανεχομαστε απλως ;
    ε βεβαια θα εχει εντασεις και προβληματα αφου και αυτη οπως οι περισσοτεροι απο εμας ειναι ψυχωτικη. αμα ηταν ολα μελι γαλα τοτε τι να καθομαστε να γραφουμε ;
    για κουτσομπολιο ;
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    απλα ρε παιδια η γουαιτι κανει ενα λαθοσ τα παιρνει ολα πρωσοπικα αμα τισ πεισ κατι γενικο νομιζει οτι συμβαινει σε αυτην και αντιδραει αναλογα τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβουν αυτο μερικοι ?

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Ναι White μην εισαι τοσο απολυτη σε μερικα θεμαατα...Εχουμε μιλησει και ξερω καποια πραγματα, μπορει να μην περνας την καλυτερη φαση στην ζωη σου αλλα και τοσσοι αλλοι ανθρωποι σε αυτο το κοσμο περνανε τα χιλια μύρια, αν αρχισει ο καθενας να κατηγορει τον αλλον, (γνωστό, συγγενη,φιλο) επειδη δεν του σταθηκε σε κατι, επειδη ξαφανιστηκε στην πρωτη δυσκολια...και ..και..και.. θα γινουμε ολοι μπαχαλο, στο λεω εγω..Οχι οτι δεν εχουμε γινει ..αλλα τελος παντων..Και white αυτο που θα σου πω σε παρακαλω βαλε το στο μυαλο σου και κρατα το! Δεν εχουνε ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αντοχες σε πολυ δυσκολες καταστασεις! Μερικοι μπορει να γουσταρουν να ζουνε μεσα στο προβλημα και να αντεχουν να βοηθανε τον αλλον και να ειναι διπλα του μερα νυχτα για ολη τους την ζωη, μερικοι αλλοι μπορει να κανουν μια μεγαλη προσπαθεια να εχουν ολη την καλη θεληση να βοηθησουν αλλα στο τελος να μην το αντεχουν ψυχολογικα και σωματικα..Αλλοι μπορει με το που εμφανιστει κατι δυσκολο, να κλαψουν την μοιρα τους και να μην μπορουν να βοηθησουν...!! Ο,τι μπορει ο καθενας κατι...Αλλωστε το ξανα λεω.. ''Η μεγαλυτερη βοηθεια που μπορεις να δωσεις σε καποιον ειναι αυτη που εσυ μπορεις να προσφερεις'' ..Μετα με πιεση κ.τ.λ.π παυει να ειναι βοηθεια!! Αυτα ειχα να σου πω...ελπιζω να μην βγαλεις συμπερασμα πως εχω αδικο παλι...!!! take care

  12. #222
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Κάρολ ψάχνοντας στο google για κπο σχετικό θέμα, βρέθηκα εδώ.
    Πριν κπους μήνες γνώρισα ένα παιδί. Ένιωσα από την πρώτη στιγμή ότι του άρεσα. Αργότερα όταν βγαίναμε "φιλικά" κατάλαβα ότι άρχισε να έχει αισθήματα για μένα. Κ γω γι'αυτόν πολύ έλξη.
    Τελικά φιληθήκαμε. Μου έλεγε ότι κάνει διαλογισμό κ μέσω αυτού βγαίνει έξω από το σώμα του. Ότι έχει τηλεπάθεια, προβλέπει το μέλλον.. τέτοια! Δν έδωσα κ τόση σημασία.
    Την δεύτερη φορά λοιπόν π φιληθήκαμε, κπα στιγμή που είπε κάτι τρελά πράγματα για σκοτεινές δυνάμεις που ασχολείται κτλ που τρελάθηκα. Αυτός από την επόμενη μου είπε ότι λάθος κατάλαβα κ ότι ήταν επηρεασμένος από ένα ποίημα. Από τότε δεν του μίλαγα, τον απέφευγα. Αν κ ήθελα όσο τίποτα να μν ισχύουν όλα αυτά γιατί ένιωθα πολλά γιαυτόν. Είχα φρικάρει!!!!!
    Τώρα λέω ότι απλώς έχασα 2 μήνες από τν ζωή μου μέσα στον φόβο ότι θα μου κάνει κακό, γιατί κατάλαβες για τι τον πέρασα!!!
    Χθες λοιπόν έμαθα από τον ξάδερφό του ότι έχει ελαφράς μορφής σχιζοφρένεια. Κ ότι πλέον δν παίρνει φάρμακα γιατί δεν τα χρειάζεται, απλώς τον πιάνει μερικές φορές κ λέει ασυναρτησίες.
    Θέλω λοιπόν να σε ρωτήσω κπα πράγματα.....
    Η αρρώστια αυτή εξαλείφεται ποτέ? Εσύ όταν τον γνώρισες τον πρώην σου, ήταν νορμάλ κ μετά το έπαθε? Ή το ήξερες από την αρχή?
    Κ πως πρέπει να φέρονται σε τέτοια άτομα? Νομίζω μπερδεύω την σχιζοφρένεια με την νοητική υστέρηση, το οποίο διάβασα ότι είναι λάθος.
    Αυτός είναι ερωτευμένος μαζί μου. Δεν έχουμε κάτι κ δεν θα έχουμε. Απλώς σκέφτομαι να του σταθώ, να τον βοηθήσω, γιατί τον αγάπησα αυτόν τον άνθρωπο!

    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Ναι White μην εισαι τοσο απολυτη σε μερικα θεμαατα...Εχουμε μιλησει και ξερω καποια πραγματα, μπορει να μην περνας την καλυτερη φαση στην ζωη σου αλλα και τοσσοι αλλοι ανθρωποι σε αυτο το κοσμο περνανε τα χιλια μύρια, αν αρχισει ο καθενας να κατηγορει τον αλλον, (γνωστό, συγγενη,φιλο) επειδη δεν του σταθηκε σε κατι, επειδη ξαφανιστηκε στην πρωτη δυσκολια...και ..και..και.. θα γινουμε ολοι μπαχαλο, στο λεω εγω..Οχι οτι δεν εχουμε γινει ..αλλα τελος παντων..Και white αυτο που θα σου πω σε παρακαλω βαλε το στο μυαλο σου και κρατα το! Δεν εχουνε ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αντοχες σε πολυ δυσκολες καταστασεις! Μερικοι μπορει να γουσταρουν να ζουνε μεσα στο προβλημα και να αντεχουν να βοηθανε τον αλλον και να ειναι διπλα του μερα νυχτα για ολη τους την ζωη, μερικοι αλλοι μπορει να κανουν μια μεγαλη προσπαθεια να εχουν ολη την καλη θεληση να βοηθησουν αλλα στο τελος να μην το αντεχουν ψυχολογικα και σωματικα..Αλλοι μπορει με το που εμφανιστει κατι δυσκολο, να κλαψουν την μοιρα τους και να μην μπορουν να βοηθησουν...!! Ο,τι μπορει ο καθενας κατι...Αλλωστε το ξανα λεω.. ''Η μεγαλυτερη βοηθεια που μπορεις να δωσεις σε καποιον ειναι αυτη που εσυ μπορεις να προσφερεις'' ..Μετα με πιεση κ.τ.λ.π παυει να ειναι βοηθεια!! Αυτα ειχα να σου πω...ελπιζω να μην βγαλεις συμπερασμα πως εχω αδικο παλι...!!! take care

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Πότε πρόλαβες και τον αγάπησες;; Δύο φορές δεν τον είδες μόνο ή λάθος κατάλαβα;

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Similar Threads

  1. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  2. Για να γραψεις μουσικη θες δυνατη μνημη...
    By WeakbutPowerfull in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-12-2010, 03:24
  3. oι εποχές αλλάζουν δυστυχώς
    By manic in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 23-04-2010, 19:27
  4. Δυνατη κρηση βρααδινη
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 22-06-2009, 15:42
  5. Ένα βήμα πρίν με χωρίσει...Δυστυχώς..
    By christina_ast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 12-04-2009, 13:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •