ζαλαδα=αγχοs,πανικοs?please συμβουλεs - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    5
    φιλε trouble man νομιζω οτι για την περιπτωση σου καλο θα εκανε 1=αν μπορεισ να απομακρινεισ τισ σκεψεισ οτι τορα θα παθεισ κριση και θα γινει χαμοσ μπροστα στο κοσμο μεταφεροντασ τισ σκεψεισ σου αλλου σε πραγματα που σε ευχαριστουν πχ διακοπεσ σε παραλια,ποτε εχει ποδοσφαιρο κλπ.2=αφου οδηγασ καλο θα ηταν να εχεισ ενα bluetooth,ετσι ωστε οταν αγχωθεισ να επικοινωνεισ με καποιο οικειο σου προσωπο ετσι ωστε να ξεφυγει η σκεψη σου απο επερχομενο πανικο.παιδια ολα ειναι στο mindcontrol.να φανταστηται οτι μου ειχαν δωσει inderal για πανικο,οταν ερχοταν ο πανικοσ το επερνα και σε 1 λεπτο η κριση εξαφανιζοταν ενω το χαπι για να ενεργησει ωσ πυροσβεστηρασ θελει 30 λεπτα.διλαδη πρεπει με καποιο sneaky τροπο να ξεγελασ τον ιδιο σου τον εαυτο οτι ολλα ειναι οκ.ειμαι σιγουροσ οτι αντι φαρμακων για τον πανικο ο γιατροσ χορηγουσε σκετη βιταμινη λεγοντα σου οτι ο πανικοσ θα φευγει μολισ το παιρνεισ θα εξαφανιζοταν και η κριση.αυτο εχει παιξει και σε ταινια του N.KAGE

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10
    Kalhmera se olous. Ta idia symptwmata (synexeis zalades, tremoulo, adynamia sta podia kai sta xeria, taxypalmia kai 2 major kriseis panikou) ta exw kai egw edw kai ena xrono peripou. Prin apo 1 mhna peripou epatha krish panikou... as poume autoelegxomenh. Diladi kserontas oti to myalo ta dhmiourgei ola ayta arxisa na diavazw arthra sxetika me thanatous kai arwsties ktl. Epatha thn krish (mesa se 10 lepta apo thn wra pou arxisa na ta diavazw) kai apo tote niwthw poly kalytera. Edwsa sto yposynideito mou mia gerh klotsia... tou styl \"Kserw ti prospatheis na mou kaneis... kai egw den tha se afhsw\". Exw bebaia pali kapoia mikroprovlhmata ALLA mporw pia na to elegxw!!
    To mono pou mou menei na kanw twra einai na to diwksw teleiws. Farmakeytikh agwgh DEN pairnw (mono lexotanil eperna alla kai ayta to poly kathe 2-3 mhnes otan eftana sto apokoryfwma). Se psixologo paw... kai me bohthise se kapoia alla pragmata (opws thn sxesh mou hehe. Paidia h dynamh krybetai mesa mas kai einai toso megalh.... apla prepei na vroume to \"koumpi\" ths.
    File NYO h zalada den einai tipota!!! Esy exeis thn dynamh na thn diwkseis. Kai opws vlepeis edw mesa exei poly kala paidia pou se KATALABAINOYN giati kai oi idioi to zoun.
    Ayta apo emena... na eiste oloi kala.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    fφιλε μια_χαρα για την δικη μου περιπτωση τι εχεις να πεις???

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    5
    thank u mia xara

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10
    zoe_23 καλημερα,
    Πριν 1 χρονο και ενω πηγαινα διακοπες (οδηγουσα) επαθα την πρωτη κριση πανικου (03:30 το ξημερωμα). Πηγα σε κεντρο υγειας μου κανανε εξετασεις με βρηκαν οκ και εφυγα (ΤΡΕΜΟΝΤΑΣ). Πηγα διακοπες (δεν ειχα τιποτα μα τιποτα μα τιποτα κατα την διαρκεια τους). Στον γυρισμο με ξαναπιασε. Ξανα νοσοκομειο εξετασεις και κοντρα εξετασεις και παλι τιποτα. Απο τοτε ειχα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ τα συμπτωματα σου/μου/τους. Μετα απο την αυτοελεγχομενη (ας την πουμε) κριση μου(πριν 1,5 μηνες περιπου) τα περισσοτερα εφυγαν. Το ανεξηγητο αγχος υπαρχει ακομα και με \"χαλαει\" ακομα. Αλλα εχω καταφερει να το ελεγχω σε τετοιο σημειο ωστε να συνεχιζω κανονικα. Πιστευω οτι η λυση ειναι η πληρης απομονωση και το \"θαψιμο\" των σκεψεων που μας φερνουν αυτα τα ψυχοσωματικα προβληματα. Δηλαδη στην περιπτωση μου οταν δουλευω η οταν κραταω τον εαυτο μου σε γρηγορηνση ΔΕΝ ΕΧΩ ουτε το αγχος ουτε τρεμουλο ουτε ζαλαδα ουτε τιποτα. Το ξερω αυτο ειναι πολυ δυσκολο... αλλα ο χρονος γιατρευει τα παντα.. ετσι δεν λενε? Κατι ακομα που θα ηθελα να επισημανω και παντα με αση τον εαυτο μου. Υπαρχει μια φαση (την οποια βιωνω τωρα) καποιας μορφης καταθλιψης η οποια εξαφανιζεται οταν υπαρχουν φιλοι-αγαπημενα προσωπα τριγυρω. Εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειδικα την καταθλιψη ΔΕΝ την ξεπερνας μονος σου.
    Παιδια θετικη σκεψη θελει και δυναμη. Ας μην δισταζουμε να ζηταμε και βοηθεια απο αλλους, δεν ειναι ουτε κακο, ουτε ταπεινωτικο.
    Α και να σας πω και ενα αστειο, σκεφτηκα σε καποια φαση να βρω υπνωτιστη ωστε να μου σβησει απο την μνημη τις καταστασεις στις οποιες επαθα τις κρισεις.
    Τελος να σας πω οτι ζω Βεροια και οτι με χαρα θα συναντιομουν με ατομα απο εδω γυρω για ενα καφεδακι .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •