ΑΓΟΝΗ ΕΠΟΧΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434

    ΑΓΟΝΗ ΕΠΟΧΗ

    Καλησπέρα παιδιά, τώρα που μπήκε το καλοκαιράκι στεναχωριέμαι περισσότερο..γιατί δεν μπορώ να το απολαύσω, δυστυχώς. Πάσχω από κατάθλιψη, παίρνω την αγωγή μου κανονικά, τα περισσότερα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει αλλά φοβάμαι ότι δεν θα γλυτώσω. Νιώθω μοναξιά, δεν έχω παρέα για διακοπές ούτε και σχέση. Δεν θ' αναλύσω το πόσο μου λείπει μια τρυφερή αγκαλιά, νομίζω πως είναι αυτονόητο..Είναι στιγμές που αισθάνομαι πως υπάρχει μια ταφόπλακα πάνω στο στήθος μου, θέλω να ζήσω την νεανική μου ηλικία και πνίγομαι στην ιδέα πως τα χρόνια περνάνε χωρίς να ζω. Απλώς υπάρχω..δυστυχώς. Αυτό που θέλω από εσάς είναι να μου πείτε καμιά έξυπνη ιδέα για το πως να βελτιώσω κάπως αυτήν την κατάσταση ώστε να περάσω όσο καλύτερα γίνεται. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτο που περιγραφεις ειναι ασχημο και δυστυχως συχνο φαινομενο εδω μεσα. παρομοια τραβαω κι εγω, απ'τη μοναξια δεν εχω ορεξη για τιποτα και φυσικα δεν υπαρχει παρεα ουτε για διακοπες πλεον. δε ξερω την ηλικια σου, αλλα και να την ηξερα δε θα παιζε ρολο. δυστυχως παιζει το οτι εισαι κι εσυ Θεσσαλονικη. τι να σας κανω που μαζευτηκατε ολες εκει πανω. τουλαχιστον ειστε σε καλυτερο περιβαλλον απ'οτι εδω Αθηνα, κατι ειναι κι αυτο. ψαξε για φιλους λοιπον εκει, κοντα στη πολη που μενεις. αν δε μπορεις να το κανεις γιατι δεν εισαι κοινωνικη και σου φαινεται δυσκολο το να βγεις και να μιλησεις ετσι σε καποιον αγνωστο, τοτε κανονισε μεσω διαδικτυου κατι, να βγειτε να γνωριστειτε. ξεκινα απ'το facebook και λιγο τυχερη αν εισαι, θα τη βρεις την ακρη...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Καλησπέρα παιδιά, τώρα που μπήκε το καλοκαιράκι στεναχωριέμαι περισσότερο..γιατί δεν μπορώ να το απολαύσω, δυστυχώς. Πάσχω από κατάθλιψη, παίρνω την αγωγή μου κανονικά, τα περισσότερα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει αλλά φοβάμαι ότι δεν θα γλυτώσω. Νιώθω μοναξιά, δεν έχω παρέα για διακοπές ούτε και σχέση. Δεν θ' αναλύσω το πόσο μου λείπει μια τρυφερή αγκαλιά, νομίζω πως είναι αυτονόητο..Είναι στιγμές που αισθάνομαι πως υπάρχει μια ταφόπλακα πάνω στο στήθος μου, θέλω να ζήσω την νεανική μου ηλικία και πνίγομαι στην ιδέα πως τα χρόνια περνάνε χωρίς να ζω. Απλώς υπάρχω..δυστυχώς. Αυτό που θέλω από εσάς είναι να μου πείτε καμιά έξυπνη ιδέα για το πως να βελτιώσω κάπως αυτήν την κατάσταση ώστε να περάσω όσο καλύτερα γίνεται. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Gypsy Cello μου...είναι προσωρινή η κατάσταση που βιώνεις τώρα έτσι δεν είναι?δεν ξέρω και πολλά αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον κάνεις κάποια θεραπεία θα σου περάσει σταδιακά...μόνο δείξε πίστη ότι όλα θα πάνε καλά,έτσι να λες συνέχεια μέσα σου..τώρα από πρακτικής άποψης..έχεις σκεφτεί να ξεκινήσεις κάποια ασχολία?κάποιο χόμπυ?χορό για παράδειγμα..εκεί θα μάθεις να χορεύεις και φυσικά θα γνωρίσεις κόσμο..και οργανώνουν και συνέχεια πάρτυ..εργάζεσαι κάπου?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ναι όντως εδώ είναι καλύτερα. Υπάρχει ηρεμία τουλάχιστον. Είμαι κοινωνική, δεν έχω πρόβλημα αλλά μέσω facebook το βλέπω λίγο χλωμό να γνωρίσω καινούριους φίλους. Μου αρέσει το περιβάλλον εδώ όμως νιώθω τελείως απενεχοποιημένη για την κατάθλιψη και ασφαλής, νομίζω ότι μέσα από 'δω θα μπορούσα να κάνω καινούριες φιλίες.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γεια σου void, όχι δεν δουλεύω και θέλω να δώσω κατατακτήριες οπότε θα έχω μια ασχολία. Η κατάσταση δεν είναι προσωρινή δυστυχώς, εδώ και 2 χρόνια έχουν χαθεί όλοι οι φίλοι και τον τελευταίο χρόνο μάλωσα και με την τελευταία που είχε απομείνει στην ζωή μου γιατί μου φέρθηκε άσχημα. Αυτό με τον χορό το σκέφτηκα αλλά ξέρω ότι το καλοκαίρι κλείνουν οι σχολές χορού.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Οκ οπότε είσαι μόνη ...κατάλαβα.Η αλήθεια είναι ότι τώρα που το σκέφτομαι, συνήθως υπολειτουργούν αυτά κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού..αλλά δε χάνεις κάτι να το κοιτάξεις.Τον Αύγουστο κλείνουν ίσως.Ακόμα έχουμε Ιούνιο!!Αδέρφια έχεις?ξαδέρφια?Πάντως αν σε παρηγορεί κι εγώ που δεν έχω κατάθλιψη διακοπές δε θα πάω γιατί δεν υπάρχουν χρήματα..!Τώρα που το σκέφτομαι, πέρα από το χορό μπορείς να ξεκινήσεις και ποδηλασία..δεν ξέρω αν έχετε κάτι αντίστοιχο στη Θεσ/νίκη, αλλά εδώ στην Αθήνα μαζεύονται οι ποδηλάτες και κλείνουν όλοι μαζί τους δρόμους..μπορεί οι υπόλοιποι να τους βρίζουμε αλλά φαίνεται να περνάνε καλά!!επίσης μπορείς να συμμετέχεις στις πολιτικές εξελίξεις με το να κατέβεις στις συγκεντρώσεις που κάνουν οι αγανακτισμένοι.Εγώ παίρνω τα πασατέμπο μου και πηγαίνω.Είναι πολύ ωραίο να αισθάνεσαι ένα με τόσους εξαγριωμένους ανθρώπους.Και φυσικά το πλοιαράκι που κάνει βόλτα στο Θερμαϊκό!!είναι υπέροχο...αχ τι θυμήθηκα τώρα!Κοίτα να φτιάξεις τη δική σου ψυχολογία έστω και μόνη σου τα υπόλοιπα θα έρθουν από μόνα τους.Μια χαρά παιδί είσαι.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    είμαι και γω αγανακτισμένη...με το ανθρώπινο είδος γενικότερα. Όχι αδέρφια δεν έχω δυστυχώς, έχω ξαδέρφια στην Αθήνα και λέω να πάω για ν' αλλάξω και παραστάσεις. Διακοπές στην Αθήνα, τι να πεις..Τουλάχιστον θα δω τ' αρχαία.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    είμαι και γω αγανακτισμένη...με το ανθρώπινο είδος γενικότερα. Όχι αδέρφια δεν έχω δυστυχώς, έχω ξαδέρφια στην Αθήνα και λέω να πάω για ν' αλλάξω και παραστάσεις. Διακοπές στην Αθήνα, τι να πεις..Τουλάχιστον θα δω τ' αρχαία.
    η Αθήνα χωρίς τόσο πολύ κόσμο δεν είναι τόσο άσχημη...και τα αρχαία αξίζουν!έχει και πολύ ωραία μουσεία..να 'ρθεις να αλλάξεις παραστάσεις που λες κι εσύ..
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Ολα οσα ηθελα να προτεινω τα ειπαν παραπανω!:P αλλα ας τα πω κι εγω!
    Ναι,βρες κατι που θα σου αρεσει και ξεκινα!χορος,βολει,οτι τραβαει η ψυχη σου...αρκει να γνωριζεις κοσμο...μη πας και κανεις ιππασια που θα εισαι μονη σου!:P
    Και οσο για την αθηνα....τελεια!!!σου ευχομαι να περασεις φοβερα...και μπορειτε να πατε και καμια εκδρομη με τα ξαδερφι σου...να γνωρισεις κοσμο!!
    Φορα την καλυτερη σου διαθεση και κανε μια νεα αρχη!:D
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

Similar Threads

  1. Η σχιζοφρενεια στην εποχη μας
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 69
    Last Post: 19-10-2010, 16:19
  2. οι σχεσεις των δυο φυλων στη νεα εποχη: τι ζητουν οι αντρες απο τις γυναικες και το αντιθετο
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 458
    Last Post: 30-06-2010, 11:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •