1
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Thread: 1

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    12
    Και εγώ είχα πρόβλημα φίμωσης και δεν βρήκα ποτέ το κουράγιο να κάνω αυτό που έκανες εσύ. Απλώς ζω μαζί του.Μπράβο σου! Να το θεωρείς προτέρημα αυτό που έκανες και όχι μειονέκτημα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    ρε συ φίλε! σιγά μην είναι ζήτημα η περιτομή! όντως, τα ανηψάκια μου που γεννήθηκαν αμερική, τους έκαναν την περιτομή πριν βγουν από το μαιευτήριο!
    1. όλη η αμερική έτσι. θα μου πεις, λίγο ξενέρωτοι είναι οι αμερικάνοι, αλλά δε νομίζω ότι φταίει η περιτομή
    2. όλοι οι μουσουλμάνοι έχουν κάνει περιτομή. και όπως ξέρεις, οι ανατολίτες, καθόλου ξενέρωτοι δεν είναι
    3. και όλοι οι εβραίοι, με περιτομή είναι.
    επομένως;
    μια ιδέα είναι όλα... πάντως συμφωνώ μαζί σου, πως νιώθεις κάπως παράξενα τώρα στην αρχή. εγώ ας πούμε, που είμαι γυναίκα, δε δέχτηκα ποτέ να μου τρυπήσουν τα αυτιά γιατί δε μου άρεσε να κάνουν κάτι με το σώμα μου, πχ, μια τρύπα παραπάνω, μα έχω κάνει εγχειρήσεις, μου έχουν αφαιρέσει κομμάτια από μέσα μου: σκωληκοειδίτη, θυρεοειδή, κι ένα μασουράκι αγγεία από το κεφαλάκι μου, και δόξα τω θεώ, μετά τις πρώτες μέρες, μετά, εντάξει.
    κι εσύ λοιπόν, κάνε λίγο υπομονή! δεν έγινες ξεχωριστός γιατί έχεις περιτομή! αφού μάλιστα έγινε και για λόγους υγείας, σίγουρα αυτό θα είναι καλύτερο σε όλες σου τις επιδόσεις! περαστικά σου και καλή δύναμη! σιδερένιος!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Φίλε καλώς ήρθες στο φόρουμ...και συγχαρητήρια για την επέμβαση που έκανες....Προφανώς φίμωση που είχες απειλούσε την υγιεινή της περιοχής ...και συνεπώς την υγεία σου.Κακά τα ψέματα...μέσα στο σακούλι που βρίσκεται η βάλανος...δεν αερίζεται και τόσο καλά με αποτέλεσμα πολλές φορές να δημιουργείται μικροβιακό σμίγμα που αν δεν μπορεί να καθαριστεί (πλύσιμο) καλά...λόγο φίμωσης πχ...μπορεί να δημιουργήσει σοβαρές καταστάσεις που να απειλήσουν το ουροποιητικογεννητικό σου σύστημα (κατ επέκταση και τον ανδρισμό σου) αλλά και να δημιουργήσουν πρόβλημα και στη γυναίκα που θα πάει μαζί σου (ένα πέος με σμίγμα...μπορεί να βοηθήσει στην εγκατάσταση καρκίνου στο γεννητικό σύστημα μιας γυναίκας).Σίγουρα λοιπόν.....με αυτήν την επέμβαση έκανες μεγάλο καλό τόσο σε σένα...όσο και στις συντρόφους σου...

    Εεεε βέβαια χρειάζεται μια μικρή περίοδος προσαρμογής...Θα πρέπει να εξοικειωθείς με την ιδέα ότι τώρα διαθέτεις ένα όργανο με καλύτερες προοπτικές υγιεινής...και άρα με καλύτερες προοπτικές απόδοσης...αφου θα σφύζει απο υγεία.Οι γυναίκες....είναι επίσης πιο ενημερωμένες για θέματα που αφορούνε την υγεία τους...και σίγουρα πολλές θα εκτιμήσουν την παρούσα κατάσταση σου...αφου όπως έγραψα και πιο πάνω το σμίγμα που δημιουργείται στις μη καλά αεριζόμενες περιοχές του πέους θέτει σε κίνδυνο και την δική τους υγεία.Νομίζω ότι αν θα πρέπει να σε απασχολεί κάτι απο εδώ και πέρα...είναι πως θα αξιοποιήσεις καλύτερα το ποιοτικά ανώτερο μόριο σου....Οι τυχόν ευαισθησίες-πόνοι που μπορεί να υπάρχουν στην περιοχή...γρήγορα θα περάσουν...κι εσύ βεβαίως δεν έχεις παρα να φροντίζεις όσο καλύτερα (απο άποψη καθαριότητας) την περιοχή εκείνη (όπως και όλο σου το σώμα...) ώστε να απολαμβάνεις συναρπαστικές σεξουαλικές εμπειρίες με την/τις συντρόφους σου...

    Υ.Γ....μην ξεχνάς...τα \"κάμπριο\" ρίχνουν πάντα τις γυναίκες......καλή συνέχεια λοιπόν...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    εγώ έχω μια φίλη που γνώρισε κάποιο σημιτικής καταγωγής. τόλμησα να τη ρωτήσω, μιας και ξέρω πως δεν είναι η πρώτη της εμπειρία. νιώθει υπέροχα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    dash, όπως σου λέει και ο λογόψυχος το μόριό σου έχει αναβαθμιστεί ποιοτικά.

    Οι παλινδρομήσεις του πέους θα γίνονται πιο εύκολα και χωρίς να πονάς, συνεπώς θα \"πηδάς\" καλύτερα.

    Και αυτό οι γυναίκες το εκτιμούν δεόντως!

    Προς το παρόν όμως μέχρι να επουλωθεί η πληγή καλό να μην τις σκέφτεσαι...

    Γιατί νομίζω ότι οι \"σηκωμάρες\" δεν βοηθούν σε τέτοιες περιπτώσεις...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Originally posted by dash
    Exω διαβασει οτι το δερμα εκεινο περιεχει νευρα,τα οποια πετυχαινουν καλυτερη διεγερση.Επισης το θεωρεω αφυσικο να ειναι η βαλανος συνεχεια εξω.Σκεφτομαι οτι σε μερικα χρονια θα σκληρηνει τοσο (αναισθητοποιηθει) που πλεον θα θα εχω δυσκολα στυση.
    Πράγματι......ακόμα και στο ίντερνετ μπορείς να βρείς ανατομικές μελέτες που αναφέρουν οτι στο δέρμα
    που αφαιρείται (ακροποσθία) όσο και κύρια στο σημείο που αυτό προσφύεται στο πέος (χαλινός) υπάρχουν
    νευρικές απολήξεις που συνεισφέρουν στην διέγερση του πέους.Όμως φίλε μου...αν αυτό το επιπλέον
    φορτίο νευρικών απολήξεων μας οδηγεί ευκολότερα και ταχύτερα στην διέγερση...λογικό είναι να μας οδηγεί
    και ταχύτερα στην εκσπερμάτωση...άρα η έλειψη αυτών των εξτρά διεγέρσεων σε κάποιον που έκανε
    περιτομή θα μπορούσε να του προσφέρει μεγαλύτερη διάρκεια στύσης και άρα ικανοποίησης της συντρόφου
    του.Βεβαίως ...καλό είναι τα πράγματα γύρω απ την σεξουαλική διέγερση να τα δούμε πιο σφαιρικά.ʼν αυτές οι
    νευρικές απολήξεις του δέρματος και του χαλινού....ήταν οι σημαντικότεροι παράγοντες για τη σεξουαλική μας
    διέγερση τότε όλοι αυτοί που δεν κάναμε περιτομή...θα έπρεπε να είμαστε με μια μόνιμη στύση...αφού οι νευρικές
    αυτές απολήξεις ερεθίζονται συνέχεια απ την τριβή τους με τους παρακείμενους ιστούς ή και με τα εσώρουχα μας.
    Ξέρουμε καλά όμως φίλε μου...ότι κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει...κι αυτό γιατί ακόμα και σε εμάς τους άντρες ο
    σημαντικότερος σεξουαλικός διεγέρτης είναι ο εγκέφαλος μας.Αυτός αν ερεθιστεί (απο κάποια φαντασίωση ή απο
    κάποια \"λαχταριστή\" παρουσία) είναι που μπορεί να μας προσφέρει σχεδόν αυτόματα τη διέγερση...και φυσικά να
    μας οδηγήσει σε απίστευτους οργασμούς.Αυτό το όργανο είναι που θα πρέπει να παραμείνει ανέπαφο...αλλά δυστυχώς
    η κακή ψυχολογία μας πολλές φορές το \"περιτέμνει\"..με αποτέλεσμα να χάνουμε πόντους και στη σεξουαλική μας
    διέγερση αλλά τελικά και στη σεξουαλική μας απόλαυση.Αυτού του είδους η \"περιτομή\" να σε προβληματίζει...και να
    την αποφεύγεις...και σίγουρα θα έχεις εξτατικές σεξουαλικές εμπειρίες.

    Όσο για την σκλήρυνση της βαλάνου μετά την αφαίρεση της ακροποσθίας...πράγματι κι εγώ το διάβασα.Αυτό όμως
    σε καμμιά περίπτωση δεν πρέπει να ταυτίζεται με αναισθησία της βαλάνου...Συνήθως σκληραίνει ένας ιστός για λόγους προστασίας...εεεε και όσο το πέος είχε το δερματάκι του...δεν χρειαζόταν άλλη προστασία....τώρα που του λείπει το δέρμα...απλώς γίνεται λίγο πιο ανθεκτική η εξωτερική του επιφάνεια.Φυσικά...το πόσο θα σκληρύνει μια
    επιφάνεια εξαρτάται και απ τις εξωτερικές πιέσεις που δέχεται σε μόνιμη βάση....εεε και εδώ που τα λέμε δεν το
    βάζουμε όλη μέρα να κάνει καταναγκαστικά έργα ώστε να γίνει τραχύ σαν φλούδα.Οι δερματικές επιφάνειες που δέχονται τις μεγαλύτερες πιέσεις-επιβαρύνσεις είναι αυτές της παλάμης και του πέλματος (ποδιού) ...γι αυτό και χρησιμοποιείται μια ειδική ορολογία για την αλλαγής της υφής του δέρματος σε αυτές τις περιοχές...και αποκαλείται
    σαν κερατινοποίηση της επιδερμίδος.Βέβαια...αυτές οι επιφάνειες είναι που έρχονται σε επαφή με ότι πιάνουμε (απ το κουταλομαχαιροπίρουνο...μέ� �ρι τα εργαλεία για πολύ βαριές εργασίες) και με ότι πατούμε (απ την άμμο...μέχρι την οποιαδήποτε σκληρή επιφάνεια η οποία περνάει κάτω απ τις πατούσες μας)...και παρόλα αυτά μόνο αναίσθητες δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις αυτές τις περιοχές....καθώς μπορούν να προκαλέσουν αφόρητο πόνο είτε όταν έρθουν σε επαφή με τα μικροσκοπικά δηλητηριώδη αγκαθάκια μιας τσουκνίδας...είτε όταν πατήσουμε κανέναν αχινό...ʼν λοιπόν
    οι τόσο σκληρές επιφάνεις της παλάμης και του πέλματος παραμένουν τόσο ευαίσθητες....γιατί η αντοχή που θα αποκτήσει η βάλανος να της προσδώσει πλήρη αναισθησία ?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    23
    dash υπάρχει κάποια λυση σιγουρα,διαβασε το u2u που σου εστειλα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10
    dash να σου μιλησω στα ισια αγορι μου? Εκανες μια εγχειρηση η οποια ηταν απαραιτητη και η οποια δεν θα συμβαλει σε καμια μα καμια αλλαγη στην ζωη σου ειτε σεξουαλικη ειναι αυτη ειτε οτιδηποτε αλλο. Φαντασου τωρα εε.. λες δεν παει αλλο ειμαι μισος παιρνω και τα χαπακια μου και τελος πεθανα. ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ. Δεν θα δεις ποτε τα παιδια σου (οταν με το καλο ερθουν) να μεγαλωνουν, ουτε τις γκομενες με τους 10 εκατομυρια οργασμους (εγω τοσους σου δινω εσυ καντους περισσοτερους αν μπορεις), ουτε τα πουλια να κελαηδουν, ουτε τις υπεροχες παραλιες μας, ουτε τα θεσπεσια φαγητα μας, ουτε τα υπεροχα χιονισμενα βουνα μας (το χειμωνε ντε!!), ουτε την ζεστασια και την αγαπη της γυναικας, ουτε καν τον πλαστη της πεθερας!!! ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΤΣΑΚΙ???? Δηλαδη ο αλλος που εχει καρκινο και προσπαθει να σωθει ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΡΕ?
    Φιλαρακι εισαι πολυ καλυτερος απο αυτο που μας λες εδω και πολυ πιο δυνατος!! Να πω ειχες καμια ανιατη αρρωστια που σε ειχε καθηλωμενο στο κρεβατι και ησουν παραλυτος σε ολο το σωμα... και ΠΑΛΙ η αυτοκτονια δεν ειναι λυση.
    Κανε ενα τεστ ρε συ.. ΡΩΤΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ απ\'ευθειας και αμα σου πει καμια οτι εχει προβλημα θα πεσω απο το πιο ψηλο βουνο!!!

    ΘΕΛΗΣΗ, ΔΥΝΑΜΗ, ΕΠΙΜΟΝΗ, ΥΠΟΜΟΝΗ

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10
    A μαλιστα!! και εγω οταν διαβασα για τις παρενεργειες του seroxat κοντεψα να πηδηξω απο το παραθυρο. Και μετα το σκεφτηκα ΛΟΓΙΚΑ και μου περασε (αν και αποφασισα να μην τα παρω καθαρα για λογους εγωισμου).
    dash εδω σου λενε τοσα ατομα οτι δεν υπαρχει προβλημα... γιατι προσπαθεις τοσο πολυ να βρεις?? Ολα μεσα στο μυαλο μας ειναι.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    35
    Γειά σας,

    Να ρωτήσω κάτι; Επειδή ίσως μπορώ να βοηθήσω με την ερώτησή μου....
    Η περιτομή είναι ένα πετσάκι λέτε;
    Επειδή οι σύντροφοι μου ήταν 2 στη ζωή μου...και δε ξέρω πολύ καλά...
    Ο 1ος το είχε ο 2ος όχι...αλλά δε τον έχω ρωτήσει γιατί δε το έχει γιατί νόμιζα ότι καμμιά φορά φεύγει μετά τις ερωτικές επαφές και όχι σε όλους τους άντρες...
    Αν είναι αυτό ...τότε να σας πω ότι με τον 2ο είμαι σαφώς πιο ικανοποιημένη και μου αρέσει περισσότερο απ\' όλες τις απόψεις....
    Και πίστεψέ με, το πιο σημαντικό είναι να βρεις σωστό άνθρωπο να σε αγαπάει και να μη σκέφτεται μονίμος το σεξ. Δεν είσαι ΣΕΞ!!!!!!!!! Είσαι ΑΝΤΡΑΣ!!!!!!!
    Δε ξέρω ποια προβληματική θα μπορούσε να σκεφτεί ότι είσαι λίγος!!!!!!
    Δε ξέρω αν κατάλαβα καλά τι είναι η περιτομή...αλλά αν είναι αυτό είναι αστείο να σε προβληματίζει.
    Αν πάλι δε τα ξέρω καλά τα πράγματα...σε συμβουλεύω να μην ανησυχείς....αυτοί που εκ\' πεποιθήσεως προβαίνουν σε αυτή την ενέργεια δεν είναι χαζοί...Ίσως ξέρουν καλύτερα από εμάς ;-)
    Η κοπέλα που θα σε αφήσει..θα σε αφήσει ή γιατί δε θα σε αγαπάει... \'η γιατί δε θα την αγαπάς \'η για άλλους λόγους...όχι γι\' αύτό πάντως!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    lilina εσύ λες για τον χαλινό (η περιτομή αφαιρεί την ακροποσθία αν τη γράφω καλά) . ʼλλο πράγμα αυτό αλλά νομίζω σωστά όλα τ\' άλλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    ρε παιδια για να καταλαβω κι εγω...υπαρχουν πολλοι αντρες που εχουν κολημενο το πετσακι πανω στο πεος?και πως καποιοι κανουν περιτομη ενω αλλοι ζουν ετσι...?ενας γνωστος μου ειχε πει οτι ο γιατρος του ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να κανει περιτομη οταν μπορει να ουρησει κανονικα.ισχυει?υπαΡχει δηλαδη περιπτωση να μη χρειαστει να κανει την επεμβαση καποιος και να ζησει ετσι?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Κινδυνεύει να αλλάξει το όνομα μου σε Ασκητής αλλά θα προσπαθήσω να εξηγήσω.
    Πρώτα από όλα:

    πετσάκι = ακροποσθια. Δηλαδή το δέρμα που καλύπτει την άκρη του πέους. Όταν το τελευταίο είναι σε στύση το δέρμα υποχωρεί και αποκαλύπτει την άκρη του πέους (βαλανος) προς μεγάλη τέρψη του γυναικείου πληθυσμού.
    Όμως: σε μερικούς το δέρμα αυτό δεν υποχωρεί επειδή είναι πολύ στενό (=φίμωση). Αποτέλεσμα είναι να μην εμφανίζεται η βαλανος. Ο γιατρός θα αποφασίσει εάν σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να γίνει περιτομή. Δηλαδή να κοπεί η ακροποσθία. Σ\' αυτήν την περίπτωση η βάλανος παύει να καλύπτεται από το κομματάκι αυτό του δέρματος. (αφού έχει κοπεί) και η στύση γίνεται κανονικά αφού δεν εμποδίζεται από τη στενή ακροποσθία. Έτσι εξασφαλίζεται και καλή σεξουαλική ζωή σ\' αυτούς που έχουν πρόβλημα φίμωσης.

    Η ακροποσθία λοιπόν δεν είναι \"κολλημένη\" στο πέος (στη βαλανο για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι). Απλά δεν είναι τόσο μεγάλη ώστε να επιτρέψει στη βάλανο να βγει έξω.

    Ο χαλινός είναι άλλο ζήτημα. Πιάστε το μόριο του συντρόφου σας από κάτω και πριν του κάνεται ο,τιδήποτε παρατηρήστε αν έχει στην κάτω πλευρά μία \"κλωστή\" από δέρμα που ξεκινάει από την άκρη της βαλανου. Αυτός είναι ο χαλινός. Πολλές φορές αυτός σπάει από μόνος του κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής πράξης. Κι αυτός όντως είναι \"κολλημένος\" στο πέος.

    Ακροποσθία και χαλινός λοιπόν είναι δύο διαφορετικά πράγματα.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    35
    Αλεξανδρε,

    Τώρα μάλιστα, καταλάβαμε. Μας έκανες σούπερ μάθημα ανατομίας
    Εξακολουθώ να μη πιστεύώ ότι είναι πρόβλημα αυτό.

    Να σε ρωτήσω κάτι; Αλλάζεις συντρόφους συχνά ή ζητάς κάτι σταθερό;
    Σε ρωτάω γιατί νομίζω ότι οι άντρες που ζητούν κάτι σταθερό δε σκοτίζονται τόσο εύκολα....
    Ίσως επειδη στις εφήμερες σχέσεις ζητάς κυρίως την ικανοποίηση ενός εγωισμού και την επιβεβαίωση....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    dash, -χωρίς παρεξήγηση- φαίνεται να συνηδειτοποιείς ότι σε λάθος κεφάλι ξάχνεις την λύση του προβλήματός σου!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •