σεξομανια η ανεβασμενη λιμπιντο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    σεξομανια η ανεβασμενη λιμπιντο?

    τον τελευταιο καιρο κανα μηνα εχω απιστευτες ορεξεις για σεξ, αφου ο φιλος μου καθε φορα που του την πεφτω λεει παναγια μου!πρεπει να χω γονιμες μερες τωρα αλλα αυτο συμβαινει πανω απο ενα μηνα εχω καταντησει να αυτοικανοποιουμε καμποσες φορες τη μερα γτ δεν μ φτανει το σεξ που κανω ενω ειναι πολυ καλο μπορω να πω..νομιζω οτι εχει καταντησει αηδια η περιπτωση μου και νιωθω ασχημα και με τον εαυτο μου...αφου εχει αρχισε να μ λεει πως μονο το σεξ σκεφτομαι κ οταν με πιανει να αυτοικανοποιουμαι με κοροιδευει γτ μενουμε και μαζι αλλα δεν αντεχω αλλιως σημερα δεν πηγα στη δουλεια γτ μ ποναγε η μεση μ και πρεπει να χω αυτοικανοποιηθει 6 φορες απτο πρωι ελεος μηπως ειναι μανια?μηπως ειναι αγχος κ αναζητω ανακουφιση?τι ειναι αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    χεχε πλάκα έχεις! :o Κοίταξε, η σεξομανία ή νυμφομανία είναι εξάρτηση και ως εξάρτηση αποτελεί ασθένεια η οποία εκπορεύεται από πολλά αίτια είτε ψυχικά είτε οργανικά και δεν νομίζω να έχει σχέση με αυτό που περιγράφεις. Ίσως να σου έχει ανέβει η τεστοστερόνη τον τελευταίο καιρό γιατί υπάρχει περίπτωση ν' αυξανεται, δεν είναι σταθερά τα επίπεδα της. Μία φίλη μου το είχε πάθει και έβγαλε ξαφνικά τρίχες στην κοιλιά ενώ ουδέποτε είχε ιδιαίτερο πρόβλημα. Δεν την ρώτησα βέβαια αν είχε και έντονες ορμές παράλληλα, πιθανόν και να είχε. Θα μπορούσες να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο. Άλλη μια πιθανότητα είναι να αισθάνεσαι στρεσαρισμένη αυτό τον καιρό και να βρίσκεις καταφύγιο στο σεξ. Πολλές φορές το χρησιμοποιούμε ως καταφύγιο για ν' αποδράσουμε από ψυχοπιεστικές καταστάσεις. Πάντως δεν νομίζω να συμβαίνει κάποιο πρόβλημα. Χαλάρωσε και απόλαυσε το ;)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    δεν το βρεισκω κακο ολο αυτο......απολαυσε το οσο κρατησει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ναι και εγω αυτο πιστευω οτι ειναι αγχος..γτ εχω και καποια συμπτωματα τις τελευταιες μερες απο αυτα που ειχα πριν παρω φαρμακα οπως στομαχικες διαταραχες πονοκεφαλους..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ζηλευω το αγορι σου, ειδικα αφου μενετε μαζι σε δικο σας σπιτι. εγω πιστευω οτι πιθανον να ειναι ανεβασμενη λιμπιντο λογο καλοκαιριου, σε ολους μας συμβαινει τετοια εποχη να εχουμε περισσοτερη ορεξη. παρε δονητη αν δεν εχεις ηδη, και γενικα δωστου να καταλαβει!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ναι, καιρός είναι κάτι όρους όπως νυμφομανία να τους σβήσουμε από το λεξιλόγιό μας. Τι σημαίνει υπερσεξουαλικότητα σεξομανία και ποια ορίζει τα κριτήρια δλδ? Κάτι τέτοιοι ορισμοί έχουν σχέση με κοινωνικές αντιλήψεις και παθολογικοποιήσεις όλου του φάσματος της ανθρώπινης σεξουαλικότητας. Κυρίως μάλιστα χρησιμοποιήθηκαν εναντίον γυναικών, ως συγκριτικές τακτικές και προσπάθειες επιβολής ηθικών κανόνων που βόλευαν το ένα φύλο έναντι του άλλου που στριμωχνόταν πάντα.

    Δεν είναι ζήτημα να σε κάνει ν'ανησυχείς λοιπόν.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ναι όντως, οι κοινωνικές συνθήκες και οι προσπάθειες ηθικής επιβολής παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο στον ορισμό της ψυχοπαθολογίας αλλά και της παθολογίας γενικότερα χωρίς να δίνω άλλοθι σ' αυτούς που έχουν πραγματικό πρόβλημα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    μπραβο ρε παιδια ευχαριστω!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Σαν πολλές απαντήσεις πέσανε σε θέμα τριών ωρών :D

    Υπάρχει ένα ρητό που λέει "Τον απρίλη και το μάη το μ_ _ _ ί παρακαλάει" :p

    Οπότε μην αγχώνεσαι. Ευχαριστήσου το και άσε και το αγόρι σου να το χαρεί κι αυτός (αγόρι είμαι κι εγώ, λίγη αλληλεγγύη ας τη δείξω).

    Και μιας και είσαι σε αυτού του είδους τη σεξουαλική "μέθη", δοκίμασε να ανοίξεις και τους ορίζοντές σου σε πράγματα που υπό άλλες συνθήκες μπορεί να τα θεωρούσες υπερβολικά ή να ντρεπόσουν να τα κάνεις. Δε λέω για κάτι το extreme αλλά εφ'όσον τώρα θα σου είναι πιο εύκολο δοκίμασέ το και μπορεί να βγεις κερδισμένη και στο μέλλον, ανακαλύπτοντας ότι σου αρέσουν πράγματα που στο παρελθόν δεν τα είχες τολμήσει.

    Καλή διασκέδαση!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Alone in the dark, είσαι κορυφή! Μα τι παροιμία!! χεχε!! Σου στέλνω θετική ανατροφοδότηση!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Alone in the dark, είσαι κορυφή! Μα τι παροιμία!! χεχε!! Σου στέλνω θετική ανατροφοδότηση!
    χαχαχα σ'ευχαριστώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by ram View Post
    δεν το βρεισκω κακο ολο αυτο......απολαυσε το οσο κρατησει...
    Εμένα από την άλλη μου κάνει εντύπωση. Είναι σαν να ξεφτιλίζει μια γυναίκα τον εαυτό της, με καταρριμένα τα αμυντικά της τείχη, ειδικά όταν της λένε να πάρει δονητή, να μην ανησυχεί, ότι κάθεται και παρακαλάει, και να λέει και ευχαριστώ κι από πάνω.

    Μόνο εμένα μου φαίνεται υπερβολικό?

    Το πολύ σεξ κοπέλα μου είναι αρρωστια (και εκεί πάνω και εκεί κάτω). Χαλάρωσε. Κάνε και λίγη αποχή. Καλό θα σου κάνει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Για άντρας, καθόλου αναμενόμενη η απάντηση σου έντομο!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Εγώ πάλι επειδή είμαι ιδιαίτερα εγκεφαλική δυσκολεύομαι να το δω έτσι.
    Δηλαδή δεν νομίζω πως η ελ το απολαμβάνει..ίσα-ίσα νιώθω πως τν καταπιέζει η ανάγκη της για να ικανοποιείται συνέχεια σεξουαλικά.
    Μπορεί να είμαι ρομαντική, αλλά εγώ τουλάχιστον λειτουργώ, (σε υπερβολή), μόνο με το αντικείμενο του πόθου μου και σε φάση που να προκαλούμαι ερωτικά από αυτό....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ίσως επειδή έχει τύχει να γνωρίσω και ειλικρινής γυναίκες στη ζωή μου :) η μήπως γυναίκες σε κρίσεις ειλικίρνιας.

    Τεσπα, δεν νομίζω να αρέσει σε καμία να της συμπεριφέρονται σαν να είναι κούκλα. Θα τον σουτάρει τον γκόμενο έτσι.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. σεξομανια...
    By nikosx1819 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2010, 21:32
  2. Φαρμακα-Λιμπιντο-Καταθλιψη
    By deleted_member in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 24-02-2008, 22:18
  3. ΣΕΞΟΜΑΝΙΑ
    By αλικη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2008, 01:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •