Καθηγητής αυτός, φοιτήτρια εγώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16

    Καθηγητής αυτός, φοιτήτρια εγώ

    Γεια σας! Είμαι καινούρια στο σάιτ! Είμαι 26 χρονών και πριν από λίγες μέρες ορκίστηκα στη σχολή μου.

    Αυτός ήταν καθηγητής μου. Αρχίσαμε να έχουμε στενότερη επαφή όταν προέκυψε ένα θέμα σχετικά με το εράσμους. Έτσι κι εγώ συχνά πήγαινα στο γραφείο του και συζητάγαμε τα σχετικά. Δεν ήμουν ερωτευμενη, όμως σιγά-σιγά δέθηκα μαζί του. Έλεγα ότι είναι ο 2ος πατέρας μου (έχει ακριβώς!! την ίδια ημ/νία γέννησης με τον μπαμπά μου- και όχι δεν προσπαθώ να καλύψω το κενό του είναι 2 εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι).
    Αργότερα δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω την πτυχιακή μου με άλλον καθηγητή.Αφού μόνο μ'αυτόν είχα έρθει κοντά.Έφυγα(ξενοίκιασα) εγώ για την πόλη μου κ είχαμε τηλεφωνική επικοινωνία αποκλειστικά για την πτυχιακή.
    Αργότερα μου είπε ότι έφυγε από το πανεπιστήμιο και θα πάει μάλλον στην Αθήνα ή στο εξωτερικό.

    Έτσι πριν από λίγες μέρες που ήταν η ορκωμοσία δεν σκεφτόμουν ότι θα τον δω εκεί!
    Εκεί που καθόμασταν λοιπόν στο αμφιθέατρο περιμένοντας να αρχίσει η ορκωμοσία, μου λένε κπα παιδιά: "Α! να και ο ....ς περασε από την πόρτα". Εγώ κάτι ένοιωσα, δεν ξέρω πως να το περιγράψω! Χαρά? Ενθουσιασμό? Πάντως ένιωσα έκπληκτη! Δεν το περίμενα να ήταν ο καθηγητής μου εκεί.
    Κοιτούσα να δω αν θα με εντοπίσει για να με κοιτάξει.Αλλά ήταν τόσος κόσμος που δεν συναντηθήκανε τα βλέμματά μας. Όταν σηκώθηκα να παραλάβω το πτυχίο, ήταν αυτός που μου έσφιξε για ώρα το χέρι λέγοντάς μου συγχαρητήρια. Κ γω του είπα "θα τα πούμε αργότερα".
    Μετά εγώ όλη την ώρα έλεγα στους άλλους που είναι ο ....ς να βγω φωτογραφία μ'αυτόν, ενώ όλοι βγαίνανε με κάποιον άλλο. Αλλά είχε φύγει αμέσως. Κ μετά τους έλεγα να πάμε μέχρι το γραφείο του..
    Πήγα λοιπόν μετά στο γραφείο του να τον δω, μιλήσαμε για άσχετα πράγματα... Του είπα ότι σκέφτομαι να κάνω μάστερ κ να ψάξω για δουλειά στην χώρα του εξωτερικού που μάλλον θα πάει κ αυτός(παρ'όλο που σιχαίνομαι το κρύο!) και μετά μου μίλησε για κάποια άλλα πράγματα-τα οποία εγώ τα λέω "επιστημονικά" LoL

    Χθες το βράδυ του έστειλα ένα μέιλ -όπου τον ρώταγα για το μάστερ κ για δουλειά στο εξωτερικό- με μόνο σκοπό να του γράψω στο τέλος "Υ.Γ.Χάρηκα πολύ που σας είδα στην ορκωμοσία".
    Αυτός μου απάντησε σήμερα αποκλειστικά κ μόνο σε ότι ρώταγα και στο τέλος "φιλικά" και το όνομά του.
    Με παραξένεψε αυτό το φιλικά.Δηλαδή γιατί το έβαλε? Για να μην πω τίποτα πιο τραβηγμένο?

    Το θέμα επίσης είναι ότι βρισκόμαστε πολύ μακρυά... χιλιομετρικά ενοώ, οι πόλεις μας απέχουν πάρα πολύ!
    Αλλά εγώ έχω κολλήσει!!! Πως μπορώ να τον προσεγγίσω? Πως να τον κάνω να βρεθούμε και που? Να στείλω άλλο μέιλ?Όπου να λέω τι??

    Να πω ακόμα ότι όταν έφυγα από το γραφείο του είχα ξεχάσει το πτυχίο μου εκεί.Με φώναξε να γυρίσω κ να το πάρω. Όταν πήγα να το πάρω, μου λέει "σου παραδίδω εγώ το πτυχίο σου, συγχαρητήρια κ καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι" κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι κ ακριβώς! Και μου λέει έλα να σε φιλήσω κ με φίλησε σταυρωτά!!
    Βασικά εγώ έχω κολλήσει. Τον θέλω κ θέλω να τον δω. Θα θελα να είχα την ευκαιρία να μπορέσω να τον κερδίσω, όμως αυτή η απόσταση................!!!!!!!Αχ κ δεν μπορώ να κάνω κάτι γιαυτό.
    Αυτός μένει στην Αθήνα. Εγώ μένω πολύ μακρυά. Δεν θέλω να αναφέρω το που ακριβώς, όμως είναι πολύ μακρυά από κει. Αν πάω εκεί θα είναι μόνο γιαυτόν.Και αν τελικά δεν δεχτεί θα απογοητευτώ πάρα πολύ, αφού θα χω κάνει ολόκληρο ταξίδι. Το μέσο της απόστασης είναι η Θεσσαλονίκη, όπου πάω αρκετά συχνά. Όμως δεν νομίζω να πηγαίνει αυτός καθόλου.
    Α! Αυτός είναι 52, όμως δεν του φαίνεται!

    Τι άλλο μπορώ να κάνω? Μακάρι να ήταν ακόμα ο καθηγητής μου και να ήμουν ακόμα φοιτήτρια, κάπως θα μπορούσα να το χειριστώ, αφού θα ήμασταν κ στην ίδια πόλη και θα είχαμε ένα σημείο αναφοράς(το παν/μιο). Τώρα όμως??????

  2. #2
    Ισαβέλλα...να σε ρωτήσω κάτι?
    Σου έχει δώσει το παραμικρό δείγμα πως σε βλέπει διαφορετκά? Εννοώ ερωτικό στίγμα, γιατί από όσα μας έχεις γράψει μέχρι τώρα, ο άνθρωπος δείχνει ευγενής σε μια φοιτητριά του.
    Επίσης, για το αν είναι δεσμευμένος όπως συζητούσαμε στο άλλο θέμα.
    Ένας άντρας 52 χρονών είναι δυνατό να είναι μόνος του; Να μην έχει κάνει οικογένεια; Υπάρχει βέβαια και αυτό το ενδεχόμενο αλλά το βλέπω πολύ μακρινό.
    Υπάρχει επίσης και το άλλο: να είναι γκέι.
    Πως μπορείς να το ξέρεις; Σίγουρα δνε θα έδινε αναφορά στις φοιτήτριες του για την ερωτική του ζωή και όλα αυτά στα λέω γιατί έτσι όπως φαίνεται, εκείνος δεν έχει κάνει τις ίδιες σκέψεις για σένα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    κ εγω συμφωνω με τη θεοφανια επισεις αυτο που νιωθεις γι'αυτον εισαι σιγουρη οτι ειναι ερωτας?η απλα αγαπη για εναν ανθρωπο που σου φερθηκε τοσο καλα κ τωρα ειναι μακρυα σου.....κ σου λειπει θες να τον δεις γιατι εχεις αγαπησει τη συμπεριφορα του, τον ιδιο,τον θαυμαζεις...λοιπον εισαι σιγουρη οτι τον βλεπεις ερωτικα?θα μπορουσες να κανεις ερωτα μαζι του?να ειχατε σχεση?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Ισαβέλλα...να σε ρωτήσω κάτι?
    Σου έχει δώσει το παραμικρό δείγμα πως σε βλέπει διαφορετκά? Εννοώ ερωτικό στίγμα, γιατί από όσα μας έχεις γράψει μέχρι τώρα, ο άνθρωπος δείχνει ευγενής σε μια φοιτητριά του.
    Επίσης, για το αν είναι δεσμευμένος όπως συζητούσαμε στο άλλο θέμα.
    Ένας άντρας 52 χρονών είναι δυνατό να είναι μόνος του; Να μην έχει κάνει οικογένεια; Υπάρχει βέβαια και αυτό το ενδεχόμενο αλλά το βλέπω πολύ μακρινό.
    Υπάρχει επίσης και το άλλο: να είναι γκέι.
    Πως μπορείς να το ξέρεις; Σίγουρα δνε θα έδινε αναφορά στις φοιτήτριες του για την ερωτική του ζωή και όλα αυτά στα λέω γιατί έτσι όπως φαίνεται, εκείνος δεν έχει κάνει τις ίδιες σκέψεις για σένα.
    Ναι έχεις δίκιο τα σκέφτηκα όλα αυτά κι εγώ-εκτός από το ενδεχόμενο να είναι παντρεμένος, δεν παίζει.
    Είναι γενικά πολύ ευρωπαίος... δεν είναι ο κλασσικός έλληνας. Του αρέσει να ζει στο εξωτερικό.
    Ναι έχεις δίκιο δεν έχει δώσει κανένα δείγμα. Πέρα του ότι όταν πήγα στο γραφείο του μετά την ορκωμοσία, μου είπε είσαι πολύ όμορφη σήμερα κ το φιλί μετά, δεν είδα ότι του αρέσω κατά τα άλλα.
    Λες να είναι γκέυ? Μου πέρασε κ αυτό από το μυαλό. Αν και μοιάζει άντρας 100%!! Έχει και κάποιες σελίδες δικές του, μπλογκ κτλ, όπου γράφει στα αγγλικά τα διάφορα επιστημονικά του (όπως τα λέω :) )...Από μαθηματικά, επιστημονικά, οικονομικά και τέτοια σχετικά... μέχρι ποιήματα και νουβέλες! Μέχρι που είδα ότι του αρέσει η κλασική μουσική.Αυτά γι'αυτόν. Ακόμα και στα ποιήματά του δεν έγραφε τίποτα σχετικό με έρωτα κτλ.
    Δεν ξέρω, τι να πώ? Σκέφτηκα μήπως να του ζήταγα κάτι από το τηλ.. κάτι σημαντικό που θα ασχοληθεί.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by ram View Post
    κ εγω συμφωνω με τη θεοφανια επισεις αυτο που νιωθεις γι'αυτον εισαι σιγουρη οτι ειναι ερωτας?η απλα αγαπη για εναν ανθρωπο που σου φερθηκε τοσο καλα κ τωρα ειναι μακρυα σου.....κ σου λειπει θες να τον δεις γιατι εχεις αγαπησει τη συμπεριφορα του, τον ιδιο,τον θαυμαζεις...λοιπον εισαι σιγουρη οτι τον βλεπεις ερωτικα?θα μπορουσες να κανεις ερωτα μαζι του?να ειχατε σχεση?
    Ναι σωστά! Τον θαυμάζω!!! Για όλα όσα ξέρει, για όλα όσα είναι! Δεν είναι σαν του άλλους 50άρηδες. Ξέρει τρελά πράγματα, πολύ ψαγμένα. Δεν θέλω να γίνω σαν κ αυτόν,δεν θα μπορούσα άλλωστε.Απλώς θέλω να γίνω καλύτερη γι'αυτόν.
    Αλλά αυτό δεν είναι έρωτας? Να θαυμάζεις τον άλλον? Εγώ 2 άλλες φορές έτσι ερωτεύτηκα, επειδή θαύμαζα τον άλλο. Ο πρώτος ήταν 26 όταν εγώ ήμουν 18 και ο δεύτερος απλά έμοιαζε μεγαλύτερος. Τι να κάνω με ένα παιδί της ηλικίας μου που ψάχνεται? Να μιλάμε για ονλάιν παιχνίδια????!!! Ή μήπως για την βαρετή δουλειά του? Ή μήπως για την μαμά του που δεν του έφτιαξε το αγαπημένο του φαγητό?

    Και ναι θα μπορούσα να σκεφτώ να το κάνω μαζί του και το έχω σκεφτεί! Και θα μπορούσα πλέον να το κάνω μόνο μαζί του. Και μακάρι να ήταν πιο κοντινές οι αποστάσεις για να μπορούσα να έχω μία επαφή έστω φιλική στην αρχή!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by Isavella View Post
    Χθες το βράδυ του έστειλα ένα μέιλ -όπου τον ρώταγα για το μάστερ κ για δουλειά στο εξωτερικό- με μόνο σκοπό να του γράψω στο τέλος "Υ.Γ.Χάρηκα πολύ που σας είδα στην ορκωμοσία".
    Αυτός μου απάντησε σήμερα αποκλειστικά κ μόνο σε ότι ρώταγα και στο τέλος "φιλικά" και το όνομά του.
    Αν δεν υπηρχε αυτο με το μειλ, θα σου ελεγα οτι μπορει και να ενδιαφερεται. Φαινεται ομως σαν να ηθελε ευγενικα να κρατησει τις αποστασεις. Καλο ειναι να μαθεις πρωτα αν εχει καποια σχεση και αν δεν εχει τοτε μονο να προχωρησεις.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by rock View Post
    Αν δεν υπηρχε αυτο με το μειλ, θα σου ελεγα οτι μπορει και να ενδιαφερεται. Φαινεται ομως σαν να ηθελε ευγενικα να κρατησει τις αποστασεις. Καλο ειναι να μαθεις πρωτα αν εχει καποια σχεση και αν δεν εχει τοτε μονο να προχωρησεις.
    Και τι να κάνω τότε? Δεν μου πάει να κάνω εγώ κινήσεις, φανερά τουλάχιστον! Ξέρω ότι όταν η γυναίκα το παίξει δύσκολη λιγάκι-ή τον αφήνει να αναρωτιέται- τότε κολλάνε οι άντρες.
    Και πως θα καταλάβω αν αυτό το "φιλικά" το είπε σκόπιμα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Κοίταξε, αρχικά πρέπει να ψάξεις αν όντως είναι παντρεμένος και έχει οικογένεια γιατί το θεωρώ σημαντικό εμπόδιο, τώρα αν εσένα δεν σε πειράζει είναι άλλο θέμα αλλά σου λέω τι θα έκανα εγώ στην θέση σου. Από εκεί και έπειτα θα μπορούσες να συνεχίσεις την επικοινωνία σας με περισσότερες διευκρινιστικές ερωτήσεις όσον αφορά τα σπουδαστικά ή ακόμα κάτι πιο ενδιαφέρον: να τον ρωτήσεις για το περιεχόμενο του blog του, για τα ενδιαφέροντα του και να του δείξεις ότι και συ έχεις τέτοια ενδιαφέροντα (αν έχεις) ακόμα και αν δεν έχεις είναι μια καλή ευκαιρία να μάθεις πράγματα. Η σχέση μ' έναν γοητευτικό, ψαγμένο, ώριμο άντρα είναι πάντα πιο δελεαστική από το να κάνεις σχέσεις μ' ένα χαζούλι αγοράκι που παίζει playstation και "χάσκει" όλη την μέρα. Θα σου δοθεί η ευκαιρία να εξελίξεις τον εαυτό σου. Μπορείτε ν' ανταλλάξετε απόψεις για βιβλία και να δημιουργήθει μια ιντερνετική σχέση που θα δημιουργήσει το υπόβαθρο και για μια πραγματική. Τώρα, αυτό με την απόσταση είναι όντως πρόβλημα αλλά αν δεν δουλεύεις, μπορείς να τον επισκέπτεσαι συχνά. Και μην νομίζεις, θα τον δελεάσει αρκετά το γεγονός ότι μια αρκετά νεότερη γυναίκα ενδιαφέρεται γι' αυτόν και θα το ψάξει σίγουρα, είσαι σαν πειρασμός οπότε μην διστάσεις να του το δείξεις και συ η ίδια με κομψό τρόπο. Μην χάσεις ευκαιρία, είναι όμορφες αυτές οι εμπειρίες!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αυτά τα άντρας 100% δηλαδή... Συγνώμη, ο γκέι τι είναι? Άντρας που το ποσοστό του εκπίπτει της εφορίας? Έλεος.
    'Ασε το δύσκολη για να κολλάνε, τέτοιες μαλακίες λέμε και μετά αναρωτιόμαστε γιατί το ένα και το άλλο.
    Ω, άμα ακούει και κλασική μουσική μην το συζητάς, όρμα. Τώρα, νομίζω ότι εξιδανικεύεις, αλλά και με το να λες στον εαυτό σου πως θα γίνεις καλύτερη γι αυτόν, αντί καλύτερη για σένα, μάλλον έχεις πολύ παραδοσιακή, άρλεκιν εκπαίδευση, λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by Isavella View Post
    Ξέρω ότι όταν η γυναίκα το παίξει δύσκολη λιγάκι-ή τον αφήνει να αναρωτιέται- τότε κολλάνε οι άντρες.
    Αυτο που λες δεν ισχυει απαραιτητα, οπως και πολλα αλλα πραγματα για τις σχεσεις και τα δυο φυλα. Περα απ'αυτο, το αν και πως θα τον προσεγγισεις εξαρταται απο σενα. Συνηθως μεσα απο την κουβεντα καποια πραγματα φαινονται, δηλαδη πιθανοτατα να καταλαβεις αν τελικα ενδιαφερεται ή οχι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    isavella διαβασα ολη την ιστορια σου κ ενα εχω να σου πω : ΞΕΚΟΛΛΑ

    Πρωτον, ορκιστηκες κ τελειωσες οποτε να τον ξαναδεις λιγο δυσκολο εφοσον τπαρχει κ το θεμα της αποστασης.... αλλα κ να μην υπηρχε τι θα εκανες δλδ, θα πηγαινες απο ερωτα κ μονο στις παρακολουθησεις κ στα εργαστηρια προκειμενου να τον βλεπεις κ να θαυμαζεις το πνευμα του κ τις γνωσεις του κ τοην συγκροτημενη του προσωπικοτητα κ μπλα μπλα ??

    Αν κ ισως σε γειωσω μ αυτα που γραφω κ τα λεω ισως ωμα, παρολα αυτα θα τα πω, τουλαχιστον απ τη δικη μου εμπειρια με τις σχολες κ τους καθηγητες... Καταρχην παιζει κ το ενδεχομενο ηδη να σε χει ξεχασει, οταν κοπελια καθε χρονο περνανε πχ 200 ατομα σε μια σχολη, ποιον να θυμαται ο καθε καθηγητης οεο?? Τα πραγματα κ οι συνθηκες στα πανεπιστημια ειναι απροσωπα κ αυτο νομιζω το ξερεις... Εδω ξες οτι στις εξεταστικες πολλες φορες βαριουνται να διορθωνουν τα γραπτα επειδη εχουν παρα πολλα κ ουτε κοιταν ονομα, βαζουν ενα βαθμο στην τυχη, κ μετα αναρωτιουνται οι φοιτητες αφου εγω εγραψα καλα γαμωτο, πως ειναι δυνατον να πηρα 4 κ να μην περασα το μαθημα??

    Τεσπα ξεφυγα λιγο απ το θεμα, back again... Μηπως απλα ησουν μια συνεπης φοιτητρια, περνουσες με καλους βαθμους τα μαθηματα, εγραφες καλα στις εξεταστικες, πηγαινες σε ολες τις παρακολουθησεις κτλ κ για αυτο σε συμπαθησε?? Γιατι οταν η πλειοψηφια ειτε πηγαινει για χαβαλε, ειτε χρωσταει συνεχως μαθηματα, ειτε πηγαινουν οποτε θυμουνται μια φορα το μηνα, ειτε πανε με το φραπε στο αμφιθεατρο κ σηκωνονται κ φευγουν στη μεση (δεν κατηγορω κανεναν, αλλωστε κι εγω τα ιδια κανω), αν εσυ λοιπον διεφερες εστω κ λιγο δεν παιζει το ενδεχομενο απλα να εκτιμουσε την συνεπεια σου στο αντικειμενο σπουδων??

    Απορω παντως τι βρισκουν στους καθηγητες πανεπιστημιων.. ειχα κ εγω φιλη κολλημενη με εναν.. αλλα εκεινος ηταν 35 κ λεκτορας ακομη... ρε οι περισσοτεροι καθηγητες στις σχολες ειναι τζαζ τελειως κ υπαρχουν κ πολλοι γκει (δεν εχω κατι με τους γκει, απλα λεω αυτο που εχω παρατηρησει..)

    Αυτος παιζει να σε χει ξεχασει ηδη, προσπαθησε να ξεκολλησεις κι εσυ..

    Κι αυτο με το πτυχιο που το ξεχασες λολλ ελεος ρε συ !!!!!!!!!!!!! :)

    Να σε ρωτησω κατι που κανε εντυπωση, σπουδαζες καποια χρονια οκ, κ στο τελος οταν ηταν να ορκιστεις τοτε σου βγηκε ο "ερωτας" ????
    Εντυπωση μου κανει....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εμένα μ' αρέσουν οι ευφυείς και γοητευτικοί καθηγητές. Αλλά με χαλάει το γεγονός ότι πολύ απ' αυτούς είναι εντελώς ξενέρωτοι και δεν διασκεδάζουν καθόλου. Αυτό είναι κάτι ακόμα που θα έπρεπε να σκεφτεί η Isavella.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    θα συμφωνησω με τη λακρυμοζα.

    ΕΠισης εχω μερικες ενστασεις.

    α. Δεν παιζουν σιγουρα ΟΛΟΙ οι συνομηλικοι σου πλειστεισον μιλώντας ολη μερα για φουτμπολ.

    β. Υπαρχουν και ατομα 3 ή 4 χρονια μεγαλυτερα που ουτε αυτα ενδιαφερονται μονο για τα ανωθεν αναφερομενα.

    γ. Και πες θες μεγαλυτερο, αλλα βρηκες στην ηλικια του πατερα σου;;; Μηπως ειναι του ματς;

    δ. Ερωτα δεν ειδα πουθενα, ο θαυμασμος και το κολλημα δεν ειναι συνωνυμο του ερωτα.

    ε. Ελεος με τους σαρανταρηδες πενηνταρηδες κουλτουριαρηδες εργενηδες καθηγηταδες. Αν ειναι μονος του σε αυτη την ηλικια καποιος λογος θα υπαρχει, και οι πιθανοτητες οτι αυτο συμβαινει επειδη δεν ειχε γνωρισει εσενα μεχρι τωρα ειναι ισχυρες μονο σε σιριαλ του Μανουσακη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Σωστό, αλλά από την άλλη δεν μπορούμε να κατακρίνουμε έναν άνθρωπο επειδή δεν έτυχε να παντρευτεί, μπορεί να μην βρήκε την κατάλληλη. Δηλαδή εγώ που δεν έχω κάνει σχέση μέχρι τώρα, έχω πρόβλημα;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δεν κατεκρινα κανεναν που δεν ετυχε να παντρευτει.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτός ο τύπος άντρα;
    By Jane in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-07-2009, 10:12
  2. ο πατερας μου αυτος ο αγνωστος
    By sunset in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2009, 23:28
  3. Αυτός που αγαπώ
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-12-2007, 14:05
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 00:31
  5. ΕΓΩ,ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ
    By LOGOPSYXOS in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 03-12-2005, 13:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •