effexor!!!!! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 22 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 326

Thread: effexor!!!!!

  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Τάνια εγώ είμαι ακριβώς το αντίθετο σ'αυτό!Τη νύχτα είμαι καλύτερα.Τη μέρα έχω πιο πολλές πιθανότητες να πάθω πανικό αν είμαι έξω από ότι τη νύχτα.Ειδικά τώρα με τη ζέστη..ακόμα χειρότερα για μένα.Περίεργα πράγματα...

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εμενα πριν καποιους μηνες τα βραδυα με πιαναν ολα τα ψυχοσωματικα μαζεμενα, πλεον εχω μονο την αγχωδη διαταραχη χωρις τοσο εντονα συμπτωματα, αλλα πολλες φορες ειτε αγριευομαι κ τσιτωνω κ δεν μπορω να κοιμηθω, ειτε με πιανει ταχυπαλμια κ μια περιεργη αισθηση οτι δεν νιωθω ο εαυτος μου...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Ετσι ειμαι ακριβως τωρα νιωθω σα να σκαβω ολη νυχτα..ολη μερα θελω να ξαπλωνω δεν εχω κουραγιο να κανω τιποτα μακαρι να με συνεφερουν τα χαπια ρε παιδια....

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Δειτε και αυτο:
    Τα αντικαταθλιπτικά είναι σχετικά αθώα φάρμακα. Δεν προκαλούν εξάρτηση, δεν έχουν σημαντικές παρενέργειες και είναι δυνατόν να μας προσφέρουν ουσιαστική βοήθεια. Ο στόχος δεν πρέπει να είναι να λύσουμε γρήγορα και ολοκληρωτικά το πρόβλημά μας αλλά να βοηθήσουμε όσο μπορούμε τον εαυτό μας να νιώσει καλύτερα. Για να ρυθμίζουμε σωστά το είδος και την δοσολογία των αντικαταθλιπτικών είναι σημαντικό να επικοινωνούμε τακτικά με το γιατρό, να τον ενημερώνουμε για την πορεία μας και να λύνουμε τις τυχόν απορίες μας σχετικά με τη δράση των φαρμάκων. Αν κάποιος τύπος αντικαταθλιπτικού μας ενοχλεί με κάποια παρενέργεια ή δεν μας βοηθά αρκετά, ο γιατρός έχει τη δυνατότητα να μας προτείνει ένα άλλο φαρμακευτικό τύπο. Είναι προτιμότερο να πειραματιστούμε κάνοντας μερικές αλλαγές που θα μας προτείνει ο γιατρός μας παρά να ψάχνουμε για κάποιον άλλο γιατρό ο οποίος θα μας απαλλάξει από την οδύνη με μαγικό τρόπο. Δεν υπάρχει ένα σούπερ φάρμακο που θα μας το δώσει κάποιος σπουδαίος, επώνυμος γιατρός. Το καλύτερο είναι να ανακαλύψουμε με τις οδηγίες ενός καλοπροαίρετου ψυχιάτρου τον τύπο φαρμάκου και την δοσολογία που καλύτερα ταιριάζει στην δική μας περίπτωση. Ένα καλό κριτήριο για να καταλάβουμε το αν έχουμε απευθυνθεί στον κατάλληλο ψυχίατρο είναι να νιώσουμε ασφαλείς κοντά του έχοντας την αίσθηση ότι σέβεται την προσωπικότητά μας και το πρόβλημά μας.

    http://www.psyche.gr/depression.htm

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    τα εφεξορ θα σου δωσουν ενεργεια!

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Και γω αυτα τα ρημαδια παιρνω.Ενω τον πρωτο καιρο δεν ημουν συνεπης (1 το παιρνα-3 το ξεχνουσα) και φυσικα δεν εκανε δουλεια,το τελευταιο 8μηνο που το παιρνω πριν κοιμηθω (1 των 150) κανει δουλεια (μην το ματιασω) :P
    11/12/2006

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    απο τι πασχεισ??????

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    ειχα κρισεις πανικου παλιοτερα
    εκτακτες συστολες
    αγχος κλπ.

    Ειμαι πολυ καλυτερα τωρα.
    11/12/2006

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    τα εφεξορ θα σου δωσουν ενεργεια!
    Λολ ρε συ μην τα παραλεμε κι ολας τι ειναι τα effexor κανα energy drink τυπου red bull δινει φτερα??
    Θελει απλα υπομονη μεχρι να δρασουν κ η διαφορα δεν θα ειναι απο τη μια μερα στην αλλη, γι αυτο κ δεν εισαι συνηθως σε θεση να το καταλαβεις εντελως!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Παιδια εχω πυρετο και ειμαι χαλια και πονολαιμο και περιμενω και περιοδο και αναγουλεσ και κοινως γαμησετα και δεν ξερω αν κανει να παρω παυσηπονα,Βαζω υποθετα και ο πυρετος δεν πεφτει το πρωι πηγα για μαθημα και λυποθημησα απο την ολη κατασταση παραλιγο να με πιασει κριση πανικου ισως φταιει και η αυξηση του εφεξορ.Εχω συνεχεια ταχυπαλμιες και το αγχος μου εχει πολλαπλασιαστει (οταν περιμενω περιοδο παντα τα συμπτωματα μου εκατοπλασιαζονται). Κανει να παρω παυσιπονα??

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τανια ισως ειναι κ απο το αγχος, ισως κ απο τη αυξηση στα εφεξορ, ισως pms, προσπαθησε να αντεξεις ρε συ.. παυσιπονα εννοεις τυπου depon, panadol κτλ?? καλυτερα παρε τηλ τη γιατρο σου ισως σου πει συγκεκριμενα τι πρεπει να παρεις κ τι οχι !! ανεβαζεις κ δεκατα?? ποσο πυρετο εχεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Εχω 38 , ταση για εμετο , κεφαλι θα εκραγει, ζαλιζομαι ουτε ορθια δε μπορω να σταθω....

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    38 και εβαλες υποθετο?Λιγο υπερβολικο μου φαινεται αυτο.
    11/12/2006

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    ειναι επειδη περιμενω και περιοδο ρε συ και σπαραζω στον πονο που να ξερεις εσυ απαυτα

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Παρε καλυτερα τη γιατρο σου να τη ρωτησεις.

    Λακρυ δεν υπερβαλλω για τα εφεξορ. Εγω δενν μπορουσα να παρω τα ποδια μου αν δεν κοιμομουν οχτω εννια δεκα ωρες, και τις περισσότερες φορες ξυπνουσα κουρασμενη, Τωρα εχω ενεργεια, κοιμαμαι λιγοτερο και ειμαι ξεκουραστη, Ρωτησα το γιατρο και μου ειπε ότι ναι δινουν ενεργεια. Ηταν απο τις βασικες διαφορες που ειδα με αυτα τα χαπια και πολυ γρηγορα. Για το αγχος χρειαστηκε περισσοτερος χρονος

Page 11 of 22 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 20:40
  2. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58
  3. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 13:12
  4. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •