effexor!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 326

Thread: effexor!!!!!

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Απλά επειδή μου άλλαξε και τα ηρεμηστικά φοβάμαι κι επειδή σε λίγες μέρες θα με πάρουν για δουλειά φοβάμαι μην πάθω καμιά κρισάρα και γίνω χει΄ροτερα απότι είμαι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    τανια τα ειχα παρει κι εγω τα εφεξορ παλιοτερα για ενα μικρο διαστημα.... δεν μπορω να πω οτι με βοηθησαν ιδιαιτερα, απλα δεν ειδα κ καποιο εμφανες αποτελεσμα, τουλαχιστον χειροτερα δεν με εκαναν απλα ηταν σαν να μην τα παιρνω... επαιρνα 150 mg, μετρια δοση θεωρειται.. παρενεργειες δεν ειχα, μονο στην αρχη εξαψεις κ νευρα, αλλα αυτο το παθαινω καθε φορα που ξεκιναω ενα καινουργιο φαρμακο... συνηθως μετα ο οργανισμος το συνηθιζει, αμα συνεχιζουν οι ενοχλησεις παει να πει οτι μαλλον το συγκεκριμενο δεν σου ταιριαζει...

    στον καθε οργανισμο καθε φαρμακο λειτουργει διαφορετικα.. ειναι μεχρι να βρεις ποιο σου ταιριαζει καλυτερα.. εγω πχ εχω δοκιμασει 4 αντικαταθλιπτικα, αλλα μονο ενα ταιριαξε καλυτερα στο βιοχημικο μου προφιλ..

    τα ξεκινησες?? ποσο παιρνεις?? πως νιωθεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    παιδιά αύριο θα τα ξεκινήσω.....!75 μγκ!θα σας ενημερώνω!!!μείνετε δίπλα μου!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ok τανια!!! ειμαστε διπλα σου !! ολα θα πανε καλα βρε !!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Και εγώ με 75 ξεκίνησα. Είμαστε εδω για σένα!!!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Παιδιά είμαι χάλια!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν ξεκίνησα ακόμη τα χάπια!δεν πήρα το β΄ραδυ ρισπερνταλ για να κοιμηθώ που πίστευα ότι μου φέρνει κόπωση κι όμως σήμερα έχω απίστευτη κόπωση (όπως κάθε μέρα) σα να 'εχω βαράκια στα πόδια, αδυναμία που δε λέγεται και ζαλίζομαι. Από τότε που ξεκίνησα τα τοπαμάκ έχω χαμηλή πίεση.(ο,25 πρωί-βρ'αδυ) τα ε'ιπα όλα αυτά στη γιατρό μου και λέει ότι είναι πολύ μικρή η δόση για να μου τα προκαλέι όλα αυτά. Εγώ όμως πριν τα ξεκινήσω πήγαινα κάθε μέρα κι έκανα μια ώρα διάδρομο παρόλο που ήμουν χάλια και τώρα δε μπορώ να κουνηθ΄΄ω. Η γιατρός μου επιμένει να τα συνεχίσω και ότι δεν φταίνε αυτα. Τί σκατα να κανω????????????????????????????Τί φταίει ρε παιδιά; Λέτε να είναι απο την όλη κατάσταση;;;;;;;l;;sossssssssssssssssss

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Γεια σου.Παίρνω κι εγώ εφεξόρ 225 για αρκετό καιρό.Δεν είχα κάτι ιδιαίτερο από παρενέργειες.Κι εγώ το φοβόμουν αλλά τελικά όλα οκ..Υπάρχει και εφεξορ 37,5,εγώ μ'αυτό είχα ξεκινήσει επειδή φοβόμουν και ήθελα να το αρχίσω σιγά σιγά για να συνηθίζει ο οργανισμός.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τανια πως εισαι σημερα?? Τα ξεκινησες τελικα τα εφεξορ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Καλημέρα, Σήμερα τα ξεκίνησα...Κοιμήθηκα στις 5 το πρωι και σηκωθηκα στις 9 ειμαι μεσα στο μαυρο μου το χαλι. Στις 9 μιση πηρα το πρωτο φριζιουμ(που μου αντικατεστησε τα ζαναξ) αλλα συνεχιζω να εχω αγχος να κλαιω και να ειμαι στα χαμενα...το εφεξορ το πρωτο μου ειπε να το παρω το βραδυ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    κανε λίγο υπομονή καλή μου, όλα θα πάνε καλά. Η έλλειψη υπνου δε βοηθάει, αναμενόμενο.
    Γραψε αν θελεις και προσπάθησε να κάνεις πράγματα για να ξεχαστείς

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    γεια σου τανια!
    επαιρνα εφεξορ 450 μγ για ενα χρονο!
    ειναι καλο φαρμακο αλλα προκαλει αυπνια!
    με βοηθησε με την καταθλιψη αλλα μου ξυπνησε αλλα προβληματα τοσο μεγαλη δοση που επαιρνα!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by gingertania1985 View Post
    το εφεξορ το πρωτο μου ειπε να το παρω το βραδυ.
    γιατι σου ειπε να το παρεις βραδυ;εμενα πρωι και μεσημερι μου τα εδιναν!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Μου ειπε 15 μέρες να το παιρνω το βραδυ μαζι με το ηρεμηστικο το καινουργιο για να κοιμαμαι καλυτερα. Τί προβληματα; Πολή μεγάλη δόση δεν έπαιρνες;

    Παιδιά αλλαξα τα ζαναξ και δεν είμαι καλα!Είναι η πρώτη μέρα και έχω συνέχεια τάση για εμετό νιώθω ότι θα πεθάνω. είναι από το στερητικό σύνδρομό; Tϊ να κανω;;;;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by gingertania1985 View Post
    Μου ειπε 15 μέρες να το παιρνω το βραδυ μαζι με το ηρεμηστικο το καινουργιο για να κοιμαμαι καλυτερα. Τί προβληματα; Πολή μεγάλη δόση δεν έπαιρνες;

    Παιδιά αλλαξα τα ζαναξ και δεν είμαι καλα!Είναι η πρώτη μέρα και έχω συνέχεια τάση για εμετό νιώθω ότι θα πεθάνω. είναι από το στερητικό σύνδρομό; Tϊ να κανω;;;;
    υπομονη καλη μου!παρε καλυτερα ενα ζαντακ για το στομαχι!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Ρε παιδιά είναι φυσιολογικό να νιώθω τόσο χάλια με την αλλαγή του ηρεμηστικού; Δηλαδη δε θέλω να φανταστώ τί θα συμβεί αν πάρω και το εφεξορ.Υποτίθεται τα ζαναξ και τα φρίζιουμ είναι βενζοδιαζεπίνες και τα 2.Κλαίω ασταμάτητα και νιώθω απίστευτο άγχος.Μήοως θέλουν χρόνο για να δράσουν;

Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 21:40
  2. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-11-2010, 00:58
  3. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 14:12
  4. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 06:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •