effexor!!!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 326

Thread: effexor!!!!!

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Πήρα το πρωτο εφεξορ!Welcome to hell!!!!!!!!!!!!!!!!!Και το δακρυ κορομυλο!!1θαχω χυσει καπου 3 λιτρα!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Αντε καλή αρχή..Λίγη υπομονή τώρα και όλα καλά θα πάνε.Κι εγώ έτσι έκλαιγα συνέχεια όταν το άρχισα και φοβόμουν αλλά τελικά τίποτα δεν συνέβη. :)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    κατάθλιψη κορίνα;;;Εγώ έχω και αγχωτικές διαταρχές και μου τα άλλαξε και τα 2!σέρνομαι και εύχομαι μακάρι κάπιοσ να με σκότωνε!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Και κατάθλιψη και αγχος και πανικούς...Αστα..Οταν άρχισα το εφεξόρ ειδικά ήμουν στα μαύρα μου τα χάλια.Εννοώ πριν το αρχίσω.Οπότε δεν είχα και πολλές επιλογές για το να πάρω ή να μην πάρω.Επρεπε να παρω γιατί κι εγώ έτσι έλεγα,κάποιος να με σκοτώσει γιατί δεν αντέχω άλλο.Και σιγά σιγά άρχισα να συνέρχομαι.Βέβαια δεν μου έκανε και θαύματα αλλά τουλάχιστον έφυγα από αυτή την απελπιστική κατάσταση.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Είχες και αποπραγματοποίηση-σποπροσωποποίηση; Δηλαδη να νιώθεις σα φυτό, ότι όλα τα βλέπεις πίσω από το τζάμι και δε μπορείς να συμμετέχεις, ότι έχεις χάσει την αίσθηση του χώρου και του χρόνου, ότι έχεις χάσει τον εαυτό σου; Σε πόσο καιρο είδες διαφορά;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    εγώ νιώθω ότι δεν επικοινωνώ με το περιβάλλον και τους γύρω μου, ότι ολα γύρω μου είναι ψέυτικα σα να είμαι σε άλλη διάσταση.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Οχι αυτό δεν το είχα.Αλλά ξέρω ότι είναι κι αυτό σύμπτωμα από το πολύ άγχος.Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά σε πόσο καιρό είδα διαφορά γιατί έγινε σιγά σιγά αυτό.Πάντως από τις πρώτες μέρες που είδα ότι δεν παθαίνω τίποτα τρομερό από όσα φοβόμουν από το εφεξόρ άρχισα να ηρεμώ.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Αυτό ήταν παιδία!Πήρα το πρώτο εφεξόρ και εέζησα!Καλή μου αρχή!Χθες πέρασα μια κόλαση!¨οχι απο αυτό, από το φρίζιουμ δε μπορώ να σας περιγράψω παιδία...επανήλθε όλο το τρομερό άγχος κλαμα ασταμάτητο!δε μπορούσα ούτε να μιλήσω ούτε να ηρεμήσω ούτε να σηκωθω απότο κρεβάτι μόνο έκλαιγα!Αυτό ήταν από σήμερα ξαναγυρνάω στα ζάναξ!Δε θα πεθάνω εγω!Ασ δούμε πως θα πάει το εφεξορ και μετά βλέπουμε!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Είδες?Δεν ήταν τόσο τρομακτικό το εφεξόρ όσο νόμιζες! :) To ζάναξ πόσο καιρό το έπαιρνες?Και αφού σε βοηθούσε για ποιο λόγο σου το άλλαξε?Δεν πιστεύω πάντως ότι είναι καλή ιδέα που σου άλλαξε δύο χάπια ταυτόχρονα..Αλλωστε αν δράσει το εφεξόρ μπορεί μετά να μην χρειάζεσαι καθόλου ηρεμιστικό.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Το ζάναξ το παίρνω περίπου απότο ΣΕΠΤΈΜΒΡΙΟ.καμια θεραπεία που έχω κανει ως τωρα δεν έχει δρασει για να κοψω τα ζαναξ...παιδια ακόμη και με 2μγκ ζαναξ τη μερα ειμαι σε παναθλια κατασταση και εχω απίστευτο αγχος αλλά αυτό που έζησα χθες ήταν λες και θα πέθαινα....δε μπορουσα ουτε να μιλησω ουτε να κουνηθω μονο έκλαιγα...δεν ξέρω αν έκανα καλα.μακάρι να με πιάσει το εφεξόρ..στο μεταξει σκέφτομαι μηπως χρειάζεται ναλλάξω γιατρό.αυτή θεωρείται κορυφαία και είναι και καθηγήτρια πανεπιστημίου αλλά 7 μήνες είμαι στην ίδια κατάσταση ρε παιδιά στα χαμένα....τι να κάνω;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Έχεις πάρει δεύτερη γνώμη απο άλλο ψυχίατρο?Πριν το effexor τι έπαιρνες?
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    πριν από αυτήν πήγαινα σε κάποιον άλλον άλλους 7 μήνες περίπου αλλά κι εκεί τίποτα πέρα από αυτά δεν έχω πάει αλλού.περιμένω να με ειδοποιήσουν κι από ένα νοσοκομείο να με δει μια επιτροπή, αλλά δεν ξέρω αν θέλω να πάω..<τί κάνεις όταν δεν βλέπεις βελτίωση τόσο καιρο;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    κανεις αυτό που κάνεις εσύ τώρα!!!εξάντλησε όλες τις δυνατότητες.εγώ γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη απο νοσοκομειακούς γιατρούς.τι εννοείς επιτροπή?γιατί μπήκες τώρα στη διαδικασία να αλλάξεις φάρμακα και μάλιστα και τα δυο?με την προηγούμενη αγωγή δεν είχες δει καμιά βελτίωση?κάνεις παράλληλα ψυχοθεραπεία?
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    δεν είχα δει καμία βελτίωση μόνο στους πανικούς. ΚΑΙ πάλι έχω απίστευτο άγχος σε σημειο να μη μπορω να σταθω ορθια και απιστευτη καταθλιψη σε σημειο να νιωθω οτι ειμαι τρελη και οτι δεν επικοινωνω με το περιβαλλον..Εχω αυπνιες τα βραδια και γενικα χαλια, συνεχεια κλαιω και ειμαι στα χαμενα και θελω να πεθανω....αυτη μου τα άλλαξε και τα 2. Το άλλο όμως δε μπορω να το παρω θα συνεχισω τα ζαναξ μια μερα το πηρα και ειδα την κολαση.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Σου απαντησα στο πμ:)
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 20:40
  2. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58
  3. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 13:12
  4. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •