effexor!!!!! - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 316 to 326 of 326

Thread: effexor!!!!!

  1. #316
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    7
    Δεν το κόβω εγώ απλά έχω χάσει την υπομονή μου
    Είναι χρόνια αυτή η κατάθλιψη ...φεύγει ερχεται ....

  2. #317
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,877
    εχε την ελπιδα μες την καρδια ολα φτιαχνουν με υπομονη η αρχη εγινε το φτιαχνεις τωρα το θεμα με το φάρμακο κι αυτο δειχνει θεληση να πολεμήσεις το τερατακι που λεγεται καταθλιψη.αν δε σε πιασει αυτο το φαρμακο θα πρεπει ο γιατρος να δωσει αλλο.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #318
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    7
    Σ ευχαριστώ ....Μακάρι να πιάσει σύντομα αυτό δεν θέλω άλλο ! έπαιρνα ladose αλλά επειδή το έπαιρνα παλιότερα τώρα δεν με έπιανε!!

  4. #319
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,877

    Thumbs up

    φιλαρακι μου κρατα γερα εχε ελπιδα μεσα σου ολα φτιάνουν με υπομονη μην στεναχωριεσε σε νιωθω . η μανα μου τα περνει 15 χρονια κοντα αυτα κι οταν τα περνει σωστα ειν σε καλύτερη φαση . οταν ομως η ιδια στραβώνει τοτε δε βοηθα τιποτε οταν ολα της φταινε γιατι εχει ναρκισσισμο χαλουν ολα . θελει κι απ αυτον που τα περνει να πιστεύει οτι ολα θα ειν καλα .αυτα τα φαρμακα βοηθανε στη διαθεση εις καλυτερα όταν τα περνεις με υπομονη ολα φτιανουν .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #320
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    7
    Φιλαράκι ....σ ευχαριστώ! Αν περιμένω 15 χρόνια δεν θα την παλέψω !

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,877
    sofaki2023 Ε ΟΧΙ ΚΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΕ ΧΑΧΑΧΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΥς ΜΗΝΕς ΥΠΟΜΟΝΗ :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #322
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    14
    ....................
    Last edited by GeorX; 08-02-2024 at 22:33.

  8. #323
    Ξεκίνησα προχθές το effexor, μόλις 37.5mg και θα ανέβω σταδιακά. Για 2 βράδια έχω απίστευτη αυπνία, κοιμάμαι 2-3 ώρες την ημέρα το πολύ και αυτό διακεκομμένα. Καλύτερα κοιμόμουν πριν το πάρω... Επίσης όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι έχω μυικούς σπασμούς, κυρίως στα πόδια (ανήσυχα πόδια;). Θα περάσει ή να εγκαταλείψω;

  9. #324
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Ξεκίνησα προχθές το effexor, μόλις 37.5mg και θα ανέβω σταδιακά. Για 2 βράδια έχω απίστευτη αυπνία, κοιμάμαι 2-3 ώρες την ημέρα το πολύ και αυτό διακεκομμένα. Καλύτερα κοιμόμουν πριν το πάρω... Επίσης όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι έχω μυικούς σπασμούς, κυρίως στα πόδια (ανήσυχα πόδια;). Θα περάσει ή να εγκαταλείψω;
    θα περασει ειχα ακριβως το ιδιο ,απλα το ανεφερα στο γιατρο μου τοτε και μου αλλαξε την ωρα ληψης ...επειδη ανήκει και στη σεροτονικη κατηγορια που φερνει διεγερση το συγκεκριμενο το λαμβανα πρωινες ωρες οποτε δεν με επηρεαζε στον υπνο ...

    δωσε χωρο και χρονο στην αγωγη σου και να μιλας με τον γιατρο σου ,το συγκεκριμενο ανηκει σε μια πολυ καλη κατηγορια της νεας γεννιας και εχει βοηθησει αρκετους σε διαφορες περιπτωσεις ..

    καλη δυναμη και να εισαι αισιοδοξος παιζει πολυ σημαντικο ρολο
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #325
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    θα περασει ειχα ακριβως το ιδιο ,απλα το ανεφερα στο γιατρο μου τοτε και μου αλλαξε την ωρα ληψης ...επειδη ανήκει και στη σεροτονικη κατηγορια που φερνει διεγερση το συγκεκριμενο το λαμβανα πρωινες ωρες οποτε δεν με επηρεαζε στον υπνο ...

    δωσε χωρο και χρονο στην αγωγη σου και να μιλας με τον γιατρο σου ,το συγκεκριμενο ανηκει σε μια πολυ καλη κατηγορια της νεας γεννιας και εχει βοηθησει αρκετους σε διαφορες περιπτωσεις ..

    καλη δυναμη και να εισαι αισιοδοξος παιζει πολυ σημαντικο ρολο
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε πόσο καιρό έφυγε το σύνδρομο ανήσυχων ποδιών; Ο γιατρός μου είπε να το παίρνω πρωί. Έχω φοβηθεί με αυτό το σύμπτωμα και όσα διαβάζω στο internet για ανήσυχα πόδια/ακαθισία...Μπορεί να το έχω για πάντα;

  11. #326
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Be_brave View Post
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε πόσο καιρό έφυγε το σύνδρομο ανήσυχων ποδιών; Ο γιατρός μου είπε να το παίρνω πρωί. Έχω φοβηθεί με αυτό το σύμπτωμα και όσα διαβάζω στο internet για ανήσυχα πόδια/ακαθισία...Μπορεί να το έχω για πάντα;
    Καταρχην για να μιλαμε για συνδρομο ή για καποια διαταραχη πρεπει να εχουμε γνωματευση μονο απο ψυχιατρο .Ουτε καν ψυχολογο ,μονο ο ψυχιατρος ειναι υπευθυνος για τις ταμπελες ..
    Επειτα ειναι πολυ δυσκολο να μιλησουμε εφοσον συχνα υπαρχει συνοσηροτητα και τι εννοω ?

    Τετοια συπτωματα μπορουν να εμφανιστουν και αν εχουμε έλλειψη σιδηρου ή μαγνησιου οποτε με την αναπληρωση τους να φευγουν..

    Ειναι πολυ δυσκολο απο ψυχιατρικης πλευρας να βγει καθαρα μια τετοια διαγνωση και απ οσο γνωριζω σε τετοιες περιπτωσεις πανε λιγακι με γνώμονα τις διαφοροδιαγνωσεις ...

    Αντιλαμβανεσαι λοιπον πως αναλογες ταμπελες δεν εξυπηρετουν πουθενα και φυσικα ολοι εμεις δεν ειμαστε ψυχιατροι για να μιλαμε ..

    Κατι εξισου σημαντικο ?
    ΜΗΝ διαβαζεις τιποτα στο διαδικτυο ...εδω ενα πονοκεφαλο εχεις και αν το ψαξεις σου βγαζει οτι μπορει να πασχεις ακομα και απο καρκινο ..

    Επειτα αν εχεις κανει ολες τις εξετασεις και εχουν αποκλειστεί οι παραγοντες που προανεφερα κανε υπομονη και δες μηπως ολο αυτο ειναι παρενέργεια απο την αγωγη σου, οποτε θα περασει μολις κάπως ηρεμησει η κατασταση σου . ι

    Ενα πραγμα να θυμασαι οσο το εχεις στο μυαλο σου τοσο χειροτερο το κανεις .

    Εμενα να σου πω ακομα και σημερα με βοηθαει παρα πολυ το περπατημα και το μαγνησιο !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122

Similar Threads

  1. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 20:40
  2. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58
  3. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 13:12
  4. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •