effexor!!!!! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 326

Thread: effexor!!!!!

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Σου απαντησα!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Τι άλλα φάρμακα είχες πάρει πριν το εφεξορ?

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    τανια γεια σου !! αν κ σου στειλα pm θα σε ρωτησω κι απο δω.. πως εισαι σημερα?? λιγακι καλυτερα η τα ιδια??

    Τα εφεξορ ποσες μερες τα παιρνεις?? Σε τι δοσολογια?? Κανε υπομονη, ισως θελουν το χρονο τους να δρασουν..

    Με τα αγχολυτικα τι εκανες?? Συνεχιζεις ζαναξ?? ρε συ μου κανει εντυπωση αφου εισαι καλα με αυτα το οτι στα αλλαξε, κ σε μενα συνεβη το ιδιο, μου αλλαξανε τα λεξοτανιλ (ενω ημουν μια χαρα μ αυτα) σε στεντον κ φοβαμαι να τα ξεκινησω.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Σημερα θα παρω το 3ο χαπι το βραδυ λακρυ μου.δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ..παιρνω 75 μγκ..Μου εγραψε τα φριζιουμ...και μου ειπε να κοψω τα ζανα ξ μαχαιρι... ε μια μερα τα πηρα και δε μπορω να σου περιγραψω τι τραβηξα..........λεω αυτο ηταν ετοιμαστε την κηδεια μου...επανηλθε ολο το τρομεροοοοοοοοο αγχος...που και τωρα το εχω αλλα λιο καλμαρει με τα ζαναξ...ολη μερα να μη μπορω να σταθω ορθια να νομιζω πως θα πεθανω....τις ειχα πει οτι δε μπορουσα να κοιμηθω γιαυτο μπορει να μου τα αλλαξε...ουτε και τωρα μπορω βεβαια....δεν ξερω αυτο που περασα λακρυ δεν περιγραφεται........

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    και ξαναγυρισα στα ζαναξ χωρις να της το πω βεβαια...οχι πως ειμαι καλα...αλλα αυτο που εζησα σου λεω.......

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Κορίνα μου πολλα εxω δοκιμασει τι να σου πρωτοπω...seroxat,seropram,wellbutrin,lados e, cypralex και αλλα τοσα που ουτε καν τα θυμαμαι..

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τανια μου σε καταλαβαινω... σου εγραψα καποια πραγματα κ με pm... ισως θελει το χρονο του το εφεξορ να δρασει, κανε υπομονη αν κ ειναι δυσκολο το ξερω, εχω περασει φασεις καταθλιψης που πραγματικα δεν μπορουσα ν σηκωθω απο το κρεβατι κ ενιωθα απαισια κ μια αισθηση αλλοτριωσης του εαυτου μου... ευχομαι αυτα να σε βοηθησουν κ να δεις αποτελεσμα...

    ζαναξ ποσο παιρνεις?? μου κανει εντυπωση παντως που σου τα αλλαξε, κ με μενα εγινε κατι αναλογο με τα στεντον, κ ρε συ φοβαμαι να τα αλλαξω, εχω συνηθισει στα αλλα κ με βοηθανε....

    τι να πω τανια.. υπομονη κ καλη δυναμη.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Το εφεξορ τις πρωτες μερες φερνει προβληματα με τον υπνο.Εγω τουλάχιστον δεν μπορούσα να κοιμηθώ καλά τα πρώτα βράδια.Ψυχοθεραπεία κάνεις/εχεις κανει?

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    λακρυ μου, δεν τη ρώτησες γιατι σου το αλλαξε;μηπως να την παρεις τηλ;;Μπορει να το εκανε γιατι ορισμενα ηρεμηστικα προκαλουν εξαρτηση και ισως χρειαζεται να ταλλαζεις!ζαναξ παιρνω 1,5-2 μγκ τη μερα...δεν ξερω αν ειναι πολυ η λιγο...

    ΚΟΡΙΝΑ, εγω ειχα και πριν αυπνιες αλλα τουλαχιστον με μισο ζαναξ κοιμομουν λιγο..Χθες παρολο που πηρα δεν εκλεισα ματι.<λες να φταιει το εφεξορ?? Πηγαινα 5 χρονια σε ψυχολογο και με ειχε βοθησει πολυ απο τοτε που υποτροπιασα ομως σταματησα γιατι τιποτα δε με βοηθουσε...τωρα βλεπω μια στις 15 μια ψυχολογο,,,δεν ειναι ακριβως ψυχοθεραπεια και δε μπορω να σου πω αν με βοηθαει γιατι εχω το αυρο μου το χαλι....

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Μπορεί να φταίει και το εφεξόρ για τον ύπνο,να χειροτέρεψε τις αυπνίες που είχες.Τις πρώτες μέρες μόνο μέχρι να το συνηθίσει ο οργανισμός σου.Σε καταλαβαίνω,τα έχω περάσει κι εγώ..Και ακόμη δηλαδή έχω προβλήματα αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό πια.Ετσι αισθανόμουν,ότι τίποτα και κανείς δεν μπορούσε να με βοηθήσει.Βέβαια μετά βρίκα έναν ψυχίατρο που μπορώ να πω ότο με έχει βοηθήσει πάρα πολύ.Πρέπει να έχεις ψυχολόγο/ψυχίατρο που να σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια και εμπιστοσύνη αλλιώς δεν μπορείς να βοηθηθείς και πολύ.Εχω δυσκολευτεί πολύ σ'αυτό το θέμα..Δεν είναι εύκολο να βρεις.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by gingertania1985 View Post
    λακρυ μου, δεν τη ρώτησες γιατι σου το αλλαξε;μηπως να την παρεις τηλ;;Μπορει να το εκανε γιατι ορισμενα ηρεμηστικα προκαλουν εξαρτηση και ισως χρειαζεται να ταλλαζεις!ζαναξ παιρνω 1,5-2 μγκ τη μερα...δεν ξερω αν ειναι πολυ η λιγο...
    μαλλον επειδη παιρνω 2 χρονια τα λεξοτανιλ κ ισως τα χω συνηθισει κ δεν με πιανουν πλεον αλλα εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο, μα και τα στεντον προκαλουν εξαρτηση (οπως κ ολες οι βενζοδιαζεπινες)..

    ποσο καιρο παιρνεις ζαναξ?? σε βοηθανε?? εγω τα επαιρνα παλιοτερα αλλα απο ενα σημειο κ μετα δεν με πιαναν κ τα αλλαξα..

    η δοση ειναι μετρια, δεν ειναι πολυ ουτε λιγο...

    με τα εφεξορ τι εγινε?? πως νιωθεις????
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Απο το Σεπτεμβριο τα παιρνω..τι να σου πω..αλλωτε με πιανουν αλλωτε οχι...καμια φορα παιρνω και παραπανω αποσο πρεπει...οταν τα αλλαξες επαιρνες μεγαλη ποσοτητα???τα σταματησες σιγα σιγα η μαχαιρι????εγω προσωπικα δεν αντεξα πανω απο μια μερα να το παρω το φριζιουμ...ενιωθα σα να μην πηρα καθολου ηρεμηστικο...σα να μη μεπιανε καν( και σκεψου οτι το μονο μου προβλημα δεν ειναι το αγχος ε)Δεν ξερω αν εκανα καλα η οχι παντως απτο να νιωθω οτι θα πεθανω δε με νοιαζει....θα της το πω οταν ξαναπαω γιατι αν την παρω τηλ και της το πω θα με βρισει....σημερα πηρα το τριτο εφεξορ....δεν παρατηρησα καμια παρενεργεια εκτος ισως απο την αυπνια (που ηδη ειχα)..
    Τα λεξοτανιλ΄ειναι δυνατα???ποσα σου ειχε πει να παιρνεις??

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Τα πήρα 10 μήνες, τους 2 πρώτους μήνες μαζί με xanax. 225mg την ημέρα έπαιρνα. Με βοήθησαν να καλμάρω κάπως και να μην αυτοκτονήσω υποθέτω.. Η μελαγχολία μου περιορίστηκε κάπως. Ίσως βιάστηκα να τα σταματήσω. Το μόνο κακό είναι ότι πήρα αρκετά κιλά κάτι που με έκανε να θέλω να τα σταματήσω όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Τώρα συνεχίζω ψυχοθεραπεία. Εύχομαι να σου κάνουν καλό...:)
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    καλημερα παιδες!!!3ο χαπι και επεζησα μονο που δεν κοιμηθηκα ουτε μια ωρα το βραδυ λεμε ειμαι κομματια...μαλλον συντελουν και τα εφεξορ.ελπιζω να τα συνηθισω και να φυγουν οι αυπνιες γιατι τι θα γινει???

    chr απο τι επασχες?εισαι καλα τωρα??ποσα κιλα πηρες??πηρε κανεις αλλος κιλα ρε παιδια??

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Κι εγώ πήρα 3-4 κιλά με τα εφεξόρ.Πριν τα αρχίσω είχα πρόβλημα με το φαγητό,δεν είχα καθόλου όρεξη,έτρωγα λίγο και με το ζόρι.Και είχα συχνά ταση για εμετό.Με τα εφεξόρ αυτά πέρασαν και τώρα τρώω κανονικά οπότε και γι'αυτό έβαλα και τα κιλά.
    Από ηρεμιστικά πάντως με τα λεξοτανίλ είμαι ευχαριστημένη.Αν και δεν τα παίρνω συστηματικά.Που και που μόνο όταν έχω πολύ άγχος.

Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 20:40
  2. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58
  3. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 13:12
  4. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •