effexor!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 22 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 326

Thread: effexor!!!!!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254

    effexor!!!!!

    Το ξεκιναω απο αύριο!πείτε μου τη γνώμη σας!σας βοηθησε;παρενεργιες; ποσο περνατε;τα παντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Θεωρείται ότι είναι καλό αντικαταθληπτικό...Δεν έχει παρενέργειες..Έπαιρνα 225 mg,αλλα παίζει ρόλο και ποιο φάρμακο θα σε πιάσει..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    εσενα σε ειχε πιασει;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Το παίρνω τους τελευταίους μηνες., Δεν εχω ξαναπάρει αντικαταθλιπτικο για να εχω μέτρο σύγκρισης. Εμένα μου έκανε πολύ καλό, ειμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Τωρα για παρενεργειες την πρωτη ημέρα επαθα μια κριση άγχους, αλλά εγώ ήμουν ηδη σε πολύ κακή κατάσταση οταν ξεκινησα σε αγωγη, ημουν μέσα στην κριση. Κατά τα άλλα δεν μπορω να πω ότι μου δημιουργησε ιδιαίτερα παρενέργειες.
    Μου μείωσε το άγχος, μου δίνει ενέργεια, πρώτη φορά στη ζωή μου δεν χρειάζομαι οχτω και εννιά ωρες ύπνο, σηκώνομαι ξεκουραστη, και κάποια κολλήματα και σκεψεις περιοριστηκαν. Να σου πω οτι το παιρνω λογω αγχώδους διαταραχής

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Θα συμφωνήσω και θα επαυξάνω: Το έχω πάρει χρόνια (πάνω από πέντε)... Δεν διαπίστωσα καμία παρενέργεια... Και γω 225 mg έπαιρνα (ένα των 150 και ένα των 75) με συνοδεία seropram (3 των 20 mg έκαστο)...
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Deep purple ποσο παιρνεις;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ειχα δοκιμασει ολα τα αντικαταθλιπτικα!ηταν το μονο που με επιασε!το περνω 10 χρονια.
    η μονη παρενεργεια μου φερνει εφυδρωση.εχω παρει την ανωτερη δοση 300mg.
    τωρα περνω 75mg.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    ειχες και καταθλιψη;εγω δε μπορω να παρω τα ποδια μου. κι εγω σχεδον ολα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    σου αντικατεστησε το Seroxat με Efexor ή θα τα παίρνεις μαζί?
    Θα συνεχίσεις να παίρνεις και Risperdal?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by gingertania1985 View Post
    ειχες και καταθλιψη;εγω δε μπορω να παρω τα ποδια μου. κι εγω σχεδον ολα.
    για καταθλιψη το παιρνω!οχι οτι ειδα τρομερα αποτελεσματα!αλλα τουλαχιστον αυτο με επιασε!τα αλλα τιποτα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    το ειχα παρει παλια κ το ξεκινησα προσφατα πριν ενα μηνα περιπου, νομιζω οτι σε εμενα βοηθαει. εκει που οταν με επιαναν οι μαυρες σκεψεις σε χρονο dt γινομουνα σκατα ψυχολογικα κ επεφτα μεσα στην καταθλιψη, τωρα νομιζω οτι εχω γινει πιο αναισθητη κ ναι μεν σκεφτομαι μαλακιες απαισιοδοξες, αλλα τουλαχιστον δεν πεφτω τοσο συναισθηματικα. ειναι σαν να σε κανει καπως πιο αναισθητο στα συναισθηματα. απο παρενεργειες τιποτα, ειναι σα να μη νιωθω οτι παιρνω, πλην του σεξουαλικου, μια μειωση της libido την επαθα! :p (150 mg)
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    εγω ομως εχω και αποπραγματοποιηση-αποπροσωποποιηση εσεις εχετε απαυτα???σε ποσο καιρο σας επιασε?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Θα σταματησω σιγα σιγα το σεροξατ σε 15 μερες μου ειπε να παιρνω μισο παραλληλα με εφεξορ και μετα να το σταματησω. Μου αντικατεστησε και στα ζαναξ με τα φριζιουμ αλλα φοβαμαι πολυ παιδια να τα ξεκινησω παρα πολυ!Εχω κακη εμπειρια απο παρενεργιες συν οτι φοβαμαι μην αυξηθουν οι τασεις αυτοκτονιας μου τωρα που μειωθηκαν λιγακι. Ακομη δεν τα εχω ξεκινησει.ΕΙμαι μεσα σρα μαυρα μου τα χαλια εχω να κοιμηθω μια εβδομαδα και σερνομαι τι να κανω βοηθειστε με!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δε μπορω ουτε να περπατησω και δεν επικοινωνω γενικα ειμαι πολυ χαλια...το ρισπερνταλ τελος.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου. Και ότι και αν σκέπτεσαι και σε προβληματίζει , να το πεις άμεσα στο γιατρό σου. Μην φοβάσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εγω παίρνω 150 mg. Στην αρχη επαιρνα και ζαναξ αλλά σταδιακά τα σταμάτησα.
    Σε παρακαλώ πάρε τηλέφωνο το γιατρο σου και πες του τους προβληματισμούς σου. Και οτι δεν μπορεις να κοιμηθεις. Θα σε καθησυχάσει και θα αισθανθεις καλυτερα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    να το ξεκινησεις και να μην φοβασαι τιποτα!χειροτερα απο οτι εισαι δεν προκειται να γινεις!ειναι πολυ καλο φαρμακο!
    ο γιατρος σου το εδωσε για το καλο σου!

Page 1 of 22 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 21:40
  2. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-11-2010, 00:58
  3. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 14:12
  4. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 06:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •