monaksia..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: monaksia..

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    6

    monaksia..

    geia sas..eimai 21 xronon kai ta teleutaia 3 xronia meno monos mou se alli poli kathos eimai foitiths..iparxoun stigmes tis opoies niotho oti eimai entelos monos se auton ton kosmo kai pos den iparxei kanenas na noiastei gia emena..pote den eixa tis idiaiteres parees..den imoun vevaia panta idiaitera koinonikos alla ta teleutaia 3 xronia to exo allaksei auto kai eimai iperkoinonikos..parees apo tin poli pou megalosa den exo..mono me 2 kopeles milao kai vgaino pou kai pou gia kanena kafe tora pou exoun sxesi kai oi 2..h epoikinonia mas exei perioristei para poli..stin poli pou foito tora gnorisa pali 2 kopeles (eixa panta kai tin kritiki pou kano parea me koritsia) kai kano parea me autes ( i mia exei figei tora giati teleiose) kai me tin alli kano kolliti parea to teleutaio diasthma..voithisa kai tis 4 kopeles para poli kata diasthmata pou eixan provlimata me opoio tropo mporousa..eite tilefonika kai ores sizitiseon eite kai me prekseis eniote otan mporousa..panta endiaferomoun gia autes epeidi tis theorousa files mou..kai sinexizo na noiazomai gia tis protes 3 parolo pou exoume apomakrintei arketa..iparxoun omos stigmes pou niotho oti gia emena den endiaferete kamia tous..pos oti kai na mou simvei emena ego tha prepei na to kseperaso monos mou giati den endiaferontai gia emena ( me ekseresi tin teleutaia i opoia me exei voithisei kata kairous )..niotho apogoiteumenos pou den mporo na exo atoma konta mou pou na me noiazontai kai na me skeftontai..oute kan ena thlefono den kanoun gia na doun ti kano..tha prepei na me vroun tixaia sto msn gia na mou milisoun kai auto ama exei simvei kati kai me xreiazontai..akoma kai otan me rotane ti kano kai tous apantao niotho pos me akoune apo tipiki ipoxreosi xoris na dinoun idiaiteri vasi se auta pou tous leo..aplos kai mono gia na me akousoun..prospatho na ksexasto epikentronontas tin prosoxi mou stin sxoli m alla den mou vgainei giati den einai auto to opoio me gemizei..iparxoun xronikes periodoi pou eimai stin tsita me tin sxoli kai trexo kai den exo xrono na skefto ta dika m + oti eimai toso apasxolimenos me ta zitimata ton allon pou paramelo ta dika m thelo kai tis anagkes mou..otan omos ta pragmata xalarosoun ligo kai exo xrono me pianei auto to aisthima tis monaksias kai den ksero pos na to antimetopiso..niotho pos osoi einai konta mou einai epeidi tous voithisa kai tous voithao..episis niotho pos an patho kati den tha endiaferthei kanenas gia emena (ektos apo goneis vevaia) gia na min po pos tha tous einai adiaforo..ekana prospatheies sto parelthon na gnoriso kainouria atoma ksekinontas diafores drasthriotites alla oi perissoteroi exoun tis parees tous kai diskola anoigontai se ksenous gia na tous gnorisoun..niotho apogoiteumenos apo ton eauto mou den exo kataferei na exo toulaxiston 2 atoma na mporo na miliso kai na me akousoun..den vrisko kapoio noima stin zoi mou..den me sigkinei to na paro ptixia kai gnoseis kai na ftaso stin korifi..i kalitera den thelo na ftaso stin korifi monos m..thelo atoma gia na moirasto tin epitixia mou kai tin apotixia mou..ta opoia atoma omos den vlepo pouthena ston orizonta..niotho apelpistika monos mou kai olo auto den me afinei na ziso fisiologika kai na xaro pragmata tis kathimerinotitas..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Δεν είσαι ο μοναδικός που περνάς κάτι τέτοιο. Εγώ απορω αφού είμαστε τόσοι και τόσοι χωρίς παρέες γιατί δεν οργανώνουμε κάτι μεταξύ μας?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    6
    den fantazesai poso tha ithela ena atomo na milao esto kai meso net...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Εντάξει,άλλος ένας άντρας που δεν έχει παρέες,του μιλάνε μόνο αν τον πετύχουν τυχαία,δεν ενδιαφέρεται κανεις γι'αυτόν και άμα τυχόν πεθάνει μπορεί να το μάθουν και μετά από χρόνια(και φυσικά στα αρχ...α τους).Συνηθισμένα πράγματα δηλαδή.Αν ήσουν γυναίκα θα σου έλεγα να ρίχνεσαι σε άντρες τουλάχιστον για να κάνεις σχέσεις και να είχες τουλάχιστον σύνροφο.Αλλά αφού είσαι άντρας,σου λεω ότι τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και φρόντισε να μην είσαι 'θύμα' των άλλων,να είσαι καλός δηλαδή χωρίς να περιμένεις αντάλλαγμα,γιατί να ξέρεις ότι και οι άλλοι σ'έχουν χεσμένο.Φυσικά αυτά μονο κανα δυο άτομα ακόμα στο φορουμ θα στα πουν,όλοι οι άλλοι θα αρχίσουν τις γνωστές παπαριές 'βγες έξω,γνώρισε κόσμο,γράψου εκεί' και τέτοια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    γραφεται ελληνικα παιδια !!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κι εγω ανηκω στους μοναχικους ανθρωπους, αν και δε ξερω αν φαινεται εδω μεσα αυτο. προσπαθω βλεπεις να κανω συνεχως πραγματα να γεμιζω το χρονο μου να μη σκεφτομαι τη μοναξια μου. αλλα οσα κι αν κανεις δυστυχως επηρεαζει και τη διαθεση πολυ, αφου οταν δε βλεπεις διεξοδο κι οτι μπορεις να ξεφυγεις εστω απο καπου, τοτε ειναι σαν να πνιγεσαι και να μην εχει αξια η ζωη σου, οποτε ευκολα καταληγεις και στην αυτοκτονια.

    Quote Originally Posted by alexanter17 View Post
    tha prepei na me vroun tixaia sto msn gia na mou milisoun kai auto ama exei simvei kati kai me xreiazontai..akoma kai otan me rotane ti kano kai tous apantao niotho pos me akoune apo tipiki ipoxreosi xoris na dinoun idiaiteri vasi se auta pou tous leo..aplos kai mono gia na me akousoun..prospatho na ksexasto epikentronontas tin prosoxi mou stin sxoli m alla den mou vgainei giati den einai auto to opoio me gemizei..iparxoun xronikes periodoi pou eimai stin tsita me tin sxoli kai trexo kai den exo xrono na skefto ta dika m + oti eimai toso apasxolimenos me ta zitimata ton allon pou paramelo ta dika m thelo kai tis anagkes mou..otan omos ta pragmata xalarosoun ligo kai exo xrono me pianei auto to aisthima tis monaksias kai den ksero pos na to antimetopiso..
    αχ αυτο το ριμαδιασμενο το msn και γενικα το internet, απο τοτε που εγινε γνωστο, αρχισαν να χανονται οι αληθινες επαφες. αν και βοηθησε σιγουρα σε ορισμενες περιπτωσεις, οπως και στο να βρεις πληροφοριες και σχεδον οτι θελεις, καποιες φορες με τα της επικοινωνιας συμβαινει αυτο το πραμα, να βαριομαστε να παμε να δουμε τον αλλον που υποτιθεται ειναι φιλος/γνωστος, να μην εχουμε και λεφτα ακομα να το κανουμε. εφοσον ομως αυτες βρηκαν το ταιρι τους και αφοσιωθηκαν σ'αυτο, νομιζω πως θα πρεπει να κανεις κι εσυ το ιδιο. ειδικα απ'τη στιγμη που σπουδαζεις, προσπαθησε να γνωρισεις απο εκει αν γινεται ατομα, αφου εχετε κοινα (τις σπουδες σας). γινε λιγο πιο φιλικος, παρε πρωτοβουλια, οταν βλεπεις πχ καποιο ατομο μονο του, πηγαινε κοντα του και μιλησε του. γενικα οταν εχεις ελευθερο χρονο ψαχνε για παρεες, και εδω στο διαδικτυο μπορεις να βρεις. ακομα καλυτερα αν ειναι κοπελα... και να δεις που στο τελος μπορει να ζηλεψουν και οι αλλες στο msn που μιλουσες αλλα δεν δειχναν ενδιαφερον, και ξαφνικα να αρχισουν να στη πεφτουν κι ολας!

    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Φυσικά αυτά μονο κανα δυο άτομα ακόμα στο φορουμ θα στα πουν,όλοι οι άλλοι θα αρχίσουν τις γνωστές παπαριές 'βγες έξω,γνώρισε κόσμο,γράψου εκεί' και τέτοια.
    ποσες φορες το εχω διαβασει και ακουσει αυτο το πραμα. για τους αλλους που εχουν εστω ενα ατομο να κυκλοφορησουν, ειναι ευκολο βλεπεις γιατι νιωθουν χαλαροι και δεν εχουν προβλημα. οταν εισαι μονος ομως, και δεν εχεις να πεις εστω μια κουβεντα, τι αλλο να κανεις εξω ? οκ πας με το ζορι γραφεσαι καπου για μια δραστηριοτητα, πχ γυμναστηριο. αντε να μιλησεις εκει με καποια ατομα που ΜΠΟΡΕΙ να γνωρισεις, αν εισαι τυχερος και ειναι φιλικα. μετα ? τι αλλο ? η ζωη για τους μοναχικους ανθρωπους ειναι πολυ δυσκολη και αδεια. γιαυτο μοιαζει σαν να περναει αργα. καλως ή κακως οι αλλοι μας γεμιζουν τις ζωες μας, οταν αλληλεπιδραμε, επικοινωνουμε, κανουμε πραγματα μαζι. τοτε πολλες φορες βλεπουμε οτι κι ο χρονος περναει απιστευτα ευκολα χωρις να το παρουμε ειδηση - ειδικα οταν ειναι ευχαριστη η παρεα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εγω το 2006 που αρχισα τις σπουδες ημουν σε πολυ κακη κατασταση, ηθελα να βγω κ δεν ειχα παρεα, στο σπιτι μονη κ ολη μερα ιντερνετ ελπιζοντας οτι θα βρω καποιον διαδικατυακο φιλο να βγω κ απο δω απο κει μεχρι το 07 ιουνιο βρηκα κ μια παρεα τους εχασα εχουν μεινει 3 φιλοι αντρες απο αυτη τη διαδιακασια και γιαυτο εχω αγκυστρωθει σε σχεσεις..εχω και τα σκυλακια μου που μου κανουν παρεα, μια περιοδο πηγαινα και γυμναστηριο και βοηθουσε βρες δραστηριοτητες θα ελεγα κ αν μπορει να φροντισεις ενα κατοικιδιο γτ οχι?και σιγα σιγα και ανθρωπους θα βρεις και μην βλεπεις τις σχεσεις ρομαντικα αλλα κυνικα ολοι μας μπαινουμε σε σχεσεις για να καλυψουμε καποια αναγκη, μονοι μας ηρθαμε μονοι μας θα φυγουμε κ αν θες ενα πιστο φιλο παρε ενα σκυλο..

  8. #8
    alexanter, έχεις άμεση ανάγκη από ανθρώπους, και δεν θέλεις πολλούς. Σου αρκούν δυο τρεις, ακόμα και ένας σου είναι αρκετός. Ξέρεις πολύ καλά τι θέλεις, έχεις στο νου σου το επίπεδο ψυχικής επικοινωνίας και σύνδεσης που θα θελες με κάποια άτομα, και δεν σου χρειάζεται κανείς εδώ να στο σκιαγραφήσει. Το δεδομένο είναι αυτό. Το ζητούμενο είναι πως θα φτάσεις στο σημείο να έχεις στη ζωή σου αυτά τα λίγα έστω άτομα. Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορείς να κλείνεσαι στον εαυτό σου σπίτι και το κυριότερο σε όποιες μίζερες σκέψεις κάνεις που έχουν ως σημείο αναφοράς τη μοναξιά. Γιατί η όψη του κλειστού και απόμακρου χαρακτήρα, του μίζερου ύφους (έστω κι αν αυτό αποτελεί δημιούργημα του συναισθήματος μοναξιάς και καμιά σχέση έχει με την ζωή του ατόμου υπό «ομαλές» συνθηκες») απωθούν, κρατούν τους άλλους μακριά ή στα τυπικά.

    Η ποθούμενη αλλαγή στη ζωή σου έχει την αρχή της μόνο σε σενα. Αλλαγή στη συμπεριφορά και στον τρόπο σκέψης σε συνδυασμό με το να βγαίνεις από το σπίτι. Επεδίωκε να συχνάζεις όλο και περισσότερο σε χώρους όπου συχνάζουν συνομίληκοι σου ή σε χώρους δικών σου ενδιαφερόντων, όπως χόμπι και όταν βρίσκεσαι εκεί επεδίωκε να μπαίνεις στη συζήτηση, να συστήνεσαι, να γνωρίζεις και να σε γνωρίζουν. Δείχνε τους τον καλήτερο σου εαυτό. Ανακάλυψε μέσα σε όλους αυτούς, τους λίγους με τους οποίους βλέπεις να ταιριάζεις, να έχεις κοινά, που βρήσκεις γόνιμο έδαφος για σύνδεση. Αυτούς επεδίωξε να τους γνωρίσεις καλήτερα και να κάνεις παρέα μαζί τους. Γίνε πιο ευχάριστος στη συμπεριφορά σου, πιο ομιλητικός, ψάξε να βρεις κοινά ενδιαφέροντα με τους άλλους, μην κοιτάζεις να ναι οι άλλοι σύμφωνα με τα δικά σου ενδιαφέροντα γιατί δυσκολεύει το πράγμα, γίνε πιο εμφανίσιμος (ρούχα, γυμναστήριο). Ο άλλος θα επιδιώξει να σε κάνει παρέα, μπορεί να ρθεί κι από μόνος του, ανάλογα όμως με το τι θα δείξεις εσύ. Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι με τους οποίους ταιριάζεις, αυτό είναι βέβαιο, με τους οποίους θα έχεις την ψυχική επικοινωνία και σύνδεση στο βαθμό που εσύ τη φαντάζεσαι, το ζήτημα είναι να τους βρεις. Εγώ σου είπα κάποιους τρόπους για να τους βρεις. Δείξε στους άλλους μια θετική όψη, ένα ευχάριστο, αισιόδοξο και δυναμικό άτομο. Χωρίς προσποίηση, γιατί και η προσποίηση απωθεί. Απλά θα ναι το ότι καλήτερο κρατάς σε αδράνεια μέσα σου το οποίο θα βγαίνει στην επιφάνεια. Η μοναξιά σε καταρρακώνει, κατεβάζει την αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση σου στον πάτο.

    Και στο θέμα της σχολής, άμα είναι κάτι που δε σε γεμίζει, αφού συνηδητοποιήσεις το τι πραγματικά θα θελες να κάνεις, αυτό που σε γεμίζει κυνήγα το, κάνε τις κινήσεις που πρέπει για το στόχο σου σύντομα, πριν να ναι αργά, πριν, μετά απο χρόνια βρεθείς προ τετελεσμένων, όταν δηλαδή θα ναι αργά.
    γιάννης

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Νομίζουν πως τις βλέπεις ερωτικά για αυτό δε σου δίνουν ιδιαίτερη σημασία... Έτσι είναι δυστυχώς... Βρες φίλους άντρες
    Τα εύκολα δεν σου μαθαίνουν τίποτα , μάλλον....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτο το πραμα με το ερωτικο στοιχειο και γενικα τις χυλοπιτες, το να το παιζουν "δυσκολες" οι γκομενες κι ετσι συμπεριφορα, εχει παραγινει εδω στην Ελλαδα και μας εχει κανει μεγαλη ζημια εμας τους αντρες. περα του οτι πλεον μοιαζει να μην υπαρχει ισοτητα αλλα να εχουν το πανω χερι και να κανουν οτι θελουν οι γυναικες απλα επειδη ΟΛΟΙ ειναι αγαμητοι και θελουν να τις γαμησουν, παρατηρω οτι και στο θεμα φιλια (αν υποθεσουμε οτι μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ των δυο φυλων) ειναι δυσκολο, γιατι οι γυναικες βρισκουν νωριτερα κι ευκολοτερα συντροφο, απ'οτι οι αντρες. αυτο ακριβως συνεβη κι εδω στον φιλο μας, οι φιλες του βρηκαν συντροφους, και η φιλια τους τελειωσε εκει. γιαυτο πλεον δεν ενδιαφερονται, αφοσιωθηκαν στα των γκομενων τους. επειδη μου εχει συμβει κι εμενα αυτο στο παρελθον και ειναι πολυ ασχημο, πλεον τα νταλαβερια που εχω με γυναικες ειναι καθαρα για σεξ ή σχεση. σπανια κρατιεται φιλια, και για να πω την αληθεια, εγω δε ψαχνω για φιλους ετσι κι αλλιως. οποτε σερβιρω αδιαφορια κι αναισθησια οπως παρελαβα! το ιδιο προτεινω να κανει κι ο φιλος εδω, ας τις παρατησει αφου δεν ενδιαφερονται και τελος. ασε που ειναι και λιγακι αφυσικο, να εχεις τοσες φιλες αλλα καμια να μη σε θελει, επειδη το μυαλο τους ειναι κολλημενο και περιμενουν κατι καλυτερο... τον mr. perfect.

  11. #11
    ΚΕΝΟ, το σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να κάθεσαι να κλαίς τη μοίρα σου. Γιατί κι αυτές μας έχουν ανάγκη, έχουν ανάγκη από γκόμενους και δε θα πάνε στο εξωτερικό να βρουν, εδώ θα ψάξουν. Γίνε ανταγωνιστικός. Αυτή είναι η λύση. Βελτιώσου σαν χαρακτήρας, γίνε πιο δυναμικός, πιο ομιλητικός, περισσότερο χιούμορ, αυτοπεποίθηση, κοινωνικοποίηση. Βελτίωσε την εμφάνιση σου, γυμναστήριο, καλά ρούχα, όχι περιττά κιλα. Τουλάχιστον έτσι ανεβάζεις τη βαθμολογία σου στα μάτια τους. Πλησίαζε όταν υπάρχει πρόσφρορο έδαφος και μη σε νοιάζει για το αποτέλεσμα. Υπάρχουν ωραίες κοπέλες που είναι και πολύ ωραίες σαν άνθρωποι, αυτές να πλησιάζεις. Με τις υπόλοιπες που είναι παλιοχαρακτήρες ή γαμιούνται με τον καθένα μην ασχολείσαι μαζί τουα και το κυριότερο μην τις χρησιμοποιείς σαν τη φτηνή σου δικαιολογία για να μην πλησιάζεις και να σαι πάντα μόνος.

    Οι συνομίληκοι σου που βρήσκουν είναι καλύτεροι σου; Ανταγωνίσου τους, σου αξίζει! Μην κατεβάζεις τον εαυτό σου χαμηλά! Κι άμα σε βλέπουν οι γυναίκες μίζερο σίγουρα δε θα θέλουν να κάνουν κάτι μαζί σου. Δεν υπήρξαμε φίλε μου ιδαίτερα τυχεροί, ούτε εσύ ούτε εγώ, πρέπει να παλέψουμε, να τρέξουμε να φτάσουμε τους άλλους, δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά. Διαφορετικά θα μαστε δυστυχησμένοι.

    Για μένα φιλίες με γυναίκες, όπως κάνει ό αλεξάντερ, εγώ δεν κάνω. Είναι είτε σχέση είτε συνεργάτες και συναδελφοι στη δουλειά είτε απλά γνωστοι. Επεδίωξε σχέση με κάποια από αυτές; εκτός κι αν από την αρχή τον θεωρούσαν φίλο όπότε παει τελείωσε.
    γιάννης

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μα δε κλαιω τη μοιρα μου, διαβασε αυτο που εγραψα στην αρχη του πρωτου μου ποστ. προσπαθω να κανω συνεχως πραγματα να καλυψω τη μοναξια μου, εχω ενδιαφεροντα, αν κι αυτα δεν ειναι ομαδικα να πεις κοινωνικοποιουμε και γνωριζω κι αλλο κοσμο. και σε συγκριση με τον φιλο που ανοιξε το θεμα, εγω δυστυχως ουτε σπουδαζω πλεον, ουτε δουλεια εχω. επισης νομιζω πως το ξαναεγραψα και σε αλλο τοπικ, οτι τον τελευταιο μηνα προσπαθω να γυμναζομαι παλι λογο καλοκαιριου και να διατηρουμαι σε φορμα. και οσον αφορα το ντυσιμο, τι αλλο να φορεσει ενας αντρας εκτος απο πουκαμισακια για να δειχνει καλυτερος ?

    δε θα μπω στη διαδικασια να με συγκρινω με συνομιληκους, γιατι δεν ειμαστε ολοι ιδιοι. εκεινοι καλως ή κακως εχουν και τις δουλιτσες τους πλεον, συχναζουν σε κλαμπς και μπαρς, κι απο εκει βρισκουν ευκολοτερα. αν και το ολο θεμα μεσω γνωστων παει, δε γινεται ενω εισαι μονος να πας να τη πεσεις σε καποια ετσι στη ψυχρα, θα τρομαξει...

    τεσπα να επανελθουμε στα του φιλου εδω, δε πιστευω πως φταιει οτι δεν επιδιωξε σχεση με καποια απ'αυτες. απλα αυτες περιμεναν τον mr. perfect οπως εγραψα, οπως κανουν ολες στην Ελλαδα, αφου ειναι πεινασμενες κι ετσι ψαχνουν καποιον που να εχει ΟΛΟ το πακετο για να βολευτουν, δλδ και εμφανιση και χρημα! και οταν γινεται συνηθεια καποιος ακομα και μονο στο msn, σιγα μη μπορεις να τον δεις ερωτικα, αφου τον θεωρεις δεδομενο. οι γυναικες θελουν καποιον να τις συναρπαζει αρχικα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Αλεξάντερ...οι περισσότεροι άνθρωποι, όταν μπαίνουμε σε φάση χαλαρώματος και ξοδεύουμε χρόνο με τον εαυτό μας, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι τελικά νιώθουμε μοναξιά και ότι δεν είμαστε ικανοποιημένοι από τις σχέσεις μας. Είναι και το ρολάκι που παίζουμε ενίοτε στις σχέσεις μας.Είτε είναι οικογενειακές, είτε ερωτικές, είτε φιλικές. Κι εγώ ανάλογο στυλ είχα.Πάντα δίπλα σε αυτούς που με είχαν ανάγκη. Για κάποιο λόγο όμως εγώ στις περισσότερες δύσκολες στιγμές μου δε ζητούσα βοήθεια. Μπορεί και να μην την είχα ανάγκη. Ίσως λοιπόν κι εσύ να μην έχεις ανάγκη να σε συμβουλεύσει κάποιος.Μπορεί τα άτομα που συναναστρέφεσαι συναισθηματικά να μην μπορούν να σου προσφέρουν αυτά που ενδεχομένως προσφέρεις εσύ. Δεν έχουν την ωριμότητα να το κάνουν. Ίσως η συναναστροφή με μεγαλύτερα ηλικιακά άτομα να σε γεμίσει πιο πολύ.
    Εγώ έχω καταλήξει ότι ευτυχισμένος είναι ο άνθρωπος όπου περνώντας πολλή ώρα με τον εαυτό του, καταφέρνει να είναι δημιουργικός και να μην πέφτει.
    Μην στεναχωριέσαι που δε σε καταλαβαίνουν οι γύρω. Οι περισσότεροι τους δεν καταλαβαίνουν και δεν μπορούν να στηρίξουν ούτε τον ίδιο τους τον εαυτό.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by KENO View Post

    τεσπα να επανελθουμε στα του φιλου εδω, δε πιστευω πως φταιει οτι δεν επιδιωξε σχεση με καποια απ'αυτες. απλα αυτες περιμεναν τον mr. perfect οπως εγραψα, οπως κανουν ολες στην Ελλαδα, αφου ειναι πεινασμενες κι ετσι ψαχνουν καποιον που να εχει ΟΛΟ το πακετο για να βολευτουν, δλδ και εμφανιση και χρημα! και οταν γινεται συνηθεια καποιος ακομα και μονο στο msn, σιγα μη μπορεις να τον δεις ερωτικα, αφου τον θεωρεις δεδομενο. οι γυναικες θελουν καποιον να τις συναρπαζει αρχικα...
    Την εμφάνιση δεν την κοιτούν οι γυναίκες,γιατί έχω δει άπειρα ζευγάρια άσχημων με όμορφες.Τώρα να είχαν και χρήμα όλοι αυτοί δεν ξέρω.Αλλά και να μην είχαν,θα ήταν γνωριμίες μέσω κονέ.Σίγουρα πάντως ένας άντρας με σταθερό μισθό ή πλούσια οικογένεια τραβάει πολύ τις γυναίκες,ιδίως αν σκέφτονται σοβαρές σχέσεις και γάμους.Κι αυτά δυστυχώς με τις ελληνίδες μετράνε ακόμα πολύ όπως παλιά,γι'αυτό και δεν μπορείς ούτε βραχύβιες ελεύθερες σχέσεις να κάνεις πλέον.Και βέβαια εννοείται πως αν η άλλη σ'έχει δεδομένο έχεις γίνει άλλη μια φίλη της.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ολοι οταν επιλεγουμε αρχικα κρινουμε απ'την εμφανιση. αφου ειναι σαν το εξωφυλλο ενος βιβλιου πχ ή καποιου αλλου προϊοντος. αμα εισαι ομορφος υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισεις καποια, ακομα κι αν εχεις σκατα χαρακτηρα/εσωτερικο κοσμο. ο σκατα χαρακτηρας δεν φαινεται. αν δεν εισαι ομορφος, τοτε με πλαγιο τροπο θα πρεπει να τη κερδισεις ή θα πρεπει να ψαχνεται η ιδια, οποτε θα εχει ριξει τα στανταρντς καπως...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Monaksia
    By sophulini in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 18-10-2008, 10:13
  2. apisteuti monaksia mesa sti sxesi
    By iliana12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-02-2008, 16:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •