ΚΟΥΝΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    17

    ΚΟΥΝΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΟΥΝΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΥΟ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥΣ Ο ΕΝΑΣ ΛΙΓΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΙ ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΗ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιάννη, καλησπέρα. Συγγνώμη, δεν έχω ιδέα. Αλλά το έψαξες πρώτα οργανικά, ξεκίνησες από έναν παθολόγο, έναν νευρολόγο, έχεις κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και ελέγχους και μετά απευθύνθηκες σε ψυχίατρο? Είναι σίγουρο δλδ πως εμπίπτει σε άλλη ειδικότητα ιατρική αυτό που σου έχει παρουσιαστεί?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Γιάννη, καλησπέρα. Συγγνώμη, δεν έχω ιδέα. Αλλά το έψαξες πρώτα οργανικά, ξεκίνησες από έναν παθολόγο, έναν νευρολόγο, έχεις κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και ελέγχους και μετά απευθύνθηκες σε ψυχίατρο? Είναι σίγουρο δλδ πως εμπίπτει σε άλλη ειδικότητα ιατρική αυτό που σου έχει παρουσιαστεί?
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΠΗΓΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΑ ZOLOFT ΕΑΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΔΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΑΡΧΙΖΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Πήγαινε σε ένα νευρολόγο. Μάλλον είναι Τικ. Δίνουν παρόμοια φάρμακα με την ΙΨΔ (όπως το zoloft) αλλά πρέπει να βρεις το κατάλληλο. Κάποιοι λένε ότι βοηθάει και η βιο-ανατροφοδότηση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Δεν μπορεις να το ελεγξεις, ή απλως δεν μπορεις να σταματησεις να το κανεις??

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Πήγαινε σε ένα νευρολόγο. Μάλλον είναι Τικ. Δίνουν παρόμοια φάρμακα με την ΙΨΔ (όπως το zoloft) αλλά πρέπει να βρεις το κατάλληλο. Κάποιοι λένε ότι βοηθάει και η βιο-ανατροφοδότηση.
    PETRAN ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΠΗΓΑ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΗΘΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΟΙΑΚΟΣ ΤΡΟΜΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΒΙΟ-ΑΝΑΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by *Ghost* View Post
    Δεν μπορεις να το ελεγξεις, ή απλως δεν μπορεις να σταματησεις να το κανεις??
    ΔΕΝ ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΟΙΑΝΕΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ

  8. #8
    thanasisGR
    Guest
    φιλε δεν χρειάζεται να ανησυχείς δεν ξέρεις ποσο σε καταλαβαίνω.. το πέρασα και εγώ το ίδιο 5 μήνες... ειδικά το καλοκαίρι με την ζεστη το πρόβλημα ήτανε σε χαλια κατάσταση. είναι νευρικό από έντονο άγχος και είναι παρα πολύ δύσκολο να χαλάρωσης.. εγώ σου προτείνω να ξεκινήσεις γυμναστήριο πραγματικά θα σε βοηθήσει παρα πολύ!
    Last edited by thanasisGR; 09-06-2011 at 14:46.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    φιλε δεν χρειάζεται να ανησυχείς δεν ξέρεις ποσο σε καταλαβαίνω.. το πέρασα και εγώ το ίδιο 5 μήνες... ειδικά το καλοκαίρι με την ζεστη το πρόβλημα ήτανε σε χαλια κατάσταση. είναι νευρικό από έντονο άγχος και είναι παρα πολύ δύσκολο να χαλάρωσης.. εγώ σου προτείνω να ξεκινήσεις γυμναστήριο πραγματικά θα σε βοηθήσει παρα πολύ!
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

Similar Threads

  1. SOS!!!!!!!!!!!ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ
    By eosygood in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 10-06-2011, 01:25
  2. στιγμιαίοι πόνοι στο κεφάλι
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 23-01-2011, 15:19
  3. ΔΕΝ τα ξέρουμε όλα/ Απορίες (με βάρεσε ο ηλιος στο κεφάλι;)
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 08-12-2010, 21:53
  4. Άγχος μετά από χτύπημα στο κεφάλι..
    By Giorgos4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2010, 03:46
  5. Ενοχληση μασελα/αυχενας/κεφαλι!!!
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 04-08-2009, 18:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •