υπαρχει κανενα μυστικο για απωλεια βαρους? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by claire View Post
    στα 50 κιλά είμαι πολύ λεπτή, σαν καχεκτικούλι.

    έλα μωρέ που κάθεσαι και αναρωτιέσαι αν παχαίνει ο καφές και το γάλα λάιτ!!!!!!!!!
    γαλα γενικοτερα δεν πινω γιατι μου μυριζει καπως κ ξινιζομαι μονο στο φραπε βαζω κ παλι απο το λαιτ δεν μπορω το πληρες κ δεν μπορω επειδη στη συσκευασια δειχνει μια αγελαδα τρομαζω κ γι αυτο δεν πινω μου κολλαει οτι κι εγω θα γινω ετσι.. (αληθεια τι βαζουν αγελαδα εξω κ τρομοκρατουν τον κοσμο?? απορια το χω...)

    μαλλον πρεπει εσπρεσσο να αρχισω ειναι λιγοτερο παχυντικος αλλα εχω συνηθισει με φραπε τουλαχιστον τον πινω μετριο, κ οχι γλυκο να κολυμπαει στη ζαχαρη...

    ποσο υψος εχεις ρε συ κ εισαι σαν καχεκτικη στα 50???

    εγω στα 50 απλα ειμαι κανονικη....:P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Lacrymosa, δες εδω! Λεει ποσες θερμιδες εχει ο καφες αναλογα με το πως τον πινεις! ;) http://www.vita.gr/html/ent/047/ent.1047.asp

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ghost σε ευχαριστω για το λινκ ειναι πολυ χρησιμο για μενα κ για αλλους που εχουν παρομοια θεματα!!!

    (Γαμωτο δεν φανταζομουν οτι στα starbucks τα ειδη των καφεδων εχουν τοσες θερμιδες... δεν ξαναπαταω starbucks τερμα... χεχεχεχ!!!!)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    δεν εχω ιδιαιτερη αναγκη να αδυνατισω αλλα εχω παρει 1-2 κιλα και να θελω δεν μπορω να τα χασω κ αν τα χασω θα ναι τυχαια...ενω τρωω ελαχιστα...υπαρχει κανενα μυστικα για απωλεια?
    Υπάρχουν φάρμακα όπως οι λιποδιαλύτες που χάνεις κιλά εύκολα και γρήγορα.
    Δεν τα έχω δοκιμάσει, ούτε τα διαφημίζω επειδή δουλεύψω σε φαρμακευτική αλλά το έχω ακούσει από κάποιον που έχασε κιλά με τον τρόπο αυτό.
    Ωστόσο πρέπει να είναι και λίγο επικίνδυνο, με παρενέργιες δηλαδή.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αμα ολα ηταν ετσι ευκολα δεν θα υπηρχε το θεμα αυτο βασικα. σχεδον δεν κανει τπτ το καθε φαρμακο....αν δεν μπει ραφη στο στομα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Συμφωνω, τα φαρμακα ειναι μουφα! Δεν υπαρχει τροπος να "διαλυσεις" το λιπος. Ο μονος τροπος για να το ξεφορτωθεις ειναι να χτυσεις μυες, που χρησιμοποιουν την ενεργεια που προσφερει το λιπος για να διατηρουνται.

    Οποτε αυτο θα συμβουλευα στην elirene: να κανει γυμναστικη! Αν δεν σου αρεσει με τιποτα ή δεν εχεις χρονο, δεν ειναι αναγκη να κανεις αεροβια ασκηση. Βασικα, ειναι πολυ καλυτερο να κανει ασκησεις με βαρη ή αντισταση, αν θελεις απλως να χτησεις μυς. Η αεροβια ασκηση ειναι αν θελεις να βελτιωσεις την φυσικη σου κατασταση.
    Και μην αγχωθεις μηπως γινεις τουμπανο! Δεν υπαρχει περιπτωση! Για να γινεις γυναικα Σβαρτσενεγκερ πρεπει να ακολουθεις συγκεκριμενο και πολυ αυστηρο τυπο διατροφης.
    Οποτε, πους-απς, κοιλιακους, καθισματα, γενικες ασκησεις εδαφους, βαρακια κτλ... Δεν παιρνουν πολυ χρονο και δεν σε ψοφανε στην κουραση!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Συμφωνω με Ghost οσον αφορα τη γυμναστικη... κ αμα βαριεσαι να πας γυμναστηριο υπαρχουν κ αλλοι τροποι τους οποιους ακολουθω κι εγω, πχ πανε για τζοκινγκ η για περπατημα πρωι καλυτερα κ με μακρια ρουχα ωστε ετσι να ιδρωνεις κ να καιγονται περισσοτερες θερμιδες, η με το ποδηλατο αν εχει καποιο μερος η πολη σου (πχ για θεσσ πας παραλια αν αντεχεις βεβαια τη μποχα), επισης μπορεις να βαλεις μουσικη κ να χορεψεις σπιτι η ακομη καλυτερα clubbing σε συχνη βαση!!

    Οσο για τους λιποδιαλυτες, αν κ δεν εχω δοκιμασει αλλα θα ηθελα πιστευω ναι μεν κανουν καποια δουλεια, αλλα αμα δεν συνδυαζονται κ με υγιεινη κ σωστη διατροφη δεν εχει αποτελεσμα, αλλωστε το γραφει κ μεσα! κ ειναι πιο πολυ σαν αυθυποβολη, δλδ "παιρνω πχ alli, αρα θα χασω κιλα" κτλ κτλ..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Απότομη απώλεια βάρους
    By birmin in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 22-12-2016, 12:27
  2. Πρόβλημα στην απώλεια βάρους
    By Demmie_88 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 45
    Last Post: 23-03-2011, 18:22
  3. απώλεια βάρους
    By chr1986 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 57
    Last Post: 25-04-2010, 01:19
  4. το μυστικο..ο νομος της ελξης
    By lola in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 22-12-2009, 17:34
  5. Απωλεια βαρους
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 26-10-2009, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •