ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ Ν' ΑΝΤΕΞΕΤΕ ΠΟΤΕ Σ' ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 106
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434

    ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ Ν' ΑΝΤΕΞΕΤΕ ΠΟΤΕ Σ' ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ;;;

    Μια που δεν νυστάζω και έχω όρεξη για κουβεντούλα, δημοσιεύω καινούριο θέμα απευθυνόμενο προς όλες τις κοπελιές, μεγάλες και μικρές: Τι δεν θα μπορούσατε ν' αντέξετε ποτέ σ' έναν άντρα λοιπόν; Είτε αυτό αφορά τον χαρακτήρα και την συμπεριφορά του, είτε την εξωτερική του εμφάνιση. Με τι έχετε ξενερώσει πολύ;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #2
    έγώ μόνο τη χαζομάρα και την κακία δεν αντέχω....
    Κατά τα άλλα δεν με χαλάει κάτι στην εξωτερική εμφάνιση, εκτός βέβαια αν έχει πολλά παραπάνω κιλά....:Ρ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αρχίζω εγώ. Αυτό που με ξενερώνει πιο πολύ απ' όλα είναι η έλλειψη ευφυίας. Η έλλειψη ευγένειας και τακτ. Τα χιλιοειπωμένα χαζά ανέκδοτα ειδικά αν συνοδεύονται με village προφορά..Η επίδειξη πλούτου νομίζοντας πως έτσι μπορεί να σε κερδίσει. Το γαμώ ότι μου κάθεται και ότι υπάρχει σε ακτίνα 100 χιλιομέτρων. Η έλλειψη κατανόησης των λεπτότερων διαθέσεων ενός ανθρώπου. Η έλλειψη ζωντάνιας και διάθεσης για διασκέδαση. Το να συμπεριφέρεται καλά μόνο σε μένα που έιμαι γκόμενα του και να μην είναι το ίδιο ευγενής με όλους τους ανθρώπους. Η έλλειψη αυτοπεποίθησης και η εκδήλωση της με κομπλεξικές συμπεριφορές. κ.α Η αχαλίνωτη τεμπελιά και βαρεμάρα. Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ που τη θεωρώ σημαντική σε μια σχέση. Από εξωτερικά χαρακτηριστικά δεν θα τον σκοτώσω αν έχει λίγα κιλά παραπάνω αλλά με ξενερώνουν απίστευτα τα στραβά πόδια, η φαλάκρα και τα κενά στα δοντάκια...χεχε!!!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    τζιπσι, πες και τα δικά σου....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Θεοφανία βλέπω με πρόλαβες!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    αυτά που λες, είναι η ανάλυση στα λίγα που είπα εγώ.
    πχ
    Αν κάποιος είναι χαμηλής νοητικής στάθμης δεν είναι και ευγενής, δεν έχει αναπτύξει κοινωνική παιδεία, δεν έχει εμπειρίες γιατί φοβάται να αποκτήσει, δεν έχει χιούμορ γιατί δεν δουλεύει γρήγορα το μυαλό του.
    Αν είναι κακός σημαίνει πως κουβαλάει ένα εκ. κόμπλεξ, δεν μπορεί να απελευθερώσει τον εαυτό του, δεν μπορεί να δεί πέρα από το δάχτυλο του γιατί τους θεωρεί όλους εχθρούς, δεν μπορεί να αγαπήσει γιατί δεν ξέρει πως είναι καν αυτό το συναίσθημα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εσύ τα λες συμπυκνωμένα. Εγώ είπα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Πάντως άυριο τ' αγόρια θα μας κυνηγάνε. Λέω ν' αναρτήσω και ένα θέμα αντίστοιχο για τις γυναίκες. ;)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Την τσιγκουνια,τη γκρινια (μιζερια)...και αλλα,αλλα κυριως αυτα τα 2!
    Ενας ανθρωπος με εστω ενα απο τα δυο αυτα χαρακτηριστικα ειναι κακος,γρουσουζης και δυστυχισμενος.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    χαχα! την γκρίνια την έχει ο πατέρας μου! και όντως δεν αντέχεται!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αρχίζω εγώ. Αυτό που με ξενερώνει πιο πολύ απ' όλα είναι η έλλειψη ευφυίας. Η έλλειψη ευγένειας και τακτ. Τα χιλιοειπωμένα χαζά ανέκδοτα ειδικά αν συνοδεύονται με village προφορά..Η επίδειξη πλούτου νομίζοντας πως έτσι μπορεί να σε κερδίσει. Το γαμώ ότι μου κάθεται και ότι υπάρχει σε ακτίνα 100 χιλιομέτρων. Η έλλειψη κατανόησης των λεπτότερων διαθέσεων ενός ανθρώπου. Η έλλειψη ζωντάνιας και διάθεσης για διασκέδαση. Το να συμπεριφέρεται καλά μόνο σε μένα που έιμαι γκόμενα του και να μην είναι το ίδιο ευγενής με όλους τους ανθρώπους. Η έλλειψη αυτοπεποίθησης και η εκδήλωση της με κομπλεξικές συμπεριφορές. κ.α Η αχαλίνωτη τεμπελιά και βαρεμάρα. Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ που τη θεωρώ σημαντική σε μια σχέση. Από εξωτερικά χαρακτηριστικά δεν θα τον σκοτώσω αν έχει λίγα κιλά παραπάνω αλλά με ξενερώνουν απίστευτα τα στραβά πόδια, η φαλάκρα και τα κενά στα δοντάκια...χεχε!!!
    κ σε μενα αυτα με ξενερωνουν συν το να μην αγαπαει κ να πειραζει τα ζωα.......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Συντηρητικούρα, παραδοσοπληξία, θεοκυρατσοτροφία, φασισμός και ελληνικές πατριδολαγνείες/πατριδογνωσίες/πατριδοπαπαρίες, μισαλλοδοξίες, μυαλό κατευθυνόμενο, μυαλό άψαχτο, υποκρισία, να θέλει να αρέσει σ' όλες/όλους, έλλειψη αυθεντικότητας, ψεύτικη επίδειξη συναισθηματικότητας, δίχως να συνοδεύεται από πράξεις, εξουσιοποταγές, τίμα-μαμά-μπαμπά, σεξιστικές αντιλήψεις ή ακόμη χειρότερα σεξιστικές συμπεριφορές, να θεωρεί τα ζώα κατώτερα από τον άνθρωπο, να πιστεύει στη ράτσα, στην τιμή, στα σύνορα, στο έθνος, στο κράτος, να σχολιάζει αρνητικά ομάδες μειονοτικές, να πετάει ρατσιστικά αστεία χαχανίζοντας σαν ηλίθιος, να μην θεωρεί απαραίτητο να ενδιαφερέται για κάτι πέρα από ό,τι του δίδαξαν, να μην ξέρει καν τι σημαίνει ελιτισμός, όταν το λες να σε ρωτάει αν είναι οι γνωστές φρυγανιές, να φοράει λουσάτα ρούχα, ή να έχει ακριβό αμάξι και να πιστεύει ότι αυτό του προσθέτει κύρος, να θεωρεί αυτονόητο ότι δίχως καλλιέργεια αρκεί να έχει μεγάλο πούτσο, η βαρβατίλα στη συμπεριφορά, η αγένεια απέναντι σε εργαζομένους όταν πάει να ψωνίσει, να φάει, ή οτιδήποτε, εκεί μπορώ άνετα να λούσω με αναψυκτικό ή μπύρα, ανάλογα τι υπάρχει μπροστά μου, να κάνει το σταυρό του όταν περνάει μπροστά από εκκλησία, δλδ για ελλάδα κάθε δύο-τρία λεπτά περίπου, να ψηφίζει, να είναι οργανωμένος σε κόμμα και να περηφανεύεται κιόλας γι αυτό, να πιστεύει τα λόγια κάθε ξεπουλημένου, να βλέπει σίριαλς και τρας τιβί και ειδήσεις καναλιών, όταν περνάει μπροστά από μετανάστες να σχολιάζει φύλα την τσάντα σου, ή γεμίσαμε βρωμιά και πορνεία, να θεωρεί τον Πρετεντέρη, την Τρέμη και τον Άδωνι μορφωμένα άτομα και σεβαστά, να πιστεύει ότι η επιτομή της θηλυκότητας είναι η Μανωλίδου, και τι χαριτωμένα μαγειρεύει με ανοιχτό μπούστο κατά προτίμηση, να σε ρωτάει συνέχεια τι σκέφτεσαι τώρα και αν με αγαπάς, να χρειάζεται λεξικό της νεοελληνικής για την κλειτορίδα, να πιστεύει ότι χρειάζεται να απελαθούν οι "λαθρομετανάστες", να είναι μαλάκας με περικεφαλαία, αλλά περήφανος που ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν Έλλην και να βγάζει οργή όταν τον λένε οι αδερφούλες ομοφυλόφιλο, να πιστεύει ότι είναι δικαίωμά του να μου πιάσει τον κώλο δίχως να του δώσω το οκ, και να πιστεύει ότι μια γυναίκα δεν πρέπει να βρίζει, να καπνίζει, να μιλάει κοφτά, να περιμένει με αγωνία αν θα αρέσεις στο σόι του, να περιμένει με αγωνία το ματς την Κυριακή, να προτιμά μπουζούκια, να θέλει πρώτο τραπέζι πίστα σε μπουζούκια, να κάνει καμάκι στη λουλουδού, να υποτιμά τη νοημοσύνη μου, ή να με ξενερώνει πιστεύοντας ότι τον πιστεύω όταν με κολακεύει για να του πάρω πίπα.

    Δεν τελειώνει ο κατάλογος ούτε αύριο, ούτε μετά το 2012 που θα εξαφανιστούμε σύμφωνα με τις προβλέψεις της ΕΜΥ, των παπαροκάδων, και των μάγιας.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Συντηρητικούρα, παραδοσοπληξία, θεοκυρατσοτροφία, φασισμός και ελληνικές πατριδολαγνείες/πατριδογνωσίες/πατριδοπαπαρίες, μισαλλοδοξίες, μυαλό κατευθυνόμενο, μυαλό άψαχτο, υποκρισία, να θέλει να αρέσει σ' όλες/όλους, έλλειψη αυθεντικότητας, ψεύτικη επίδειξη συναισθηματικότητας, δίχως να συνοδεύεται από πράξεις, εξουσιοποταγές, τίμα-μαμά-μπαμπά, σεξιστικές αντιλήψεις ή ακόμη χειρότερα σεξιστικές συμπεριφορές, να θεωρεί τα ζώα κατώτερα από τον άνθρωπο, να πιστεύει στη ράτσα, στην τιμή, στα σύνορα, στο έθνος, στο κράτος, να σχολιάζει αρνητικά ομάδες μειονοτικές, να πετάει ρατσιστικά αστεία χαχανίζοντας σαν ηλίθιος, να μην θεωρεί απαραίτητο να ενδιαφερέται για κάτι πέρα από ό,τι του δίδαξαν, να μην ξέρει καν τι σημαίνει ελιτισμός, όταν το λες να σε ρωτάει αν είναι οι γνωστές φρυγανιές, να φοράει λουσάτα ρούχα, ή να έχει ακριβό αμάξι και να πιστεύει ότι αυτό του προσθέτει κύρος, να θεωρεί αυτονόητο ότι δίχως καλλιέργεια αρκεί να έχει μεγάλο πούτσο, η βαρβατίλα στη συμπεριφορά, η αγένεια απέναντι σε εργαζομένους όταν πάει να ψωνίσει, να φάει, ή οτιδήποτε, εκεί μπορώ άνετα να λούσω με αναψυκτικό ή μπύρα, ανάλογα τι υπάρχει μπροστά μου, να κάνει το σταυρό του όταν περνάει μπροστά από εκκλησία, δλδ για ελλάδα κάθε δύο-τρία λεπτά περίπου, να ψηφίζει, να είναι οργανωμένος σε κόμμα και να περηφανεύεται κιόλας γι αυτό, να πιστεύει τα λόγια κάθε ξεπουλημένου, να βλέπει σίριαλς και τρας τιβί και ειδήσεις καναλιών, όταν περνάει μπροστά από μετανάστες να σχολιάζει φύλα την τσάντα σου, ή γεμίσαμε βρωμιά και πορνεία, να θεωρεί τον Πρετεντέρη, την Τρέμη και τον Άδωνι μορφωμένα άτομα και σεβαστά, να πιστεύει ότι η επιτομή της θηλυκότητας είναι η Μανωλίδου, και τι χαριτωμένα μαγειρεύει με ανοιχτό μπούστο κατά προτίμηση, να σε ρωτάει συνέχεια τι σκέφτεσαι τώρα και αν με αγαπάς, να χρειάζεται λεξικό της νεοελληνικής για την κλειτορίδα, να πιστεύει ότι χρειάζεται να απελαθούν οι "λαθρομετανάστες", να είναι μαλάκας με περικεφαλαία, αλλά περήφανος που ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν Έλλην και να βγάζει οργή όταν τον λένε οι αδερφούλες ομοφυλόφιλο, να πιστεύει ότι είναι δικαίωμά του να μου πιάσει τον κώλο δίχως να του δώσω το οκ, και να πιστεύει ότι μια γυναίκα δεν πρέπει να βρίζει, να καπνίζει, να μιλάει κοφτά, να περιμένει με αγωνία αν θα αρέσεις στο σόι του, να περιμένει με αγωνία το ματς την Κυριακή, να προτιμά μπουζούκια, να θέλει πρώτο τραπέζι πίστα σε μπουζούκια, να κάνει καμάκι στη λουλουδού, να υποτιμά τη νοημοσύνη μου, ή να με ξενερώνει πιστεύοντας ότι τον πιστεύω όταν με κολακεύει για να του πάρω πίπα.

    Δεν τελειώνει ο κατάλογος ούτε αύριο, ούτε μετά το 2012 που θα εξαφανιστούμε σύμφωνα με τις προβλέψεις της ΕΜΥ, των παπαροκάδων, και των μάγιας.
    Μπράβο! Και για την ειλικρινή τοποθέτηση και για τον μεστό λόγο, αλλά και για τις αντιλήψεις/πεποιθήσεις σου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Εγώ δεν αντέχω τον λιγούρικο τρόπο που κοιτάνε την οποιαδήποτε και δεν σε σέβονται είτε είναι απλός φίλος σου είτε αγόρι σου..Δεν μπορώ να κάνω παρέα με τέτοια άτομα.Και επίσης το παιδί που κρύβουν μέσα τους που ασχολούνται μαζί σου όταν θέλουν και όταν δεν θέλουν απλά έχουν ένα άλλο παιχνίδι ή ασχολία και εσύ τότε σαν γυναίκα δεν μετράς...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Λοιπον φανταζομαι εννοεις σε εναν αντρα με τον οποιο να εχουμε σχεση ετσι, οχι για απλη γνωριμια η φιλια, οποτε: δεν την παλευω με τιποτα με τσιγκουνηδες, απλυτους χεβι μεταλλαδες, μισοπλυμενους γιο-μαν ραστα-μαν (αν και για παρεα καλοι ειναι, για κατι παραπανω με τπτ, το ιδιο ισχυει και για τους προηγουμενους), σνομπ παιδια καλων οικογενειων με λακοστ πολο και ρολοι ταγκ, εγγεγραμενους σε κομματα (omg), 40ρηδες που μενουν με τη μαμα και το μπαμπα, 40ρηδες που την εχουν δει κουλτουρα και ιστορια και λεφτα, πιτσιρικαδες που ξεχειλιζουν μαλακιαση και αλητεια με μηχανακια καβουρδιστηρια τα οποια τα οδηγουν μοναχα καμπουριαστά (αν και μου πεφτουν μικρα για σχεση, ειναι και αρσενικα και μου τη σπανε!), δεν την παλευω με κατι και καλα "καλα παιδια" που ξεχειλιζουν απωθημενα και στην τελικη τα βγαζουν πανω σου και σου ψηνουν το ψαρι στα χειλη, δεν την παλευω με αντρες που παιζουν ολη μερα πλειστεισον, που ενδιαφερονται με παθος για την ομαδα, διαβαζουν αθλητικες εφημεριδες και βλεπουν Αθλητικη Κυριακη, δεν μπορω να αντεξω τον αλλον να πινει σε καθημερινη βαση μπαφους και αλκοολ, ουτε περιστασιακα αλλα πραγματα, κανεναν που να ακουει Κιαμο, Βερτη, Οικονομοπουλο και να συχναζει σε μπουζουκια, και με τιποτα δεν θα την παλευα να ειμαι με καποιον που εχει δηλωσει ποτε συμμετοχη σε ριαλιτι ή σοου!
    Last edited by carrie; 11-06-2011 at 13:19.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Την έλλειψη ευφυίας, την υποκρισία και την τσιγγουνιά. Αν λείπουν αυτά, γλιτώνεις από πολλά άλλα.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 19:29
  2. εχασα τον αντρα μου,τη ζωη μου ολη.
    By ΝΑΤΑΛΙ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 27-04-2011, 21:09
  3. Replies: 42
    Last Post: 12-12-2008, 15:01
  4. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 02:03
  5. Γυναίκα εναντίον Αντρα !!
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 108
    Last Post: 14-11-2007, 18:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •