Ας γνωριστούμε καλύτερα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 97
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ΟΧΙ, δεν θυμαμαι να τσακωθηκαμε ποτε εμεις. αν και σε καποιο ποστ που σου απαντησα σοβαρα ΧΩΡΙΣ ιχνος ειρωνιας, μου ειπες οτι ειρωνευομαι και με εχεσες...
    Εγώ τα έκανα όλα αυτά; Δεν το θυμάμαι...(:

    Αν είναι έτσι, ζητώ συγνώμη.

  2. #32

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Βρε κενο ετσι ενιωσες και απαντησες, καλα εκανες, για ονομα του Θεου!

    Οριστε δειγμα καλης θελησεως

    [FONT=Arial]1) Όνομα: Παναγιωτης μουαχαχαχα

    [FONT=Arial]2) Τί σημαίνει το ψευδώνυμό σου: τραγουδι των Europe, το εχω ξαναπει

    [FONT=Arial]3) Τι σε έφερε στο φόρουμ: πολυπλοκη ιστορια, πολυ διαφορετικη απο ο,τι φερνει τους περισσοτερους.

    4) TΤι σε κρατάει στο φόρουμ: κατι προφανες;

    5) Αγαπημένη/ες ενότητα/ες - θεματολογία του φόρουμ: γενικα και οικογενειακα

    6) Αγαπημένη "κακή" συνήθεια:

    7) Αγαπημένο/α είδος/η μουσικής: Πολλα

    8) Βουνό ή θάλασσα; Βοth

    9) Αγαπημένο/α φαγητό/ά: Πολλα

    10) Πώς εκτονώνεσαι:

    11) Αγαπημένο/α χρώμα/τα: πορτοκαλι και πρασινο

    12) Τρία δυνατά σημεία της προσωπικότητάς σου:

    13) Τρία αδύνατα σημεία της προσωπικότητάς σου:

    14) Αγαπημένο/α βιβλίο/α: Ο θεος των μικρων πραγματων, το εργοστασιο των μολυβιων, οι αποψεις ενος κλοουν, ενα παιδι μετραει τ αστρα, ταξιδι με τον εσπερο, αδερφοφαδες, ο ενοικιαστης κ.α.

    15) Ποια σκηνή από ταινία θα ήθελες να ζήσεις;

    16) Τι σου χαλάει την διάθεση: Εγω

    17) Τι σου φτιάχνει την διάθεση: Εγω

    18) Αγαπημένος σου προορισμός για διακοπές:

    19) Ποιο είναι το μεγαλύτερο ταλέντο σου; αυτο που λεει η υπογραφη μου

    20) Aγαπημένη/ες ταινία/ες: Gladiator

    21) Αγαπημένο ποτό: Eνα νερο κυρα βαγγελιω

    22) Πού θα ήθελες να ζήσεις;

    23) Αγαπημένη/ες τηλεοπτική/ες σειρές

    24) Aγαπημένο Motto:

    25) Αγαπημένη φράση: ο,τι ειναι να γινει θα γινει

    26) Αγαπημένο ρητό/απόφθεγμα κοιτα εκει που θες να πας, αλλιως θα πας εκει που κοιτας

    27) Πολύτιμη συμβουλή που έχεις δεχτεί στη ζωή σου: ιδιο με κενο

    28) Πολύτιμη συμβουλή που έχεις δώσει στη ζωή σου: >> >> >>

    29) Eνδιαφέροντα - Ηobbies: ζωγραφικη, σκι

    30) Ποιό είναι το νήμα από το φόρουμ, που σου φάνηκε χρήσιμο ή πολύ ενδιαφέρον;

    31) Ποιός-ποιά είναι ο/η καλύτερος φίλος/η σου, στο φόρουμ;

    32) Επάγγελμα:

    33) Ποιόν διάσημο-η / διεθνή προσωπικότητα θα ήθελες να γνωρίσεις:

    34) Ποιό-ποιά μέλη από το φόρουμ θα ήθελες να γνωρίσεις;

    35) Αξέχαστη καλή στιγμή: οταν κατεβηκα μια κοκκινη πιστα

    36) Aξέχαστη κακή στιγμή:

    37) Hλικία: την εχω πει κι αυτη

    38) Νομός ή πόλη Κατοικίας

    39) Ζώδιο: Δεν πιστευω σε αυτα

    40) Δημιούργησε την δική σου ερώτηση και απάντησε την: Mε γνωρισε κανεις καλυτερα; Αμφιβαλλω.[/QUOTE]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αχ αχ αχ, καλώς τονα κι ας άργησε! Λείπει ο Μάρτης από τη σαρακοστή?
    ε μην μου πεις οτι σου λειψα κιολας.......

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    ε μην μου πεις οτι σου λειψα κιολας.......
    Μπα! Ξεχνιέσαι εύκολα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    Οι δηλώσεις σου:
    1. βαριεμαι να μπω στη διαδικασια να κανω διαλογο, οταν ξερω οτι δε προκειται να υπαρξει κατανοηση.
    4. ξαναδιαβασε το 1.
    δε συνεχιζω αλλο, προβληματιστειτε ολες οι γυναικες μαζι.
    καλο βραδυ απο μενα.


    Ουπς! Θυμήθικα! Ε, ναι λοιπόν, σε έκραξα ελαφρώς, γιατί αφοριστικά αποφασίζεις ότι δεν πρόκειται να υπάρξει κατανόηση, ενώ δεν με ξέρεις. Επίσης, παραδέξου ότι αυτό: «δε συνεχιζω αλλο, προβληματιστειτε ολες οι γυναικες μαζι.» , είναι ειρωνικό και απαξίωση. Αυτό το «όλες» σε ένα τσουβάλι και ο φαλλοκρατικός τρόπος με τον οποίο το πέταξες, δεν το λες και επιτυχία…

    Θέλω να είσαι δίκαιος!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Αμ, δεν τό'λεγες ότι η ψυχοθεραπεία γίνεται για να αντέχουμε τον κάθε σπασαρχίδη. Αποσύρεται η καλή διάθεση, στο εξής το πάμε you seem familiar, have I threatened you before?
    Τα άξια λόγου θέματα, δε γεννούν αυτόματα καμιά συμπάθεια ή κοινό άξονα, όταν ο παράγοντας προσωπικότητα εμπεριέχει ανικανότητα αντίληψης σημάτων μπουχτίσματος(όφου, ωχ πάλι! όχι ξανααα, η επιστροφή των τζεντάι, αλί και τρισαλί, αμάν ο επαγγελματίας φορουμίστας, τέτοια)
    Επίσης, όχι, δεν ξυπνήσαμε το πρωί λέγοντας αντί για φέισμπουκ, δεν βάζω τη φωτό μου ή το ονοματάκι μου,επάγγελμα, τόπο κατοικίας στο ιπσάι, ούτε και μπορείς να επιβάλεις το χαρακτήρα που ονειρεύεσαι/επιθυμείς να έχει ένα συγκεκριμένο φόρουμ που έχει ήδη δυναμική συγκεκριμένη και στίγμα τρόπων επικοινωνίας, με το ζόρι, επειδή σου γουστάρει εσένα και μας έκανες την τιμή να μας επισκεφτείς με όραμα.
    rain
    δεν θα το πιστεψεις, αλλα ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη η λέξη μου ηρθε στο μυαλο διαβαζοντας αυτο το θρεντ...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Οι δηλώσεις σου:
    1. βαριεμαι να μπω στη διαδικασια να κανω διαλογο, οταν ξερω οτι δε προκειται να υπαρξει κατανοηση.
    4. ξαναδιαβασε το 1.
    δε συνεχιζω αλλο, προβληματιστειτε ολες οι γυναικες μαζι.
    καλο βραδυ απο μενα.


    Ουπς! Θυμήθικα! Ε, ναι λοιπόν, σε έκραξα ελαφρώς, γιατί αφοριστικά αποφασίζεις ότι δεν πρόκειται να υπάρξει κατανόηση, ενώ δεν με ξέρεις. Επίσης, παραδέξου ότι αυτό: «δε συνεχιζω αλλο, προβληματιστειτε ολες οι γυναικες μαζι.» , είναι ειρωνικό και απαξίωση. Αυτό το «όλες» σε ένα τσουβάλι και ο φαλλοκρατικός τρόπος με τον οποίο το πέταξες, δεν το λες και επιτυχία…

    Θέλω να είσαι δίκαιος!
    ασχαχαχαχαχαχαχαχαχ
    αυτο μου ειχε διαφυγει.
    το μονο που μας λειπει , ειναι το "ΒΑΣΑΝΙΣΤΕΙΤΕ" του λεπα!!!
    ε ρε κατι νουμερα που βρηκαν ασχολια, παλι..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    40) Δημιούργησε την δική σου ερώτηση και απάντησε την: Mε γνωρισε κανεις καλυτερα; Αμφιβαλλω.
    [/QUOTE]Δεν απάντησες με τον ίδιο τρόπο που απάντησε Ο ΚΕΝΟ, οπότε δεν μπορεί να αποκομίσει κανείς τον ίδιο όγκο πληροφοριών. Ανεξάρτητα όμως από αυτό, δεν είπε κανείς ότι καταλαβαίνουμε κάτι από τις απαντήσεις αυτές. Απλώς υπάρχει μια μεγαλύτερη βάση δεδομένων ώστε να προσπαθήσουμε να ψυχανεμιστούμε 5 βασικά πράγματα. Από την μουσική που ακούει κάποιος και από τις ταινίες που προτιμά να βλέπει, ήδη καταλαβαίνεις πολλά. Από το αγαπημένο του βιβλίο και το χρώμα που αγαπά. Τι λες τώρα;
    Το νικ μου, Λήθη, σου φαίνεται ότι από μόνο του δεν λέει τίποτα; Όλα έχουν κάτι να πουν σε ανθρώπους που διαβάζουν τα ψλά γράμματα των κρυμμένων συμβολισμών. Προσωπικά καταλαβαίνω πολλά και από αυτά που δεν γράφει κάποιος. Από αυτά, ίσως να καταλαβαίνω περισσότερα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ασχαχαχαχαχαχαχαχαχ
    αυτο μου ειχε διαφυγει.
    το μονο που μας λειπει , ειναι το "ΒΑΣΑΝΙΣΤΕΙΤΕ" του λεπα!!!
    ε ρε κατι νουμερα που βρηκαν ασχολια, παλι..
    Θες να γίνεις πιο σαφής γιατί κάτι με χαλάει στο ύφος σου;

    Επίσης, δεν σου επιτρέπω τέτοιους χαρακτηρισμούς «νούμερα», γιατί παρά την ήπια παρουσία μου στο φόρουμ, δεν το έχω σε τίποτα να γράψω τους τύπους στα @@ μου και να σε πάρει ο διάολος!

    Γκέγκε παλιο@άκι;

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Οι δηλώσεις σου:
    1. βαριεμαι να μπω στη διαδικασια να κανω διαλογο, οταν ξερω οτι δε προκειται να υπαρξει κατανοηση.
    4. ξαναδιαβασε το 1.
    δε συνεχιζω αλλο, προβληματιστειτε ολες οι γυναικες μαζι.
    καλο βραδυ απο μενα.


    Ουπς! Θυμήθικα! Ε, ναι λοιπόν, σε έκραξα ελαφρώς, γιατί αφοριστικά αποφασίζεις ότι δεν πρόκειται να υπάρξει κατανόηση, ενώ δεν με ξέρεις. Επίσης, παραδέξου ότι αυτό: «δε συνεχιζω αλλο, προβληματιστειτε ολες οι γυναικες μαζι.» , είναι ειρωνικό και απαξίωση. Αυτό το «όλες» σε ένα τσουβάλι και ο φαλλοκρατικός τρόπος με τον οποίο το πέταξες, δεν το λες και επιτυχία…

    Θέλω να είσαι δίκαιος!
    αγαπη μου δεν χρειαζονται εξηγησεις γιατι δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα μαζι σου. δες την ωρα που γραφτηκε αυτο, και οτι καθησα και απαντησα σοβαρα στο 2 και το 3. περιμενα να σχολιασεις εστω ελαχιστα, αλλα παρολαυτα ειπες οτι ειρωνευομαι και με εχεσες. δε πειραζει, δεν ηθελα να συνεχισω τη κουβεντα κι ολας, κι οπως ειδες δε θιχτηκα και σου απαντω σε οσα αλλα μου γραφεις στο υπολοιπο φορουμ κανονικα. μη κολλας σε λεπτομεριες, ετσι κι αλλιως ενα θεμα ηταν, το οποιο ξεχαστηκε. τελος, και σου στελνω και για φιλια, μπας και νιωσεις καλυτερα και καταλαβεις οτι δεν εχω τπτ εναντιον σου.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Δεν απάντησες με τον ίδιο τρόπο που απάντησε Ο ΚΕΝΟ, οπότε δεν μπορεί να αποκομίσει κανείς τον ίδιο όγκο πληροφοριών. Ανεξάρτητα όμως από αυτό, δεν είπε κανείς ότι καταλαβαίνουμε κάτι από τις απαντήσεις αυτές. Απλώς υπάρχει μια μεγαλύτερη βάση δεδομένων ώστε να προσπαθήσουμε να ψυχανεμιστούμε 5 βασικά πράγματα. Από την μουσική που ακούει κάποιος και από τις ταινίες που προτιμά να βλέπει, ήδη καταλαβαίνεις πολλά. Από το αγαπημένο του βιβλίο και το χρώμα που αγαπά. Τι λες τώρα;
    Το νικ μου, Λήθη, σου φαίνεται ότι από μόνο του δεν λέει τίποτα; Όλα έχουν κάτι να πουν σε ανθρώπους που διαβάζουν τα ψλά γράμματα των κρυμμένων συμβολισμών. Προσωπικά καταλαβαίνω πολλά και από αυτά που δεν γράφει κάποιος. Από αυτά, ίσως να καταλαβαίνω περισσότερα.
    Ναι, έτσι κάναμε στην εφηβεία! Τι μουσική ακούς, πού συχνάζεις, ποιος είναι ο αγαπημένος σου ηθοποιός?
    Έτσι γνωρίζεις τον άλλον και βλέπεις αν ταιριάζετε!
    Ουδέν σχόλιον!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    κενο, τι υπογραφη ειναι αυτη? ελεος..
    φυσικα και δεν φταις εσυ για ολα!
    φταις μονο για οσα συμβαινουν σε εσενα...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αγαπη μου δεν χρειαζονται εξηγησεις γιατι δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα μαζι σου. δες την ωρα που γραφτηκε αυτο, και οτι καθησα και απαντησα σοβαρα στο 2 και το 3. περιμενα να σχολιασεις εστω ελαχιστα, αλλα παρολαυτα ειπες οτι ειρωνευομαι και με εχεσες. δε πειραζει, δεν ηθελα να συνεχισω τη κουβεντα κι ολας, κι οπως ειδες δε θιχτηκα και σου απαντω σε οσα αλλα μου γραφεις στο υπολοιπο φορουμ κανονικα. μη κολλας σε λεπτομεριες, ετσι κι αλλιως ενα θεμα ηταν, το οποιο ξεχαστηκε. τελος, και σου στελνω και για φιλια, μπας και νιωσεις καλυτερα και καταλαβεις οτι δεν εχω τπτ εναντιον σου.
    Το έχω καταλάβει! :)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Κάθε συζήτηση είναι μια ζωντανή δημιουργική διαδικασία γνωριμίας των μελών όπου μέσα από τα οφ τόπικ και τους συνειρμούς γνωριζόμαστε καλύτερα και ανταλλάσουμε απόψεις. Είναι φυσιολογικό το άνθρωπινο μυαλό να παρεκκλείει του θέματος συζήτησης, έτσι λειτουργεί άλλωστε. Φόρουμ υποστήριξης και γνωριμίας των μελών είναι εδώ μέσα και όχι πανεπιστημιακό αμφιθέατρο. Το να ζητάς ονόματα σ' έναν χώρο που προστατε'υεται από το ιδιωτικό απόρρητο μάλλον πονηρό μου ακούγεται. Συγγνώμη για το οφ τόπικ (δεν ξαναγράφω) απλώς θεώρησα καλό να κάνω κάποιες παρατηρήσεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. καλυτερα απο πριν?
    By linda in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-2011, 20:04
  2. Ας κάνουμε τα πράγματα καλύτερα.
    By tyrone30 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-2011, 13:15
  3. ειμαι καλυτερα
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 01-12-2010, 16:38
  4. ΚΑΛΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ??
    By annouk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-10-2009, 21:45
  5. ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!
    By PSYCHOANS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-2008, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •