Ας γνωριστούμε καλύτερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 97
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507

    Ας γνωριστούμε καλύτερα

    Το φόρουμ είναι τα μέλη του.

    Πολλοί άνθρωποι συμμετέχουν σε φόρουμς, και ενώ περνούν κάποιο χρόνο (άλλοι λίγο, άλλοι περισσότερο) μέσα σε αυτά, αλληλεπιδρώντας ως μέλη με άλλα μέλη, που μπορεί να τους ενώνουν κοινά ενδιαφέροντα, κοινές ανησυχίες, κοινοί στόχοι, κοινοί προβληματισμοί κλπ, ενώ ανταλλάσουν ιδέες, απόψεις, παίρνουν και δίνουν συμβουλές, κάνουν χιούμορ, συγκινούνται, διασκεδάζουν, κλπ, εντούτοις, δεν γνωρίζουν ο ένας για τον άλλον, παρά μόνο το nicknameκαι τα ελάχιστα στοιχεία που ο καθένας τοποθετεί στο προφίλ του.

    Παίρνω την πρωτοβουλία, να γράψω 40 ερωτήσεις, με σκοπό να γνωριστούμε καλύτερα:

    Υ.Γ. Θα παρακαλέσω εκ των προτέρων, ν' αποφευχθούν τα offtopic και τα flames, καθώς και κάθε κακιούλα, πειραγματάκι ή αποδοκιμασία κάποιων απαντήσεων.

    Υ.Γ 2. Το κάθε μέλος, μπορεί να παρακάμψει όσες ερωτήσεις, για τους δικούς του λόγους, δεν επιθυμεί να απαντήσει

    .................................

    1) Όνομα:

    2) Τί σημαίνει το ψευδώνυμό σου:

    3) Τι σε έφερε στο φόρουμ:

    4) Tι σε κρατάει στο φόρουμ:

    5) Αγαπημένη/ες ενότητα/ες - θεματολογία του φόρουμ:

    6) Αγαπημένη "κακή" συνήθεια:

    7) Αγαπημένο/α είδος/η μουσικής

    8) Βουνό ή θάλασσα;

    9) Αγαπημένο/α φαγητό/ά:

    10) Πώς εκτονώνεσαι:

    11) Αγαπημένο/α χρώμα/τα:

    12) Τρία δυνατά σημεία της προσωπικότητάς σου:

    13) Τρία αδύνατα σημεία της προσωπικότητάς σου:

    14) Αγαπημένο/α βιβλίο/α:

    15) Ποια σκηνή από ταινία θα ήθελες να ζήσεις;

    16) Τι σου χαλάει την διάθεση:

    17) Τι σου φτιάχνει την διάθεση:

    18) Αγαπημένος σου προορισμός για διακοπές:

    19) Ποιο είναι το μεγαλύτερο ταλέντο σου;

    20) Aγαπημένη/ες ταινία/ες:

    21) Αγαπημένο ποτό:

    22) Πού θα ήθελες να ζήσεις;

    23) Αγαπημένη/ες τηλεοπτική/ες σειρές

    24) Aγαπημένο Motto:

    25) Αγαπημένη φράση:

    26) Αγαπημένο ρητό/απόφθεγμα

    27) Πολύτιμη συμβουλή που έχεις δεχτεί στη ζωή σου:

    28) Πολύτιμη συμβουλή που έχεις δώσει στη ζωή σου:

    29) Eνδιαφέροντα - Ηobbies:

    30) Ποιό είναι το νήμα από το φόρουμ, που σου φάνηκε χρήσιμο ή πολύ ενδιαφέρον;

    31) Ποιός-ποιά είναι ο/η καλύτερος φίλος/η σου, στο φόρουμ;

    32) Επάγγελμα:

    33) Ποιόν διάσημο-η / διεθνή προσωπικότητα θα ήθελες να γνωρίσεις:

    34) Ποιό-ποιά μέλη από το φόρουμ θα ήθελες να γνωρίσεις;

    35) Αξέχαστη καλή στιγμή:

    36) Aξέχαστη κακή στιγμή:

    37) Hλικία:

    38) Νομός ή πόλη Κατοικίας

    39) Ζώδιο

    40) Δημιούργησε την δική σου ερώτηση και απάντησε την

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    καλημερα.......παρα πολλα ειναι για να τα απαντησω,δεν ξερω που θα χωρεσουν κ μερικες απαντησης νομιζω οτι δεν χρειαζεται να απαντησουμε αφου το φορουμ δεν σε αναγκαζει εξ αρχης να πεις...οπως ηλικια κατοικια ονομα,

    ειπες Πολλοί άνθρωποι συμμετέχουν σε φόρουμς, και ενώ περνούν κάποιο χρόνο (άλλοι λίγο, άλλοι περισσότερο) μέσα σε αυτά, αλληλεπιδρώντας ως μέλη με άλλα μέλη, που μπορεί να τους ενώνουν κοινά ενδιαφέροντα, κοινές ανησυχίες, κοινοί στόχοι, κοινοί προβληματισμοί κλπ, ενώ ανταλλάσουν ιδέες, απόψεις, παίρνουν και δίνουν συμβουλές, κάνουν χιούμορ, συγκινούνται, διασκεδάζουν, κλπ, εντούτοις, δεν γνωρίζουν ο ένας για τον άλλον, παρά μόνο το nicknameκαι τα ελάχιστα στοιχεία που ο καθένας τοποθετεί στο προφίλ του.

    συμφωνω αλλα δεν ειναι ανγκη ολα αυτα για να γνωρησεις καποιον απο απαντησεις,συμβουλες,χιουμ ορ καταλαβαινεις πανω κατω το χαρακτηρα του αλλου, εγω θα σου απαντησω στο ζωδιο λεων, κ στο Ποια σκηνή από ταινία θα ήθελες να ζήσεις; αφου το εχω ονειρευτει πολλες φορες...στο dirty dancing τη τελευταια ακηνη με το χορο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Παρέλειψες να βάλεις το ΑΦΜ σας, τι χρώμα στρινγκ φοράτε σήμερα και πότε αρχίσατε να κάνετε σεξ, πού, με ποια/ον, τι κολώνια προτιμούσε καθώς επίσης αν στο δημοτικό ο διπλανός σας έκανε με τη μύξα του μπαλάκια και τα κόλλαγε κάτω απ΄το θρανίο.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    χαχαχαχχα εμενα η διπλανη μου το εκανε αυτο με τη μυξα.....θυμαμαι οτι ειχα αλλαξει θεση γι'αυτο αλλα χωρις να της πω ποτε τον αληθηνο λογο που αλλαξα θρανιο,μου το θυμησες....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Παρέλειψες να βάλεις το ΑΦΜ σας, τι χρώμα στρινγκ φοράτε σήμερα και πότε αρχίσατε να κάνετε σεξ, πού, με ποια/ον, τι κολώνια προτιμούσε καθώς επίσης αν στο δημοτικό ο διπλανός σας έκανε με τη μύξα του μπαλάκια και τα κόλλαγε κάτω απ΄το θρανίο.
    Παρέλειψες να διαβάσεις αυτό:

    Υ.Γ. Θα παρακαλέσω εκ των προτέρων, ν' αποφευχθούν τα offtopic και τα flames, καθώς και κάθε κακιούλα, πειραγματάκι ή αποδοκιμασία κάποιων απαντήσεων.

    Ποιός ο λόγος να μπεις σε ένα thread, που δεν βρίσκεις ενδιαφέρον, και να γράψεις τις "εξυπνάδες" σου; !!! Σκέψου το... Απλά

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    edited, τζαμπα εκατσα κι απαντησα τοση ωρα τελικα...
    Last edited by deleted-member30-03; 11-06-2011 at 16:11.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Προφανως το βρηκε ενδιαφερον για να απαντησει και να εκφρασει την αποψη της για αυτα που διαβασε, απλα οχι με αυτον τον τροπο που θα ηθελε ο νηματοθετης. Τα οφτοπικ μπορει να ειναι πολυ πιο εποικοδμομητικα απο τα οντοπικ καμια φορα ξερεις, και μπορει κανεις να απαντα και σε αυτα που διαβαζει αναμεσα στις γραμμες, κατι που εγω θα ελεγα οτι τελικα ειναι οντοπικ, τωρα αν εσενα δε σου αρεσει αυτο... Σκεψου το.. Απλα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Παρέλειψες να βάλεις το ΑΦΜ σας, τι χρώμα στρινγκ φοράτε σήμερα και πότε αρχίσατε να κάνετε σεξ, πού, με ποια/ον, τι κολώνια προτιμούσε καθώς επίσης αν στο δημοτικό ο διπλανός σας έκανε με τη μύξα του μπαλάκια και τα κόλλαγε κάτω απ΄το θρανίο.
    Καλό, καλό! Πόσο πίσω με πήγε αυτό το ερωτηματολόγιο! Στα λευκώματα του δημοτικού!
    Προτείνω και άλλες ερωτήσεις. "Με ποιον από την τάξη σου (ε, το φόρουμ ήθελα να πω) είσαι ερωτευμένος -η?"
    Όπως και φωτογραφίες από περιοδικά δίπλα σε κάθε ερώτηση.
    Αλλά, απ' όσο θυμάμαι, πρώτα απαντούσε αυτός που είχε το λεύκωμα.
    Αλήθεια secuction τι ηλικία έχεις? Αν είσαι κάτω από δεκαοκτώ νομίζω δεν επιτρέπεται να συμμετέχεις στο φόρουμ.

    Όσο για τις μύξες, εγώ θυμάμαι μια συμμαθήτρια μου που τις έτρωγε. Ανακύκλωση που λέμε...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Προφανως το βρηκε ενδιαφερον για να απαντησει και να εκφρασει την αποψη της για αυτα που διαβασε, απλα οχι με αυτον τον τροπο που θα ηθελε ο νηματοθετης. Τα οφτοπικ μπορει να ειναι πολυ πιο εποικοδμομητικα απο τα οντοπικ καμια φορα ξερεις, και μπορει κανεις να απαντα και σε αυτα που διαβαζει αναμεσα στις γραμμες, κατι που εγω θα ελεγα οτι τελικα ειναι οντοπικ, τωρα αν εσενα δε σου αρεσει αυτο... Σκεψου το.. Απλα.
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Καλό, καλό! Πόσο πίσω με πήγε αυτό το ερωτηματολόγιο! Στα λευκώματα του δημοτικού!
    Προτείνω και άλλες ερωτήσεις. "Με ποιον από την τάξη σου (ε, το φόρουμ ήθελα να πω) είσαι ερωτευμένος -η?"
    Όπως και φωτογραφίες από περιοδικά δίπλα σε κάθε ερώτηση.
    Αλλά, απ' όσο θυμάμαι, πρώτα απαντούσε αυτός που είχε το λεύκωμα.
    Αλήθεια secuction τι ηλικία έχεις? Αν είσαι κάτω από δεκαοκτώ νομίζω δεν επιτρέπεται να συμμετέχεις στο φόρουμ.

    Όσο για τις μύξες, εγώ θυμάμαι μια συμμαθήτρια μου που τις έτρωγε. Ανακύκλωση που λέμε...
    Σας ευχαριστώ για την συμμετοχή σας. Βοηθήσατε πολύ το νήμα

    Υ.Γ. Τα 300.000.000 μέλη του facebook που μοιράζονται τόσες πληροφορίες, και ακόμα περισσότερες, είναι όλοι μαθητές του δημοτικού. Το ίδιο και τα εκατομμύρια μέλη στο twitter, στο myspace, αλλά και στα χιλιάδες φόρουμς ανά τον κόσμο. Οκ. Eίναι και αυτή, μια άποψη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Σας ευχαριστώ για την συμμετοχή σας. Βοηθήσατε πολύ το νήμα
    Κι εμείς ευχαριστούμε για τις φρέσκιες ιδέες! Συνέχισε, μην τα βάζεις κάτω!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Eγω απεχθανομαι το φβ, το τουιτερ και το μαισπεις και δεν εχω λογαριασμους. ΤΙ ειναι αυτο τωρα, παραδειγματιζομαστε απο τα ατομα που κανουν ολη τους τη ζωη βουκινο;

    Επισης, γιατι να πω το ονομα μου; Αν ηταν ετσι δε θα υπηρχαν τα νικ. κατα δευτερον, δεν πιστευω στα ζωδια, μας εισαι τοσο φιλοσοφημενος και καλα, και πιστευεις στα ζωδια, ή το εβαλες για το ευρυ κοινο; Τριτον, το ελα να γνωριστουμε καλυτερα, που μενεις, ποσων χρονων εισαι και τι ζωδιο μου κανουν σαιτς ευρεσεως ερωτικου συντροφου, και ολες οι αλλες ερωτησεις φαινεται να ειναι βαλμενες για ξεκαρφωμα. Και αυτα τα πραγματα σε τετοιο φορουμ οπου στα παρασκηνια παιζονται πολλα, με ανενεργα νικς και αλλους που δημοσιως το παιζουν κυριοι αλλα περιμενουν πως και τι να παρουν κανενα στοιχειο παραπανω απο τον αλλον για να αρχισουν να την πεφτουν με πριβε μηνυματα ως επι τω πλειστω ηλιθια και αισχρα, δεν βοηθαει το φορουμ αυτο. τεταρτον, το επαγγελμα δε μου αρεσε που το ρωτησες, μετα απο αυτο η επομενη ερωτηση ειναι το ετησιο εισοδημα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Λοιποοον, εμενα κατι μου βρωμαει γενικοτερα εδω περα...

    Συμφωνω με τη καρι απο πανω... (δεν μπορω να σου δωσω θετικη καρι γμτ εφαγα πορτα παλι..)

    Προς τι ολες αυτες οι ερωτησεις οεο?? Μαλλον πολλα μου βρωμανε κ μου ρχεται ταση για εμετο απο τη δυσωδια....

    Εσυ αραγε που τα ρωτας δεν θα μπεις στον κοπο να τα απαντησεις εσυ πρωτος?? Οεο???? Ετσι να μας δωσεις το "καλο παραδειγμα" βρε αδερφε, λεω εγω τωρα..... :P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Υ.Γ. Τα 300.000.000 μέλη του facebook που μοιράζονται τόσες πληροφορίες, και ακόμα περισσότερες, είναι όλοι μαθητές του δημοτικού. Το ίδιο και τα εκατομμύρια μέλη στο twitter, στο myspace, αλλά και στα χιλιάδες φόρουμς ανά τον κόσμο. Οκ. Eίναι και αυτή, μια άποψη
    Ναι, και συγνώμη αν θα προσβάλλω πολλούς, για μένα είναι παιδάκια του δημοτικού, άντε του γυμνασίου. Και μόνο σε αυτές τις ηλικίες το δικαιολογώ.
    Όταν πρόκειται για μεγαλύτερα άτομα, τα θεωρώ στην καλύτερη περίπτωση αφελείς, στην χειρότερη άτομα που ακολουθούν άκριτα ότι τους επιβάλεται για να θεωρούνται "μέσα στα πράγματα".
    Και βέβαια, άτομα που επιθυμούν την οποιαδήποτε έκθεση, κάποια έλλειμα έχουν.
    Σε μεγάλο βαθμό όλοι αυτοί οι ιστοτόποι δεν είναι τίποτα περισσότερο από απλά νυφοπάζαρα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    *γιατι γραφεις συνεχως για σεξ ? **γιατι επεσε πολυ αγαμια !
    *Αποτελεί μέρος των σπουδών μου, που έκανα από χόμπυ (δεν ήταν/είναι/θα είναι επάγγελμά μου, τις συγκεκριμένες σπουδές τις έκανα, ενώ ήδη εξασκούσα επάγγελμα, εντελώς διαφορετικό και απείρως μακριά απ' αυτό το αντικείμενο)
    ** Δεν ξέρω αν έχει πέσει πολύ αγαμία ή όχι, αν και τα τόσα offtopic, κακιούλες, ειρωνιούλες κλπ μάλλον κάτι έχουν να πουν.

    Υ.Γ. Σ' ευχαριστώ για την τοποθέτηση

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Nα μαντεψουμε λοιπον απο οτι εχεις πει οτι το επαγγελμα σου ειναι μηχανικος και το χομπυ σου σεξολογος, καθως δεν απαντας στην ερωτηση που εσυ ο ιδιος εθεσες καθαρα και ξαστερα και μας το φερνεις γυρω γυρω λες και μας νοιαζει τι εισαι. Αυτο που μας νοιαζει ειναι ο λογος που εισαι εδω και γραφεις ό,τι γραφεις, που εχει προφανως να κανει με αυτο που φανερωνει το νικ σου, και εδω περα απο ο,τι ειδες δεν πιανει.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. καλυτερα απο πριν?
    By linda in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-2011, 20:04
  2. Ας κάνουμε τα πράγματα καλύτερα.
    By tyrone30 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-2011, 13:15
  3. ειμαι καλυτερα
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 01-12-2010, 16:38
  4. ΚΑΛΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ??
    By annouk in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-10-2009, 21:45
  5. ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!
    By PSYCHOANS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-2008, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •