ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΑ - STEDON - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by gingertania1985 View Post
    πως βρηκες οτι ειναι πιο δυνατα???<μπορεις να μου ψαξεις και για τα frizium???
    το frisium έχει half life 18ώρες

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    ααυτο τι σημαινει τωρα ??οτι ειναι πιο δυνατα απο τα ζαναξ η οχι??????

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    προφανως ειναι πιο δυνατα απο τα ζαναξ.. αληθεια πως παει?? τα συνηθιζεις η εξακολουθεις να εχεις συμπτωματα κ να μην την παλευεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    παιδι μου εκτος απο κεινη τη μερα δεν τα ξαναπηρα φοβηθηκα παρα πολυ, ουτε στη γιατρο μου το ειπα, συνεχιζω με ζαναξ και βλεπω οτι δε με πιανουν και πολυ....οποτε Ι΄Μ ΙΝ ΤΗΕ ΜΙDDLE Of NOWHERE. Σημερα συζητησα με τη ψυχολογο μου και της το ανεφερα και μου ειπε οτι ειναι παλια και δυνατα χαπια..εσυ πως παει...μονο το βραδυ εχεις αχος??τη μερα???

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ελα Τανια!! Δλδ το πηρες το frisium μονο μια μερα κ δεν το αντεξες?? με τα ζαναξ εισαι καλυτερα?? Ισως θα πρεπε να συνεχισεις με τα ζαναξ αλλα συζητα το με τη γιατρο σου.....
    Εγω ασε σημερα ειμαι καλυτερα, αλλα τα βραδυα ρε συ δεν την παλευω, με πιανουν ολα τα αγχωτικα μαζι κ εξακολουθω να εχω στερητικα απο το λεξοτανιλ αλλα με το στεντον τωρα που το παιρνω 3 μερες χτες δεν ειχα τοσο εντονα συμπτωματα, ισως αρχιζω κ το συνηθιζω οποτε ευελπιστω σε κατι καλυτερο !!!!

    Πως εισαι εσυ σημερα?? με τα εφεξορ τι κανεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by gingertania1985 View Post
    ααυτο τι σημαινει τωρα ??οτι ειναι πιο δυνατα απο τα ζαναξ η οχι??????
    δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το πιο είναι πιο δυνατό, απλά τόσο κάνει για να μεταβολιστεί από τον οργανισμό, άρα οι βασικές του ιδιότητες κρατάνε περίπου τόσες ώρες.
    πχ. υπάρχουν κάποια υπνωτικά που με το που τα παίρνεις σε ρίχνουν σε λήθαργο, αλλά έχουν half life 3-4 ώρες, και άλλα αγχολυτικά που απλά σε χαλαρώνουν λίγο αλλά μένουν στο σώμα περισσότερο.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    δηλαδη οτι οι ιδοτητες του κρατανε περισσοτερες ωρες?

  8. #38
    thanasisGR
    Guest
    kalispera, enio8a koposh eixa tash gia emeto kai xamilous palmous.. pira simera zoloft 50mg kai paratirisa meta apo 1 wra peripou oti eimai polu dunatos kai eixa yperbolikh energeia. twra ksafnika me exei piasei edw kai 5 wres es8ima palmwn kai ksafnikes taxikardies.. alla mou perasane oles h fovies pou eixa.. epidei to pira prwth fora to farmako.. den kserw an prepei na sinexiso...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε συ 1 zoloft πηρες κ πρωτη φορα μαλιστα κ εδειξε τοσο γρηγορα?? Ουαου τι να πω, ρε συ τα αντικαταθλιπτικα κανουν βδομαδες για να δρασουν, τα χα παρει κι εγω τα zoloft παλιοτερα, τα ξερω, ειναι καλα σε γενικες γραμμες κ χωρις σοβαρες παρενεργειες αλλα μου κανει εντυπωση ρε συ να δειξει αμεσως!!!!

    Κοιτα ειναι ρε συ η 1η μερα, θα το συνεχισεις κ θα εισαι ολο κ καλυτερα κ πιο ανεβασμενος!!
    (Ειλικρινα πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο, εμενα δεν με πιανουν ετσι ουτε τα lexotanil ....)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #40
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ρε συ 1 zoloft πηρες κ πρωτη φορα μαλιστα κ εδειξε τοσο γρηγορα?? Ουαου τι να πω, ρε συ τα αντικαταθλιπτικα κανουν βδομαδες για να δρασουν, τα χα παρει κι εγω τα zoloft παλιοτερα, τα ξερω, ειναι καλα σε γενικες γραμμες κ χωρις σοβαρες παρενεργειες αλλα μου κανει εντυπωση ρε συ να δειξει αμεσως!!!!

    Κοιτα ειναι ρε συ η 1η μερα, θα το συνεχισεις κ θα εισαι ολο κ καλυτερα κ πιο ανεβασμενος!!
    (Ειλικρινα πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο, εμενα δεν με πιανουν ετσι ουτε τα lexotanil ....)
    pragmatika nai.. me voi8isan apisteuta... den mou ferane ypnilia... oute zalades.. apla mou ferane tromerh energeia les kai exw peei 10 kafedes... alla exw entonh taxikardia... astamatith... ti na po periergia drash eixe se mena... twra ipia ena tsai xamomilh gia na iremiso ligo apo tin taxikardia... pragmatika entiposiastika apo ta apotelesmata.. einai re sy les kai pira anavolika lol

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    χαχαχαχαχαχα βρε μπας κ δεν ηταν ζολοφτ κ ηταν κατι αλλο λολ προσεξες καλα τη συσκευασια???
    εντυπωση μου κανει κ μενα ρε συ κ στο λεω γιατι τα χω παρει κ τα ξερω, κ τα αντικαταθλιπτικα δεν δρουν αμεσως, κανουν βδομαδες!!
    τι να πω, ισως εσενα το εξελαβε αλλιως ο οργανισμος σου αλλα πραγματικα πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο!!!!
    λες να το ξαναγυρισω κι εγω στα ζολοφτ???? χαχαχαχ!!!!!
    παντως προσεχε μην παραανεβεις ε???
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #42
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    χαχαχαχαχαχα βρε μπας κ δεν ηταν ζολοφτ κ ηταν κατι αλλο λολ προσεξες καλα τη συσκευασια???
    εντυπωση μου κανει κ μενα ρε συ κ στο λεω γιατι τα χω παρει κ τα ξερω, κ τα αντικαταθλιπτικα δεν δρουν αμεσως, κανουν βδομαδες!!
    τι να πω, ισως εσενα το εξελαβε αλλιως ο οργανισμος σου αλλα πραγματικα πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο!!!!
    λες να το ξαναγυρισω κι εγω στα ζολοφτ???? χαχαχαχ!!!!!
    παντως προσεχε μην παραανεβεις ε???
    oxi re sy zolosoft 50mg einai.. mia xara eida kai to kouti... pragmatika epatha plaka molis eniosa auth tin tromerh energeia... sovara twra me to xamomili iremisa... alla ti parenergeia trelh htan auth? xaxaxaxaxa ti na po.... tha parw kai aurio 1 na do pos tha paw.. mipos itane arxh auto...

    den kserw mipos pezei rolo gt meta apo 5 wres pou ipia to xapaki ipia kai ena ice tea meta apo auto etrema olos...

    pantos otan eixa parei proth fora xanax thimame enio8a apisteuth diafora me tin 1th kiolas xrish.. alla enio8a elipsi energeias me to xanax.. pantos egw rwtisa ton psyxiatro kai tou eipa ama parw to xapaki to zolosoft to brady kanei? kai mou eipe oxi... ara mipos to sigekrimeno sou dinei auth tin yperentash? alla gt? pragmatika anevasa 170 palmous den mporousa na iremiso ekana mia aplh kinish kai etrema olos.. xaxa

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ρε συ zoloft δεν ειναι??? ετσι δεν λεγεται?? υπαρχει zolosoft φαρμακο?? ρωταω μηπως ειναι αλλο αλλα πριν zoloft μου ειπες..

    ναι τα αντικαταθλιπτικα φερνουν υπερενταση εγω επαθα κατι παρομοιο με το ladose το οποιο πρεπει να παιρνεις πρωι γιατι αμα το παρεις βραδυ θα βρυκολακιασεις λολ αλλα σε τετοιο βαθμο δεν το παθα.... τι να πω εντυπωση μου κανει...χεχεχεχ!!!

    ρε συ τι μπαφους να κανεις παιρνεις zoloft κ τελος! ρε εμενα δεν με ειχαν πιασει ετσι, τωρα μ αυτο που μου ειπες θελω να τα ξαναπαρω!!

    δεν ξερω αν επαιξε ρολο το ice tea μπορει κιολας αμα εχει μεσα ανθρακικο κ καφεινη κ τι σκατα εχουν τελοςπαντων μηπως ηπιες κ καφε/ φραπε/ φρεντο κτλ??

    το ζαναξ φερνει μαστουρα ρε συ ειναι για αλλο λογο!!!! αγχολυτικο ειναι, δεν σε ανεβαζει αλλα σε χαλαρωνει !!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Έχούν και τα ψυχοφάρμακα χρόνο ημιζωής όπως τα ραδιενεργά ισότοπα; :-Ο
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Έχούν και τα ψυχοφάρμακα χρόνο ημιζωής όπως τα ραδιενεργά ισότοπα; :-Ο
    χαχαχαχαχαχαχα καλα δεν το ξερες?? παει κ αναλογα με το ειδος, ειχα βαλει ποστ στο ιδιο θρεντ με το χρονο ημιζωης σε ολες τις βενζοδιαζεπινες κ στην τελικη κ τα ψυχοφαρμακα δεν διαφερουν κ κατα πολυ απο τα ραδιενεργα ισοτοπα, χημικα ειναι κ τα 2 !!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Stedon
    By aliento in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-09-2010, 21:14
  2. Αγχολυτικά απεξάρτηση;;;;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 24-05-2010, 20:42
  3. Διπολική διαταραχή κ αγχολυτικά
    By Konstantinoss in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 21-04-2010, 00:29
  4. στερητικο συνδρομο απο αγχολυτικα
    By Ακροβατης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-08-2009, 02:13
  5. Αγχολυτικά Tranxene (ειδος Benzodiapine)
    By lamegirl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 10-08-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •