Απιστία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Απιστία

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11

    Απιστία

    Καταρχήν θα ήθελα να σας καλημερήσω και να σας πώ πως ονομάζομαι Χρήστος. Δυστηχώς - Ευτυχώς ανακάλυψα το forum ψάχνοντας πλέον για τον τρόπο σκέψης που μπορεί να έχει μια κοπέλα όταν "φεύγει - απατά" τον συντροφό της, μετά από 4 χρόνια αρραβώνα. Ας τα πάρουμε όμως απ' την αρχή. Πριν από 4 χρόνια δημιουργήσα έναν δεσμό με μία καταπληκτική κοπέλα, εν ονόματι Ελευθερία, κοπέλα συνεσταλμένη με αρχές, και άνθρωπος που πραγματικά έδινε και δίνει μεγάλη σημασία στην στοργή και στο χάδι. Με αυτά που σας περιγράφω δλδ. φανταστείτε έναν άνθρωπο της οικογένειας, χωρίς έμφαση στα υλικά αγαθά, παρα μόνο στην έμπρακτη απόδειξη της αγάπης μέσω ενός τρυφερού χαδιού κτλ.
    Φυσικά τα εταιρώνυμα έλκονται, καθώς εγώ δεν είμαι ένας άνθρωπος ρομαντικός "κατά την ευρεία ένοια", που πραγματικά αφοσιώθηκα στην σχέση μας. Όλα ξεκίνησαν πριν από περίπου 1 χρόνο..είχαμε φτάσει στο σημείο..να την βλέπω να κλαίει στο κρεβάτι μας, να με παρακαλάει να γίνω δλδ. πιο τρυφερός, να της δείχνω το πόσο την αγαπάω. Φυσικά το έκανα αλλά μετά από 1 εβδομάδα...ο Χρήστος ήταν πάλι ο εαυτός του. Ένας άνθρωπος που ποτέ δεν της είπα ένα προβλημα μου, όχι επειδή ένοιωθα ότι δεν θα με καταλάβει, αλλά επειδή πραγματικα δεν την ήθελα να την στεναχωρήσω. (Το επάγγελμα μου έχει σχέση με τον στρατό..) οπότε καταλαβαίνεται την πίεση που ασκείται...Φυσικά στο σπίτι καμοία σχέση. Ποτέ δεν μετέφερα τίποτα. 4 χρόνια έκανα το "καραγκιοζάκι" αν μου επιτραπει η έκφραση, πάντα με το χαμόγελο στα χείλη, πέζαμε, χορεύαμε, αλλά ουσιαστικές συζητήσεις ποτέ απ την πλευρά μου...Προσπάθησαμε και οι 2 μαζί και καταφέραμε πολλά πράγματα από άποψη υλικών αγαθών (αγορά νέας κατοικίας - νέα ηλεκτρ - ταξίδια - αυτοκ. - μηχανες κτλ..). Ίσως και επειδή είμασταν και οι 2 απο στερημένες οικογένειες, ένοιωθα ότι έτσι θα της αποδείξω το πόσο την αγαπάω. Το ότι την νοιάζομαι, το ότι πιστεύω σε αυτήν κτλ..
    Έτσι όλα κυλούσαν ομαλά (τουλάχιστον απ' την πλευρά μου) ώσπου πριν από 6 μήνες μου είπε το 1ο...Κάνε κάτι με χάνεις..Φυσικά εγώ και δεδομένου ότι την ήξερα καλλά, έλεγα εντάξει σε φάση είναι και απλά για να με τρομοκρατήσει μου κρούει τον κόδωνα του κινδύνου, δεν έδινα δλδ. ιδιαίτερη σημασία παρόλο που έβλεπα όλα τα "σημάδια" μιας εξωσυζιγικής σχέσης. Πρίν απο 1 μήνα τελικά έφυγε απ το σπίτι και φυσικά δεν έκανα τίποτε για να το σταματήσω όλο αυτό. Ίσως εσκεμμένα για να την κάνω μέσα από την μοναξιά να με νοιώσει ή να καταλάβει τι έχασε. Προς Θεού μην παρεξηγηθώ πιστεύω να καταλαβαίνεται με ποιά ένοια το εννοώ.
    Συμπέρασμα...Απ το 1 βράδυ έτρεχα σαν τρελός με το αυτοκίνητο να βρώ το σπίτι που νοίκιασε, και να της πώ να γυρίσει. Δεν τα κατάφερα, κλάμα, ηρεμιστηκά. Έπιασα για πρώτη φορά τον εαυτό μου στα 29 μου, να χάνει την γη κάτω απ τα πόδια του... ώσπου τελικά το βρήκα! Με το που είδα που το αυτοκίνητο της παρκαρισμένο έξω από μια πολυκατοικία, λέω τα κατάφερα, κι όμως ήταν μόνο η αρχή....όταν χτυπώντας το κουδούνι...μου άνοιξε ένας γνωστός μου που φυσικά είχε σχέση μαζί της. Ένας ρομαντικός....αλλά σαν άνθρωπος, φτωχός σε αισθήματα και το λέω αυτό γιατί θεωρώ ανανδρο να κάνεις τον γιατρό σε μία κοπέλα που τα έχει μέσα της τόσο μπερδεμένα...Φυσικά του έδωσε το δικαίωμα...αλλά...Αλλα...
    Έτσι φτάσαμε στο προχτές όπου βρεθήκαμε, αγγαλιαστηκαμε φιληθήκαμε με τόσο πάθος, σαν να ηταν η πρώτη μας φορά. Και λέω ρε γαμώτο πως μπορεί και το κάνει...ξέρω ότι μια γυναίκα για να φτάσει στο σημείο της απιστίας το έχει δουλέψει πολύ μέσα της ή όχι;; Πως ειναι δυνατόν να μου λέει, Χρήστο κάνω έρωτα μαζί του αλλά σκέφτομαι εσένα... Το μόνο που θεωρώ 100% σιγουρο, είναι πως το να δημιουργήσεις 1 τέτοια σχέση, δεν είναι και η πιό υγιεείς, γιατί δεν έγινε με καθαρό μυαλό..Της τα εξηγησα όλα. Της είπα κοίτα..μην γυρνάς σε μένα, αλλά μεινε λίγο μόνη. Θα πληγωθείς πάρα πολύ εκει που είσαι και αυτό γιατι ακόμα δεν έχεις ξεκαθαρίσει τι θέλεις...
    Δεν είναι οτι επαψα να την αγαπώ, ειλκρινα, αλλα ξέρω οτι δεν έχει μια φίλη να της πει καποια πράγματα, οι δικοι της, την διέγραψαν...κτλ.. Και τώρα τι κάνουμε;; Εγώ να προσπαθω να μαζεψω τα κομμάτια μου, αλλά ωστόσο να τρέχω να της μαλακώσω την ψυχή και επιτέλους να με εμπιστευτεί σαν άνθρωπο..Αλλοστε αυτο τελικά δεν είναι αγάπη; Να βάζεις την ευτυχία του άλλου πάνω από σένα.. Τι να πω..απλα..help!!
    Εχτες μιλήσαμ και για να δώ την αντιδραση της της είπα κοίτα...ξέχναμε.... Θα προσπαθησω να τα βρώ με τον εαυτό μου και να πάω παρακάτω, ξερω ότι δεν σου άξιζε τετοια συμπειριφορά αλλά πλέον εισαι αλλού και ευτυχισμένη!;;
    Αυτο που έκανε ήταν να βάλει τα κλάμματα!!! Πόσο πιο άσχημο για νε μπερδευτώ ακόμα περισσότερο...

    Προκαταβολικά σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Καλημερα χρηστο....


    Καταρχην πιστευω οτι αν ηταν καταπληκτικη η ελευθερια οπως γραφεις, συνεχιζει να ειναι και σημερα που μιλαμε, σωστα? οπως και για αυτην εσυ.

    Αρα να πουμε οτι υπαρχει ενας διαφορετικος κωδικα επικοινωνιας σαν πρωτο προβλημα?
    Να μεινω περισσοτερο στα δικα σου κενα, μιας και πιστευω οτι αυτο σε ενδιαφερει.


    Η συντροφος σου λοιπον εδω και ενα χρονο σου ζηταει πραγματα και οπως λες, σου κτυπαει και το καμπανακι (η καμπανα??) και τελικα φευγει.
    Στην συνεχεια εγκαταλειπει την σχεση σας και κανει κατι περισσοτερο για να μην νιωθει μονη της παρα γιατι το ειχε αναγκη.

    Εδω καταρχην να πουμε οτι η συντροφος σου φερθηκε τιμια απεναντι σου και δεν καθησε να σου λεει οτι σε αγαπαει και στην συνεχεια να εχει παραλληλη σχεση.
    Σημειωσε το αυτο θα σου χρειαστει.


    Σχολιαζεις το πως πηγε με αλλον και οχι το γιατι εφτασε σε αυτο το σημειο για κατι τετοιο.
    Εκτιμω οτι θα ηθελες να γυρισεις το χρονο πισω και να τον πας περυσι για να εκανες κατι αλλο τοτε.


    Η ερωτηση που δεν εχει απαντηθει και ζηταει απαντηση,
    ειναι αν μπορειτε να ανοιξει συζητηση η οποια δεν εγινε ποτε.
    Φαινεται οτι σε αυτο δεν μπορει να απαντησει κανεις.

    Εκεινο ομως που μπορει να απαντηθει,
    ειναι οτι καταρχην η συντροφος σου, ζηταει κατι παραπανω απο εσενα που δεν το εδινες.
    Μπορεις αυτο το \"κατι\" να το δωσεις?
    Μηπως ειναι εξω απο τον εαυτο σου και παλευεις (παλευει) αδικως?
    Η αγαπη ειναι ενα ομορφο (εξαρτησιακο μερικες φορες) συναισθημα που εχει τραγουδηθει απο τους παντες και μας εχει διαπερασει μεχρι το κοκκαλο.
    Μια σχεση ομως θελει και αλλα πραγματακια.


    Οποτε συνοψιζω,
    καλυτερα πριν πας να την ξαναβρεις,
    να προσπαθησεις να απαντησεις αν μπορεις να \"συναντησεις\" τις επιθυμιες της συντροφου σου χωρις να νιωθεις αβολα η πιεσμενα....
    Αλλιως μεθοδευεις μια σχεση η οποια θα ειναι παντα σε θολα νερα, με ενοχες και προβληματα και για τους δυο σας.
    Και αυτο ειναι αδικο επισης για τους δυο σας.



    Η απαντηση λοιπον που ψαχνεις, ειναι μεσα σου και θα ελπιζα να ειναι ελπιδοφορα και για τους δυο σας.




    Καλη σου μερα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    απ οτι φαινεται Χρηστο,
    η ψυχικη επαφη ειναι αυτο που ελειπε στην συντροφο σου απο εσενα..
    γιατι η πρωτη σκεψη θα ηταν οτι της περασε το παθος, αλλα εφοσον μας λες οτι φιληθηκατε με το παθος της πρωτης φορας κι εφοσον σκεφτεται εσενα οταν κανει ερωτα με τον αλλο, τοτε σιγουρα δεν ηταν το παθος αυτο που της ελειπε
    ησουν εσυ......

    καταλαβα καλα τον τροπο που λειτουργουσες, το πιστευω οτι το εκανες για να την προφυλαξεις απο τα προβληματα, αλλα ισως αυτο τελικα την απομακρυνε, γιατι αν η ιδια σου η συντροφος δεν ειχε ιδεα για οτι σε ταλαιπωρουσε και για τα οποια προβληματα σου και τα επεξεργαζοσουν ολα μονος σου, ειτε για να μη την στεναχωρεσεις οπως νομιζεις εσυ, ειτε γιατι κρατας τον εαυτο σου μακρια απο τους αλλους ανθρωπους οπως νομιζω εγω,τοτε πραγματικα αυτη η κοπελα ζουσε με εναν αλλο ανθρωπο απο αυτον που πραγματικα εισαι....γιατι εισαι και τα προβληματα και οι σκεψεις και ολα , οχι μονο οι χοροι και τα ταξιδια...

    αν λοιπον αποφασισεις η ακομα καλυτερα αν σου ζητησει η ιδια να κανετε καποια συζητηση και ταεπεξεργαστεις ολα αυτα με ειλικρινεια και αποφασισεις οτι μπορεις να της προσφερεις τον εαυτο σου κι οχι το προστατευτικο και ευχαριστο προσωπειο σου, τοτε να το επιχειρησεις..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Σας ευχαριστώ απ\' τα βάθη της καρδιάς μου, ειλικρινά. Ειλικρινά της έχω δώσει τόσο πόνο...Όλα έρχονται μπροστά μου σαν κινηματογραφική ταινία. Έκλαιγε με παρακαλούσε στο κρεβάτι μας, και εγώ απλά δεν έκανα τίποτα. Την είχα δεδομένη..έλεγα έλα ηρέμησε, φάση είναι θα περάσει...Πόσο λάθος έκανα..Ίσως να είχα χάσει το νόημα και \'γω, πάντως ειλικρινά κρύβω τόση αγάπη μέσα μου...Τοση... Πριν λίγο μιλήσαμε στο τηλέφωνο, της λέω πως μπόρεσες και έκανες όλα αυτά;; Μου λέει Χρήστο, πήρα τόση απογοήτευση, ένιωσα τόσο άδεια μέσα μου. Δεν με νοιάζει πλέον το πόσο θα πληγώσω τον εαυτό μου ή αυτον που είμαι μαζί... Αγάπησα και πήρα μόνο πίκρα και απογοήτευση. Και μου λεει να σου πώ κάτι Ναι Σ\' αγαπάω! Αλλά πλέον δεν έχει σημασία, τίποτα δεν με γεμίζει πλέον.

    Όντως μου φέρθηκε τίμια, εγώ δεν τα έβλεπα. Το τελευταίο εξάμηνο, δεν κοιμόμασταν πλέον, σε κάθε μου κίνηση αντιστεκόταν...Υπήρχαν όλα τα σημάδια..αλλά μακάρι να μιλούσα σε κάποιον πιο πριν. Θα με ξυπνούσε το πιστεύω.

    Δεν έχει δείξει κάποιο σημαδι μετανόησεις, ή να μου πεί θέλω να γυρίσω πίσω, απλά ξέρω καλλά ότι κάνει κακό στον εαυτό της. Το νοιώθω! Αν την γνωρίζατε από κοντά, πράγματι είναι ένα σπάνιο κορίτσι που πάντα έβαζε πρώτα εμένα και μετά αυτήν. Πάρα πολλές οι περιπτώσεις αλλα ας μην αναφερθούν.

    Το θέμα είναι τι μπορώ να κάνω από δω και πέρα; Θέλω να μείνω μέσα στο πρόβλημα, όχι μόνο γιατι μου αξίζει επειδή την πλήγωσα, αλλά επειδή θέλω να πάρω απαντήσεις, απ τον εαυτό μου. Δεν είμαι άνθρωπος να γυρνάω απο δω και απο κει.. Ποτέ δεν με γέμιζε κάτι τέτοιο. Έναν άνθρωπο να αγαπώ και να με αγαπάει ήθελα. Ίσως, μαλλον όντως krino, είχαμε άλλη συχνότητα στον \"ασύρματο\".

    Πιστέψτε με ...και τι δεν θα έδινα να γυρνούσα στο ...\"περυσι\", βέβαια δυστηχώς αργά κατάλαβα πάρα πολλά, πως σημασία δεν έχει να πέρνω τα μπράβο απ την δουλειά, αλλά το πιο όμορφο είναι να με περιμένει η Ελευθερία με το χαμόγελο στο σπίτι.

    Ξέρω ότι από δω και πέρα, δεν θα την έχω.παρόλο που ακόμα υπάρχει αγάπη...και ίσως μεγαλώσει ακόμα πιο πολύ.
    Αλλά θέλω τόσο να πάρω τον πόνο από πάνω της!!! Κι ας μείνει εκεί. Δεν με ενδιαφέρει!

  5. #5
    δεν μπορεις να γυρισεις το χρονο πισω,φαινεται οτι εχεις καταλαβει ποσο σημαντικη ηταν για σενα παρε το μαθημα σου και την επομενη φορα μην κανεις τα ιδια λαθη η τουλαχιστον να ξεκαθαριζεις τι μπορεις να δωσεις και τι οχι.τον πονο απο πανω της δυστυχως δεν μπορεις να τον παρεις.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Βρε Όλγα; πως μπορείς να πάς παρακάτω, όταν ξέρεις ότι ένας άνρωπος σε αγαπάει, κλαέι ακόμα για σένα και συ το ίδιο.
    Δεν σε τρελαίνει αυτό; Εμένα πολύ! Όταν βρεθήκαμε 2-3 φορές στα κλεφτά, έκλαιγε, αλλά ταυτοχρονα δεν μου ειπε να γυρίσει. Μου είπε \"με τόσο ερωτικό βλέμμα δεν έχω ξαναδεί να με κοιτάς\". Δεν ξέρω ίσως εγώ να είμαι πιο ξεκάθαρος στα συναισθήματά μου. Δεν μπορώ να πάω παρακάτω, δεν έχει σπάσει το γυαλί ακόμη μέσα μου. Έχω ξεπεράσει το σόκ ότι κάνει έρωτα με κάποιον άλλο, ίσως γιατί ξέρω ότι με σκέφτεται...ακόμα.

    Πριν από λίγο μιλήσαμε πάλι, της πεταξα το ότι κοίτα...Η ζωή όπως πήγε μπροστά για \'σένα, έτσι θα πάει και για μένα και άρχισε ένα σωρό παράπονα...Μου λέει πήραμε ένα σπίτι, εβαλα το γούστο μου και κάποια άλλη θα μπεί μέσα να το χαίρεται... Ναι αλλά όλο αυτό δεν δείχνει ότι δεν ξέρει ακόμα τι της γίνεται;

    Πόσο θα ευχόμουν να είχαμε μια υγιεί σχέση και να μου την έκανε...Θα την ειχα διαγράψει απ΄το πρώτο λεπτό...

    Τέλος πάντων..ίσως ο χρόνος να είναι όντως ο καλύτερος γιατρός...τι άλλο να πω..

  7. #7
    ναι ρε chris ok δεκτα ολα αυτα αλλα εσυ εισαι διατεθιμενος να της δωσεις αυτο που θελει χωρις να πιεζεσαι?αν ναι παω πασο.ξερεις αγαπη ειναι να σεβομαστε τα θελω του αλλου εστω και αν ο αλλος ειναι ευτυχισμενος μακρυα μας.το να τον γυρισουμε πισω γιατι μας λειπει,γιατι δεν μπορουμε μακρυα του ειναι θεμα δικου μας εγωισμου.αν γυρισει πως θα το διαχειριστεις?θα κανεις μια ζωη τα <<χατιρια της>> για να μην πληγωθει?
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Χρηστο,
    πολυ πιθανον να αδιαφορησες (ε) για τα σημεια που την ενοχλουσαν και να ειπες δεν βαριεσαι....
    Ομως η μηχανη δουλευε μεσα της οπως ειδες καταστροφικα και απο οτι φαινεται χωρις εσυ να καταλαβεις το μεγεθος.

    Μην προσπαθεις να μοιρασεις ευθυνες,
    οσο φταιει - φταις η αλλος λιγο πιο πολυ και ο παρολλος λιγοτερο.


    Αν νομιζεις οτι μπορεις να επικοινωνησετε οπως δεν το κανατε,
    βρες την και αρχιστε απο την αρχη.
    Αρκει να ειναι αυτο και να μην παραμυθιαζετε κανεις και ταλαιπωριεστε τσαμπα και αδικα.


    Εχω την αποψη ομως οτι αμα αγαπας αληθινα,
    ολα τα εμποδια τα υπερνικας.... για αυτο αν νιωθεις ετσι μην μασας.....
    ;)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Καταλαβαίνω τι λές, Όλγα πραγματικά της το έχω πεί, ότι κοίτα όσο και καλός άνθρωπος να είμαι στο ρόλο του άντρα μαζί σου απέτυχα και το ξέρω, γι\' αυτό μείνε εκεί που παίρνεις τα πάντα. Εμένα αυτά που μου άξιζαν τα πήρα, γι\' αυτο και έμεινα μόνος. Φυσικά και δεν πρόκειτε να κάνω τα πάντα (με την παρατραβηγμένη ένοια), απλά θα της έδινα όλα όσα της άξιζαν σαν γυναίκα.

    Το πρόβλημα μου είναι πως η αντίδραση της, δεν είναι φυσιολογική. Το ότι κοίτα χωρισα, ηρέμησα, και συνέχισα την ζωή μου. Την βλέπω να ζηλεύει, με φίλησε με τόσο πάθος.., μου ξεκαθάρισε ότι από δω και πέρα γι αυτην δεν έχει νόημα η αγάπη, το έζησε και πήρε μόνο πόνο.

    Απλά τι μπορει να νοιώθει αυτός ο άνθρωπος μέσα της;; Γιατί να τα κάνει όλα αυτά;;

    Προσπαθώ να μπώ στην ψυχολογία της αλλά δεν μπορώ!

    Τώρα θα μου πείς τι νόημα έχει, Έχει για μένα δεν θέλω να την βλέπω έτσι. Οι δικοί της την διέγραψαν, μόλις έμαθαν τι έγινε... δεν έχει 1 φίλη (βασικά λόγω επαγγελματος μου, ζουμε μακρυά) να της πεί έλα εδώ, αυτό κι αυτό. Είναι τελείως μόνη. Αν εξαιρέσουμε το αγόρι της, που ουσιαστικά και απ ότι καταλαβαίνω του \"παίρνει\" ότι δεν της πρόσφερα εγώ
    χάδια, τρφερότητα κτ..Αλλα όλα αυτά τελειώνουν, δεν κρατούν πάντα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Χρηστο,


    1. Το τι της αξιζει να παρει σαν γυναικα, το ξερει η ιδια και οχι εσυ.
    Μπορεις (μπορουσες σιγουρα) να την ρωτησεις ποια ειναι ολα αυτα ενα - ενα.
    Αυτο ξερεις παει και αναποδα, το τι αξιζεις και πρεπει να παρεις απο μια γυναικα, το ξερεις εσυ και οχι η ελευθερια οπως αναφερεις.

    Τωρα απο την αλλη, ολα αυτα πρεπει να δινεις στον αλλο να τα καταλαβει και οχι να μαντευεις.....


    2. Για την αντιδραση της, γιατι λες οτι δεν ειναι φυσιολογικη?
    τι περιμενεις? να ξεγραψει ολα οσα ζησατε? δεν νομιζω...
    Η ζωη δεν αλλαζει με γομολαστιχα....

  11. #11
    Το πρόβλημα μου είναι πως η αντίδραση της, δεν είναι φυσιολογική. Το ότι κοίτα χωρισα, ηρέμησα, και συνέχισα την ζωή μου. Την βλέπω να ζηλεύει, με φίλησε με τόσο πάθος.., μου ξεκαθάρισε ότι από δω και πέρα γι αυτην δεν έχει νόημα η αγάπη, το έζησε και πήρε μόνο πόνο


    ειπες μια μεγαλη κουμεντα.το προβλημα σου.αν αγαπας πραγματικα σεβεσαι και την αντιδραση του αλλου.πως θα ηθελες να αντιδρασει?συμφωνα με τα δικα σου μετρα και σταθμα?πληγωθηκε και αντεδρασε για να προστατευτει,και σε ξαναρωταω γιατι εχεις τν απαιτηση να αντιδρασει οπως εσυ θες?δεν ειναι ξεχωριστος ανθρωπος?δεν εχει το δικαιωμα να συνεχισει εξω απο εσενα?
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Μα φυσικά ρε Όλγα. Στο ξανα λέω καλλά να πάθω. Μακάρι να ευτυχίσει με όλη την σημασία της λέξης! Αλλά νοιώθω ότι δεν έχει πεί τέρμα μέσα της, για μένα. Και απλά κι εγώ την αγαπώ!!

    Με αυτόν τον άνθρωπο, είναι περίπου 6 μηνες πάνω - κάτω, πώς μπορεί και με φιλάει;;; Εγώ και επειδή είμαι κάθετος σε αυτά. Θα έλεγα μέσα μου \"Χρήστο έκανες τα πάντα, δεν πήρες τίποτα. Γνώρισες επιτέλους έναν άνθρωπο να σε νοιάζεται, τι άλλο θές;\" Θα την είχα διαγράψει τελείως δλδ. Το πρωί μου είπε, - Χρήστο τελικά είμαι και γω, μια απ αυτες που άλλον αγαπάν και με άλλον κοιμούνται το βράδυ. Ακους βρε Όλγα;

    Απλά δεν ξέρω τι να κάνω;;; Να μεινω όσο χρειαστεί κοντά της; Να συνεχίσω;; Αλλά πως; Μαζι της έχει και όλη μου την καρδιά... Να πάω με γυναίκες ;;; Πάλι αυτη θα σκέφτομαι!

  13. #13
    ουφφφφφφφφφφ με εσκασες και με πετυχες στην κατασταση που αντιμετωπιζω ενα παρομοιο προβλημα.εχασε την εμπιστοσυνη της το καταλαβαινεις?και καλα σου λεει αν στα λεει .εχει αδικο?σε πιο σημειο?ακουω φυσικα και ακουω,τι θα κανεις εσυ για να ξανακερδισεις την εμπιστοσυνης της?θα κανεις περα τα δικα σου θελω?τι ειναι αγαπη για σενα χρηστο?μαλλον ολοι μιλαμε για αυτην αλλα τελικα δεν ξερει κανει μας.η αγαπη με τον εγωισμο δεν πανε μαζι απο την αλλη ο εγωισμος ειναι η ασφαλεια και η αμυνα μας ετσι κα τον βαλουμε κατω μασ πατανε
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    11
    Το παράκανα ε; Πίστεψε με Όλγα, αυτά που έχω κάνει σε 1 μήνα, δεν το έχω κάνει όχι 4 χρόνια...αλλά σε ολόκληρη την ζωή μου. Βλέπω ότι δεν υπάρχει ανταπόκριση, και πάνω που πάω να πνίξω τα πάντα μέσα μου, σκάει ένα τηλεφ. ή μια ολιγόλεπτη συνάντηση και τα ανατρέπει όλα! Και λέω τώρα τι γινεται;;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βρε Χρηστο αμαν και εσυ!

    ειτε βουτα την και βαλτη κατω (και μετα να σε βαλει αυτη) για το υπολοιπο της ζωης σας,
    αφου πριν λυσετε οτι κομπος υπαρχει,
    η αλλιως πιες 2-3 ποτακια πιες τα στην υγεια της και σκεψου το αυριο.
    Απλα σεβασου οτι ζησατε μαζι....


    ΟΜΩΣ ειτε ετσι ειτε αλλιως πρεπει να ξερεις τι θες.
    Γιατι δειχνεις οτι δεν ξερεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •