ΜΠΑΦΟΣ Κ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 125
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Τέτοια φάση ακριβώς! Στα κλεφτά πίσω από το σχολείο :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αχ τι μου θυμισες !!!!!!!!! Θελω να turn back σ εκεινα τα χρονια!!!!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by ram View Post
    εγω 2 φορες να χω πιει δεν ειμαι υπερ γενικος σε κατι που σε κανει να εξαρτιεσαι απλα εχω ζησε πολλες καταστασεις ο αντρας μου επερνε πρεζες κ μαλακιες τωρα κανει μονο χασισι κ τον ηρεμει δεν με νοιαζει εχω διαβασει πολλα περι ινδικης καναβης κ πραγμαικα το αλκοολ το τσιγαρο κ πολλα φαρμακα ειναι πολυ χειροτερα ο λογος που στην ελλαδα κ σε αλλες χωρες δεν νομιμοποιειτε ειναι καθαρα περι συμφεροντων καποιον κρατων τελος παντων καλο ειναι βεβαια να αποφευγονται ολα αλλα.......παντος τα ψυχοφαρμακα νομιζω κανουν περισσοτερο κακο κ καψιμο εγκεφαλου απο οτι το χασις....
    οταν πάσχεις απο μια ψυχική διαταραχή σε διαβεβαιώ πως τα φάρμακα είναι απαραίτητα.
    αν αφήσεις τα φάρμακα κ αρχίσεις το χασίς το σίγουρο είναι πως θα καταλήξεις σε ψυχιατρική κλινική.
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7
    Ο μπαφος σου προσφερει και θετικα και αρνητικα. εγω προσωπικα πηρα οτι ηταν να παρω. απο ενα σημειο και μετα σε καταστρεφει. σε κανει αλλον ανθρωπο που ποτε πριν δεν ηθελες να ησουν. αν βαλεις κατω τα θετικα και αρνητικα θα καταλαβεις τι εννοω. Φυσικα στον καθενα επιδρα διαφορετικα ομως μετα απο μακροχρονια χρηση το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.θα ερθει η στιγμη που θα αηδιασεις τον εαυτο σου. θα ερθει η στιγμη που εαν δεν εχεις ενα τσιγαρο δεν θα μπορεις να περασεις καλα(εαν δεν εγινε) το σκεφτεσαι συνεχεια δεν μπορεις να κανεις τιποτα χωρισ αυτο. που ειναι η ζωη σου?? που ειναι τα ονειρα σου? θες να καταντησεις ετσι? και ακομα χειροτερα εαν συνεχισεις θα πας παρακατω οσο κι αν νομιζεις πως το ελεγχεις.ηδη θεσ να δοκιμασεις κατι πιο δυνατο. θα θελεις να νιωσεις κατι πιο δυνατο απο το χορτο. και παλι θα λες οτι το ελεγχεις,και η μια φορα θα γινει 2 και παει. και εχει ναρκωτικα που δεν χρειαζεται και πολυ να εθιστεις. και μετα θα δεις πως θα γινει η ζωη σου. θα δεις τι ανθρωπος θα γινεις. δεν θα αναγνωρισεις τον εαυτο σου. και με το μπαφο καλα εισαι, αν και καλυτερα να τα κοψεις και αυτα.. εγω προσωπικα αηδιασα το χορτο.οχι να εθιστω κιολας. ολα στο μυαλο ειναι. φτανει να μπορεις ακομη να δεις καθαρα τα πραγματα.
    Εαν ηδη δεν εισαι καλα, εχεις καποια ψυχικη ασθενεια κτλ θα καταληξεις ψυχιατριο. Και οσο για το οτι θες να πας σε σκληροτερα ουτε καν να δοκιμασεις. Και πληροφοριακα μια φορα να δοκιμασεις lsd αρκει για να σε τρελλανει. ισως να χρησιμοποιειται για θεραπειες αλλα δεν ειναι αναγκη να τρελλαθεις απο το πουθενα. ειναι κριμα. απο οτι σε βλεπω δεν θες να σταματησεις απο τη ζωη που κανεις! ;) απλως προσεχε γιατι ΙΣΩΣ σε μερικα χρονια να μετανιωσεις. σκεψου και αυτο το ενδεχομενο.
    Αυτη ειναι η δικη μου αποψη.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7
    ξεχασα να σε ρωτησω, τι μουσικη ακους? :p

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ελα Χριστινα!! Κοιτα ειναι πιστευω κ θεμα οργανισμου κ τι επιδραση εχει στον καθενα, ασχετα αμα εχει καποιο προβλημα η οχι.. δλδ καποιος μπορει να εχει κατι κ να πινει το ενα κ το αλλο κ να ειναι μια χαρα κ να τον βοηθανε (εστω ετσι να νομιζει) κ καποιος αλλος να μην εχει απολυτως τιποτα κ με 2-3 τσιγαριλικια να παθει χοντρη ζημια κ ανεπανορθωτη πολλες φορες.. αρα δεν πιστευω οτι για ολα ευθυνονται τα ναρκωτικα, ειτε ειναι μπαφος, ειτε κοκα, ειτε βαρβιτουρικα, ειτε τρυπακια κτλ κτλ..
    Προσωπικα μπαφο που εκανα 3 χρονια στο λυκειο ενω ανετα θα μπρουσα να ειχα γινει τζανκι κ καμμενη οπως αλλοι, δεν εγινα! αντιθετως σε πολλα ισως η χρηση με βοηθησε στο να ανταπεξερχομαι καθημερινα κ να πετυχαινω!!
    Εχω βαρεθει να ζω σε μια γυαλα κ να ακολουθω τα "πρεπει" κ "δεν πρεπει".. προτιμω να ακολουθω αυτα που θελω κ ξερω οτι με κανουν να νιωθω ωραια, εστω κ μεσοπροθεσμα.. η ζωη ειναι πολυ μικρη για να σκεφτομαι απο τωρα το μελλον.. αν το παμε ετσι τα παντα μπορει να συμβουν..
    Οσο για το lsd, μου ακουγεται υπερβολικο οτι μπορει να σε τρελανει.. απλα αμα εχεις ηδη χαλια mood πριν κανεις ισως εχεις bad trip που ειναι ο,τι χειροτερο, αλλα κατα τ αλλα σε ο,τι φαση προηγουμενη βρισκεσαι θα στην ενισχυσει, ειτε θετικη ειτε αρνητικη..

    Οσο για μουσικη ακουω rock, alternative, progressive, metal κ punk rock πιο παλια!! Εσυ ?? :p
    Last edited by Lacrymosa; 30-06-2011 at 18:30.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7
    Εχεις δικαιο,απλως και εμενα δεν με βοηθουσε το χορταρακι, αλλα η κοκαινη. Αλλα στο τελος ολα ζημ,ια θα σου προκαλεσουν. Αστα πρεπει και δεν πρεπει. εμενα δεν με νοιαζει απο κανεναν.εσυ να δεις τι σε κανει καλα και οτι θελεις να κανεις, σε νιωθω και εγω ετσι σκεφτομαι. απλως οταν κανεις χρηση ναρκωτικων καταλαβαινεις τι σκληρη πραγματικοτητα τι γινεται γυρω σου, οτι ολα ειναι σκατα (συγνωμη κιολας) και δεν θες να ερθεις πισω. απλως εγω σκεφτηκα δεν θα καταστραφω εγω. θα παλεψω και θα επιβιωσω. και ακριβως οπως το ειπες νομιζεις οτι σε βοηθα. ισως να μην το χρεαζεσε στην ουσια για να πετυχεις. ισως χωρις αυτο να πετυχαινες καλυτερα!δεν θα πρεπει να πινω τσιγαριλικι για να επιβιωνω καθημερινα και να πετυχαινω.γιατι? σου εξηγησα πιο πανω γιατι. και επισης δεν δεχομαι να εξαρτουμε απο αυτεσ τισ ουσιες οι οποιες και κοστιζουν και μερικες φορεσ ειναι δυσκολο να τισ βρεις κτλ.να σκεφτομαι συνεχεια ποτε θα ερθει αυτη η στιγμη για να νιωσω ωραια. μετα χωρις αυτα νιωθω χαλια. πρεπει να το καταλαβεις οτι μακροχρονια θα σου κανουν πολυ ζημια ανεπανορθωτη. Δηλαδη δεν ειδες τισ συνεπειες ? ακομη νομιζεις οτι σου προκαλουν μονο καλο? μπορουμε να κανουμε αλλο ειδος ζωης και παλι να βγουμε απο αυτη τη γυαλα..και οκ αν μεινεις μονο στο χορταρακι αφου σε κανει καλα. αλλα μην μπλεξεις με τιποτα αλλο,οι συνεπειες θα ειναι πολλες. οσο για το lsd ψαξε το λιγο καλυτερα. δεν σου λεω πως θα τρελλαθεις σιγουρα (και δεν μιλω για bad trip) αλλα υπραρχουν πιθανοτητες, εξαρταται απο τον οργανισμο σου κ τα γονιδια.
    Παντως απο οτι ειδα σε αλλο ποστ σου δεν σε κανει και πολυ καλα οταν γυρνας σπιτι..γιαυτο μπηκα στο κοπο να σου μιλησω.. καποιοσ που κανει χρηση τετοιων ουσιων οταν προσπαθει καποιος να του μιλησει ειναι σαν πως και μιλα του τοιχου. σε εσενα κατι ειδα ομως. ισως ηρθε η ωρα να αλλαξεις και εσυ μυαλα.βρες τον πραγματικο σου εαυτο. και προς θεου (δεν πιστευω κιολας :D ) δεν σε κρινω.. βλεπω τα δικα μου χαλια !!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ελα Χριστινα!! καλα κανεις κ μου μιλας κ μου τα λες, κ οχι δεν με κρινεις!! ξες τι, στα παντα μου εχω πληρη επιγνωση!! δλδ ο,τι κ να κανω, ειτε θετικο ειτε αυτοκαταστροφικο (το οποιο στοιχειο το χω εντονο σαν προσωπικοτητα) ξερω παντα τι κανω κ γιατι κ ποιες οι συνεπειες κ τα θετικα κ τα αρνητικα κ ολα.. δλδ δεν κανω κατι εν αγνοια.. απο κει κ περα αναλογως κ τι φαση κ τι θελω απ τη ζωη μου κ πως εχω καταταξει κ διαμορφωσει καποιες αντιληψεις κ αναθεωρησει καποια πραγματα, επιλεγω να κανω η να μην κανω κατι, αλλα για τον εαυτο μου κ μονο, για κανεναν αλλον... η πραγματικοτητα πολλες φορες ποναει κ ειναι δυσαρεστη, αλλες φορες ειναι ευχαριστη αλλα κραταει λιγο, με τις ουσιες σιγουρα γινεται διαφορετικη κ γενικα αποφευγω να σκεφτομαι μακροπροθεσμα, αν το παω ετσι μπορει να γινει αυριο κατι πχ κ να καταστραφουμε ολοι η να σκοτωθω σε τροχαιο κτλ κτλ.. προσπαθω να διευθετω οσο καλυτερα μπορω το παρον, το οποιο συνηθως ειναι δυσαναλογο με τις προσδοκιες μου.. αλλα ειμαι κ ισχυρογνωμων κ δεν μπορω να κανω εκπτωσεις στα "θελω" μου.. κ σε πολλα πιστευω οτι οντως με βοηθησε, ισως να μην τα πετυχαινα καποια, η μπορει στη χειροτερη να ηταν αυθυποβολη, δλδ με βαση το γεγονος οτι ενιωθα μοναδικα κ ανετα κ ενιωθα οτι μπορω να κανω τα παντα, ισως ετσι να πετυχα πολλα.. δεν ξερω παλι, μακαρι να μπορουσα να το διαχωρισω επακριβως...
    για το lsd το χω ψαξει αρκετα, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω ευκολα, μονο μπαφους κανω κ καρτελες κ κατι αλλα ψιλα, δεν εχω παει σε πρεζα κ θελω να το αποφυγω, εχω συγγενεις που πεθανανε απο overdose κ φιλους που μου λενε "στην πρεζα οσο μπορεις μην πας" κ για να το λενε κ οι ιδιοι ενα καποιο δικιο θα το χουν, δεν μπορει..
    οταν επιστρεφω ειμαι απλα εξαντλημενη, αλλα παλι εχω την αισθηση κατι να υποβοσκει κ να με κραταει αλλου..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Λακρυ μην κάνεις το λάθος να πιεις πρέζα, lsd και άλλες τέτοιες χημείες! Και αυτά τα ψιλά που λες δεν ακουγονται καθολου καλά. Κατά την άποψή μου ούτε το χασις πρεπει να καπνίζεις λογω και των προβλημάτων που εχεις.
    Και αφου τα ξέρεις και συ ολα αυτά, καλό θα είναι να σκεφτείς και να πράξεις ανάλογα με το μυαλό σου. είσαι ξύπνιος άνθρωπος, μην πιαστεις κορόιδο από κάποιους που βολευονται να υπάρχουν αρρωστοι ανθρωποι.
    Με όλη μου την αγάπη, ναι;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Απ την πρεζα εννοειται μακρια, σ αυτο δεν χωραει καμια αμφισβητηση.. εχω γνωστα ατομα που χτυπαν ηρωινη κ ακομα κ αυτοι αυτο μου λενε "μακρια, μην το βαλεις μεσα σου"..εχω βρεθει μπροστα κ σε πρεζα..

    Deep Purple σ αυτο που λες "μην πιαστεις κοροιδο απο καποιους που βολευονται να υπαρχουν αρρωστοι ανθρωποι" εχεις ενα point!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Eiναι οπως τα λετε παιδια , ο καθενας κανει οτι θελει , εχουμε ελευθερια ,ακομα¨) Προσωπικα ηταν και εμενα επιλογη μου να τα δοκιμασω ολα! το εβαλα σκοπο στα 17 μου και μεχρι τα 31 μου που ερχοντε σε λιγο , σχεδον το εκανα ! Το κακο με εμενα ειναι ηταν οτι το παρακανα , εχασα το μετρο και τα ορια, με αποτελεσμα εχω καποια προβληματα τωρα, προβληματα που δεν θα τα ειχα αμα δεν επεφτα στα ναρκωντικα. Επειδη ομως εγω ειμουν ανετοιμος τελικα, και την πατισα δεν παει να πει οτι ειναι αυτος ο κανονας , αλλοι που δοκιμασαν δεν αρρωστησαν ,και ειναι μια χαρα!
    Το συγουρο ειναι οτι πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ!! οταν επεμβαινουμε με τεχνητους τροπους στην σκεψη μας, στην ψυχικη μας κατασταση ειναι επικινδυνο πολυ! γιατι αμα γινει καποιο λαθος την ΠΑΤΗΣΑΜΕ! απλα !.
    .

  12. #27
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Επειδη ομως εγω ειμουν ανετοιμος τελικα, και την πατισα δεν παει να πει οτι ειναι αυτος ο κανονας , αλλοι που δοκιμασαν δεν αρρωστησαν ,και ειναι μια χαρα! .
    .
    Εγώ προσωπικά ξέρω πολύ λίγους, εως κανένα που δοκίμασαν και είναι μια χαρά. Ειδικά πρέζα. Οι μισοί απ όσους ήξερα πέθαναν, κάποιοι τους βλέπω στα φανάρια να ζητιανεύουν, άλλους να μπαινοβγαίνουν στα κέντρα και κοντεύουν 40 και μόνο δυο που γλίτωσαν γιατι υπερίσχυσε ο εγωισμός τους.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Εγώ προσωπικά ξέρω πολύ λίγους, εως κανένα που δοκίμασαν και είναι μια χαρά. Ειδικά πρέζα. Οι μισοί απ όσους ήξερα πέθαναν, κάποιοι τους βλέπω στα φανάρια να ζητιανεύουν, άλλους να μπαινοβγαίνουν στα κέντρα και κοντεύουν 40 και μόνο δυο που γλίτωσαν γιατι υπερίσχυσε ο εγωισμός τους.
    a re theof
    ακριβως αυτες τις δυο γραμμες ηθελα να σχολιασω..
    να συμπληρωσω κατι πολυ απλο που κανουν μερικοι οτι δεν το ξερουν.
    οποιος ψαχνεται πολυ με τα ναρκωτικα και φτανει και στην πρεζα, δεν το κανει τυχαια , ουτε για να περναει η ωρα... ειναι η προσωπικοτητα- ψυχικη του κατασταση που τον οδηγει εκει κι επειδη ειναι τετοια και η ουσια, ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
    αν επιανες εναν τυχαιο στον δρομο και του χτυπουσες πρεζα με το ζορι, ακομη και εθισμενο να τον κανεις, μπορει να φυγει. οποιος παει μονος του, η εστω πεισθει απο τους καλοθελητες που την παρουσιαζουν σαν ανωδυνη...... δεν φευγει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Eγω βρηκα ενα παιδι απο τα παλια σημερα, και μου ειπε την ιστορια του, οτι ειχε μπλεξει, δεν το ηξερα, και την εκοψε μονος του και ειναι καθαρος 4 χρονια τωρα, και επειδη ειχαμε κοινους γνωστους, καθομασταν και μετραγαμε ποσοι εχουν παει στο χωμα και ποσοι τη βγαλανε καθαροι, πολλοι στο χωμα, και πολυ μικρες ηλικιες, απο 20 εως 30, καθαρος αλλος ενας βγηκε μαζι με αυτον, και αρκετοι ακομα καιγονται..

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Den einai μονο η ηρωινη ναρκωντικο, οι περισσοτεροι λοιπον που εχουν δοκιμασει καποια ουσια δεν εχουν αρρωστησει δεν ειναι οτι το λεω εγω , που και λογο ηλικιας και λογο οτι ειχα παρα πολλους ανθρωπους γυρο μου ειτε απο κοινωνικες εκδηλωσεις ειτε απο αρκετα παιδια που ηξερα απο το γυπεδο ,σε μικροτερη ηλικα βεβαια, ααλα και οποια ερεθνα να δειτε αυτο θα λεει.
    Για αυτο πριν ειχα αναφερθει στην γνωση, δεν ειναι κακο να ψαξουμε κατι πρωτου γραψουμε μια αποψη ,εκτως απο το οτι μας προστατευη να μην εκτεθει η γνωμη μας ειναι και επικινδυνο γιατι μπορει καποιος εδω μεσα , μικρης ηλικιας να το παρει στραβα, και διαπιστωνοντας οτι δεν ισχυει αυτο να πει μεσα του οτι αφου μου παν μια φορα ψεμα γιατι να μην μου λενε ψεμα και στο αν κανουν κακο η οχι τα ναρκωντικα ? και απο αντιδραση λογο ηλικιας να μπλεξει!! ενω εμεις να θελουμε με ειλικρινια να κανουμε καλο ,μπορει αθελα μας να γινει το αναποδο! ειναι πολυ λεπτα αθτα τα θεματα ,γι αυτο και οι ιδιοι οι γιατροι ,ιδικα αυτοι που εχουν καλο ονομα (αμα ρωτησετε θα το διαπιστώσετε) λοιπον δεν αναλαμβανουν ευκολα να θεραπευσουν καποιον χρηστη , και την ψαχνουν πρωτα αρκετα!
    Για αυτο λοιπον λεγετε οτι η αγνοια σκοτωνει! Παρα την καλη και ειλικρινη προθεση μερικων απο εμας εδω μεσα, να βοηθησουμε τα νεα παιδια , καλο ειναι να την ψαχνουμε πρωτα αρκετα καλα και μετα
    να διατυπωνουμε τον λογο μας ¨)
    Υ.Γ. Ελποιζω να μην στραβωσετε παλυς και αντιληφθητε αυτα που γραφω ως υποτιμηση απο εμενα πρως εσας! δοκιμαστε να σκεφτεστε θετικα ! και να απαντατε με γαληνη ! θα νιωσετε πολυ καλα! δοκιμαστε το εστω μια φορα¨)

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ασθενειες και διατροφη!!
    By Adzik in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 86
    Last Post: 26-12-2016, 23:33
  2. Συντάξεις κ ψυχικές ασθένειες
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 8
    Last Post: 02-06-2011, 16:13
  3. Γιατρευονται οι ψυχικες ασθενειες..?
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-09-2010, 17:06
  4. Υποστηρίζω τους συνανθρώπους μου με ψυχικές ασθένειες!!!
    By papg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 31-05-2010, 00:23
  5. θεραπευονται με αυτον τον τροπο οι ψυχικες ασθενειες?
    By oneiropagida in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 12
    Last Post: 15-04-2010, 01:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •