ΜΠΑΦΟΣ Κ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ.... - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 125 of 125
  1. #121
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Σε ενα δρομο,μα δεν ξερω που βγαζει!!!
    Posts
    10

    @@@

    ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ ΤΩΡΑ.
    Εγω αρρωτησα απο την απειθαρχια μου,ισως δεν αντεξα και την συννειδησή μου να ορκιζετε στον θεο,
    αλλα ετσι κ αλλιως το ειχα ξανακανει,πολλες φορες,αλλα μαλλον το εννοουσα πραγματικα την προτελευταια φορα.
    Εκτοτε εχω διαταραχες πανικου,στα καλα καθουμενα εισερχομαι σε μια κατασταση πανικου λες και εχω πιει,ταχυκαρδιες,φοβοι,ανυ� �ηχιες,
    τιναγματα στον υπνο που θα ζηλευε και ο χρυσος ολυμπιονικης στην ενοργανη Δημοσθενης Ταμπακος.
    Επειδη απο τετοιες καταστασεις οταν νοσησει το μυαλο βγαινεις με τα ψυχοφαρμακα,εγω το παλευω παραλληλα και με ομοιοπαθητικη θεραπεια.
    Μετα απο ολους αυτους τους μηνες που περασανε αρχιζω και νοιωθω λιγο καλυτερα,προσπαθώ να αφηνω το ηρεμηστικο λιγο πισω και συνεχιζω
    και με τα ομοιοπαθητικα που δεν διατρεχεις κανεναν κινδυνο.
    Για πολυ κοσμο τα ψυχοφαρμακα ειναι δρομος χωρις επιστροφη,εγω το παλευω,και θα συνεχισω να το παλευω γιατι ηδη σιγα σιγα,αρχιζω και νιωθω καλυτερα.
    Κλεινοντας θελω να πω οτι εχω εμπειρια και απο αλλες ουσιες,χωρις να γινω χρηστης.
    Ειχα δοκιμασει καποιες φορες και πρεζα,LSD,και μερικα ακομα.
    Την ωρα λοιπον που ξεσποριάζετε το χασισακι,βαλτε στο πισω μερος του μυαλου σας αυτην την ιστορια.
    Μην ζοριζετε τον εαυτο σας,μην θελησετε να δειτε που καταληγει.Εαν κανετε κ καποιοι καποιον συσχετισμο με την ιστορια μου.
    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΑΜΕΣΩΣ την χρηση,υπαρχει μακρυς και ανηφορικος δρομος.
    Εδω ειμαστε και οποιος θελει ας πει και τις δικες του εμπειριες.
    Last edited by diatanos; 01-10-2012 at 17:51. Reason: δεν εμφανιζετε ολοκληρο το κειμενο.
    Ο μεγαλύτερος εχθρός του ανθρώπου,είναι το ίδιο του το μυαλό!

  2. #122
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    15
    Κλαίω όταν διαβάζω τις ιστορίες σας. Πόσο θα 'θελα να μπορούσα να σας βοηθήσω. Πόσο θα 'θελα να μπορούσα να βοηθήσω το γιο μου. Όμως "...η ζωή μας, τουλάχιστον κατά ένα μέρος, είναι αποτέλεσμα αυτού που ο καθένας μας θέλει." Ένα απόσπασμα από το βιβλίο του Φερνάντο Σαβατέρ, "Πως να μιλήσω στο γιο μου για ηθική κι ελευθερία". Πως να μιλήσω; Τα βιβλία καλά τα λένε. Σας το προτείνω με αγάπη. Κι ας μην έμαθα εγώ να μιλώ. Ίσως εσείς μάθετε ν' αγαπάτε και να εμπιστεύεστε τον εαυτό σας.

  3. #123
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

    Αυτος που περνα καλα πινωντας χασις,που χαβαλεδιαζει κι γελα δικαιοληται να την πινει! αυτος που τον περνει απο κατω, που εχει συμπτοματα αγχους κι φοβιες συνεχεια! ( το συνεχεια το λεω γτ. οπιος κι αν πινει καποιες φορες του ερχετε το αγχος, οι φοβιες κι διαφορα ασχημα συναισθηματα, σε ολους σκαν αλλα σε μερικους πολυ σπανια κι σε αλλους συνεχεια!) αυτοι λυπον, οι ατυχοι δεν μπορω να καταλαβω γτ. πινουν?? πως μπορεις να πινεις κατι που ξερεις οτι κανει κι κακο στην υγεια σου στο σωμα σου αλλα κι στο μυαλο σου? πως ρε παιδια?
    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ολοι οι χρηστες ολων των ναρκωτικων! ειτε ειναι ανεβαστηκα, ειτε ειναι χαλαροτικα ,ειτε σε νταγκλαρουν, ριτε σε τσιτονουν, ειτε σου φερνουν παραισθησεις( οπου το θεμα με τα ναρκωτικα των παραισθησαιων ειναι κι λιγο "πλασιμπο" ετσι, ειναι λιγο μυθος! γτ. τελικα παραισθησεις βλεπουν αυτοι που "ΘΕΛΟΥΝ" να τις δουν!
    Το αποτελεσμα ειναι οτι ολα αυτα τα παραπανω ατομα οπου ειναι συνεχομενοι χρηστες , οπου εχουν εξαρτση - δεν μηλαω για τους τυχερους τους περιστασιακους, που πινουν μια φορα το μηνα, η πασχα κι πρωτοχρονια,εκει δεν παιζει προβλημα - ομως ολοι οι αλλοι που τα εχουν αναγκη! τυς ευχομαι - μας ευχομαι - να κοψουμε κι να γινουμε καλα! ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΑΣ - ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΚΟ ΣΕ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ- ΣΥΚΟΤΙ - ΝΕΦΡΑ, ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ! ΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΑΣ!!! ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΛΥΠΟΝ ΝΑ ΓΥΜΟΥΜΕ ΚΑΛΑ!!! ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΣΑΝΟ!! ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΣΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!! ΠΟΣΟ ΜΑΛΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ- ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ !! ΝΑ ΧΑΛΑΜΕ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ !!!
    ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΟΛΟΙ!! ΕΜΕΝΑ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΑΡΧΙΣΕ!! ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ!! ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΜΟΥ!! ΚΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΕΥΚΕΡΕΙΑ!!
    Ειναι η στυγμη να αναλαβω τις ευθηνες μου σαν ανδρας, η να γινω καλα, να γινω κανονικος ανθρωπος οπως ολοι η να παω στο ,,,,, ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΩ!! ΚΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!! ΓΙΑ ΣΑΣ¨)

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    with my master
    Posts
    105
    Ρε γιώργο, δεν είσαι άρρωστος ----------- ξύπνα επιτέλους

  5. #125
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Σε ενα δρομο,μα δεν ξερω που βγαζει!!!
    Posts
    10
    [QUOTE=giorgos panou;393302]ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

    Αυτος που περνα καλα πινωντας χασις,που χαβαλεδιαζει κι γελα δικαιοληται να την πινει!


    Διαβαζω με πολυ προσοχη ολες τις εμπειριες-αποψεις απο τους φιλου-ες σε αυτο ποστ.
    Αυτος που περνα καλα,χαβαλεδιαζει κ γελα....συντομα θα του κοπουν τα γελια!!!
    Συγνωμη αλλα η εμπειρια μου ολα αυτα τα χρονια κ η δικη μου κ πολλων φιλων μου ειναι οτι η μαστουρα σε περναει απο σταδια.
    Ναι...ομολογω οτι ειχα φοβερες εμπειριες...απιστευτες στιγμες...στις αρχες....τα πρωτα χρονια.
    Ξερετε κατι βρε παιδια...ακουστηκε πολλες φορες οτι αμα δεν σε χαλαει δεν σου κανει και κακο.
    ΟΛΗ Η ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΑ....κρυβεται σε αυτες τις μαγικες λεξεις...ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ...Και πραγματικα το πιστευω κ εγω αλλα.............
    Το λες αυτο και για την πρεζα?παν μετρον αριστον....που στην παραμυθα?
    οσοι εχουν δοκιμασει κ τον διαβολο που λεγεται ηρωινη καταλαβαινουν πολυ καλα τι λεω.το ναρκωτικο ειναι τοσο καλο.... που σε παραμυθιαζει απο την πρωτη κι ολας φορα.
    Μια κ μονο χρηση κ σε εβαλε σε διαδικασια,ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΑΠΙΣΤ ΕΥΤΟ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. απο θαυμα γλυτωσα,εκανα καμια δεκαρια φορες...και δεν ξανακανα.
    Λοιπον οπως κ στην παραμυθα ,ετσι κ στο χασισακι,δεν ισχυει ο κανονας...υπαρχουν και εξαιρεσεις....
    Βλεπω καποιους απο τους φιλους μου ακομα,,,λιγοστους βεβαια γιατι καποιοι τραβηξαν σχετικο μαρτυριο κ εκοψαν...
    τους βλεπω λοιπον...και φθηροντε...η κρισαρα πανικου ετοιμη να ξεμπουρισει κ να τα ανατρεψει ολα.
    Εγω ειμαι μ@λ@κ@ς και γραφικος,αλλα με μεγαλη εμπειρια κ ευθυνομαι κ προσωπικα γιατι εβαλα τα φιλαρακια μου κ τους εμαθα το φουμα....
    και ξερετε τι.???..καποιοι επιμενουν ακομα κ μου λενε ειναι στον ανθρωπο,κ εγω πισω απο τον ισχυρο ανθρωπο(ευχομαι ΟΧΙ)
    βλεπω τον επομενo υποψηφιο πελατη του xanax!
    Ο μεγαλύτερος εχθρός του ανθρώπου,είναι το ίδιο του το μυαλό!

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. ασθενειες και διατροφη!!
    By Adzik in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 86
    Last Post: 26-12-2016, 22:33
  2. Συντάξεις κ ψυχικές ασθένειες
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 8
    Last Post: 02-06-2011, 15:13
  3. Γιατρευονται οι ψυχικες ασθενειες..?
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-09-2010, 16:06
  4. Υποστηρίζω τους συνανθρώπους μου με ψυχικές ασθένειες!!!
    By papg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 30-05-2010, 23:23
  5. θεραπευονται με αυτον τον τροπο οι ψυχικες ασθενειες?
    By oneiropagida in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 12
    Last Post: 15-04-2010, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •