Δεν νιωθω καλα βοηθειστε με - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Ο καθένας που αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα πιστεύει ότι το δικό του πρόβλημα είναι το χειρότερο.Πάντα υπάρχουν και χειρότερα αλλά δεν είναι εύκολο αυτό να σε παρηγορήσει τη στιγμή που υποφέρεις.Τουλάχιστον εγώ όσες φορές προσπάθησα να το δω έτσι δεν με βοήθησε να νιώσω καλύτερα.

  2. #17
    Θα συμφωνήσω με τον ΝΤΙΝ, ότι ο άνθρωπος έχει πολλή δύναμη μέσα του και ότι επίσης ένας καλός ψυχαναλυτής θα μπορούσε να βοηθήσει, όχι μόνο η λήψη φαρμάκων.
    Το ίντερνετ δεν μπορεί αντικαθιστά τη φιλία, τη βόλτα και τις ωραίες στιγμές κοντά στους άλλους. Η κοινωνική φοβία, η χαμηλή αυτοεκτίμηση και το να ναι κανείς άτομο που δύσκολα μοιράζεται με τους άλλους τα δικά του τον οδηγεί στην προσκόλληση στο ίντερνετ και την μέσα στο ίντερνετ υποκατάσταση της φιλίας, του να μπορείς να ξανοιχθείς άνετα και να πεις τα δικά σου και των ωραίων στιγμών δίπλα σε ανθρώπους με σαητ γνωριμιών και επίλυσης προβλημάτων.

    Ναι θα πρέπει να λέμε στον εαυτό μας πως υπάρχουν και χειρότερα. Αυτό όμως μόνο για να νοιώσουμε πιο καλά, ανακούφιση μέσα στην απελπισία και αυτό πάντα βοηθά. Μέχρι εκεί! Όμως, για να ξεφύγουμε απ αυτό που μας βασανίζει ή να γίνουμε καλήτεροι κοιτάμε τους καλήτερους μας, κοιτάμε το παραδειγμα τους και τους έχουμε ως υπόδειγμα για μας, επιδιώκουμε συναναστροφή μαζί τους, αποφεύγουμε τους μίζερους και αυτούς που μοιράζουν αρνητική ενέργεια.

    ΣΟΝΙΑ, σκέφτηκες μήπως αυτά που περιγράφεις βρίσκονται μόνο στη φαντασία και απλά σε ταλαιπωρείς χωρίς λόγο; Κάποιθα άσχημα ίσως βιώματα του παρελθόντος σε οδήγησαν σ αυτο τον κυκεώνα σκέψης; Σκέψεις για καταστροφικά μελλοντικά γεγονότα, κάτι σαν πρόβλεψη του μέλλοντος, χωρίς να υπάρχει κανένα έρεισμα στην πραγματικότητα. Και το μόνο που σου προκαλούν είναι αδικαιολόγητη ένταση, άγχος και απομόνωση από τους άλλους. Το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις τα πράγματα κάτω αντικειμενικά και να κατανοησεις πως όλες αυτές οι σκέψεις ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας και δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα ή αποτελούν την λάθος ερμηνεία της. Επίσης πες μας πόσες φορές είδες αυτές τις σκέψεις της να διαψεύδονται, σίγουρα είναι πολλές.
    γιάννης

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Ξερετε ποιο ειναι το περιεργο οτι κανω ολα αυτα που λετε και εξω βγαινω και σκεφτομαι τα χειροτερα μιας και ολα γυρω μου ειναι χειροτερα αλλα εγω παντα ειμαι απομονωμενη ακομα και αν νομιζουν οι αλλοι οτι ειμαι κοινωνικη γιατι αυτο δειχνω σε μια παρεα Απο μικρη ετσι ημουνα παντα πνιγμενη στις σκεψεις μου που ποτε δεν ελεγα πιστευω οτι μερικες φορες δημιουργουσα και αγχος στον εαυτο μου μονη μου χωρις κανενα λογω
    Η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο περασα και πολυ δυσκολες καταστασεις με την οικογενεια μου ειχμε πολλους χαμους οι οποιοι με συγκλονισαν
    Οσο αφορα αυτα που γραφει ioannis2 μου εχει τυχη πολλες φορεσ να σκεφτομαι καταστροφικα μελλοντικα γενονοτα αλλα τις περισσοτερες φορες δικαιωνομαι
    Ενα αλλο προβλημα που εχω που πιστευω οτι συμβαλει στο αγχος μου ειναι οτι εχω πολυ ανησυχω υπνο δεν υπαρχει βραδυ που να μην δω καποιο ονειρο που να μην με επηρεασει και συνηθως βλεπω ασχημα ονειρα που τις περισσοτερες φορες βγαινουν αληθινα

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Σημερα ειμαι χειροτερα απο οτι ποτε εχω πιει ουτε και εγω ξερω ποσα βαλεριανα για να ηρεμησω τις ταχυκαρδιες φοβαμαι οτι θα κανω καμμια τρελα το νιωθω δηλαδη δεν ξερω τι να κανω για να ηρεμησω σκεφτομαι να ριξω μια μουτσα σε οσα με ενοχλουν και ας γινει οτι θελει στο κατω κατω της γραφεις ανθρωπος ειμαι και εγω και δικαιουμαι να κανω λαθη

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    Σημερα ειμαι χειροτερα απο οτι ποτε εχω πιει ουτε και εγω ξερω ποσα βαλεριανα για να ηρεμησω τις ταχυκαρδιες φοβαμαι οτι θα κανω καμμια τρελα το νιωθω δηλαδη δεν ξερω τι να κανω για να ηρεμησω σκεφτομαι να ριξω μια μουτσα σε οσα με ενοχλουν και ας γινει οτι θελει στο κατω κατω της γραφεις ανθρωπος ειμαι και εγω και δικαιουμαι να κανω λαθη
    Ακριβώς αυτό. Ρίξε όχι ένα αλλά εκατό φάσκελα...Μην σου πω ότι επιβάλλεται να κανουμε κανα λαθάκι που και που, έτσι για να βλέπουμε κι εμεις και οι γυρω μας ότι έτσι είναι η αληθινή ζώη και οι κανονικοί άνθρωποι....
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    Γεια σας τον τελευταιο καιρο δεν αισθανομαι καθολου καλα εχω εμμονες οτι ολα μου πανε στραβα φοβαμαι στην δουλεια οτι θα ανακαλυψουν κατι και θα βρω τον μπελα μου
    δεν γελαω, δεν μιλαω. δεν θελω κανεναν. Σημερα ειμαι ξυπνια απο το πρωι και το μονο που κανω ειναι να καθομαι στο κρεββατι και να ειμαι στο ιντερνετ δεν θελω να κανω τιποτα το μυαλο μου νομιζω οτι με δουλευει δεν ξερω πως να βοηθησω τον εαυτο μου αυτη την φορα το μονο που προσπαθω να σκεφτομαι ειναι οτι ολα θα πανε καλα.
    θελω να κλαψω αλλα ουτε αυτο δεν μπορω πια να κανω πραγματικα φοβαμαι αυτη την φορα οτι δεν θα εχω καλη καταληξη βλεπεται με πιανουν συχνα τετοιες κρισεις και παντα καταφερνω απο μονη μου να τις ξεπερναω γιατι κανεις δεν καταλαμβαινει τι εχω αφου καταφερνω να τους ξεγελαω ολους αλλα αυτη την φορα δεν μπορω αλλα δεν αφηνω και κανεναν να με πλησιασει.Αρχισα να παιρνω και λεξοτανιλ απο μονη μου για να ηρεμω λιγακι. τι πρεπει να κανω?
    Κανε μια βολτα στο κεντρο της Αθηνας ,δες τους εξαθλιωμενους ,δες τους αστεγους , αυτους τους ανθρωπους που εχουν χασει τα παντα στην ζωη τους! που δεν εχουν πια ουτε ενα ευρο , δες αυτους που κοιμουντε σε χαρτοκουτες στα σκαλοπατια των πολλυκατοικιων! στους σταθμους και σε καθε βρωμικη γωνια αυτης της αναισθητης πολης! Οταν λοιπον καταλαβεις πως υπαρχουν πολυ χειροτερα προβληματα απο τα δικα σου τοτες θα νιωσεις πως δεν εχεις τιποτα και απλα εχεις παθει μια ανοια -βαρεμαρα απο την πληροτητα των αγαθων γυρο σου! πως απλα εχεις μια βαρεμαρα και αυτο ειναι ολο! αμα κανεις και την συγκριση με τους εξαθλιωμενους θα νιωσεις πολυ καλητερα και θα ειναι κατι που αμα εχεις μεσα καποιο αισθημα συντηρησης θα δεις οτι μπροστα σε αυτους εισαι βασιλισσα ! γιατι ολοι αυτοι οι αθλιοι παρα τα τοσα προβληματα που εχουν , παρα το οτι δεν εχουν καθολου αξιοπρεπεια ! και το να βαλουν ενα τελος στην ζωη τους ειναι μια λυτρωση ! παρα ολα αυτα λοιπον παλευουν να ζησουν και καθε λεπτο αγωνιζοντε για την ζωη τους ελπιζουν! και συνεχιζουν ,συνεχιζουν με επαιτια να επιβιωνουν! γιατι αγαπαν την ζωη και σεβοντε αυτο το δωρο που τους εκανε η φυση ! να κοιτουν τον ουρανο να βλεπουν τα χρωματα και να προσπαθουν! ολοι υτοι ουτε ψυχιατρους εχουν ουτε τιποτα! εσυ λοιπον? γιατι αφου τσ εχεις σχεδον ολα εισαι ετσι και λες αυτα? πες μου?
    Υ.Γ.
    Δεν στην λεω ! μην με παρεξηγεις , απλα θελω μεσα των συγκρισεων να σου δοσω θαρρος και θρασος οπου ειναι και τα οπλα σου για να δυναμωσεις την ψυχη σου !
    Με αγαπη ο διαδικτιακος σου φιλος¨)

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Και τι στ' αλήθεια αξίζει η ζωή, αν η πρώτη της πρόβα είναι η ίδια η ζωή?”

    “Κάθε ανθρώπου η ζωή είναι ένας δρόμος μέσα στον εαυτό του, μια προσπάθεια να βρει κάποιο δρόμο, το ίχνος ενός μονοπατιού.
    Κανείς ποτέ δεν υπήρξε ολότελα ο εαυτός του, ωστόσο ο καθένας αγωνίζεται να το πετύχει, και ο κουτός και ο ευφυής, όσο καλύτερα μπορεί.”

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {Και τι στ' αλήθεια αξίζει η ζωή, αν η πρώτη της πρόβα είναι η ίδια η ζωή?”}<<<<<δυστυχως δεν εχει κανείς συμβολαιο με τη ζωη, για το τι ειναι η ΖΩΗ. λαιφ ις λαιφ, λεγανε καποιοι για να ξεφυγουν απο αυτο το δειλλημα . Και αν το καλοσκεφτεις , δεν ειχαν και τοσο αδικο. Εξαλου σκεψου οτι καποιοι δεν φτανουν καθολου ως την Προβα ,,μενουνε στο ...Σεναριο. Ισως σε καποιο 'κιτρινισμενο χαρτι σε καποιο ραφι' ,,ανθρωποι 'στα αζητητα '. Το προβλημα εν τελη το εχουμε εμεις οι ιδιοι. Υπερεκτιμουμε η υποτιμουμε τη ζωη,, και στην συνεχεια νοιωθουμε αναλογα .

  9. #24
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    σημερα ξεκινησε ενας καινουργιος μηνας και ενω ευχομαι ολα να πανε καλα πραγμα που αμφισβητω εγω νιωθω ακομα χειροτερα αρχιζω και σκεφτομαι πραγματα που δεν θα ηθελα αλλα ομως δεν μπορω να τα αποφυγω, δεν ξερω τι να κανω καταλαβαινω οτι εχω κανει καποια λαθη και φοβαμαι τις επιπτωσεις αλλα δεν το ηθελα προσπαθω να τα δορθωσω αλλα δεν τα καταφερνω και μαλλον το κανω με λαθος τροπο . θελω να εξαφανιστω πραγματικα θελω να εξαφανιστω θελω να αλλαξω τοσα πραγματα και δεν τα καταφερνω ποσα θελω και τιποτα δεν γινεται . βαρεθηκα τα παντα μακαρι να μπουρουσα.................... μακαρι να μπορουσα. αλλα δεν μπορω γιατι εχω αρκετους ανθρωπους που με αγαπανε και δεν θελω να τους πληγωσω θελω να βρω το παλιο μου εαυτο θελω να γελασω παλι αλλα δεν τα καταφερνω ολα γυρω μου εχουν αλλαξει τοσο πολυ. προσπαθω να σκεφτομαι αισιοδοξα αλλα ουτε αυτο δεν μπορω τα βραδια βλεπω εφιαλτες δεν κοιμαμαι δεν τρωω δεν ξερω τι να κανω θελω να φυγω μονο αυτο σκεφτομαι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Σόνια, μιλάς με καποιον δικό σου άνθρωπο για αυτά που σκέφτεσαι, αυτά που νιώθεις;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    οχι δυστηχως δεν μιλαω ποτε για τον ψυχικο μου κοσμο με κανεναν

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Κάνεις πολύ κακώς.Ανέφερες πως εχεις ανθρώπους που σε αγαπάνε.Εκμεταλλεύσου τους!Έκανα κι εγώ το ίδιο λάθος και το έχω μετανιώσει.
    Και δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να περάσει τη "φάση" του.Καμιά φορά έχουμε ανάγκη να μείνουμε με τις μαύρες σκέψεις μας, δεν είναι κακό...Νιώθεις πως σε έχει κουράσει αυτή η κατάσταση και θες να βγεις απο αυτήν;Νιώθεις οτι θες να το παλέψεις;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    νιωθω τοσο κουρασμενη που ειμαι ετοιμη να τα παρατησω ολα,οι περισσοτεροι νομιζουν οτι ειμαι μια χαρα ομως εγω μεσα μου βραζω η ολη αυτη κατασταση με εχει αποδυναμωση πληρως δεν εχω κουραγιο για τιποτα πια

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    175

    να'μαι και εγώ...!

    Εν αρχή , χαιρετούρες προς άπαντες , καθότι είμαι και εγώ ολόφρεσκος !!

    και μπαίνω ευθύς στο ψητό ,αλλά συνχωρέστε με λίγο για το απότομο 'μπάσιμο' !

    Νομίζω οτι η Σόνια δεν έχει ανάγκη ούτε να δεί τους κατατρεγμένους της πόλης , ούτε να αρχίσει συναναστροφές με τα δήθεν ''ηλιόλουστα'' άτομα που ξεχειλίζουν χαρά απο τις τσέπες . Οι πρώτοι είναι χρήσιμοι μόνο για να συμβιβάζεσαι με την κοινωνική σου κατάσταση , δεν προσφέρει και πολλά στην ψυχολογία εκτός και αν νιώθεις κενό απο υλική ανεπάρκεια που στην περίπτωση της δεν νομίζω οτι παίζει κάτι τέτοιο.

    Οι δεύτεροι πάλι όταν βρίσκεσαι σε κατάσταση ανυσηχία απο προβληματισμούς , κατάθλιψης , τραυματικά γεγονότα , κ.τ.λ είναι εξίσου άχρηστοι εως και ενοχλητικοί !!
    Το να πας σε ένα άτομο που βιώνει ψυχολογικές δυσκολίες και να του πείς ''χαμογέλα'' είναι άκυρο εντελώς !!! Εμένα προσωπικά όποτε μου το έχουν κάνει αυτό η πρώτη σκέψη που ανακαλώ αυτομάτως είναι να τους χώσω μπουνιά !!

    Η στεναχώρια , το άνχος κ.τ.λ προέρχονται απο την ίδια μας την ενέργεια , και διαθέτουν μια (δύναμη) η οποία δεν ανατρέπεται ούτε αλλάζει με μια κουβέντα η με προτροπές άλλων , ιδίως αυτών που είναι άσχετοι με το θέμα και είναι ανάλαφροι πάντοτε, γιατί έχουν μάθει όλα να τα αντιμετωπίζουν αδιάφορα , η επειδή δεν αντιλαμβάνονται καν τι συμβαίνει γύρω τους . Δεν το λέω αυτό ως άλλοθι για να συνεχίζουμε ο καθένας μας να διατηρεί το πρόβλημα του αλλά σαν διαπίστωση , που μάλλον φαντάζομαι θα συμφωνούν αρκετοί απο εδω μέσα.

    Η λύσεις όταν υποφέρεις ψυχολογικά δεν είναι πολλές , και ποτέ δεν είναι ανώδυνες . Η αρχίζεις να ψάχνεις τον εαυτό σου μέσω βοήθεια απο ειδικούς , αλλά με επιμονή και υπομονή στο να βρείς την άκρη του νήματος , παρακάμπτωντάς τις ενδιάμεσες απογοητεύσεις που θα μεσολαβήσουν και τάση να το βάλεις στα πόδια , γιατί όλοι μας το έχουμε αυτό !! Η τα παρατάς όλα σύξηλα και αναζητάς νέο τρόπο ζωής , με ελπίδα ΠΙΘΑΝΟΝ να ρίξει στην λήθη τον προηγούμενο που είχες μαζί με όλα τα ''φαντάσματα'' του παρελθόντος. Τις πιο πολλές φορές λειτουργεί , αλλά δεν είναι δεδομένο ως η καλύτερη επιλογή πάντα γιατί μακροπρόθεσμα κάτι ''άλυτο'' μπορεί να κάνει την εμφάνιση του , που το άφησες εκρεμμότητα δίνωντας προσωρινή αναβολή !!

    Οπως και να έχει πάντως ο δρόμος της θεραπείας προυποθέτει μια δόση ταπείνωσης απο την μεριά μας, κατι που μάλλον το έχουμε ξεχάσει-χάσει σαν άνθρωποι , και απο εκεί αρχίζουν τα πιο πολλά μας προβλήματα ! Η αυτογνωσία δεν χωράει περηφάνιες , ούτε να ψάχνουμε παρηγοριά μέσα στην καθημερινότητα που μας οδήγησε στο πρόβλημα.

    Σόνια , διάλεξε οτι νομίζεις οτι αισθάνεσαι πιο κοντά στις προτιμήσεις σου , η δοκίμασε καινούργια πράγματα στην υπάρχον ζωή σου που νομίζεις οτι σου λείπουν και θα μπορούσαν να λειτουργήσουν ανανεωτικά . Αυτό θα σου δώσει μια ώθηση απεγκλωβεισμού απο τις σκέψεις και θα έρθεις πιο καλά σε επαφή με τα συναισθήματα σου .

    Δεν έχεις κάτι εξεπέραστο , αλλά μην αδρανήσεις .
    Ευχές για το come back στον αυθεντικό εαυτό σου .

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    αλλα εγω παντα ειμαι απομονωμενη ακομα και αν νομιζουν οι αλλοι οτι ειμαι κοινωνικη γιατι αυτο δειχνω σε μια παρεα
    Γειά Σόνια.
    Κατά κάποιο τρόπο αισθάμοναι ανάλογα. Δεν θέλω να εξηγήσω αναλυτικά δημόσια. Θέλω όμως να σου πω ποιές αιτίες βλέπω. Έχω διαπιστώσει ότι οι δυσκολίες αυτές πηγάζουν από την έλλειψη ανθρώπων με κατανόηση. Δηλαδή κάποιος να σε καταλαβαίνει. Π.χ. να πεις σε κάποιον "θέλω να σκοτώσω τον τάδε" και να μην σε θεωρήσει παρανοϊκή ή κάτι άλλο. Απ' ότι καταλαβαίνω, και από αυτά που λες, ενώ έχεις ανθρώπους δεν μπορείς να τους μιλήσεις για τις δυσκολίες σου. Και καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να το κάνεις, γιατί αν ήταν δεκτικοί θα το είχες κάνει ήδη. Έτσι καταλήγουμε στο ότι δεν έχεις ανθρώπους να σε καταλάβουν. Νομίζω ότι αυτό είναι το σημαντικότερο.
    Γράφεις επίσης:
    > βλεπω ασχημα ονειρα που τις περισσοτερες φορες βγαινουν αληθινα
    Το μυαλό έχει τη δική του πολύπλοκη διαδικασία. Ένα τμήμα του μυαλού (ας το πούμε διαίσθηση) επεξεργάζεται τα δεδομένα με διαφορετικό τρόπο και βγάζει γρήγορα συμπεράσματα που η λογική μπορεί να κάνει 100-πλάσιο χρόνο. Δηλαδή η λογική να θέλει 5 χρόνια ενώ η διαίσθηση 1 μήνα. Ή 1 μήνα και λίγα λεπτά αντίστοιχα. Στα όνειρα δουλεύει το κομμάτι που είναι η διαίσθηση, γι' αυτό και ότι βλέπεις στα όνειρα τελικά βγαίνει αληθινό. Σε λίγα δευτερόλεπτα το μυλό επεξεργάζεται τόσο γρήγορα τα δεδομένα που βγάζει συμπέρασμα. Μπορεί τα συμπεράσματα της διαίσθησης να είναι διαφορετικά από της λογικής.
    Έχω την εντύπωση, ότι χρειαζόμαστε κάποιον άνθρωπο να μας καταλαβαίνει (έστω ένας αρκεί).

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. βοηθειστε με..
    By lorelei321 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 10-10-2010, 13:00
  2. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  3. Βοηθειστε λιγακι
    By BrainTrance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-2009, 23:40
  4. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 15-12-2008, 10:57
  5. Δεν νιωθω καλα
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-08-2008, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •