Δεν νιωθω καλα βοηθειστε με - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Να πω κάποια πράγματα ακόμα;
    Για μένα, καταλαβαίνω ότι φοβάσαι για τη δουλειά σου γιατί φοβάσαι το μέλλον. Πραγματικά, αν έχω αρκετούς ανθρώπους και ξέρω ότι θα με στηρίξουν, φοβάμαι λιγότερο το μέλλον, αν δεν έχω τότε φοβάμαι περισσότερο.
    Αυτό που μας κάνει χειρότερα είναι το ότι οι άλλοι αντιμετωπίζουν τις πραγματικές δυσκολίες μας σαν φανταστικές. Ακούγοντάς το πολλές φορές στο τέλος πειθόμαστε και οι ίδιοι. Η πραγματική δυσκολία φέρνει το φόβο. Μπορεί ο φόβος να φαίνεται παράλογος αλλά στην ουσία δεν είναι. Προέρχεται από πραγματικό φόβο που βλέπει η διαίσθηση.
    Σημείωση, θα είμουνα πολύ καλύτερα αν δεν άκουγα -σε αυτό το θέμα- τις ανοησίες των άλλων. Όταν προωτοήρθε ο φόβος, νόμιζα κι εγώ ότι ήταν παράλογος. Τώρα που σκέφτομαι εκ των υστέρων, καταλαβαίνω ότι ο φόβος ήταν "σωστός" και εγώ έπρεπε να καταλάβω περισσότερα.
    Προσωπικά για μένα είναι σχετικά απλές αυτές οι σκέψεις. Δεν ξέρω αν και εσύ μπορείς να παρακολουθήσεις τη σκέψη μου.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    ειμαι χαλια δεν αντεχω αλλο ωραια το ξερω εκανα καποια λαθη στην δουλεια μου τα οποια με εχουν κανει ανω κατω δεν αντεχω αλλο νιωθω τοσο χαλια σε σημειο να σκεφτομαι τηνα αυτοκτονια το ξερω ειναι παραλογο αλλα δεν μπορω να το αποφυγω βαρεθηκα τα παντα εχω κλειστη τελειως στον εαυτο μου δεν μιλαω σε κανεναν νιωθω απαισια δεν ξερω τι να κανω θελω να φυγω να φυγω μακρυα απο ολα και ολους χρειαζομαι βοηθεια και πρεπει να την αναζητησω γρηγορα πιστευω φοβαμαι το σαββατοκυριακο που ερχεται μην κανω καμια τρελα εχω να γελασω ουτε ξερω απο ποτε εχω χαση των παλιο μου εαυτο θελω να κλειστω σε ενα δωματιο και να μην βλεπω και ακουω κανεναν

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Σονια μου, ολοι, ολοι ομως, έχουμε κανει λάθη στη ζωή μας, στις δουλειές μας, στις σχέσεις μας, παντού. Γιατι δεν επιτρέπεις στον ευατο σου αυτο το τόσο συνηθες για όλους; Πρέπει να μάθουμε πως να συγχωρουμε τον εαυτο μας. Ναι να ζητησεις βοηθεια, και το Σαββατοκυριακο προσπάθησε να το περασεις με ανθρωπους που αγαπας.

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    εχω ξυπνηση απο τις επτα το πρωι και καθομαι με κλειστα τα παραθυρα μεσα στο δωματιο και αρνουμαι να κανω το οτιδηποτε κανω μονο σκεψεις που δεν θα επρεπε δεν ξερω τι να κανω για να συνελθω το μονο που θελω ειναι να κοιμηθω και αυτο προσπαθω εδω και πολυ ωρα θελω ολα να τελειωσουν οσο πιο ανωδυνα γινεται κουραστικα και το σαββατοκυριακο μου φαινεται τραγικο φοβαμαι πολυ για τον εαυτο μου μην κανω καμμια τρελα θελω να γυρισω στα παλια το εχω τοσο αναγκη πως εγινα ετσι δεν μπορω να το καταλαβω ακομα θελω να εξαφανιστω αλλα δεν μπορω γαμωτο δεν θελω να σκεπτομαι αλλο θελω να πατησω ενα κουμπι και να τα κανω ολα ντιλιτ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Παρε ενα τηλεφωνο το γιατρο σου, μιλησε σε κάποιον συγγενη ή φίλο, δες τηλεόραση να ξεχαστεις λίγο. Καταλαβαίνω πόσο υποφέρεις αυτη τη στιγμή, εχω κάνει και γω τη σκεψη "να γινουν ολα όπως παλια". Παίρνεις φαρμακα ετσι δεν ειναι; Κανε λιγο υπομονη, να δεις που σε λιγο θα αλλαξει η κατασταση.
    Αλλα επιμενω να μιλησεις σε κάποιον.

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    Παρε ενα τηλεφωνο το γιατρο σου, μιλησε σε κάποιον συγγενη ή φίλο, δες τηλεόραση να ξεχαστεις λίγο. Καταλαβαίνω πόσο υποφέρεις αυτη τη στιγμή, εχω κάνει και γω τη σκεψη "να γινουν ολα όπως παλια". Παίρνεις φαρμακα ετσι δεν ειναι; Κανε λιγο υπομονη, να δεις που σε λιγο θα αλλαξει η κατασταση.
    Αλλα επιμενω να μιλησεις σε κάποιον.
    Δεν εχω παει σε γιατρο δεν παιρνω φαρμακα παρα μονο valmane και κανενα λεξοτανιλ δεν εχω καποιον να μιλησω μαλλον λεω ψεματα εχω τον αντρα μου αλλα δεν ξερω γιατι δεν του μιλαω και εχω κλειστει ετσι στον εαυτο μου

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Καλα κουκλα μου, περνας μια δυσκολη φαση. Οταν μπορεσεις μιλησε στον αντρα σου. Αν ξερεις τι ακριβως σε εχει κανει να αισθανεσαι ετσι, μιλησε του. Σκεψου οτι μπορει να ανησυχει και να μην μπορει να βοηθησει. Γνωμη μου ειναι πως αφου δεν μπορεις μονη σου να αισθανθεις καλυτερα, ζητησε βοηθεια απο καποιον ειδικο. Τη Δευτερα κιολας. Δε χρειαζεται να ταλαιπωρεισαι ενω υπαρχουν λυσεις. Θα δεις που ολα θα φτιαξουν, και αυτο που σημερα σε ταλαιπωρει, θα γινει μακρινο παρελθον.

  8. #38
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Σε ευχαριστω deep purple θα προσπαθησω σημερα κιολας να μιλησω στον αντρα μου ο οποιος ειναι ενας υπεροχος ανθρωπος και σιγουρα θα ζητησω βοηθεια πριν χειροτερεψη η κατασταση μου ηδη δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια εχω τρομερη ταχυκαρδια που ξυπναω ακομα και το βραδυ θα φυγω απο ολα αυτα που με ενοχλουν για ενα διαστημα θα κανω ενα διαλειμα πιστευω οτι το χρειαζομαι
    πρεπει να συνελθω γιατι αλλιως δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα αληθεια το πιστευω γιατι ειμαι πολυ ευαισθητη

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Να το κανεις καλή μου, αν μπορεις να κανεις ενα διαλειμμα καντο. ελπίζω να μιλησες με τον άντρα σου. Οσο για την ταχυκαρδια, μην στεναχωριεσαι, φευγει!!!!!

  10. #40
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Αν κάτι τρέφεται από εσένα μην το αφήνεις να χορτάσει. Απαλλάξου από αυτό όσο πιο σύντομα μπορείς.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Σημερα εκλεισα ραντεβου με ψυχολογο αλλα ακομα εχω ενδοιασμους αν πρεπει να παω δεν ξερω τι να κανω

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    Σημερα εκλεισα ραντεβου με ψυχολογο αλλα ακομα εχω ενδοιασμους αν πρεπει να παω δεν ξερω τι να κανω
    Σόνια, για μένα, από τη στιγμή που έκανες αυτό το βήμα και έκλεισες ραντεβού καλό είναι να πας
    Φοβάσαι κάτι συγκεκριμένο; Δε νομίζω ότι έχεις να χάσεις τίποτα.
    Δοκίμασέ το. Μία συνάντηση, μετά δεύτερη, μετά άλλη μία..
    δεν ξέρεις πόσο τελικά μπορεί να σε βοηθήσει και ναι, είναι πολύ πιθανό και να σε βοηθήσει.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. βοηθειστε με..
    By lorelei321 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 10-10-2010, 13:00
  2. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  3. Βοηθειστε λιγακι
    By BrainTrance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-2009, 23:40
  4. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 15-12-2008, 10:57
  5. Δεν νιωθω καλα
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-08-2008, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •