Δεν νιωθω καλα βοηθειστε με
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48

    Δεν νιωθω καλα βοηθειστε με

    Γεια σας τον τελευταιο καιρο δεν αισθανομαι καθολου καλα εχω εμμονες οτι ολα μου πανε στραβα φοβαμαι στην δουλεια οτι θα ανακαλυψουν κατι και θα βρω τον μπελα μου
    δεν γελαω, δεν μιλαω. δεν θελω κανεναν. Σημερα ειμαι ξυπνια απο το πρωι και το μονο που κανω ειναι να καθομαι στο κρεββατι και να ειμαι στο ιντερνετ δεν θελω να κανω τιποτα το μυαλο μου νομιζω οτι με δουλευει δεν ξερω πως να βοηθησω τον εαυτο μου αυτη την φορα το μονο που προσπαθω να σκεφτομαι ειναι οτι ολα θα πανε καλα.
    θελω να κλαψω αλλα ουτε αυτο δεν μπορω πια να κανω πραγματικα φοβαμαι αυτη την φορα οτι δεν θα εχω καλη καταληξη βλεπεται με πιανουν συχνα τετοιες κρισεις και παντα καταφερνω απο μονη μου να τις ξεπερναω γιατι κανεις δεν καταλαμβαινει τι εχω αφου καταφερνω να τους ξεγελαω ολους αλλα αυτη την φορα δεν μπορω αλλα δεν αφηνω και κανεναν να με πλησιασει.Αρχισα να παιρνω και λεξοτανιλ απο μονη μου για να ηρεμω λιγακι. τι πρεπει να κανω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Σόνια σου έστειλα πριβέ μήνυμα.Αν θέλεις στείλε μου να μιλήσουμε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    σονια πιθανον να περνας μια φαση εντονου αγχους η καταθλιψης που ισως πυροδοτηθηκε απο καποιο στρεσογονο γεγονος στη ζωη σου, οποτε προσπαθησε να αναζητησεις την αιτια!

    δεν μου λες τα λεξοτανιλ που τα βρισκεις οεο?? δινονται με κοκκινη γραμμη κ ειδικη ιατρικη συνταγη, πως τα παιρνεις μονη σου??? εεε????
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    σονια πιθανον να περνας μια φαση εντονου αγχους η καταθλιψης που ισως πυροδοτηθηκε απο καποιο στρεσογονο γεγονος στη ζωη σου, οποτε προσπαθησε να αναζητησεις την αιτια!

    δεν μου λες τα λεξοτανιλ που τα βρισκεις οεο?? δινονται με κοκκινη γραμμη κ ειδικη ιατρικη συνταγη, πως τα παιρνεις μονη σου??? εεε????
    την αιτια ισως να τη γνωριζω αλλα πιστευω οτι και απο μονη μου δημιουργω εμμονες

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    οκ τα λεξοτανιλ δεν μου λες που τα βρισκεις κ γιατι τα παιρνεις μονη σου κρυφα χωρις συνταγη γιατρου????????
    ποσο παιρνεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    οκ τα λεξοτανιλ δεν μου λες που τα βρισκεις κ γιατι τα παιρνεις μονη σου κρυφα χωρις συνταγη γιατρου????????
    ποσο παιρνεις??
    τα λεξοτανιλ τα εχω απο γιατρο για καποιο αλλο προβλημα υγειας που εχω δεν παιρνω συστηματικα συνηθωσ μισο λεξοτανιλ των 1,5

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    α νομιζα τα εβρισκες απο αλλου επειδη ξες επειδη προκαλουν εξαρτηση παιζει παρανομη διακινηση κ σ αυτα οκ σορρυ νταξει μωρε μισο των 1,5 δεν ειναι τιποτα ειναι πολυ μικρη δοση, εμενα δεν με επιανε καν, το 3αρι επαιρνα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    α νομιζα τα εβρισκες απο αλλου επειδη ξες επειδη προκαλουν εξαρτηση παιζει παρανομη διακινηση κ σ αυτα οκ σορρυ νταξει μωρε μισο των 1,5 δεν ειναι τιποτα ειναι πολυ μικρη δοση, εμενα δεν με επιανε καν, το 3αρι επαιρνα...
    δεν τρεχει τιποτα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Γεια σου Σόνια. Για αρχη θα έλεγα να αποδεχτεις αυτο που αισθάνεσαι, αν γίνεται και όσο μπορείς. Αν για τον οποιοδήποτε λογο μια μερα καθεσαι στο κρεβατι και στο ιντερνετ, εντάξει, δες το σαν ξεκούραση. Από την άλλη επειδη καταλαβαίνω ότι βασανίζεσαι με όλα αυτά, απευθύνσου σε κάποιον γιατρό και συζητησε μαζί του. επίσης, δε βλέπω το λόγο γιατί πρέπει να κρύβεσαι από τους άλλους. Αν δεν είσαι καλά, δεν εισαι. Μιλα και σε κάποιον δικό σου. ελπίζω ολα να πανε καλά

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    α νομιζα τα εβρισκες απο αλλου επειδη ξες επειδη προκαλουν εξαρτηση παιζει παρανομη διακινηση κ σ αυτα οκ σορρυ νταξει μωρε μισο των 1,5 δεν ειναι τιποτα ειναι πολυ μικρη δοση, εμενα δεν με επιανε καν, το 3αρι επαιρνα...
    λακρι
    καθε οργανισμος και καθε παθηση δεν ειναι ιδια.
    δεν μπορεις να ξερεις αν μια δοση (που εσυ θεωρεις) οτι για σενα ειναι μικρη, ειναι μικρη και για τον αλλον, ουτε ξερεις σε τι συνθηκες την παιρνει...
    τετοια φαρμακα χωρις συνταγη γιατρου, δεν λαμβανονται.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΣΟΝΙΑ View Post
    Γεια σας τον τελευταιο καιρο δεν αισθανομαι καθολου καλα εχω εμμονες οτι ολα μου πανε στραβα φοβαμαι στην δουλεια οτι θα ανακαλυψουν κατι και θα βρω τον μπελα μου
    δεν γελαω, δεν μιλαω. δεν θελω κανεναν. Σημερα ειμαι ξυπνια απο το πρωι και το μονο που κανω ειναι να καθομαι στο κρεββατι και να ειμαι στο ιντερνετ δεν θελω να κανω τιποτα το μυαλο μου νομιζω οτι με δουλευει δεν ξερω πως να βοηθησω τον εαυτο μου αυτη την φορα το μονο που προσπαθω να σκεφτομαι ειναι οτι ολα θα πανε καλα.
    θελω να κλαψω αλλα ουτε αυτο δεν μπορω πια να κανω πραγματικα φοβαμαι αυτη την φορα οτι δεν θα εχω καλη καταληξη βλεπεται με πιανουν συχνα τετοιες κρισεις και παντα καταφερνω απο μονη μου να τις ξεπερναω γιατι κανεις δεν καταλαμβαινει τι εχω αφου καταφερνω να τους ξεγελαω ολους αλλα αυτη την φορα δεν μπορω αλλα δεν αφηνω και κανεναν να με πλησιασει.Αρχισα να παιρνω και λεξοτανιλ απο μονη μου για να ηρεμω λιγακι. τι πρεπει να κανω?
    σονια
    ολα αυτα που μας λες, δεν μπορει να αρχισαν ξαφνικα ενα πρωι που ξυπνησες, ουτε στα καλα καθουμενα.
    καπου ειπες μαλιστα οτι ξερεις και τον λογο που τα πυροδοτησε.
    ποιος ειναι αυτος ο λογος?
    πως το αντιμετωπισες την πρωτη φορα?
    μας ειπες ακομα οτι ο γιατρος σου σου εγραψε ενα φαρμακο για καποια αλλη περιπτωση.
    το φαρμακο αυτο ομως ειχει να κανει με τετοιου ειδους θεματα, ψυχοκλπ προβληματων. εισαι σιγουρη οτι δεν συνδεονται μεταξυ τους?
    συζητησες μαζι του και τα νεα συμπτωματα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ είχα την εντύπωση πως τα λεξοτανίλ είναι ελαφριά φάρμακα, η γιατρός μου μάλιστα μου είπε ότι μπορώ να τα πάρω ελεύθερα. Δεν μου έγραψε συνταγή. Εσείς ξέρετε στα σίγουρα ότι χορηγούνται μόνο με ιατρική συνταγή;; Αυτό που αισθάνεσαι Σόνια, σε μένα δίνει την εντύπωση ότι έχεις κουραστεί ψυχολογικά και εκδηλώνεται κατ' αυτόν τον τρόπο. Δεν ξέρω αν πέφτω μέσα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Εγώ είχα την εντύπωση πως τα λεξοτανίλ είναι ελαφριά φάρμακα, η γιατρός μου μάλιστα μου είπε ότι μπορώ να τα πάρω ελεύθερα. Δεν μου έγραψε συνταγή. Εσείς ξέρετε στα σίγουρα ότι χορηγούνται μόνο με ιατρική συνταγή;;
    Ναι σιγουρα ειναι απο τα φαρμακα που χρειαζεται συνταγη γιατρου για να τα παρεις,οπως ολα τα ηρεμιστικα.Αλλα ειναι πολυ συνηθισμενα φαρμακα και τα δινουν και γιατροι αλλων ειδικοτητων,πχ οι καρδιολογοι δινουν συχνα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    λακρι
    καθε οργανισμος και καθε παθηση δεν ειναι ιδια.
    δεν μπορεις να ξερεις αν μια δοση (που εσυ θεωρεις) οτι για σενα ειναι μικρη, ειναι μικρη και για τον αλλον, ουτε ξερεις σε τι συνθηκες την παιρνει...
    τετοια φαρμακα χωρις συνταγη γιατρου, δεν λαμβανονται.
    Συμφωνω οτι πρεπει να συμβουλευομαστε γιατρο για οτιδηποτε φαρμακα παιρνουμε,και οχι μονο για αυτα με την κοκκινη γραμμη.Αλλα ασχετα απο αυτο,μισο λεξοτανιλ των 1,5 ειναι οντως η ελαχιστη δοση,για ολους.Δεν εχει μικροτερη δοση.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3
    λυπαμαι θα ειμαι σκληρη και αποτομη,αλλα εχετε δει την κολαση,την απογνωση,την εγκαταλειψη,να εισαι μονος σε ξενη χωρα γιατι η ελλαδα δεν μου χαρισε τιποτα ποτε,να παλεβεις μονος να σπουδασεις,να κλαις καθε μερα επι 15 χρονια,να μετακομιζεις νυχτα,να σε κυνηγανε,να χανεις παιδι απο ελειψη φαγητου,να σηκωνεσε μετα απο αυτο και να ξανα κανεις ονειρα,να μην το βαζεις κατω,και στο τελος μετα απο ολα αυτα να γυριζεις ελλαδα παλι στο μηδεν γιατι δεν καταφερες εκει να βγεις απο την κολαση μονο γιατι επρεπε να βοηθησω τους δικους μου να ζησουν.απετυχα γιατι ημουν μονη στην κολαση,μετα απο αυτο σκεψου εχεις τουλαχιστον μια δουλεια,ειναι σημαντικο και παντα να θυμασαι ο ανθρωπος εχει πολη δυναμη μεσα του και οσο για τα φαρμακα μιας και σπουδαζα φαρμακευτικη και εφαγα τη ζωη μου στα βιβλια και σε κεντρα καταθλιψης κανοντας εθελοντισμο θα σε συμβουλευα να κανεις εξετασεις ενας καλος ψυχαναλητης ξερει,και αν ολα ειναι οκ και δεν εχεις αλλο προβλημα στο περιβαλον σου μαθε να λες στον εαυτο σου οτι υπαρχουν και χειροτερα και να θυμασε αυτο που κανεις με το ιντερνετ σε κανει χοιροτερα,εξω να βγεις καμια βολτα...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. βοηθειστε με..
    By lorelei321 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 10-10-2010, 14:00
  2. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  3. Βοηθειστε λιγακι
    By BrainTrance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-03-2009, 00:40
  4. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 15-12-2008, 11:57
  5. Δεν νιωθω καλα
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-08-2008, 23:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •