ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    3

    ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΤΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΜΡ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ.ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΠΟΛΗ.ΕΙΜΑΙ ΟΔΗΓΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ Κ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.ΕΝΩ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΕΝΙΩΣΑ ΜΙΑ ΑΔΙΑΘΕΣΙΑ.Ε ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.ΜΟΥΔΙΑΣΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΖΑΛΙΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΠΑΕΙ.ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΑ.ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΥΝΟΔΗΓΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΘΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ.ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΜΕ 5 ΣΠΙΤΙΑ ΟΛΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΕΝΤΡΟΜΟΣ ΜΕ ΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΟΔΗΓΩ.ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Κ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΑΝ ΑΦΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΠΡΩΤΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ...ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΑ ΕΝ ΜΕΣΩ ΚΡΙΣΕΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΗΡΕΜΗΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΒΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΟΔΗΓΗΣΩ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ.ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΒΡΗΚΑΝ ΣΠΙΤΙ.ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΞΟΔΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ.ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΟΝΤΟΥΣΤΑΝ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ Κ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΗΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗΣ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑΣ ΕΝΙΩΣΑ ΠΑΛΙ ΧΑΛΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΓΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΚΡΙΣΗ.ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΗΣ ΜΟΡΦΗΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΡΝΙΟΜΟΥΝ Κ ΑΡΝΙΕΜΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.ΟΠΟΤΕ ΝΙΩΣΩ ΧΑΛΙΑ ΠΙΝΩ ΜΙΑ ΣΟΔΑ Η ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΤΙ ΧΑΠΑΚΙΑ ΜΕ ΦΥΤΙΚΕΣ ΟΥΣΙΕΣ ΤΗΣ LANES ΤΑ ΟΠΟΙΑ Κ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΑ. ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΑΛΙΑ Κ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΟΝΕΙΡΟ Κ ΜΟΥ ΓΙΝΕ ΕΜΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΛΕΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΠΑΛΙ ΞΑΝΑΚΥΛΗΣΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ Κ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑ.ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΣΑΝ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΖΑΛΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΔΥΣΠΝΟΙΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥ ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΗ Κ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΦΕΥΓΕΙ.ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 7 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ Κ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΔΕΝ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΚΥΛΗΣΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ Κ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ.Κ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ...ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΑΝΑΚΥΛΙΣΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ?????ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    Καλησπερα Διονυση και καλως ηρθες στο forum. Αν εχεις διαβασει καποιοα απο τα μηνυματα μου, θα εχεις καταλαβει οτι η κατασταση μου ειναι χρονια και πολυ ποιο δυσκολη πιστευω απο την δικη σου περιπτωση. Εχω ενα μονιμο και ανεξηγητο αγχος και πολλα σωματικα συμπτωματα εξαιτιας του. Και ενω ειμαι μολις 23 και σοβαρα προβληματα στην ζωη μου δεν υπαρχουν, νοιωθω κι εγω εγκλωβισμενη. Τετοια φαση με τους πανικους ειχα περασει πριν 2 χρονια και αναγκαστηκα να κανω καποια θεραπεια για να ηρεμησω απο ολα αυτα. Και τωρα ακομη, ενω δεν βιωνω αυτη την φαση ο πανικος με επισκεπτεται εκει που λεω οτι τον ξεπερασα. Για να καταλαβεις, περιπου καθε εναμιση μηνα για να μου θυμησει οτι υπαρχει για να μου ελεγχει την ζωη. Θελω να παω κι εγω σε ομοιοπαθητικο αλλα δεν ειμαι απο Αθηνα. Ολα οσα νοιθεις λοιπον, ειναι συνηθησμενα για ολους εμας εδω που νοιωθουμε εντονο αγχος. Πιστευω οτι το να πας σε ομοιοπαθητικο ειναι μια πολυ καλη αρχη και μεσα απο την ψυχη μου, σου ευχομαι τα καλυτερα....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Και σαν τον άνεμο στους δρόμους τριγυρνώ..
    Posts
    2
    Παιδια.. για έναν παρόμοιο λόγο γράφτηκα και εγω απόψε..
    Λοιπον ημουν σε μια ταβερνουλα με ένα φιλο όλα καλα... γελάγαμε συζητάγαμε... κ.τ.λ. στο μεταξύ είπαμε μετα το φαγητό να πάμε σε ένα cafe-bar που ηταν μια φιλη του με την παρεα της... δεν ξερω τι εγινε και όταν ζητήσαμε λογαριασμό να φύγουμε μου μπήκε η ιδεα να μην πάμε στο cafe ένιωθα περίεργα .... ειπα στον φιλο μου..
    -πρέπει να πάμε? Δεν εχω διάθεση ρε c..
    επέμενε να παμε εστω για ένα γεια.. μιας και είχαμε κανονίσει..
    στο cafe λοιπον δεν ένιωθα καλα. Ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί.. ενιωθα μια νευρικότητα που προσπαθούσα να κρύψω.. ηθελα να το βαλω στα ποδια.. αφου ελεγα στον φιλο μου..
    -παμε να φύγουμε ΤΩΡΑ..
    τελικά φύγαμε.. προσπάθησα να κρύψω και από τον φιλο αυτό που μου συνέβαινε λέγοντας του απλά ότι δεν εχω διάθεση για ποτό..

    αυτά..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    dionisis28 και speedy σας καλωσορίζω και εγώ από την πλευρά μου στο forum....

    Όπως θα έχετε διαπιστώσει οι ενοχλήσεις σας απασχολούν πολλά άτομα εδώ και δεν έχουν να κάνουν με ηλικίες.......

    Και εγώ είμαι σε αγωγή 8 χρόνια τόσο για κρίσεις πανικού, όσο και για αγοραφοβία και κοινωνική φοβία. Σας καταλαβαίνω απόλυτα για το τί νιώσατε την πρώτη φορά που σας χτύπησαν τα συμπτώματα των κρίσεων....άλλωστε όλοι λίγο πολύ την ίδια ανησυχία είχαμε όταν μας έκαναν και εμάς για πρώτη φορά επίσκεψη.......


    Αλήθεια γενικά πόσο αγχωτικοί τύποι νομίζετε ότι είστε? Εκτός των άλλων είχατε κάποια χοντρά προβλήματα που σας τάρραξαν την καθημερινότητα στο πρόσφατο διάστημα που πέρασε??

    Speedy μου εσένα θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι παραπάνω αν μου επιτρέπεις......
    Γενικά όταν έχεις να πας σε συναντήσεις με πολύ κόσμο, νέες παρέες με γυναικείο πληθυσμό, άγνωστο κόσμο πώς αισθάνεσαι? Δεν είναι τυχαίο που σε ρωτάω.......

    Παίδες μου αναμένω τις απαντήσεις σας και μείνετε στην παρέα μας μιας και έχουμε πολλά κοινά να μοιραστούμε.......

    ΦΙΛΙΑ!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    3
    ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Κ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΑΠΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΖΩΗ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΕΤΣΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ Κ ΚΑΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.ΕΚΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΤΟ ΤΙ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΡΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΑΝΤΕΞΑ.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ.ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΙΩΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ 6 ΧΡΟΝΩΝ,ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΔΥΟ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ΣΟΥ ΣΕ ΤΡΟΧΑΙΟ ΣΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΚΑΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΑΝ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΕΛΑ ΜΩΡΕ....ΤΩΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΓΟΛΓΟΘΑΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΜΙΑ ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ ΧΑΛΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ.ΞΕΡΩ Κ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΦΤΙΑΧΝΟΜΑΙ.ΑΝΑΓΕΝΝΙΕΜΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΡΕΙΠΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ 20 ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΣΤΟ ΕΞΩ ΜΗΠΩΣ Κ ΞΕΦΥΓΩ.ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ Κ ΝΑ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΕΑ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Κ ΣΕ ΕΣΑΣ.ΚΑΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΔΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ Κ ΖΑΛΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ...ΚΑΛΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ....ΠΩΣ ΕΓΙΝΕΣ ΕΤΣΙ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΦΕΡΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΚΑΛΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΠΤ Κ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΙΣΙΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΛΠΙΖΩ ΧΡΟΝΙΚΑ ΣΥΝΤΟΜΑ Κ ΝΑ ΜΗ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΝΑ ΠΩ Κ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΕΛΑΦΡΥΝΩ.ΘΑ ΕΥΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΠΕΤΥΧΩ ΣΕ SITE ΓΙΑ ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΟΝΗ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΖΩΗ ΠΑΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Κ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ.ΑΜΗΝ Κ ΠΟΤΕ.ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    διονυση μου τα λες πολυ καλα.εγω εχω μονιμα συμπτρωματα αι πιστευω οτι ειμαι χειροτερα απο ολους...και δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να εμφανιζονται ολα αυτα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου...σαν να ναι μια μηχανη το σωμα μου που τα γενναει ολα...χωρις παυση...ρε παιδια ξαπλωσα το μεσημερι κι ενιωθα παλι μια απιστευτη εσωτερικη υπερενταση...σας συμβαινει?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    42
    Originally posted by zoe_23
    διονυση μου τα λες πολυ καλα.εγω εχω μονιμα συμπτρωματα αι πιστευω οτι ειμαι χειροτερα απο ολους...και δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να εμφανιζονται ολα αυτα απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου...σαν να ναι μια μηχανη το σωμα μου που τα γενναει ολα...χωρις παυση...ρε παιδια ξαπλωσα το μεσημερι κι ενιωθα παλι μια απιστευτη εσωτερικη υπερενταση...σας συμβαινει?
    Ναι, ειδικά τα βράδια όταν ηρεμείς σου βγαίνει το άγχος εύκολα, σαν μία μεγάλη υπερένταση μέσα σου. Μην ανυσηχείς δεν είναι τίποτα, πίεσες λίγο τον εαυτό σου παραπάνω και διαμαρτύρεται με αυτόν τον τρόπο. Απλά μην δίνεις σημασία και κοίτα να ξεκουράζεσαι και να χαλαρώνεις όσο μπορείς.

    Πιθανώς να κουράζεις τον εαυτό σου με πολλές σκέψεις που είναι αρνητικές και αγχοτικές, απόφευγές τες όσο μπορείς. Το καλύτερο αντιαγχοτικό είναι να η θετική σκέψη και η ενασχόληση με πράγματα απλά και καθημερινά που σε ευχαριστούν.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Και σαν τον άνεμο στους δρόμους τριγυρνώ..
    Posts
    2
    Originally posted by olga_soul
    Speedy μου εσένα θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι παραπάνω αν μου επιτρέπεις......
    Γενικά όταν έχεις να πας σε συναντήσεις με πολύ κόσμο, νέες παρέες με γυναικείο πληθυσμό, άγνωστο κόσμο πώς αισθάνεσαι? Δεν είναι τυχαίο που σε ρωτάω.......
    Καλησπέρα και πάλι..
    Ολγα λοιπόν ευχαρίστως να σου απαντήσω, αν μπορείς να με βοηθήσεις..
    Η αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσουν συναντήσεις με πολύ κοσμο.. νιώθω μια νευρικότητα,...
    και ειδικά κόσμο που δεν ξερω καλα ή που θα γνωρίσω εκει.. προτιμώ όταν είναι να βρεθώ με κόσμο να είναι και κάποιοι φίλοι μαζί μου ..
    Να σου πω και κατι άλλο που μου συμβαίνει.. ενώ με την παρέα μου μπορω να μιλήσω ανετα, να υψώσω φωνη για να ακουστώ , διαθέτω χιουμορ (όπως μου λενε , και από τι βλέπω αντιδράσεις από ατάκες που πετάω) σε κοσμο που δεν γνωριζω καλα δεν μου βγαίνει ασε που μπερδεύω τα λογια μου με αποτέλεσμα να νιώθω γελοία και να «κλείνομαι» ποιο πολύ..
    Οσον αφορά την ερώτηση πως νιώθω με γυναικεία παρέα δεν εχει να κανει με αντρες ή γυναίκες το ιδιο είναι.. γιατι επικεντρώνεις μονο στις γυναίκες..?
    Αυτά. Περιμένω σχόλια σου και άλλες ερωτήσεις αν εχεις.. ευχαριστώ..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    empi αν εχεις διαβασει μηνυματα μου εχω επι καθημερινη βαση μια εσωτερικη τρεμουλα.νιωθω σαν να κουνιεμαι ενω δεν συμβαινει...πως μπορει να εξηγηθει αυτο...ακουω γνωμες παιδια...φιλακια

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2
    Αυτό Ζωή είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο. Μόνον κάποιος ειδικός μπορεί με βεβαιότητα να σου απαντήσει.
    Φιλικά
    Αλέξης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    126
    εχω απευθυνθει σε πολλους γιατρους και ειπαν ενα σκετο αγχος...τιποτα συγκεκριμενο

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10
    Dionisis28 μολις περιεγραψες την πρωτη μου κριση πανικου. Και να σου πω και τι αλλο, μουδιασε ολο σου το σωμα και το προσωπο ειχες ταση λιποθυμιας, δεν μπρουσες να σταθεις στα ποδια σου.. εεε εχω δικιο? Ο πανικος του θανατου ωχ τωρα τελειωσα, ωχ αυτο ηταν. Αμα ξεραμε ποσο δυνατο ειναι το ανθρωπινο σωμα..... η καρδια μας ειναι ο πιο δυνατος μυς και απο την στιγμη που σου ειπαν οτι ΔΕΝ εισαι καρδιακος.... ουστ ρε που θα το ξανασκεφτω!! Ταχυκαρδια εσυ?? ΤΡΕΞΙΜΟ ΕΓΩ!!
    Στο μυαλο μας μεσα ειναι ολα αλλα αυτο το ξερουμε ηδη.
    ΜΗΝ λετε \"βαρεθηκα δεν αντεχω αλλο\". ΔΗΛΑΔΗ?? για εξηγηστε μου βρε παιδια τι παει να πει αυτο? ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ?? Ε ΚΑΙ τωρα που δεν παει αλλο τι θα κανεις?? ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ??
    ΟΧΙ και παλι ΟΧΙ. Νιωθω ταχυπαλμια, ζαλαδα, τρεμουλο... αχ δεν μπορω αλλο... ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ?? να τα νιωθω!! Ε ναι και εγω βαρεθηκα καιρος να τα στειλω απο κει που ηρθανε... ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΙΑ!!!
    ας το πουμε και ας το εννοουμε!!!
    Αν νομιζει κανεις οτι λεω μ@λ@κιες ας μου το πει ευθεως και ας ερθει να περασουμε μια μερα μαζι ΚΑΙ ας ρωτησει την γυναικα μου ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ και ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ!!
    Να ειστε ολοι καλα!!
    Θεληση, Δυναμη, Υπομονη, Επιμονη

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    24
    Καλησπέρα.. Όλοι λίγο πολύ περάσαμε ή περνάμε τις κρίσεις πανικού μας.. Έχετε περιγράψει το πώς συμβαίνουν, γνωστό σε κάποιους μάλλον...

    Πώς το αντιμετωπίζετε όμως δε γράφετε.. Βλέπω μόνο να γράφετε πως το φοβάστε.. Γιατί το φοβάστε..?.. Όλα ξεκινούν από το μυαλό μας.. Συνδιασμοί λανθασμένων μορφών σκέψεων..

    Την επόμενη φορά που θα έχετε μια κρίση πανικού, διαβάστε ένα άρθρο που θα εξηγεί τι είναι και πώς προκαλείται.. Έτσι θα βάλετε ξανά τη λογική να δουλέψει.. Μπορεί να έχετε δύσπνοια τη στιγμή εκείνη ναι.. αλλά διαβάζοντας ξανά και ξανά, η γνώση θα βοηθήσει στην αντιμετώπιση.. Δε νιώθω πως χρειάζονται φάρμακα.. Μόνο η δύναμη του μυαλού..

    Έτσι τουλάχιστον ξεπέρασα εγώ πράγματα....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Originally posted by heaven
    Καλησπέρα.. Όλοι λίγο πολύ περάσαμε ή περνάμε τις κρίσεις πανικού μας.. Έχετε περιγράψει το πώς συμβαίνουν, γνωστό σε κάποιους μάλλον...

    Πώς το αντιμετωπίζετε όμως δε γράφετε.. Βλέπω μόνο να γράφετε πως το φοβάστε.. Γιατί το φοβάστε..?.. Όλα ξεκινούν από το μυαλό μας.. Συνδιασμοί λανθασμένων μορφών σκέψεων..

    Την επόμενη φορά που θα έχετε μια κρίση πανικού, διαβάστε ένα άρθρο που θα εξηγεί τι είναι και πώς προκαλείται.. Έτσι θα βάλετε ξανά τη λογική να δουλέψει.. Μπορεί να έχετε δύσπνοια τη στιγμή εκείνη ναι.. αλλά διαβάζοντας ξανά και ξανά, η γνώση θα βοηθήσει στην αντιμετώπιση.. Δε νιώθω πως χρειάζονται φάρμακα.. Μόνο η δύναμη του μυαλού..

    Έτσι τουλάχιστον ξεπέρασα εγώ πράγματα....
    Στο http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=905 έχουμε γράψει heaven και τι αισθανόμαστε και όλα όσα έχουν σχέση με τον πανικό. Αν θυμάμαι έχουμε παραθέσει και sites που λένε για ότι έχει να κάνει με τον πανικό. Είναι μακροσκελές ποστ αλλά όποιος έχει υπομονή θα βγει πιστεύω κερδισμένος διαβάζοντας τις εμπειρίες και τις απόψεις όσων βιώνουν τις κρίσεις πανικού.
    Φιλικά
    Αλέξης

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •