Ερωτική επιθυμία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Ερωτική επιθυμία

    Γειά σας και πάλι συμφορουμίτες.
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικός ο αυνανισμός σε μεγάλη σχετικά ηλικία (30, 40 ας πούμε). Εντάξει δεν έχω την ίδια συχνότητα με την εφηβεία αλλά κάποιες φορές όταν διεγερθώ μπορεί να αυνανιστώ όταν είμαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι για παράδειγμα πριν πέσω για ύπνο. Η ακόμα και να αυνανιστώ χωρίς να μου λείπει το σεξ. Πρόσφατα πριν λίγες μέρες έκανα σεξ το μεσημέρι και το βράδυ αυνανίστηκα, τελείωσα δύο φορές δηλαδή σε μια μέρα. Είναι υπερβολικό αυτό;
    Το ρωτάω με κάθε σοβαρότητα, δεν θέλω να γίνει τσίρκο και αυτό το θέμα.
    Last edited by carrot; 21-06-2011 at 22:36.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    νομιζω πως η ερωτικη επιθυμια εξαρταται απο διαφορους παραγοντες. πρωτα απ'ολα αν εχεις υλικο, πχ ισως εχεις παρατηρησει πως εχεις περισσοτερες καβλες οταν εισαι ερωτευμενος και σκεφτεσαι αυτη που γουσταρεις (ποσο μαλλον αν την εχεις εκει να σε αναβει), παρα οταν εισαι μονος σου. περα απ'αυτο εχει να κανει και με τη σωματικη κατασταση που βρισκεσαι, αλλιως λειτουργει ενας που γυμναζεται καθημερινα (ή περιπου) και προσεχει τη διατροφη του, κι αλλιως ενας που ειναι οτι να'ναι. σιγουρα με την ηλικια μειωνεται η επιθυμια, μα κανεις δε λεει πως ο αυνανισμος, ακομα κι αν υπαρχει σεξ, ειναι κατι το ανωμαλο και μη φυσιολογικο. τωρα για το ποσες φορες ειναι υπερβολικο, νομιζω πανω απο 5. δυο σε μια μερα ειναι οκ. αυτο μεχρι τα 50 τουλαχιστον.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    20
    εμενα σαν γυναικα με ενοχλει να εχει ο αλλος σχεση να κανουμε σεξ και μετα απο μια ωρα να αυνανιζεται...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Insect , ο αυνανισμός είναι εντελώς φυσιολογική κατάσταση , όχι μόνο για όσους έχουν ακανόνιστη σεξουαλική δραστηριότητα ως προς την συχνότητα, αλλά και για παντρεμένους ανθρώπους ή για ανθρώπους που είναι μέσα σε μόνιμη σχέση.
    Επίσης να προσθέσω ότι ο αυνανισμός δεν είναι προνόμιο των αντρών ή περισσότερο δικό τους συνήθειο. Ισχύουν ακριβώς τα ίδια και για τις γυναίκες.
    Η συχνότητα δεν έχει καν λόγους να ελέγχεται. Οι ορμές του καθενός, είναι θέμα βιολογικό. Γεγονός είναι πάντως, ότι το σεξ ανεβάζει τα επίπεδα των αντίστοιχων ορμονών , ανοίγοντάς μας την … «όρεξη» , για περισσότερο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    σιγουρα με την ηλικια μειωνεται η επιθυμια...τωρα για το ποσες φορες ειναι υπερβολικο, νομιζω πανω απο 5.
    Εγώ πάλι ξέρω ότι με την ηλικία μειώνεται η διαθεσιμότητα του σεξ, και η επιθυμία ακολουθεί άθελά της για να μη τρελαθούμε από την έλλειψη!
    Και το πόσες φορές εξαρτάται αποκλειστικά από το πόσο αντέχεις. Υπερβολικό είναι όταν έχεις στραγγίσει αλλά εξακολουθείς να επιμένεις... γιατί μου έχει τύχει και το φρικιαστικό να έχει ξεμείνει άτομο από σπέρμα και να βγάζει κάτι... αιματώδες...
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Γεγονός είναι πάντως, ότι το σεξ ανεβάζει τα επίπεδα των αντίστοιχων ορμονών , ανοίγοντάς μας την … «όρεξη» , για περισσότερο.
    Γεγονός πράγματι, υπάρχουν περίοδοι που όσο δεν κάνεις σεξ δε σου λείπει, και όσο περισσότερο κάνεις, τόσο περισσότερο θέλεις!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    νομιζω πως η ερωτικη επιθυμια εξαρταται απο διαφορους παραγοντες. πρωτα απ'ολα αν εχεις υλικο, πχ ισως εχεις παρατηρησει πως εχεις περισσοτερες καβλες οταν εισαι ερωτευμενος και σκεφτεσαι αυτη που γουσταρεις (ποσο μαλλον αν την εχεις εκει να σε αναβει), παρα οταν εισαι μονος σου. περα απ'αυτο εχει να κανει και με τη σωματικη κατασταση που βρισκεσαι, αλλιως λειτουργει ενας που γυμναζεται καθημερινα (ή περιπου) και προσεχει τη διατροφη του, κι αλλιως ενας που ειναι οτι να'ναι. σιγουρα με την ηλικια μειωνεται η επιθυμια, μα κανεις δε λεει πως ο αυνανισμος, ακομα κι αν υπαρχει σεξ, ειναι κατι το ανωμαλο και μη φυσιολογικο. τωρα για το ποσες φορες ειναι υπερβολικο, νομιζω πανω απο 5. δυο σε μια μερα ειναι οκ. αυτο μεχρι τα 50 τουλαχιστον.
    ΚΕΝΟ, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είμαι ερωτευμένος πάντως αυτό τον καιρό, δεν έχω σχέση παρόλαυτα παίζει και το μάτι μου έξω, μου μπαίνουν και ιδέες, ειδικά αν είναι λίγο ωραία κάποια κάτι θα κάνει έστω να προκαλέσει. Κινήσεις δεν κάνω συνήθως, γιατί να κάνω την κίνηση και να φάω χιλόπιτα στην περίπτωση που με ξετρελάνει κάποια πάω σε οίκο ανοχής και ξεσπάω στην *****. Η τελευταία μάλιστα ήθελε να ξανάρθω και έδειξε ότι το φχαρηστήθηκε ωστόσο είναι λίγο περίεργο να το κάνουμε με κάποια και να σκεφτόμαστε κάποια άλλη αλλά δεν ξέρω ίσως είναι πιο περίεργο που ανάβουν εκείνες όταν σκεφτόμαστε άλλες! Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Λήθη View Post
    Insect , ο αυνανισμός είναι εντελώς φυσιολογική κατάσταση , όχι μόνο για όσους έχουν ακανόνιστη σεξουαλική δραστηριότητα ως προς την συχνότητα, αλλά και για παντρεμένους ανθρώπους ή για ανθρώπους που είναι μέσα σε μόνιμη σχέση.
    Επίσης να προσθέσω ότι ο αυνανισμός δεν είναι προνόμιο των αντρών ή περισσότερο δικό τους συνήθειο. Ισχύουν ακριβώς τα ίδια και για τις γυναίκες.
    Η συχνότητα δεν έχει καν λόγους να ελέγχεται. Οι ορμές του καθενός, είναι θέμα βιολογικό. Γεγονός είναι πάντως, ότι το σεξ ανεβάζει τα επίπεδα των αντίστοιχων ορμονών , ανοίγοντάς μας την … «όρεξη» , για περισσότερο.
    Νομίζω πως συμφωνώ στο ότι όταν αρχίσεις να χορεύεις δύσκολα σταματάς.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    μου έχει τύχει και το φρικιαστικό να έχει ξεμείνει άτομο από σπέρμα και να βγάζει κάτι... αιματώδες...
    Σωπα βρε, δεν το πιστεύω! Αν δεν έχει όρεξη κάποιος πολύ απλά δεν το κάνει. Γιατί να το κάνει, για να δείξει ότι μπορεί πολλές φορές? Μετά από δυο τρείς το πολύ σου λέω φορές θα βαριέται ο άλλος!
    Α νομίζω παίζει ρόλο και η διατροφή, βιταμίνη Ε για παράδειγμα!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by renaki18 View Post
    εμενα σαν γυναικα με ενοχλει να εχει ο αλλος σχεση να κανουμε σεξ και μετα απο μια ωρα να αυνανιζεται...
    γιατι ακριβως συμβαινει αυτο ? μηπως καποιος δεν χορταινει ? μηπως να τον βοηθησεις εσυ να αυνανιστει ή καλυτερα να πατε για δευτερο γυρο ?

    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    Εγώ πάλι ξέρω ότι με την ηλικία μειώνεται η διαθεσιμότητα του σεξ, και η επιθυμία ακολουθεί άθελά της για να μη τρελαθούμε από την έλλειψη!
    πιστευω πως ενας εμπειρος αντρας και με λεφτα, βρισκει διαθεσιμη σχεδον οποια γυναικα θελει, αφου ξερει πως να τη ριξει, αλλα και να την εντυπωσιασει με το χρημα. το θεμα ειναι αν θα του κανει κουκου, γιαυτο υπαρχει και το βιαγκρα. το αν θα σου κανει κουκου εξαρταται ΚΑΙ απ'τη καλη κυκλοφορια του αιματος. οταν εισαι μικρος ξερεις, δεν εχεις τετοια προβληματα. μεγαλωνοντας και ειδικα αμα καπνιζεις και η ζωη που κανεις δεν ειναι καλη, τοτε το συστημα αρχιζει να καταρεει, και μαζι μ'αυτο και η σεξουαλικη επιθυμια (και η στυση οπως ειναι φυσικο).

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Δεν βρηκα κατι υπερβολικο σε αυτο που έγραψες insect. Δεν είναι σπάνιο να αυνανίζεται κάποιος σε αυτες τις ηλικίες που αναφέρεις είτε βρίσκεται σε σχέση/γάμο είτε ειναι μονος.
    Και μια συμβουλή από μια γυναίκα. Μη φοβάσαι να φας χυλόπιτα, την επόμενη φορα που θα πλησιάσεις κάποια κοπέλα ισως να εκπλαγείς ευχάριστα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    πιστευω πως ενας εμπειρος αντρας και με λεφτα, βρισκει διαθεσιμη σχεδον οποια γυναικα θελει, αφου ξερει πως να τη ριξει, αλλα και να την εντυπωσιασει με το χρημα. το θεμα ειναι αν θα του κανει κουκου, γιαυτο υπαρχει και το βιαγκρα. το αν θα σου κανει κουκου εξαρταται ΚΑΙ απ'τη καλη κυκλοφορια του αιματος. οταν εισαι μικρος ξερεις, δεν εχεις τετοια προβληματα. μεγαλωνοντας και ειδικα αμα καπνιζεις και η ζωη που κανεις δεν ειναι καλη, τοτε το συστημα αρχιζει να καταρεει, και μαζι μ'αυτο και η σεξουαλικη επιθυμια (και η στυση οπως ειναι φυσικο).
    Φίλε ξέρω άτομα που δεν έχουν λεφτά έτσι όπως το εννοείς εσύ, που κάνουν δουλειές περιστασιακές, που είναι άστατοι δηλαδή και μια χαρά κάνουν σεξ και με πολλές και μπορεί να είναι και εικοσάρηδες, μικροί σε ηλικία δηλαδή.
    Όπως επίσης και άτομα που καπνίζουν τρία τέσσερα πακέτα και μια χαρά τους σηκώνεται!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    Δεν βρηκα κατι υπερβολικο σε αυτο που έγραψες insect. Δεν είναι σπάνιο να αυνανίζεται κάποιος σε αυτες τις ηλικίες που αναφέρεις είτε βρίσκεται σε σχέση/γάμο είτε ειναι μονος.
    Και μια συμβουλή από μια γυναίκα. Μη φοβάσαι να φας χυλόπιτα, την επόμενη φορα που θα πλησιάσεις κάποια κοπέλα ισως να εκπλαγείς ευχάριστα.
    Σημερα πριν λίγες ώρες είχα πάει σε ένα σουπερμάρκετ και μου γυάλισε μια μεγάλη σχετικά σε ηλικία γυνάικα (κουκλάρα και πολύ σέξυ όμως). Πρέπει να το κατάλαβε ότι την κοιτούσα. Ήταν λίγο μπροστά από μένα στο ταμείο. Μετά από λίγα λεπτά όταν βγήκα ήταν στην είσοδο και κοιτούσε κάτι, είχε πάρει και μια στάση που με ερέθιζε πολύ. Ωστόσο εγώ έφυγα.
    Για λίγο καιρό που λες προσπάθησα αφού είχε περάσει κάποιος καιρός που ήμουν μόνος κι όμως έπεσε πολύ χιλόπιτα σε λέω. Σταμάτησα τη προσπάθεια και νιώθω πολύ καλύτερα! :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αααα! Γι' αυτό πολλαπλασιάζονται τόσο γρήγορα τα έντομα, τώρα κατάλαβα! ;D Υπερσεξουαλικό εντομάκι ;D
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Αααα! Γι' αυτό πολλαπλασιάζονται τόσο γρήγορα τα έντομα, τώρα κατάλαβα! ;D Υπερσεξουαλικό εντομάκι ;D
    Σε παρακαλώ, προσπάθησε να διατηρήσεις την σοβαρότητα του θέματος.
    Ευχαριστώ.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Φίλε ξέρω άτομα που δεν έχουν λεφτά έτσι όπως το εννοείς εσύ, που κάνουν δουλειές περιστασιακές, που είναι άστατοι δηλαδή και μια χαρά κάνουν σεξ και με πολλές και μπορεί να είναι και εικοσάρηδες, μικροί σε ηλικία δηλαδή.
    Όπως επίσης και άτομα που καπνίζουν τρία τέσσερα πακέτα και μια χαρά τους σηκώνεται!
    ενταξει, εγω ηθελα να επικεντρωθω σ'αυτο που γραψε η DissolvedGirl περισσοτερο, οτι μεγαλωνοντας μειωνεται η διαθεσιμοτητα, δλδ δεν το εχουμε οποτε θελουμε (ή κατι τετοιο, αν καταλαβα καλα αυτο που εγραψε). γιαυτο ανεφερα μεγαλυτερους, οι οποιοι ενω μπορουν να εχουν σχεδον οποια θελουν, συχνα λογο ηλικιας και ανθυγιεινης ζωης ΔΕΝ τους κανει κουκου. και δε τους κανει ακριβως γιατι εχουν φρακαρει οι φλεβες. μαζι με ολα αυτα βαζουμε και ψυχολογικους παραγοντες αφου παντα επηρεαζουν, και τελικα καταληγουμε στα γνωστα προβληματα...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 24-12-2010, 22:34
  2. Η επιθυμία για σεξ μπορι να καταστρέψει τη σχέση;
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 08-06-2010, 12:14
  3. Σεξουαλική επιθυμία και εμπόδια
    By Dimitris1979 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 22-06-2009, 11:48
  4. Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ
    By lavrenti111 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-08-2008, 01:40
  5. DΔεν εχω επιθυμία
    By aris1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 18-05-2007, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •