Σχεδιαζουν να προκαλεσουν σχιζοφρενεια μαζικα σε ολη την ανθρωποτητα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 125
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Φαίνεται λογική η σκέψη σου όμως ένα λάθος δεν μπορείς να το διωρθώνεις κάνοντας και συ λάθος.
    Αν για κάθε σφαλιάρα που έτρωγε ο καθένας την ανταπέδιδε θα είχαμε όλοι κόκκινα μάγουλα.

  2. #17
    favvel
    Guest
    ιχιχιιχιι!!τι ειπες τωρα!!πολυ πλακα..μα γιατι να ειναι λαθος αυτο που εκανε ο πρωτος?αυτος δλδ που αρχισε το νταβαντουρι?
    αφου για να το κανει θα ειχε καποιο λογο κι αυτος.οποτε κι αυτος δικαιολογειται.
    οποτε ριχνει τη σφαλιαρα ο πρωτος αυτος δλδ που το ξεκιναει,μετα ριχνει και ο αλλος και συνεχιζεται..
    εε ειμαι υπερ του σφαλιαρισματος γιατι νομιζω οτι μεσα απο αυτο υπαρχει και περισσοτερη ζωη.
    αλλωστε ειναι εκδηλωση ενος αληθινου συναισθηματος και πρεπει αυτο να το δειχνουμε,να το βγαζουμε προς τα εξω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Το έχω πει ότι είμαι αστείος τύπος, φαίνεται προκαλεί έκπληξη κάποιες φορές, χε!
    Κοίτα, κλιδωνίζεται η πίστη μου στη λογική με αυτά που λες. Το μπλέξαμε και λιγάκι.. η αγάπη εν κατακλέιδι δεν εξαγοράζεται.. όλα τα άλλλα ναι (μέσα σε αυτά και τα χαστούκια). Θέλω να πω δηλαδή αν βάζει ένα πλήρωμα πλώρη για την ανταρκτική γιατί να του φανεί περίεργο όταν συναντήσει πάγο.. βασικά δεν ξέρω τι λέω, τα μπέδρεψα μου φαίνεται, είπαμε κλιδώνησες την λογική μου.
    :p

  4. #19
    favvel
    Guest
    μμ?αυτο που λεω εε δεν ειναι τπτ.λογικο ειναι και απλο.δλδ αν μπορεσεις να καταλαβεις αυτο που θα σου βαλω τωρα που εγω δεν καταφερα οταν ετυχε να το ακουσω,δεν καταφερα να το τελειωσω το τραγουδι γιατι κολησα στους στιχους ,επειδη μπερδευτηκα..χιχι...και λεω στον εαυτο μου οτι ειμαι χαζη.
    το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι δεν καταλαβαινουμε ολοι τα ιδια πραγματα.αυτο.
    και καποιος εμενα μπορει να μου μιλαει κι εγω να μην τον καταλαβαινω,ή να διαβαζω κατι και να μην το καταλαβαινω.
    βασικα αυτο που συμβαινει με εμενα ειναι οτι καταλαβαινω μονο τον εαυτο μου.
    ολα τα αλλα ειναι πολυπλοκα για μενα.
    εφημεριδες..πανεπιστημιο,ε� �δησεις,πολιτικες συζητησεις=κινεζικα

    λοιπον να το τραγουδι:http://youtu.be/ZRBgVJRN4Sw
    ειμαι ο παππούς μου-καφρίλιον
    Last edited by favvel; 24-06-2011 at 02:24.

  5. #20
    favvel
    Guest
    μμ?αυτο που λεω εε δεν ειναι τπτ.λογικο ειναι και απλο.δλδ αν μπορεσεις να καταλαβεις αυτο που θα σου βαλω τωρα που εγω δεν καταφερα οταν ετυχε να το ακουσω,δεν καταφερα να το τελειωσω το τραγουδι γιατι κολησα στους στιχους ,επειδη μπερδευτηκα..χιχι...και λεω στον εαυτο μου οτι ειμαι χαζη.
    το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι δεν καταλαβαινουμε ολοι τα ιδια πραγματα.αυτο.
    και καποιος εμενα μπορει να μου μιλαει κι εγω να μην τον καταλαβαινω,ή να διαβαζω κατι και να μην το καταλαβαινω.
    βασικα αυτο που συμβαινει με εμενα ειναι οτι καταλαβαινω μονο τον εαυτο μου.
    ολα τα αλλα ειναι πολυπλοκα για μενα.
    εφημεριδες..πανεπιστημιο,ε� �δησεις,πολιτικες συζητησεις=κινεζικα

    λοιπον να το τραγουδι:http://youtu.be/ZRBgVJRN4Sw
    ειμαι ο παππούς μου-καφρίλιον

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ενδιαφέρον! Εμένα μου αρέσουν οι ανακαλύψεις.. δεν θα τολμούσα άλλωστε να μιλάω σε κοινή θέα αν δεν ήθελα να γίνω κι εγω ένας μικρός εξερευνιτής.
    Εντάξει πάνω κάτω καταλαβαίνω τι θες να πεις.
    Τώρα ακούω και το τραγούδι. Πολύ μπέρδεμα!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Άκου και αυτό!
    http://www.youtube.com/watch?v=QchE528A8XY

  8. #23
    favvel
    Guest
    πού πηγε το υπολοιπο μισο προηγουμενο μηνυμά μου??αα..αυτο το τραγουδι γιατι μου το εβαλες?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Το είχε στη συνέχεια του δικού σου τραγουδιού... είδες προσπάθησα να σε ακολουθήσω κατά κάποιο τρόπο.
    Anyway προσεχως ύπνος ελπίζω.

  10. #25
    favvel
    Guest
    αα ενταξει..αα οκ.σορρυ δεν το ειδα.σου μιλησα και αποτομα.καληνυχτα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Σε ολα αυτα εχουν απαντησει οι αγιοι πατερες. Ψαξτο.

    Το θεμα ειναι βεβαια να μη γινομαστε κοροϊδα αλλα ουτε και θηρια απο την αλλη.

    Το λεει ο Χριστος, οτι το φορτιο του ειναι ελαφρυ.

    Απλως κανεις υπομονη σε αυτη τη ζωη και ενδυναμωνεσαι με τη δυναμη που σου δινει
    η πιστη σου και ο Χριστος και περιμενεις μισθο στην επομενη ζωη.

    Εξαλλου η ζωη ειναι τοσο μικρη...

    Quote Originally Posted by favvel View Post
    επεσε το ματι μου σε αυτο το θεμα και τρομοκρατηθηκα.
    οι ψυχωτικοι ομως δεν αντιμετωπιζουνε προβληματα στην καθημερινοτητα τους?
    προβληματα με τη δουλεια,με τις σχεσεις τους..δλδ ας πουμε δεν ειναι το ιδιο πραγαγωγικοι οσο οι αλλοι.ειναι λιγοτερο.οποτε γιατι να θελησουν να το κανουν αυτο.?

    κατι αλλο που με ανησυχησε,ειναι σχετικα με την καλοσυνη.
    ασχετα τωρα με τους ψυχωτικους,ανησυχησα για μενα,
    γιατι ενω παλια μπορει να τους δεχομουνα ολους για παρεα και αυτους που δε μου αρεσαν και δεν ταιριαζα και ετσι πιεζομουνα να τους κανω παρεα ετσι για να μην τους πληγωσω,τωρα προκειμενου να μην πιεζομαι αλλο,προτιμω να πληγωνω τον κοσμο και τους μιλαω ασχημα και αμα δε μου αρεσει και η φατσα τους δλδ και τπτ να μη μου εχουνε κανει τους απορριπτω.
    και ειπατε οτι ειτε προς τη μια μερια παμε ειτε προς την αλλη και τωρα εχω αρχισει να ανησυχω για μενα.
    ναι αλλα τι να κανω.
    ας τους εφτιαχνε ο θεος ολους τους ανθρωπους συμπαθητικους και και που να ταιριαζω μαζι τους ωστε να μην αναγκαζομαι τωρα εγω επειδη ειναι ετσι οπως ειναι να τους απορριπτω και μαλιστα να ερχομαι αυτη τη στιγμη να αναρωτιεμαι αν με αυτη μου τη σταση τασσομαι με το κακο τελικα επειδη πληγωνω αυτα τα ατομα.
    ααα.
    και τελος παντων ναι αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ξερω αν ειμαι καλη ή κακη.
    παντως αν ειμαι κακη ειμαι δικαιολογημενα κακη.
    οποτε λεω μηπως το ιδιο ισχυει για ολους τελικα και μηπως δεν υπαρχει και το κακο καθολου εεε???
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Το θεμα εχει κανει κοιλια, απο το οτι ψυχωτικους θελουν να κανουν ολους τους ανθρωπους, στο αν συμπαθουμε οποιον αγνωστο να ναι (πραγμα αδυνατο και κακο ισως, γιατι χρειαζεται να βλεπουμε και τα "αγκαθια" μπροστα μας), και στο τι λεει η Εκκλησια για τον νεο κοσμο που ερχεται, για τον οποιο ισως και να μην εχει τπτ να πει, λεω εγω, αφου ισως και να μην εχει σχεση με αυτα που περιγραφονται και καλα στα γραπτα τους, αλλωστε δεν μπορει να εξακριβωθει αυτο και αλλωστε κατεξοχην οι ερμηνειες ειναι ο,τι να ναι.
    Τελικα, γιατι να τους κανουν ολους ψυχωτικους? Πως θα ειναι οταν ειναι ολοι ψυχωτικοι? Με ποια εννοια εννοειται η ψυχωση-σχιζοφρενεια? Τι θα κερδισουν απο αυτο? Που θα παμε σαν κοσμος μετα?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Το θεμα ειναι βεβαια να μη γινομαστε κοροϊδα αλλα ουτε και θηρια απο την αλλη.

    Το λεει ο Χριστος, οτι το φορτιο του ειναι ελαφρυ.

    Απλως κανεις υπομονη σε αυτη τη ζωη και ενδυναμωνεσαι με τη δυναμη που σου δινει
    η πιστη σου και ο Χριστος και περιμενεις μισθο στην επομενη ζωη.

    Εξαλλου η ζωη ειναι τοσο μικρη...
    Το θέμα νομίζω είναι πως όταν απουσιάζουν βασικά υλικά και άυλα αγαθά στη ζωή ακόμα και η πιο άγρια πράξη φαίνεται όμορφη. Οι ανισσότητες, όπως και στα διάφορα είδη ζώων που υπάρχουν μέσα σε μια διατροφική και αναπαραγωγική αλυσίδα κυρίως, είναι και οι λόγοι που μας απομακρύνουν και ο άνθρωπος είναι ζώο που έχει απομακρυνθεί από αυτού του είδους κοινωνία. Κανονικά θα μας έφτανε μόνο το φαί και το σεξ, αλήθεια αν όλοι είχαμε τουλάχιστον αυτά το ίδιο εύκολα προσβάσιμα σε όλους θα είμασταν πιο ενωμένοι ως ανθρωπότητα. I guess yes.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    "Ανθρωπος μονος θεος η θηριον". -Θηριον, θηριον!!!

  15. #30
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    agia paraskeuh
    Posts
    32
    ουπς..εγω θελω να φερω την σχιζοφρενια στον κοσμο αλλα μονο και μονο γατι πιστευω σε μια συνομοσια π εχουν κανει μια ομαδα σχιζοφρενων..οι οποιοι ξερουν οτι η σχιζοφρενια δεν ειναι αρρωστια αλλα η αντιληψη της ολοκληρομενης πραγματικοτητας..στην οποια συμμετασχουν οι περισσοτεροι και σιωπουν 'η συμμετεχουν και δν το καταλαβαινουν..εχω μια επιστιμονικη ερρωτηση αλλα πρεπει να καταφερω να την συνταξω προτα...

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανοσογνωσία στη σχιζοφρένεια
    By elafi in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 19-06-2011, 03:17
  2. Replies: 0
    Last Post: 23-09-2010, 20:25
  3. Ανθρωπότητα
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 86
    Last Post: 09-05-2009, 21:05
  4. σχιζοφρενεια ή ιδεοληψια
    By AWE in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2008, 11:59
  5. Σχιζοφρένεια & Κάπνισμα
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 23-09-2008, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •