Σχεδιαζουν να προκαλεσουν σχιζοφρενεια μαζικα σε ολη την ανθρωποτητα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 125
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Νομιζω κατι τετοιο λεει και ο Maus, περιπου, αλλα να το φερουν αλλοι με αλλους στοχους που δε διευκρινιζει σαφως.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    agia paraskeuh
    Posts
    32
    ε δεν ειναι πολυ επικοινδυνο να το αφησουμε στα χερια τους???πρεπει να τοθς εφνιδιασουμε και νομιμοποιησουμε αυτο που ακουω εγω ..οτι ειναι παρανομο...ακουγεται τρλο αλλα εγω το πιστευω.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Να νομιμοποιησουμε αυτο που ακους απο τις φωνες σου? Εισαι σιγουρη οτι ειναι μια συγκροτημενη και βιωσιμη προταση? Μηπως ειναι καλυτερα στα χερια τους? Και αν δεν ειναι, τι φοβασαι οτι θα κανουν?

  4. #34
    favvel
    Guest
    τo θεμα το εβγαλα εγω φαινομενικα εκτος,δε βγηκε ομως,γιατι πηρα αφορμη απο αυτο που εγραψε ο maus στην 1η σελιδα,σχετικα με το οτι τασσομαστε ολοι,ολες οι ψυχες,ειτε με το κακο ειτε με το καλο,και ειπε οτι οι σχιζοφρενεις τασσονται με το Θεο,κι εγω εκανα μετα μια αμφισβητηση περι του αν πρπεπει να κολαμε στον τοιχο τελικα αυτους που κανουνε ενα κακο,επειδη λεω ειναι δικαιολογημενοι για αυτο που κανουνε βασει αυτου που ειναι και της φυσης τους που αλλωστε δεν εφτιαξαν αυτοι τον εαυτο τους ετσι οπως τον εφτιαξαν.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Και ποιος λεει οτι δεν τασσονται και με τον εωσφορο μερικοι τουλαχιστον σχιζοφρενεις?
    Γιατι ειναι δικαιολογημενος οποιοσδηποτε για ο,τιδηποτε κανει, με ποια λογικη? Της μοιρας? Γιατι να το πιστεψουμε αυτο?

  6. #36
    favvel
    Guest
    ειναι δικαιολογημενος γιατι αν μπορουσε δεν θα το εκανε.δλδ για να το κανει κατι τον εσπρωξε.δλδ πώς ακουμε κατι που εκανε καποιος και λεμε αμεσως:"αα αυτος ειναι τρελος!!
    ελεος δλδ!!ποιος θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο!!"κι ομως υπαρχει ανθρωπος που το εκανε!!δλδ κατι που ακουσα.για καποιον που εκανε κατι κακο δε θυμαμαι τωρα τι...στο παιδι του επειδη απετυχε στις πανελληνιες..καθως και αλλα τρελα.
    και που ετσι τα βγαζουν στη φορα με αυτην την αιτιολογια.δλδ με παραλογη αιτιολογια αλλα που μονο αυτο δεν ειναι.
    γιατι ολοι εχουμε την ιδια ψυχη.και σιγουρα κρυβοταν κατι αλλο απο πισω σε αυτη τη σχεση πατερα και γιου και απλα αυτο ηταν αφορμη για να ξεσαπσει ο πατερας και να του φερθει ετσι.και παντα ετσι συμβαινει με τις ειδησεις που μας φαινονται παραλογες.

    οσο για το οτι οι σχιζοφρενεις τασσονται με το θεο δεν το ειπα εγω.ο maus το ειπε.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    agia paraskeuh
    Posts
    32
    να πχ αυτη η συζητηση θα επρεπε να γινει κανονικα...οχι μεσο νετ..εγω εχω ζησει καποια πραγματα μεσα στην σχιζοφρενια μ..πιστευω οτι οι σχιζοφρενεις εχουν τον τροπο να μιλισουν με τον θεο..βασικα εγω νομιζω οτι τον συναντησα..και ηταν ενας συνδιασμος αγγελου κ lusifer...αλλα ηταν μπερδεμενος..δν ηξερε τι θα επρεπε να κανει..να μας αφανησει η να μας δωσει μια ευκαιρια??εγω πιστευω οτι θεος ειναι οι σκεψεις ολων των ανθρωπων μαζι..και στεκει η θεορια μ..σκεψου μονο τι δυνατοτητα εχει το μυαλο ενος ιερεα π μιλαει οντος με τν θεια φυση(παιζει να ειναι σχιζοφρενης ο τυπος:Ρ)ενας μαστορας ,ενα παιδι,ενας επανασταττης καλιτεχνης και βαλε με την φαντασια σ 2 3 ακομα μεσα..κεπσοθ λοιπον τον συνδιασμο....σκεψου τωρα τη φυση καθε ζοντανου οργανισμου και την σκεψη του και τα ενστικτα του και τον τροπο που λειτουργει το σωμα του..και καντα 1...γτ 1 ειμαστε...
    σκεψου τον θεο σαν ενα πλασμα π για να υπαρξει πρεπει να υπαρχουν οντοτητες που τον ψαχνουν..ο ανθρωπος δεν ωρικε ποτε τον θεο γιατι εκανε λαθος ερωτησεις...αναρωτιοταν γιατι πεθτει η αστραπη κ δν ρωτουσε τι με κανει εμενα να αναρωτιεμαι...ο θεος υπαρχει..αρα δεν υπαρχει...αρα υπαρχει...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    το θεμα ειναι οτι οσοι ασχολουνται με περιεργα θεματα λενε οτι η συνειδηση του ανθρωπου σε λιγο θα ανεβει επιπεδο, θα ανοιξει το μυαλο και το τριτο ματι, θα ανεβουμε επιπεδο στη νεα εποχη , το ματριξ της σεληνης θα φυγει κ.λ.π.

    μαντεψτε τι ειναι αυτο..

    θα μας κανουν ολους σχιζοφρενεις με τον εναν ή αλλο τροπο , ωστε να "ανοιξει το μυαλο μας"..

    εμεις παιρνουμε φαρμακα , αυτοι που δεν παιρνουν τι γινεται.

    ελπιζω να μη τα απαγορεψουν , ή να εχω γινει καλα απο το πολυ φαρμακο μεχρι τοτε..

    θελω να δω τοτε τι θα πουν οσοι μας συμπεριφερονται ρατσιστικα..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Διαβαζω απο παλια , αλλα τωρα τελευταια εχουν πυκνωσει αρθρα και ειδησεις
    για εισοδο της ανθρωποτητας "σε μια νεα εποχη".

    Για διευρυνση της συνειδησης, της πνευματικοτητας, ενεργοποιηση του εγκεφαλου,
    των πνευματικων δυναμεων του ανθρωπου καθως εισερχομαστε στην εποχη του υδροχοου κ.λ.π.

    Σκεφτομουνα μηπως σχεδιαζετε με καποιο τροπο (που σιγουρα θα εχουν βρει) να προκαλεσουν σχιζοφρενεια (ή κατι παρομοιο) σε ολη την ανθρωποτητα , για να
    "ενεργοποιηθουν αυτες οι κρυμμενες δυναμεις του ανθρωπου".

    Π.χ. μαζικη δηλητηριαση με βαρεα μεταλλα κ.λ.π.

    Φανταστειτε το. Θα εχει μεγαλη πλακα (μαλλον το αντιθετο δηλαδη..).

    Θα τρεχει ο κοσμος μαζικα στους δρομους κ.λ.π. Θα ειναι το τελειο υποχειριο στους εξουσιαστες, οι οποιοι μπορει να αποσυρουν τα φαρμακα κ.λ.π. ή να πλασαρουν
    μεθοδους τυπους scientology για την αντιμετωπιση και "καθαρση" για να
    "προοδευσουμε πνευματικα".

    Ειπα να γραψω ενα θεμα , γιατι τωρα τελευταια ειχε ..666 θεματα και σκιαστηκα.
    οτι τωρα δηλαδη εσυ ωσ ψυχωτικοσ βρηκεσ κρυμμενεσ δυναμεισ και θα τισ βρουν κ αλλοι αμα γινουν ψυχωτικοι κανε μια δημοσκοπηση εδω μεσα να δει ποσεσ δυναμεισ εχασε ο καθενασ μασ με ψυχωση

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Μα οταν θα ειναι ολοι σχιζοφρενεις για να ανοιξει το μυαλο τους θα ειναι επιθυμητη κατασταση η σχιζοφρενεια και δε θα δινουν φαρμακα ρε Maus. Οσοι παιρνουν δεν ξερω αν θα συνεχισουν να παιρνουν και αν θα ειναι η ιδια η σχιζοφρενεια η γενικη με αυτη που ξερεις, οποτε δεν ξερω και αν θα χρειαζεται να σκεφτει κανεις τι θα γινει τοτε. Δε θα χρειαστει νομιζω να τα απαγορεψουν, δε θα τα δινουν απλως γιατι δε θα χρειαζεται και δε θα θελουν και δεν θα εχουν ολοι την ιδια σχιζοφρενεια με τους σημερινους σχιζοφρενεις, λεω. Οσο για τον ρατσισμο, μπορει να εξακολουθησει και να γινει χειροτερος, και οι σημερινοι σχιζοφρενεις να αντιμετωπιζονται σαν πρωτογονοι που ειχαν την ευκαιρια και δεν καταφεραν να εξειχτουν. Τι λες?

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Εσυ που το εβγαλες το συμπερασμα αυτο οτι ολοι θα γινουν σχιζοφρενεις? Ποιες ειναι οι πηγες σου?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,015
    οτι τωρα δηλαδη εσυ ωσ ψυχωτικοσ βρηκεσ κρυμμενεσ δυναμεισ και θα τισ βρουν κ αλλοι αμα γινουν ψυχωτικοι κανε μια δημοσκοπηση εδω μεσα να δει ποσεσ δυναμεισ εχασε ο καθενασ μασ με ψυχωση
    Εγω δεν εχασα καμμια κρυμμενη δυναμη παντως. Το μονο που εχασα ηταν η απιστευτη υποτιμηση στον εαυτο μου και το ποσο ασημαντος και βλακας αισθανομουν μπροστα στην πολυπλοκοτητα των παντων. Ολα ειχαν πολλες εννοιες και πολλες οπτικες γωνιες και δεν μπορουσα να ξεχωρισω τι ισχυε σε καθε περιπτωση. Πιας το αυγο και κουρευτο.
    Τωρα με τα φαρμακα χανω καποια πραγματα , αλλα σε γενικες γραμμες καλα ειμαι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,015
    Quote Originally Posted by elafi View Post
    Εσυ που το εβγαλες το συμπερασμα αυτο οτι ολοι θα γινουν σχιζοφρενεις? Ποιες ειναι οι πηγες σου?
    Κανω αυτο για παραθεση για να απαντησω στον maus. Δεν νομιζω να θελει κανεις να γινουμε ολοι σχιζοφρενεις. Θα προτιμουσαν μαλλον "ρομποτακια", αυτοι που "κινουν τα νηματα" (οποιοι και εαν ειναι αυτοι τελοσπαντων και εαν υπαρχουν) , γιατι η σχιζοφρενεια ειναι αντιπαραγωγικη.
    Ενω ενα ρομποτακι βγαζει πολυ δουλεια...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    23,227
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    γιατι η σχιζοφρενεια ειναι αντιπαραγωγικη.
    .
    χαιρομαι που συμφωνουμε

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Αυτη ειναι η αλλη οψη του νομισματος. Απλως δεν ειχες αισθημα μεγαλειου, θα μπορουσες κι εσυ να εχεις καλλιστα. Οσο για τις κρυμμενες δυναμεις, αν ηθελε να μας πει περισσοτερα γι αυτο..

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανοσογνωσία στη σχιζοφρένεια
    By elafi in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 19-06-2011, 03:17
  2. Replies: 0
    Last Post: 23-09-2010, 20:25
  3. Ανθρωπότητα
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 86
    Last Post: 09-05-2009, 21:05
  4. σχιζοφρενεια ή ιδεοληψια
    By AWE in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2008, 11:59
  5. Σχιζοφρένεια & Κάπνισμα
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 23-09-2008, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •