Σχεδιαζουν να προκαλεσουν σχιζοφρενεια μαζικα σε ολη την ανθρωποτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 125
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807

    Σχεδιαζουν να προκαλεσουν σχιζοφρενεια μαζικα σε ολη την ανθρωποτητα

    Διαβαζω απο παλια , αλλα τωρα τελευταια εχουν πυκνωσει αρθρα και ειδησεις
    για εισοδο της ανθρωποτητας "σε μια νεα εποχη".

    Για διευρυνση της συνειδησης, της πνευματικοτητας, ενεργοποιηση του εγκεφαλου,
    των πνευματικων δυναμεων του ανθρωπου καθως εισερχομαστε στην εποχη του υδροχοου κ.λ.π.

    Σκεφτομουνα μηπως σχεδιαζετε με καποιο τροπο (που σιγουρα θα εχουν βρει) να προκαλεσουν σχιζοφρενεια (ή κατι παρομοιο) σε ολη την ανθρωποτητα , για να
    "ενεργοποιηθουν αυτες οι κρυμμενες δυναμεις του ανθρωπου".

    Π.χ. μαζικη δηλητηριαση με βαρεα μεταλλα κ.λ.π.

    Φανταστειτε το. Θα εχει μεγαλη πλακα (μαλλον το αντιθετο δηλαδη..).

    Θα τρεχει ο κοσμος μαζικα στους δρομους κ.λ.π. Θα ειναι το τελειο υποχειριο στους εξουσιαστες, οι οποιοι μπορει να αποσυρουν τα φαρμακα κ.λ.π. ή να πλασαρουν
    μεθοδους τυπους scientology για την αντιμετωπιση και "καθαρση" για να
    "προοδευσουμε πνευματικα".

    Ειπα να γραψω ενα θεμα , γιατι τωρα τελευταια ειχε ..666 θεματα και σκιαστηκα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Γιατί διαβάζεις ότι να ναι και τρομοκρατεις και μπερδεύεις το μυαλό σου με αυτά? Ξέρεις σίγουρα οτί υσχίουν όλα αυτα και δεν είναι μούφα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by maus View Post
    "ενεργοποιηθουν αυτες οι κρυμμενες δυναμεις του ανθρωπου".
    και ποιες ειναι αυτες οι κρυμμενες δυναμεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Όλοι έχουμε κρυμμένες δυνάμεις!!! αλλά δεν πιστεύω να εννοείς την σχιζοφρένεια σαν κρυμμένη δύναμη μάλλον αδυναμία..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    οι σχιζοφρενεις μοιαζουν με τον ικαρο που εχει καει απο τον ηλιο και εχει πεσει και εχει πνιγει..

    βασικα ,λενε οτι εχουμε ανακαλυψει την κρυμμενη πραγματικοτητα, το μυστικο των μυστικων αλλα επειδη ειμαστε καλοι ,ειμαστε με τον Θεο και δεν εχουμε
    γινει εωσφοροι.

    Ειμαστε κατασκοποι που δεν ξερουμε να λεμε ψεμματα (sic)

    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Όλοι έχουμε κρυμμένες δυνάμεις!!! αλλά δεν πιστεύω να εννοείς την σχιζοφρένεια σαν κρυμμένη δύναμη μάλλον αδυναμία..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    μαους, νομιζω ειναι αλλο πραγμα η συνειδησιακη διευρυνση κ αλλο η ψυχωση. αλλα δεν ξερω κ πολλα. η συνειδησιακη διευρυνση εχει να κανει με την πνευματικοτητα, αυτο που προσπαθουν να κανουν αγιορειτες μοναχοι, βουδιστες με το διαλογισμο, με τη γιογκα την προχωρημενη, οχι αυτη που ειναι σαν γυμναστικη κ διατασεις!
    Last edited by Lou!; 21-06-2011 at 13:45.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μα αυτο ακριβως ειναι η ψυχωση.

    οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι ψυχωτικοι που προσπαθουν να ελεγξουν την τρελα τους.

    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    μαους, νομιζω ειναι αλλο πραγμα η συνειδησιακη διευρυνση κ αλλο η ψυχωση. αλλα δεν ξερω κ πολλα. η συνειδησιακη διευρυνση εχει να κανει με την πνευματικοτητα, αυτο που προσπαθουν να κανουν αγιορειτες μοναχοι, βουδιστες με το διαλογισμο, με τη γιογκα την προσωρημενη, οχι αυτη που ειναι σαν γυμναστικη κ διατασεις!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    183
    οντως θα ειχε πλακα αμα ειχαμε ολοι ψυχωση

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by alexandros2985 View Post
    οντως θα ειχε πλακα αμα ειχαμε ολοι ψυχωση


    Παιδιά...μην ξεφεύγουμεεε...:p

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ρε συ που τα διαβάζεις αυτά και το διαβάζω και νυχτιάτικα και δεν μπορώ τα θρίλερ!!! Ποια είναι αλήθεια η κρυμμένη πραγματικότητα; :p
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Έχω την εντύπωση ότι αναφέρεσαι στο φαινόμενο Singularity. Δεν ξέρω που διάβασες για τη διάθεση πρόκλησης σχιζοφρένειας, αλλά μου ακούγεται πολύ μούφα :P Και επιπλέον, μου είναι αδύνατο να εκφραστώ για αυτό το θέμα στα ελληνικά γιατί ό,τι έχω διαβάσει επί τούτου είναι στα αγγλικά!

    Στους φιλοσοφικούς κύκλους των επιστημών έχει εδώ και λίγες δεκαετίες αναδυθεί το θέμα για έναν επαναπροσδιορισμό της έννοιας του ανθρώπου λόγω της ταχύτατης τεχνολογικής ανάπτυξης και την περιορισμένη δυνατότητα ακολούθησής του από τον μέσο ανθρώπινο νου. Οι μεγαλύτεροι επιστήμονες στα πεδία της ιατρικής έρευνας, της ηλεκτρονικής ανάπτυξης Α.Ι. λογισμικού και της τεχνολογικής έρευνας πιστεύουν ότι η ανθρωπότητα οδεύει ολοταχώς προς το σημείο του Singularity, και ένας από τους τρόπους που θα επιτευχθεί αυτό είναι μέσω δημιουργίας transhumans που θα είναι ουσιαστικά μια νέα έκδοση ανθρώπου ικανή να κατανοεί και να επεξεργάζεται τις νέες ανακαλύψεις. Ο δικός μου προσωπικά πιο πιθανός τρόπος είναι μέσω της Βιο-μηχανικής οδού.

    Τυχαίνει και διαβάζω αυτόν τον καιρό το Fantastic Voyage των R. Kurzwell και T. Grossman επί του θέματος. Όταν το τελειώσω θα σου πω αν αξίζει ή όχι :P

    Παίζει να είμαι και τελείως off topic, αλλά από αυτά που διαβάζω εδώ και 2 χρόνια, δεν έχω τύχει ούτε μια φορά σε πιθανή πρόκληση μαζικής σχιζοφρένειας... that my friend, is fringe science at its best!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Εγω δεν εννοω καποιον transhuman. Αν και μεσω αυτου μπορει να προκληθει
    σχιζοφρενεια , γιατι αμα γινουμε μηχανες δε θα εχουμε συναισθηματα, θα αυξηθει
    η ταχυτητα λειτουργιας του εγκεφαλου και καποια στιγμη θα προκληθει και σχιζοφρενεια.

    Οταν εννοω κρυμμενη πραγματικοτητα, δεν εννοω αυτη που βλεπουμε τωρα , αλλα την αληθινη.

    Οτι δηλαδη ειμαστε στην πραγματικοτητα ψυχες σε εναν υλικο κοσμο.
    Το μυαλο ειναι απλως ενα εργαλειο για τον αγιασμο ή τον εωσφορισμο της ψυχης.
    Οταν πεθανετε ,και θα βλεπετε πιο καθαρα την πραγματικοτητα, θα δειτε τι εννοω.. Οι μασονοι μεσω των ταινιων τους δειχνουν συμβολικα τι γινεται μετα το θανατο και τι πρεπει να κανουμε συμφωνα με αυτους.

    Η αληθεια ειναι απλη. Ή εισαι με το Θεο ή με το διαβολο-εωσφορο. Η δεξια ή η αριστερη οδος. Ή ενωνεσαι με το Θεο ή διαχωριζεσαι και ξεφευγεις και γινεσαι δαιμονας.

    Ο λογος δημιουργιας του ανθρωπου ηταν για να αντικαταστησει το ταγμα των δαιμονων που επεσε οταν επαναστατησαν εναντιον του Θεου και να γινει αγγελος.

    Συμφωνα με τις ταινειες τους οι ψυχωτικοι εχουμε ανακαλυψει (μερος ;) της αληθινης πραγματικοτητας αλλα ειμαστε με το Θεο και δεν εχουμε γινει εωσφοροι.

    Καλα δεν εχετε ακουσει τελευταια που λενε οι διαφημισεις και οι πολιτικοι ολο για νεα εποχη ;
    Μαντεψτε τι ειναι.. Ειναι να γινει δαιμονας ο ανθρωπος στην νεα εποχη του υδροχοου.

    Quote Originally Posted by DissolvedGirl View Post
    Έχω την εντύπωση ότι αναφέρεσαι στο φαινόμενο Singularity. Δεν ξέρω που διάβασες για τη διάθεση πρόκλησης σχιζοφρένειας, αλλά μου ακούγεται πολύ μούφα :P Και επιπλέον, μου είναι αδύνατο να εκφραστώ για αυτό το θέμα στα ελληνικά γιατί ό,τι έχω διαβάσει επί τούτου είναι στα αγγλικά!

    Στους φιλοσοφικούς κύκλους των επιστημών έχει εδώ και λίγες δεκαετίες αναδυθεί το θέμα για έναν επαναπροσδιορισμό της έννοιας του ανθρώπου λόγω της ταχύτατης τεχνολογικής ανάπτυξης και την περιορισμένη δυνατότητα ακολούθησής του από τον μέσο ανθρώπινο νου. Οι μεγαλύτεροι επιστήμονες στα πεδία της ιατρικής έρευνας, της ηλεκτρονικής ανάπτυξης Α.Ι. λογισμικού και της τεχνολογικής έρευνας πιστεύουν ότι η ανθρωπότητα οδεύει ολοταχώς προς το σημείο του Singularity, και ένας από τους τρόπους που θα επιτευχθεί αυτό είναι μέσω δημιουργίας transhumans που θα είναι ουσιαστικά μια νέα έκδοση ανθρώπου ικανή να κατανοεί και να επεξεργάζεται τις νέες ανακαλύψεις. Ο δικός μου προσωπικά πιο πιθανός τρόπος είναι μέσω της Βιο-μηχανικής οδού.

    Τυχαίνει και διαβάζω αυτόν τον καιρό το Fantastic Voyage των R. Kurzwell και T. Grossman επί του θέματος. Όταν το τελειώσω θα σου πω αν αξίζει ή όχι :P

    Παίζει να είμαι και τελείως off topic, αλλά από αυτά που διαβάζω εδώ και 2 χρόνια, δεν έχω τύχει ούτε μια φορά σε πιθανή πρόκληση μαζικής σχιζοφρένειας... that my friend, is fringe science at its best!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  13. #13
    favvel
    Guest
    επεσε το ματι μου σε αυτο το θεμα και τρομοκρατηθηκα.
    οι ψυχωτικοι ομως δεν αντιμετωπιζουνε προβληματα στην καθημερινοτητα τους?
    προβληματα με τη δουλεια,με τις σχεσεις τους..δλδ ας πουμε δεν ειναι το ιδιο πραγαγωγικοι οσο οι αλλοι.ειναι λιγοτερο.οποτε γιατι να θελησουν να το κανουν αυτο.?

    κατι αλλο που με ανησυχησε,ειναι σχετικα με την καλοσυνη.
    ασχετα τωρα με τους ψυχωτικους,ανησυχησα για μενα,
    γιατι ενω παλια μπορει να τους δεχομουνα ολους για παρεα και αυτους που δε μου αρεσαν και δεν ταιριαζα και ετσι πιεζομουνα να τους κανω παρεα ετσι για να μην τους πληγωσω,τωρα προκειμενου να μην πιεζομαι αλλο,προτιμω να πληγωνω τον κοσμο και τους μιλαω ασχημα και αμα δε μου αρεσει και η φατσα τους δλδ και τπτ να μη μου εχουνε κανει τους απορριπτω.
    και ειπατε οτι ειτε προς τη μια μερια παμε ειτε προς την αλλη και τωρα εχω αρχισει να ανησυχω για μενα.
    ναι αλλα τι να κανω.
    ας τους εφτιαχνε ο θεος ολους τους ανθρωπους συμπαθητικους και και που να ταιριαζω μαζι τους ωστε να μην αναγκαζομαι τωρα εγω επειδη ειναι ετσι οπως ειναι να τους απορριπτω και μαλιστα να ερχομαι αυτη τη στιγμη να αναρωτιεμαι αν με αυτη μου τη σταση τασσομαι με το κακο τελικα επειδη πληγωνω αυτα τα ατομα.
    ααα.
    και τελος παντων ναι αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ξερω αν ειμαι καλη ή κακη.
    παντως αν ειμαι κακη ειμαι δικαιολογημενα κακη.
    οποτε λεω μηπως το ιδιο ισχυει για ολους τελικα και μηπως δεν υπαρχει και το κακο καθολου εεε???
    Last edited by favvel; 24-06-2011 at 00:55.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    @maus, αυτά που λέγονται (περί νέας τάξης πραγμάτων και υπεράνθρωπους) θυμίζουν έντονα ένα άρθρο που βρήκα κάποια στιγμή στο νετ με το όνομα του Steven Spielberg από κάτω. Σενάριο για ταινία η Εβραική κυριαρχεία και πλύση εγκεφάλλου..? Ένας θεός ξέρει.

    @favvel, δεν ταιριάζουν όλοι με όλους, ψάξε να βρεις η περίμενε να ταιριάξεις με όσους ταιριάζεις και άσε τις λύπες για τον εαυτό σου. Κάποιοι θα ταιριάζουν με κάποιους και κάποιοι άλλοι όχι, δεν είναι όλα μόνο μαύρα η μόνο άσπρα για μια ψυχή.
    Τον Χριστό τον σταυρώσανε επειδή κατέστρεψε την Ρωμαική αυτοκρατορία, όχι επειδή ήταν αντιπαθητικός.

  15. #15
    favvel
    Guest
    πού κολαει αυτο με το Χριστο?αα παντως δεν το ηξερα αυτο..ααα. μαλιστα.και με ποιον τροπο την κατεστρεψε?αυτος μονο κατι κηρυγματα εκανε.
    και τελος παντων δλδ ισχυει οτι δεν ταιριαζουμε ολοι μεταξυ μας.
    ισχυει επισης οτι υπαρχει τελικα το καλο και το κακο και οτι ειναι και τα δυο δικαιολογημενα στη ζωη οταν συμβαινουν.
    πχ.οταν καποιος θελει να παρει εκδικηση για κατι που του εχουνε κανει ειναι δικαιολογημενο το κακο που προκαλει.
    ωραια.
    οποτε το κακο δεν ειναι κατακριτεο και υπαρχει στη ζωη με τροπο φυσικο μαζι με το καλο.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανοσογνωσία στη σχιζοφρένεια
    By elafi in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 19-06-2011, 03:17
  2. Replies: 0
    Last Post: 23-09-2010, 20:25
  3. Ανθρωπότητα
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 86
    Last Post: 09-05-2009, 21:05
  4. σχιζοφρενεια ή ιδεοληψια
    By AWE in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-12-2008, 11:59
  5. Σχιζοφρένεια & Κάπνισμα
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 23-09-2008, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •